Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Jeśli masz jakiś pomysł dotyczący koncertu, oficjalnej strony www, forum lub jakąś inną propozycję - wpiszą ją tu

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez Fiolet » października 27 2009 - 14:25:08

Drodzy Państwo, ale się dzieje.
Nie dość, że powstaje nowa płyta Lao Che, Spięty wydaje solowy album, to jeszcze menadżer wziął się za muzę :)
Znalazłam dzisiaj takie info w sieci:

http://muzyka.gery.pl/cms/49387,0,wiadomosc.html

Posłuchajcie sobie tego mixu, faktycznie słychać tam Spiętego. Jest to kompletnie inna bajka niż Lao Che i Spięty solo, ale mi się strasznie to podoba :D A Wam jak to się podoba?
Fiolet
 
Posty: 6
Dołączył(a): października 18 2009 - 18:09:29

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez Something » października 27 2009 - 22:16:44

Fiolet napisał(a):Nie dość, że powstaje nowa płyta Lao Che, Spięty wydaje solowy album, to jeszcze menadżer wziął się za muzę :)

Brzmi to jakby nigdy wcześniej nic nie nagrywał...

A co do fragmentu kawałka ze Spiętym to podkład bardzo mi porzypomina jeden z Masali z ostatniej płyty, w którym wokalnie udziela się pani o egotycznym imieniu i nazwisku - Rasm Al-Mashan. Dla mnie mistrzostwo Świata.
Przez co podobny numer ze Spiętym to już nie to :P
Chociaz muszę poczekać na cały album.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez bastor » października 28 2009 - 18:13:07

Kto wie, kto to raczy wiedzieć szanowni Państwo. Może niedługo zamiast drzeć japę w takt powstańczej muzyki będziemy na koncercie Lao Che ubrani w jaskrawe ciuszki i trzymali w ustach gwizdki jak na "electro nation" przystało ;)
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez wisol » października 31 2009 - 12:57:28

jak dla mnie całkiem niezłe, chociaż bez rewelacji. jak wspomnieli przedmówcy podobne dźwięki już się pojawiały. w każdym razie trzeba poczekać na cały materiał i wtedy wypowiedzieć się na temat muzy praczasa. enyłej ja płytkę kupuję :)
wisol
 
Posty: 89
Dołączył(a): listopada 11 2008 - 14:50:17
Lokalizacja: no wysącz to

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez praczas-opensources » listopada 3 2009 - 22:26:53

Dzięki Fiolet za założenie "mojego" tematu 8)
Jak ktoś ma ochotę posłuchać całości płyty to przez najbliższy tydzień będzie udostępniona na moim profilu Myspace.
http://www.myspace.com/praczas
::: www.opensources.pl ::: Booking - Management - Label :::
praczas-opensources
 
Posty: 75
Dołączył(a): lutego 13 2008 - 21:09:10

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez Fiolet » listopada 19 2009 - 16:10:43

http://www.myspace.com/praczas
Posłuchajcie pierwszego numeru w odtwarzaczu - Cisza ze Spiętym.

I bardzo ciekawy klip:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=100710915
Fiolet
 
Posty: 6
Dołączył(a): października 18 2009 - 18:09:29

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez beret » lutego 13 2010 - 13:01:05

Parafrazując klasyka 8) :
Słuchajcie Praczasa, jest przezajebisty!
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez polake » marca 14 2010 - 00:11:53

Kupiłem już dawno temu płytę (jeszcze przed nowym Lao), ale dopiero teraz mam trochę czasu, by coś napisać.

Otóż płyta bardzo mi się podoba, powiem nawet, że słucham jej częściej niż nowego LC... Na początku ciężko mi się było przez nią przebić, bo nie miałem czasu na spokojnie posłuchać w ciszy i skupieniu. Po wczorajszej wyprawie do Łodzi stwierdzam, że bardzo dobrym miejscem do słuchania tej płyty jest samochód, oczywiście jak się samotnie jedzie gdzieś w nocy. Myślę, że wieczór i muzyka w słuchawkach to też dobry sposób :)

Zdecydowanie najlepszym kawałkiem jest utwór nr 4 "Zabierz mnie"- piękny tekst, piękny wokal (jest w nim coś magicznego), piękna gitara Krojca, piękne organy oraz cała reszta. Jest to jeden z fajniejszych utworów jakie słyszałem od dawna, potrafię go po kilka razy z rzędu słuchać, z tego powodu miałem też problem, żeby przejść do dalszej części płyty :P

Średnio mi podchodzi pierwszy kawałek ze Spiętym, ale może się jeszcze do niego przekonam.

Na pewno warto się wsłuchać w każdy utwór, bo nie zawsze od razu odkrywa przed nami cały swój urok. Np. w nr 7 "lizarB" (swoją drogą czy to nie nawiązanie do utworu "Medusa'a Path" zespołu Prodigy?) dopiero koło 2:50 zaczyna się zajebisty fragment, z kolei w nr 3 "Penetralia" jest fajny sampel w środku itp.

Reasumując- bardzo fajna płyta, gratulacje Praczas :) Mam nadzieję, że gdzieś tam już powoli robisz następną- na pewno kupię :)

Z tym że niestety to wydawnictwo jest chyba dla koneserów... Ale ja w każdym razie każdemu szczerze polecam :)
polake
 
Posty: 138
Dołączył(a): sierpnia 15 2006 - 23:27:58
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez HardChief » marca 16 2010 - 08:28:52

No to ja się dołącze do grona zachwyconych. Mam ją od dłuższego czasu, koi nerwy po pracy na przemian z Mobym. A w sumie przekonałem się po przesłuchaniu całości na MySpacie. "Zabierz mnie" rzeczywiście magiczne. Naprawdę bardzo klimatyczny krążek. Cytując "klasyków" "jestem na tak". :wink:
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: Solowa płyta Praczasa - menadżera Lao Che!

Postprzez gad44 » maja 25 2010 - 17:10:13

Przyłączam się do grona zachwyconych.
Cała płyta godna polecenia, ale numer ze Spiętym "Czas" jest dla mnie mistrzostwem. Bardzo wpisujący się w konwencję DC/AC przez co mógłby być spokojnie 13 kawałkiem na płycie (jeśli by dodać do niego jakieś gitary i te sprawy). Bardzo ciekawe słowa, które biją na głowę niejeden tekst z ostatniego krążka Lao Che.

Sulphur Phuture - Cisza

A na początku był hałas, a z hałasu bóstwa
Wścibska szuja, show min , formacja kłamczuszka
I oto rozszumiały się pralki , i oto rozpiszczały się gumy aut
Sąsiedztwo zaroiło się stając się gwarnym
stając się gwarnym, swarnym i wulgarnym
Usta otwarły się i wypluły puste słowa
wyprodukowała mrowie myśli ludzka głowa

Iść czy zostać?
Uznać czy znieważyć?
Uciec od, czy uciec do?
Pochylić się nad , czy odwrócić się od?
Zagłuszyć, wyciszyć , czy z czasem się w ogóle liczyć?

W końcu mali z hałasu powstali,
na pomniki wleźli, "tymi co wiedzą" , się obwołali
Ideał bruku sięgnął dopełniając koszmaru
Hałas kijem zdzielił Ciszę i strącił... DO TARTARU!

Iść czy zostać?
Uznać czy znieważyć?
Uciec od, czy uciec do?
Pochylić się nad , czy odwrócić się od?
Zagłuszyć, wyciszyć , czy z czasem się w ogóle liczyć?

Podobno trudno spotkać ją, za miastem ona mieszka
choć z plemienia hałasu jestem, od hałasu ja pierzcham.
I na błoniach ucho strzygę ale Ciszy nie słyszę, Ciszy ja nie słyszę, słyszę tylko ciszę
Skąd więc ufność, że cisza podpowie, skoro sama głuchoniema, czy nie diabeł z nią w zmowie?
I strzygę ja uszy, ale Ciszy nie słyszę, Ciszy ja nie słyszę, słyszę tylko ciszę

Podobno trudno tutaj spotkać ją, za miastem ona mieszka
choć z plemienia hałasu jestem, od hałasu ja pierzcham.
W uszach moich szumi i zda się, nie usłyszę , jak Cisza odpowiedź niesie, a odpowiedź...CISZĘ!
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41


Powrót do Lista życzeń i propozycji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron