Propozycja tematu nowej piosenki

Jeśli masz jakiś pomysł dotyczący koncertu, oficjalnej strony www, forum lub jakąś inną propozycję - wpiszą ją tu

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez beret » czerwca 15 2007 - 12:20:59

milen, kwestia poparcia żołnierzy wyniknęła z tego co napisał Kapral:
Kapral napisał(a):Popracie dla żołnierzy [nie mylić z obecnością wosjka gdzieś tam...- to akurat temat na inną dyskusję].

i chyba stąd się wzięło roztrząsanie motywów jednostek.

nie chcę budować naciąganej analogii, ale to trcohę tak jak z oceną Powstania - z jednej strony niejednoznaczna ocena słuszności militarno-polityczno-strategicznej jego wybuchu, a z drugiej niewątpliwe poświęcenie wybitnych jednostek. i takie poświęcenie popieram - nie mogę się go doszukać jednak w działaniach naszych żołnierzy w Iraku i Afganistanie.
a CZŁOWIEK - ŁOSIU, dlaczego nieprawda?
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Postprzez beret » czerwca 15 2007 - 12:21:42

--dwa razy--
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Postprzez beret » czerwca 15 2007 - 12:24:15

to pytanie z poprzedniego posta do CZŁOWIEK-ŁOSIA uznaję, za nieaktualne :wink:
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Postprzez HardChief » czerwca 15 2007 - 15:29:38

Hasło "POPIERAM POLSKICH ŻOŁNIERZY" nie odnosi się tylko do Afganistanu i Iraku. Wojsko Polskie liczy prawie 150 tys. osób, a na misjach jest kilka tysięcy. I to nie tylko w Afganistanie i Iraku, ale i np. w Libanie czy Kosowie. Dlaczego popierac???
1.) Bo odpowiadają za nasze życie, stojąc na strazy niepodległości RP;
2.) Ryzykują zyciem - taka służba;
3.) Jak bedzie (odpukac w niemalowane) powódż, katastrofa techniczna czy atak terrorystyczny, to oni ratują życie wespół z innymi służbami (strażacy, policja);
4.) Bo zapominamy o obowiązku każdego obywatela jakim jest obrona ojczyzny.
Kto z nas był w Wojsku?
Kto czuje sie przeszkolony na wypadek najgorszego?
Kto umie chociazby udzielic pierwszej pomocy?
Wiec skoro niewiele robimy, możemy lub nie chcemy robic w tym temacie, to taka oznaka wsparcia jest budowaniem świadomości - CI LUDZIE (KOBIETY I FACECI) SĄ WAŻNĄ INSTYTUCJĄ. I tyle. Akurat pracuje w komórce odpowiedzialnej za pozytywny obraz wojska - ale z daleka od propagandy. Temat zacząłem w związku z prośba Kaprala do zespołu. Wywiązała się ciekawa dyskusja pokazująca że temat jest ważny dla naszych czasów, chociażby z najprostszym skojarzeniem:
POLSKI ŻOŁNIERZ = AFGANISTAN/ IRAK/MISJA GDZIEŚ DALEKO
A tak nie jest
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » czerwca 15 2007 - 15:31:36

foto napisał(a):to trcohę tak jak z oceną Powstania - z jednej strony niejednoznaczna ocena słuszności militarno-polityczno-strategicznej jego wybuchu, a z drugiej niewątpliwe poświęcenie wybitnych jednostek. i takie poświęcenie popieram - nie mogę się go doszukać jednak w działaniach naszych żołnierzy w Iraku i Afganistanie.


Nooooo... analogia jest bardzo naciągana, ja bym rzekł nawet, że nie ma tu analogii w ogóle. :)

Nie może być tego typu poświęcenia w tego typu operacji - nie ta czasy, nie ta wojna, zupełnie nie da się według mnie znaleźć jakiejś symetrii. Nie tylko dlatego, że to jest wojna na obcej ziemi.
____________________________________

Aneks a propos tego, co napisał HardChief:

No właśnie warto zwrócić uwagę choćby na to, że żołnierzom tego kraju (zawodowym zwłaszcza) należy się szacunek za to choćby, że całokształt ich służby zwalnia kogoś takiego jak ja (kto się do tego kompletnie nie nadaje) od obowiązku chronienia ojczyzny z bronią w ręku, czego (w razie jakby co) prawdopodobnie nigdy bym nie potrafił robić. Dlatego stoję w totalnej opozycji do postaw pacyfistycznych - jeśli się samemu nie chce służyć i uczyć strzelać do ludzi, to należy przynajmniej okazać szacunek tym, którzy są dość twardzi, żeby swoje życie kłaść na szali. Także w ramach misji stabilizacyjnych czy bojowych.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez beret » czerwca 16 2007 - 12:30:14

widocznie źle zrozumiałem intencję powstania takiego symbolu - wydawało mi się, że ma się on odnosić tylko do popierania wojsk "misjonarskich". z drugiej strony jednak - przy calym szacunku dla żołnierzy zawodowych i świadomości jaką trudną pracę wykonują - nie wydaje mi się, żeby trzeba było okazywać im poparcie na zewnątrz. w końcu policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, lekarze etc. również wykonują ciężką pracę dla naszego dobra [często narażając zycie], a gdybym miał dla każdego z tych zawodów przywdziewać wstążeczkę, breloczek czy też inny symbol wyglądałbym cokolwiek komicznie.
podsumowując: szacunek i poparcie dla żółnierzy w kraju - oczywiście, szacunek dla żołnierzy na wyjeździe - jak najbardziej. poparcie już nie do końca [ale z tego już się tłumaczyłem].
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Postprzez beret » czerwca 16 2007 - 12:31:59

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):
foto napisał(a):to trcohę tak jak z oceną Powstania - z jednej strony niejednoznaczna ocena słuszności militarno-polityczno-strategicznej jego wybuchu, a z drugiej niewątpliwe poświęcenie wybitnych jednostek. i takie poświęcenie popieram - nie mogę się go doszukać jednak w działaniach naszych żołnierzy w Iraku i Afganistanie.


Nooooo... analogia jest bardzo naciągana, ja bym rzekł nawet, że nie ma tu analogii w ogóle. :)

Nie może być tego typu poświęcenia w tego typu operacji - nie ta czasy, nie ta wojna, zupełnie nie da się według mnie znaleźć jakiejś symetrii. Nie tylko dlatego, że to jest wojna na obcej ziemi.

dlatego zaznaczyłem, że ta analogia jest cokolwiek karkołomna ;) chodziło mi tylko o zaznaczenie jednostkowych pobudek w obu tych przypadkach.
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Poprzednia strona

Powrót do Lista życzeń i propozycji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron