[20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Jeśli byłeś/byłaś na koncercie Lao Che i chciałbyś/chciałabyś opisać swoje wrażenia pozytywne lub negatywne - opisz je właśnie tu.

Moderatorzy: CZŁOWIEK - ŁOŚ, praczas-opensources, kaszel

[20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Czaro » października 14 2012 - 22:18:55

Zamierzam pojawić się na tym koncercie :) Startuję Polskim Busem z Warszawy w sobotę o 12 i wracam po koncercie, też busem o 1:35. Ktoś się przyłączy? Kogoś spotkam na miejscu? Pana Mysza? Mrówka z "małżonką"?
Czaro będzie wiedział ;)
Czaro
 
Posty: 169
Dołączył(a): marca 16 2008 - 20:39:18
Lokalizacja: Praga, ale ta warszawska

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Quos » października 18 2012 - 12:47:13

My jak najbardziej zgłaszamy się.
Do zobaczenia.
W bagażniku jadę na koncert...
Quos
 
Posty: 165
Dołączył(a): listopada 11 2005 - 16:19:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Mrówek » października 18 2012 - 18:31:44

Oczywiście będziemy - a co do głupiego pomysłu wracania w środku nocy, to już na privie.

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Mrówek » października 18 2012 - 20:32:00

Sześć biletów na koncert Lao Che w Bydgoszczy wygląda tak:

Obrazek

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez calinoe » października 18 2012 - 21:11:57

Sie zbieramy :-)
calinoe
 
Posty: 191
Dołączył(a): listopada 11 2005 - 16:07:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Czaro » października 18 2012 - 21:20:29

Piękne bilety! Nie jakiś tam syf z TicketPro. Zamierzam zdobyć takich pięć podczas tej trasy :)
Czaro będzie wiedział ;)
Czaro
 
Posty: 169
Dołączył(a): marca 16 2008 - 20:39:18
Lokalizacja: Praga, ale ta warszawska

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez beret » października 18 2012 - 23:55:57

Czaro napisał(a):Piękne bilety! Nie jakiś tam syf z TicketPro. Zamierzam zdobyć takich pięć podczas tej trasy :)

Czaro,
po co Ci pięć biletów na koncert w Bydgoszczy?
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Czaro » października 19 2012 - 07:45:44

Na Brzydgoszcz potrzeba mi jednego, każdy będzie inny :D
Czaro będzie wiedział ;)
Czaro
 
Posty: 169
Dołączył(a): marca 16 2008 - 20:39:18
Lokalizacja: Praga, ale ta warszawska

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » października 21 2012 - 11:53:13

No jak tam w tej Bydgoszczy?
Pisać, informować! :-)
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez beret » października 21 2012 - 16:09:32

Niewątpliwie Lao ma szczęście do piosenek o psach. Najpierw hitem było o tym psie, co to go pogryzł, a z nowej płyty "Jestem psem" było najjaśniejszym punktem koncertu. Przez chwilę poczułem się jak na koncercie Koli, na którym nie dane mi było być nigdy. Hiphopowa stylizacja udzieliła się bowiem również publiczności, a pojedynek Ryszard-Hubert: piękne przedstawienie :D
Płyta się broni na koncertach i słychać, że jest przepróbowana. W przeciwieństwie do takich przebojów jak "Czarne kowboje", w których zaliczona została spektakularna wpadka :mrgreen:
I żeby nie było zbyt słodka, dwie rzeczy mi psuły obraz:
1. wizuale/światło. Miało być ach i och, a jakoś w ogóle nie było tego widać. Być może to kwestia sali, która jest malutka. Dlatego nie oceniam ostatecznie - może publiczność będzie urzeczona.
2. zachwiana dramaturgia koncertu. Mam wrażenie, jakby nowe kawałki tak bardzo odstawały od wcześniejszych dokonań, że trudno jest skleić jednolity, utrzymujący napięcie set.
To tyle.
I warto było jechać, nawet do Bydgoszczy.
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez Mrówek » października 21 2012 - 20:00:15

Faktycznie, "Jestem psem" znakomicie wypada na koncercie, o wiele lepiej niż na płycie. "Zombi!" który na płycie mimo trochę przerysowanych klawiszy prezentuje się nieźle, na żywo było zupełnie bez wyrazu. Z kolei kawałek z jednym z lepszych soundtrackowych tekstów czyli "Govindam" w wersji studyjnej wydawał mi się słabszy muzycznie, ale przekonał mnie mocno na koncercie. Pozostałe nowości (jeśli dobrze pamiętam nie było tylko "KołysanEgo") na koncercie wypady w moim odczuciu średnio, być może częściowo dlatego, że jeszcze nie wszystko jest ograne (bo jednak chyba granie na próbach to nie to samo co na koncertach).

Po pierwszym przesłuchaniu nowego krążka bałem się, że będzie o wiele gorzej, bo na początku kierunek obrany przez zespół wydawał się być bardzo daleki od mojego gustu. Z kolejnymi odsłuchaniami jest coraz lepiej (choć nie wszystko jestem w stanie przełknąć), ale i tak szedłem do Estrady z lekką obawą, że koncert będzie nużący. Na szczęście nic na takiego nie miało miejsca - mimo wszystkich "ale", Lao dało bardzo energetyczny występ i nawet nie zauważyłem kiedy minęły grubo przeszło dwie godziny grania. Nowy materiał jak wspomniałem miał swoje mocne punkty i jestem ciekawy jak to zabrzmi po przetarciu na kilku kolejnych koncertach (może będzie okazja sprawdzić to w Toruniu). Oczywiście i tak najlepsze jak zawsze były kawałki z "Powstania", ale po - moim zdaniem - słabszej płycie "Prąd stały/ prąd zmienny" (zupełnie nie wiem, czemu Lao Che konsekwentnie gra na koncertach jeden ze swoich najsłabszych kawałków, czyli "Wielki kryzys"), "Soundtrack" wydaje się być powiewem świeżości.

Ale oczywiście najfajniejszą rzeczą tego weekendu był oczywiście nie koncert, tylko spotkanie się ze wszystkimi dawno niewidzianymi znajomymi. Naprawdę - niezależnie od wszystkich drobnych niedogodności było naprawdę super i w tym gronie zawsze mogę na afterparty konsumować kanapki i herbatę zamiast hektolitrów piwa ;). Mam nadzieję, że szybko nadarzy się okazja do powtórki - dodam na zachętę, że obadałem temat i jest szansa na skołowanie większej ilości tegorocznej nalewki (c) by mama Mrówka ;).

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez nati » października 21 2012 - 20:23:23

A mi tam wizualizacje wcale nioe przeszkadzały, bo się pod koniec zorientowałam, że w ogóle jakieś są ;)
Co do koncertu to mi po tak długiej przerwie podobało się. Było nawet lepiej niż oczekiwałam, bo po odsłuchu płyty sądziłam, że jeśli Soundrtack zdominuje set może być mocno statycznie... "Jestem psem" pozamiatało! Na razie Saundtrackowe numery są grane mocno płytowo co pewnie się zmieni po kilku koncertach.
(zupełnie nie wiem, czemu Lao Che konsekwentnie gra na koncertach jeden ze swoich najsłabszych kawałków, czyli "Wielki kryzys")

A ja tam lubię Kryzys na koncertach... za to na Hydro chadzam do toalety albo do baru ;)

I dawno nie miałam okazji tego zrobić, więc z przyjemnością chcę podziękować zacnemu towarzystwu za spotkanie! I nawet jeśli jesteśmy już starzy, jemy kanapki i popijamy herbę, to nie zmienia to faktu, że dla mnie był to bardzo udany wypad! Mam nadzieję, że na następne spotkanie w takim gronie nie będę musiałą czekać równie długo!
w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez calinoe » października 22 2012 - 17:29:57

Chwała Wam, kochani, że piszecie tylko o herbacie i kanapkach, a nie o chorobach;-)
Po każdej nowej płycie Lao na koncertach powstaje wrażenie, że całość się nie trzyma kupy, bo każda płyta jest totalnie inna- paradoksalnie jest to główny powód, dla którego na te płyty czekamy i chce nam się taki kawał dupska ruszyć, żeby usłyszeć debiut nowego materiału na żywo. Płyta jest mocno pokombinowana i byłam bardzo ciekawa jak zabrzmi na żywo. "Już jutro" nieco mnie zawiodło, na płycie lepsze, "Idzie wiatr" w wersji live świetne i pozostaje faworytem. No i wspomniane "Jestem psem"- to już tylko krok od "Kukurydzy" na żywo, jestem tego prawie pewna ;-)
calinoe
 
Posty: 191
Dołączył(a): listopada 11 2005 - 16:07:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez dziki człowiek z lasu » października 24 2012 - 22:12:23

Ponieważ z płytą mam zamiar zapoznać się dopiero jutro, to mam inne pytanie: a co Lao śpiewa ze starszych płyt? Szczególnie chodzi mi o "Gusła" i "PW"...
dziki człowiek z lasu
 
Posty: 53
Dołączył(a): stycznia 18 2006 - 17:45:10

Re: [20.10.2012] Bydgoszcz - Estrada

Postprzez calinoe » października 25 2012 - 19:04:07

Z Guseł to nie za bogato, "Astrolog" tylko, z PW Przed burzą, Stare Miasto , Hitlerowcy, Koniec i szczerze mówiąc pamięć mnie zawodzi, czy jeszcze coś było.
calinoe
 
Posty: 191
Dołączył(a): listopada 11 2005 - 16:07:34
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Koncerty LAO CHE - opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron