Przebicie do Środmieścia

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Mrówek » listopada 22 2005 - 16:40:10

MaR napisał(a): na początku jest tekst: "Pierwsza drużyna - gotowi do skoku itd." Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, o ile mi wiadomo w tej akcji (31 sierpnia) przebicia do śródmieścia takie zdarzenie nie miało miejsca

Tzn. jakie zdarzenie nie miało miejsca?

Pozdrawiam.
Mrówek.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez MaR » listopada 23 2005 - 00:55:30

żadne skoki spadochronowe, z tego co wiem...chyba, że to chodzi o skok między ulicami ? :shock:
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Postprzez Did » listopada 23 2005 - 13:21:03

MaR napisał(a):żadne skoki spadochronowe, z tego co wiem...chyba, że to chodzi o skok między ulicami ? :shock:

no jasne ze skok w tym miejscu to metafora ;)
Did
 
Posty: 33
Dołączył(a): października 15 2005 - 10:56:54
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica

Postprzez Mrówek » listopada 23 2005 - 14:55:45

MaR napisał(a):żadne skoki spadochronowe, z tego co wiem...chyba, że to chodzi o skok między ulicami ? :shock:

Skoków spadochronowych oczywiście nie było (aczkolwiek w pewnym momencie zrzutów zarówno Polakom i Niemcom wydawało się, że to ludzie, a nie zasobniki są na tych spadochronach- to dygresja taka) .

Ale w piosence jest mowa o skoku przez ulicę, czy też skoku ze Starówki na Śródmieście.
Szczegołówy opis przebicia do Śródmieścia, możesz znaleźć na stronie whatfora (http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/ - cała strona jest zresztą fascynująca) .

Pozdrawiam.
Mrówek.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez MaR » listopada 23 2005 - 17:47:16

Mrówek napisał(a):
MaR napisał(a):żadne skoki spadochronowe, z tego co wiem...chyba, że to chodzi o skok między ulicami ? :shock:

Skoków spadochronowych oczywiście nie było (aczkolwiek w pewnym momencie zrzutów zarówno Polakom i Niemcom wydawało się, że to ludzie, a nie zasobniki są na tych spadochronach- to dygresja taka) .

Ale w piosence jest mowa o skoku przez ulicę, czy też skoku ze Starówki na Śródmieście.
Szczegołówy opis przebicia do Śródmieścia, możesz znaleźć na stronie whatfora (http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/ - cała strona jest zresztą fascynująca) .

Pozdrawiam.
Mrówek.


tak, już nie raz miałem zaszczyt zagościć na stronie whatfora, a historię przebicia do śródmieścia czytałem już w pewnej książce ;)
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości