Spięty - alterszanty!!!

Jeśli masz jakiś pomysł dotyczący koncertu, oficjalnej strony www, forum lub jakąś inną propozycję - wpiszą ją tu

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez Bonhart » listopada 21 2009 - 16:18:05

Mele Kalikimaka to jak ktoś nie wiem tradycyjna świąteczna hawajska piosenka, tytuł tłumaczy się poprostu jako Wesołych Świąt! Myślę że tylko w niej należy szukać inspiracji Spiętego. Oto jedno z wykonań: http://www.youtube.com/watch?v=FV_BGqgbxdc
Bonhart
 
Posty: 1
Dołączył(a): listopada 21 2009 - 16:14:41

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez nati » listopada 21 2009 - 22:32:59

w społeczeństwie szantymaniaków nadal wrze: http://www.forum.szantymaniak.pl/viewto ... sc&start=0
jakoś nigdy nie sądziłam, że ta społeczność jest tak pruderyjna :wink:
w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez malkonten t » listopada 22 2009 - 12:54:45

:) tyle powiem...

Nie ma co polemizować nawet, skoro niektóre z osób zabierających tam głos nawet nie słyszały płyty..
malkonten t
 
Posty: 7
Dołączył(a): listopada 20 2009 - 16:43:06

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez pawel266 » listopada 24 2009 - 11:04:15

Poczytałem posty na forum szantymaniak.pl, do którego ktoś wcześniej linkował, i jestem zdziwiony oburzeniem, które owe wydawnictwo tam wywołało. Wokalista Lao Che od 20 lat żegluje po Mazurach, więc można pokusić się o stwierdzenie, że czuje klimat :) Na płycie co prawda jest trochę wulgaryzmów, jednak trudno mieć np. pretensje do Kazika, że używa dosadnego języka w swoich tekstach...
Hobbitka napisał(a): Dziś chciałam kupić płytę w nowosądeckim empiku. Ale jedyne DWIE sztuki zostały wykupione na pniu :D na zamówienie zaś trzeba czekać kilka dni. Mile mnie zaskoczył fakt, że "Antysznaty" w ogóle były, bo np. na "Gajcego" się nie doczekałam.

Nie lepiej zamówić przez Internet i poczekać chwilę spokojnie aż płyta sama przyjdzie? - http://www.amazonka.pl/polska-alternaty ... 7692.bhtml
pawel266
 
Posty: 1
Dołączył(a): listopada 24 2009 - 10:34:37

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez veida » listopada 25 2009 - 23:49:32

Szantymaniacy ;)

Ja jestem Antyszantami, póki co, nieco rozczarowany, ale jest progres.

Od dawna już znałem Opuszczone Porty i bardzo mi się ten utwór do dziś podoba, jakkolwiek był przeze mnie wałkowany setki razy. Ma Czar Karma też podeszła właściwie od pierwszego "wejrzenia". No, ale gdy wreszcie zakupiłem cała płytę, to...

Na początku byłem rozczarowany dość mocno - spodziewałem się czegoś innego. Czystszego, pogodniejszego, jaśniejszego. Może dlatego od razu podeszło mi "Szkoda"?
Z kolejnymi przesłuchaniami było coraz lepiej. Wczułem się bardziej w klimat, bardziej "zaczaiłem" płytę ;). Zostawiłem oczekiwania i ten "brud", zarówno w tekstach (które są przecież i tak znakomite) jak i muzyce, zaczął oddziaływać.

Wciąż nie do końca przekonuje mnie warstwa muzyczna - może przyzwyczajenie do brzmienia Lao? Jakoś te, dziwaczne niekiedy, dźwięki... Wolałbym chyba "normalne" instrumenty.

Najmocniejsze kawałki to: Trafiony - Zatopiony i Szkoda. Najsłabsze - Haba Haba... i Dworujże.
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez elziomallo » listopada 27 2009 - 23:38:37

Przesłuchałem jakieś 6 razy, niektóre kawałki więcej.
Pierwsze przesłuchanie- poza kawałkami które już znałem- czułem się wręcz... zawiedziony.
Coś mi nie pasowało, nie wiem co, miałem wrażenie niesmaku.
Ale posłuchałem drugi, trzeci, piąty i już po mnie. Wciągnęła mnie na amen. Jest arcywydupczyściewkosmospięknoklimatyczna, za każdym razem odkrywam coś nowego. I w sumie podoba mi się na niej wszystko, świetnie się jej słucha późnym wieczorem.
Dworujże- wyobrażam sobie przy niej żeglarza na samotnej wachcie gdzieś na pacyfiku, tylko on, księżyc i spokojne morze. No klimat na maksa.
Nie chce mi się pisać o wszystkich, raczej niczego ciekawego nie odkryję. Pisząc o genialności tekstów również.
Trochę mi głupio, bo mam dołek i nie było kasy na płytę, więc musiałem ściągnąć (nie mogłem już wytrzymać). Obiecałem sobie,że i tak ją kupię, ale teraz wiem, że zrobię to jak najszybciej! Swoją drogą, na liście Olisu Antyszanty debiutują na 14 miejscu! A Ma czar Karma 19 na liście przebojów Trójki i idzie w górę ;]
No pięknie, zaraz sobie jeszcze raz ją puszczę ;]

Mele kalikimaka!
Fixed Gear!
elziomallo
 
Posty: 11
Dołączył(a): października 5 2008 - 23:21:46
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez Something » listopada 29 2009 - 11:57:45

Płyta super.
Zakupiona w drodze do Krakowa.
Radio miało to do siebie, że jak się kończyła to od nowa...
3 dni leciała niemal cały czas ;)
Kawałki pomysłowe, fajne teksty. Różnorodność...
Czad, czad, czad! :D

(Zyta i RB dziękują ;P )
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez Something » listopada 29 2009 - 22:12:43

Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez gad44 » listopada 29 2009 - 22:21:24

Something napisał(a):http://allegro.pl/item831501581_spiety_ma_czar_karma_antyszanty_lao_che_koli.html
Standardowo... ;]


Ten koleś już sprzedał wcześniej taki sam singiel. Poszedł za 60 zł.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez michal_pl » grudnia 3 2009 - 23:50:22

Zajrzyjcie na myspace Spiętego;) Są tam już terminy koncertów
michal_pl
 
Posty: 32
Dołączył(a): marca 25 2009 - 13:31:10

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez Mrówek » grudnia 4 2009 - 22:25:02

Recenzja z "Przekroju" (ale nic ciekawego):
http://www.przekroj.pl/kultura_muzyka_artykul,5961.html

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez koli-żanka » grudnia 27 2009 - 21:46:20

Wrażenia po odsłuchaniu? Podoba się. Po Spiętym nie spodziewałam się, żeby było beztrosko i lekko, wiadomo było,że wykombinuje coś po swojemu, filozoficznie i sięgając głębiej niż tworzyć jakieś pijackie przyśpiewki, co można grać przy ognisku czy na jakichś biesiadach między Marylką Rodowicz a Tyńcem :) Jak dla mnie to Spięty wypadł bardzo dobrze, udany projekt. Najlepsze kawałki to "Dworujże" (nie wiem co wy do tego macie, że niby słaby) "Trafiony - zatopiony" i refleksyjne "nie wszystko zostało napisane" oraz "Morże". Singiel mi nie bardzo podchodzi, a jak usłyszałam "Habę" to nieziemsko się zdziwiłam. Jakoś z szemranym "koli bat'ku koli" mi się skojarzyło. Płytka zaiste warta nabycia. Czekam na koncerty i nowy album lao, bo ponoć na wiosnę coś ma być?
"Panie Struś.. chodź no pan do nas... Nie może się poderwać.... Niedobrze" :))))

"Ty Bóg! Dasz mi szczęście? E-e, mało mam" :)))
koli-żanka
 
Posty: 58
Dołączył(a): lutego 19 2007 - 03:20:45
Lokalizacja: Toruń/Elbląg

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez madry » stycznia 15 2010 - 18:39:29

Takie pytanie, czy wiadomo coś czy Spięty będzie koncertował po wydaniu płyty?
madry
 
Posty: 2
Dołączył(a): stycznia 15 2010 - 18:34:33

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez madry » stycznia 15 2010 - 19:25:56

http://www.hybrydy.com.pl/index.php?opt ... &Itemid=40

można zarezerwować do Hybryd na 26 lutego 2010
madry
 
Posty: 2
Dołączył(a): stycznia 15 2010 - 18:34:33

Re: Spięty - alterszanty!!!

Postprzez Something » stycznia 15 2010 - 20:01:49

Eh.. jednak umiesz korzystać z internetu...
Na profilu myspace Spiętego masz daty koncertów juz od dłuższego czasu.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lista życzeń i propozycji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron