Limitowana edycja na winylu (życzenie takie)

Jeśli masz jakiś pomysł dotyczący koncertu, oficjalnej strony www, forum lub jakąś inną propozycję - wpiszą ją tu

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez gad44 » kwietnia 27 2009 - 11:25:42

bastor napisał(a):Swoją drogą zastanawia mnie numeracja płyt jakie dostały osoby zamawiające przed oddaniem do tłoczenia. Przedmówcy dostali 770 i 766. Ja 812 a więc końcówka serii. Zwyczaj panuje taki iż preorderzy dostają początki nakładu.


Też mnie to zastanawia. Gdybym miał wybór to wolałbym numer z pierwszej setki niż 800 i wyżej. Prawdę mówiąc myślałem właśnie, że osoby zamawające płytę z wyprzedzeniem będą uzywilejowane, a tu okazuje się, że pewnie lepiej było poczekać i zamówić przez Allegro.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez MacB » kwietnia 27 2009 - 11:46:45

No to przyznam, że i ja liczyłem na "niski" numer.... Pociesza mnie tylko szczęście w losowaniu i zamiast niskiego mam numer "ciekawy" ;) - 0770
Obrazek
MacB
 
Posty: 16
Dołączył(a): października 5 2008 - 20:40:15
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez bastor » kwietnia 29 2009 - 13:55:31

Nie najlepiej to świadczy o wydawcy. Preorderzy dostali końcówkę serii a początek poszedł na allegro aby zwiększyć atrakcyjność oferty. Wkurwiające jest coś takiego :/ Gdy pytałem o możliwość kupna vinyla to dostawałem kilka maili z info gdzie co i jak a najlepiej to od razu wpłacić kasę na podane konto bo tylko 888 sztuk i kończy się nakład. Ale jak zapytałem dlaczego dostałem 812 numer to nikt nawet pytą nie ruszy aby się pofatygować odpowiedzieć.

MacB napisał(a):No to przyznam, że i ja liczyłem na "niski" numer.... Pociesza mnie tylko szczęście w losowaniu i zamiast niskiego mam numer "ciekawy" ;) - 0770


Ja też: 812 - rok utraty rzez Cesarstwo Bizantyjskie Mesembrii ;)

btw, gad44 - widziałem, że ostatnio polowałeś na singla Koli bez powodzenia :) obczaj teraz, lecą dwa i może się uda coś upolować?
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez gad44 » kwietnia 29 2009 - 17:52:20

bastor napisał(a):btw, gad44 - widziałem, że ostatnio polowałeś na singla Koli bez powodzenia :) obczaj teraz, lecą dwa i może się uda coś upolować?


Tylko, że wtedy polowałem na Kukurydzę, a teraz są 2 Tingle, który teoretycznie już mam (Co nie znaczy, że nie wezmę udziału w aukcjach :P ) Teoretycznie dlatego bo wygrałem aukcje, wpłaciłem kasę, a miesiąc już mija a paczka nie przychodzi. Nie trace nadziei, bo koleś coś pisał że ma zamiar wyjechać gdzieś na dłuższy czas, więc pozostaje mi czekać.
A z tą Kukurydzą było wyjątkowo słabo bo koleś przelicytował mnie na 5 sekund przed końcem aukcji. Jednym słowem używał Snajpera.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez MacB » kwietnia 29 2009 - 18:27:44

gad44 napisał(a):Jednym słowem używał Snajpera.
Niekoniecznie ;) I wiem, co mówię.
Obrazek
MacB
 
Posty: 16
Dołączył(a): października 5 2008 - 20:40:15
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez gad44 » kwietnia 29 2009 - 18:41:42

MacB napisał(a):
gad44 napisał(a):Jednym słowem używał Snajpera.
Niekoniecznie ;) I wiem, co mówię.


Więc to Ty jesteś Lilawati, który mnie wtedy przelicytował :D
Wiadomo, że mógł czekać do ostatnich sekund i zalicytować, ale nie wydaje mi sie to prawdopoobne.

Dobra bo off-top sie tu robi.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez bastor » kwietnia 29 2009 - 22:10:00

Gad44 - nie używam snajpera i licytuje na 2 sekundy przed końcem. Zawsze. Wystarczy zsynchronizować czas na kompie z czasem na serwerze allegro. Wtedy nie płacisz snajperowi od aukcji. A i dreszczyk emocji jest :D
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez gad44 » kwietnia 29 2009 - 22:34:28

OK możliwe, że mnie po prostu wyczekał :)

A wracając do tematu głównego - moje numery to 826, 827, 838 i 845. W sumie to szkoda, że nie są wyższe bo taki 888 też był by fajny. Chociaż na pewno nie oddali by takiego łatwo - zbyt fajny numer.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez bts » kwietnia 30 2009 - 13:46:43

gad44 napisał(a):OK możliwe, że mnie po prostu wyczekał :)

A wracając do tematu głównego - moje numery to 826, 827, 838 i 845. W sumie to szkoda, że nie są wyższe bo taki 888 też był by fajny. Chociaż na pewno nie oddali by takiego łatwo - zbyt fajny numer.


to se któryś przepraw z 838 łatwo zrobisz 888 :-)

Ludzie, to tylko numerki - one nie czynią z danego egzemplarza niewiadomo jakiego rarytasa. Każdy numer jest tak samo niepowtarzalny, bez znaczenia, czy to 1 czy 537 :-) Po co to tak wybrzydzać. Czasem mam wrażenie, że te numerki są dla niektórych ważniejsze niż nagrany na płycie materiał - a ten z którym mamy tutaj do czynienia jest genialny i jakby nie było bardzo "elitarny" (tylko 888 egz) tym bardziej, że żaden posiadacz jedynie cd nie ma takich wersji utworów, które znajdują się na LP :-)
bts
 
Posty: 15
Dołączył(a): listopada 21 2008 - 13:53:57

Postprzez gad44 » kwietnia 30 2009 - 14:13:00

bts napisał(a):Czasem mam wrażenie, że te numerki są dla niektórych ważniejsze niż nagrany na płycie materiał


Numer egzemplarza jest całkiem istotny z punktu widzenia kolekcjonerskiego. Nie widzę nic w tym dziwnego, że niektórzy (w tym też ja) traktują wydawnictwa swojego ulubionego zespołu jako coś więcej niż płytę z muzyką. Dla mnie jest to swego rodzaju przedmiot dumy - i jeśli mam do wyboru ogzemplarz 001 a 537 to wybieram ten pierwszy, co więcej jestem w stanie zapłacić za niego więcej. Jasne rozumiem, że może to wydawać się dziwne/śmieszne/głupie ale tak to już jest z kolekcjonerami. Tak samo z singlem Czerniaków który w pierwszym nakladzie zostal wydany z błędem na okłade "+video". Na samej płycie nie było żadnych zmian jedynie ten napis z tyłu okładki "+video". Dla zwykłego odbiorcy Lao Che bez różnicy którą wersję posiada, dla kolekcjonera niezły smaczek.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez MacB » kwietnia 30 2009 - 14:21:23

gad44 napisał(a):Dla zwykłego odbiorcy Lao Che bez różnicy którą wersję posiada, dla kolekcjonera niezły smaczek.
Otóż to!

gad44 napisał(a):Tak samo z singlem Czerniaków który w pierwszym nakladzie zostal wydany z błędem na okłade "+video". Na samej płycie nie było żadnych zmian jedynie ten napis z tyłu okładki "+video"
Przykłady można mnożyć; z podwórka The Beatles będzie to "misaligned apple" na okładce Abbey Road albo niski numer "Białego albumu"...
Muzyka - owszem - jest najważniejsza, ale są jeszcze wartości "dodane" przy okazji tego typu wydawnictw... ;)
Obrazek
MacB
 
Posty: 16
Dołączył(a): października 5 2008 - 20:40:15
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez bts » kwietnia 30 2009 - 14:47:09

Przecież nie napisałem, że numerek w przypadku płyt numerowanych jest absolutnie nieistotny. Tylko, że mam wrażenie, że dla niektórych to rzecz pierwszorzędna. Wiadomo, że mając do wyboru numer 1 i 537 wezmę 1, to akurat jest chyba naturalne. Tutaj akurat wyboru nikt nam nie dał więc po co się spinać. Jakbyś jeden z drugim dostał numery 2 i 3 to byście narzekali, że czemu nie 1 :D

Osobiście zawsze dziwił mnie fakt, że mimo, iż dany album nadal dostępny jest za normalną cenę, niektórzy potrafią baaardzo przepłacić za dokładnie tą samą płytę, tylko z ładniejszym numerkiem albo w innym kolorze winyla (którego nakład jest nieco mniejszy).

Sam kolekcjonuję płyty analogowe, ale nie dla kolorów czy numerów, tylko po to żeby ich jednak słuchać. Mam zresztą wrażenie, że po to się je w końcu tłoczy. Cała reszta nie jest już tak istotna, choć wiadomo, że jeśli mam wybór numeru, czy rzadszego koloru płyty w normalnej cenie to go dokonuję według kryterium większej dla mnie atrakcyjności, a jeśli go nie mam to po cholerę wylewać swe żale? Wyluzujta chłopaki albo wykupujcie cały nakład, może sie co fajnego trafi :lol:
bts
 
Posty: 15
Dołączył(a): listopada 21 2008 - 13:53:57

Postprzez gad44 » kwietnia 30 2009 - 15:07:30

Jeśli o mnie chodzi to numer oczywiście jest rzeczą drugorzędną. I jestem absolutnie rozradowany, że posiadam tak wyjątkowe wydawnictwo(wyjątkowe z punktu widzenia zawartej na niej muzyki, a nie ograniczonej ilości sztuk).
W tym przypadku spinam się jedynie z powodu zaistniałej sytuacji w ktorej ludzie którzy zamówili i wpłacili pieniądze jeszcze przed oddaniem winyla do tłoczenia są traktowani gorzej niż ci którzy o wiele później zamawiają winyl przez Allegro. Jasne nikt nie gwarantował, że osoby zamawiające wcześniej dostaną atrakcyjniejsze numery, ale po prostu tak by wypadało.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez bastor » kwietnia 30 2009 - 15:12:11

Popatrz bts, skoro to takie nieważne to czemu Rockers Publishing rozesłał preorderom końcówkę serii a zostawił sobie początek ? Skoro to takie nieistotne to powinni zacząć realizację zamówień w kolejności wpływania zamówień, hę ? Otóż widzisz Stary, możesz sobie uważać że zbierasz płyty dla muzyki, możesz nawet uważać że jesteś fasolką szparagową i nic mi do tego. Jeżeli Ci z takim stanem dobrze to git. Jednak niektórych faktów nie przeskoczysz. Numeracja w limitowanych seriach odgrywa bardzo dużą rolę. Wiem coś o tym bo mam trochę takich perełek. Wydawca postąpił jak @#ER@# bo dobrze wie o co chodzi. Nadal nie dostałem odpowiedzi na mail. Po długim weekendzie zadzwonię do nich i może doczekam się w końcu wyjaśnień.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez bts » kwietnia 30 2009 - 15:26:37

bastor napisał(a):Popatrz bts, skoro to takie nieważne to czemu Rockers Publishing rozesłał preorderom końcówkę serii a zostawił sobie początek ? Skoro to takie nieistotne to powinni zacząć realizację zamówień w kolejności wpływania zamówień, hę ? Otóż widzisz Stary, możesz sobie uważać że zbierasz płyty dla muzyki, możesz nawet uważać że jesteś fasolką szparagową i nic mi do tego. Jeżeli Ci z takim stanem dobrze to git. Jednak niektórych faktów nie przeskoczysz. Numeracja w limitowanych seriach odgrywa bardzo dużą rolę. Wiem coś o tym bo mam trochę takich perełek. Wydawca postąpił jak @#ER@# bo dobrze wie o co chodzi. Nadal nie dostałem odpowiedzi na mail. Po długim weekendzie zadzwonię do nich i może doczekam się w końcu wyjaśnień.


No mój drogi. Odpowiedz mi w takim razie na jedno proste pytanie:

Czy ktoś gwarantował Ci, że dostaniesz numer z określonego przedziału, albo że wysyła po kolei poczynając od któregośtam numeru?

Jeśli tak, to faktycznie nie jest to fajna sprawa. Ale jeśli nie to w ogóle o co te pretensje do wydawcy? Kupiłeś płytę a nie numer. I jeśli nie możesz tego zrozumieć to trudno się mówi.

Zamawiając płytę w pre-orderze jedyne co miałeś tutaj gwarantowane to to, że po pierwsze w ogóle ją otrzymasz, a po drugie, że otrzymasz ją od razu jak tylko ruszy sprzedaż. Według mnie obietnica została spełniona wzorowo. Jak Ci tak zależy na numerach to było trzeba pisać do wydawcy składając zamówienie na preorderze, że chcesz numer 666 i dasz pińć stów bo Ci zależy :-)
bts
 
Posty: 15
Dołączył(a): listopada 21 2008 - 13:53:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lista życzeń i propozycji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron