A moze piosenki historyczne?

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

A moze piosenki historyczne?

Postprzez dziub » sierpnia 2 2005 - 10:43:57

Wpadłem na pewien pomysł (to razej moje marzenie ale co tam :wink: )

Może by tak do krążka PW nagrac singiel? moze kilka piosenek? a moze całą płytę? z historycznymi piosenkami z tamtego okresu (na począek: Hej chłopcy bagnet na broń)
Później do tego "Czerwone maki na Monte Cassino", "My pierwsza brygada" itp.
To taka propozycja

Pozdrawiam
dziub
 
Posty: 7
Dołączył(a): sierpnia 2 2005 - 10:40:03

Postprzez Poplon » sierpnia 6 2005 - 22:29:02

byłoby spoko. a masz moze jakieś polskie pieśni patriotyczne???
Poplon
 

Postprzez 304 » sierpnia 7 2005 - 18:21:39

genialna idea. osobiście znam kilka kapel z zagranicy które robią świetne, nowoczesne aranżacje starych marszów i to jest super sprawa.
tylko że takich rzeczy nie da się zrobić, gdy się jest pacyfistą i wierzy w Jacka Kuronia.
304
 

Postprzez dziub » sierpnia 17 2005 - 14:18:24

Co do posiadania-mam kilka piosenek

"Czerwone maki"
"Dziś do ciebie przyjść nie moge"
"1. Brygada" (niestety tylko melodia ale słowa sa znane)
"Piechota"
"Rota"
"Pierwsza kadrowa"
"Wojenko wojenko"
"Pieśń strzelców lwowskich" (moje ulubione)
i wiele wiele innych. To nie kłopot
Ale czy zespół wyraża zainteresowanie?

(aha i jeszcze pieśni z powstania-np. warszawskie dzieci pójdziemy w bój, hej chłopcy bagnet na broń)
dziub
 
Posty: 7
Dołączył(a): sierpnia 2 2005 - 10:40:03

Postprzez balt » sierpnia 17 2005 - 22:11:45

hej Ludzie, dajcie spokój Lao,co?
to są Artysci, a nie Wasze kukiełki co będa Wam śpiewać co będziecie chcieli!
jeśli chcecie muzyczne prostytutki to zróbcie zrzutke i listę żadań przekażcie takiemu Wiśniewskiemu, co nie ukrywa (i za to go szanuję), że jest muzyczną kurwą i kto mu więcej zapłaci dla tego będzie śpiewał.
a Lao dajcie spokój, ok?
jak będa mieli kaprys to teraz zrobia ściezke dźwiękową do filmu przyrodniczego o zwyczajach godowych turkuci podjadków a nam do tego gówno!
szlag mnie trafia jak czytam propozycje co powinni nagrać.
się uniosłem!
sorry!
balt
 
Posty: 130
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 14:58:55

Postprzez CK » sierpnia 17 2005 - 22:15:55

no, moze troche zbyt gwaltownie to zrobiles, ale sama mialam zamiar napisac cos podobnego :D
przegieli, ale intencje mieli dobre :lol: chociaz .... dobrymi checiami ....... :lol:
najbardziej wkurzajace jest to, ze teraz wszyscy chca, zeby spiewali ciagle to samo :twisted:
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez =U= » sierpnia 17 2005 - 23:25:12

prośby tych ludzi do LC nie są wyrazem ich chęci instrumentalnego wykorzystania zespołu. po prostu ludzie chcą posłuchać dobrej muzy o tematyce patriotycznej. Lao jest jedyną taką kapelą jaką znają.po prostu przedstawiają swoje marzenia, które Lao w jakimś stopniu już spełniło, ale
bynajmniej nie zaspokoiło głodu na rockowy patriotyzm, który - jak pokazują przykłady - jest spory. kilka kapel grających patriotyczne piosenki- innych, często bardzo innych od Lao - znajdziecie na stronie www.phalanx.pl Nawia, Irydion,Andrzej Kołakowski...
=U=
 

Postprzez Landsknecht » sierpnia 18 2005 - 00:07:56

Tylko dobrze byłoby, Aby panowie wpadali na równie wspaniałe pomysły w Tematach Użytkowników. Bo jakby powiedział J.Piłsudski: "Burdel i serdel tu..."
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez balt » sierpnia 18 2005 - 00:22:23

prośby tych ludzi do LC nie są wyrazem ich chęci instrumentalnego wykorzystania zespołu. po prostu ludzie chcą posłuchać dobrej muzy o tematyce patriotycznej. Lao jest jedyną taką kapelą jaką znają.po prostu przedstawiają swoje marzenia, które Lao w jakimś stopniu już spełniło, ale
bynajmniej nie zaspokoiło głodu na rockowy patriotyzm, który - jak pokazują przykłady - jest spory. kilka kapel grających patriotyczne piosenki- innych, często bardzo innych od Lao - znajdziecie na stronie www.phalanx.pl Nawia, Irydion,Andrzej Kołakowski...


ja bardzo polecam wywiady z LC. chłopakom chodzi o romantyzm przy robieniu płyt. jak cos przekręciłem niech mnie ktos poprawi proszę.
nie sądzę, że uważaja się za patriotów typu: "jak pięknie i słodko umierać za ojczyznę" co w naszym kraju raju jest zajebiście popularnym zajęciem od wielu lat.
ja PW nei uważam za płytę z muzyka patriotyczną. przedstawili powstanie w 10 utworach z punktu widzenia młodych ludzi biorących w nim udział. myslę, że głównie wzrusza nas wszystkich zawarty w tych utworach ładunek emocjonalny, mnie przynajmniej tak. a przy okazji czujemy patriotyczne uniesienie ale nie sądzę, żeby to był leitmotiv płyty. po prostu płyta dobrze oddaje nastrój tamtych dni.
w kazdym bądź razie podtrzymuję tezę o nie wypisywanie czego to by niektórzy nei usłyszeli w wykonaniu LC. Artysta ma robic co mu w duszy gra a nie robic covery starych piosenek chocby patriotycznych , wojennych czy weselnych.
jeśli ktos uważa inaczej prosze o opinię, gdyż oczywiście mogę się mylić:P

tyle,idę spać.
dobranoc.
balt
 
Posty: 130
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 14:58:55

Postprzez =u= » sierpnia 18 2005 - 11:58:25

Lao robi to co czuje. rozpalili ogień patriotyzmu w wielu sercach, ale jeśli sami sie z tym nie identyfikują i nie mieli takiego zamiaru to jestem w stanie to zrozumieć.
jednak wywołali ten głód patriotyzmu i miejmy nadzieję że będą kapel które go zaspokoją.inne niż Lao i oby co najmniej tak dobre.
=u=
 

Postprzez CK » sierpnia 18 2005 - 12:14:11

=u= napisał(a):Lao robi to co czuje. rozpalili ogień patriotyzmu w wielu sercach, ale jeśli sami sie z tym nie identyfikują i nie mieli takiego zamiaru to jestem w stanie to zrozumieć.
jednak wywołali ten głód patriotyzmu i miejmy nadzieję że będą kapel które go zaspokoją.inne niż Lao i oby co najmniej tak dobre.


jasne, duzo ludzi myslalo juz, ze takie zjawisko jak patriotyzm w naszym kraju przestalo istniec :? dzieki Lao stalo sie cos zupelnie fantastycznego :D ale z ta identyfikacja to nie masz racji :? przeczytaj wywiad z Nimi w Sukcesie, wciaz jestem pod wrazeniem :D moze efekty przerosly zamierzenia, ale to chyba dobrze :D bez Ich pasji i identyfikowania sie z tym zjawiskiem nie byloby takiego poruszenia :D
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wurst » sierpnia 18 2005 - 14:30:30

Rzecz w tym, że nawet jeśli ktoś dzięki Lao to w sobie poczuł, to musi owo uczucie rozwijać samodzielnie.

Ale już będąc przy pieśniach patriotycznych, to zwróćcie uwagę, że muzyka - melodia i rytm potrafi łapać za serce a sama w sobie muzyka nie różnicuje politycznej opcji. Tak sobie o tym pomyślałem, jak zobaczyłem że dziub wymienił piosenki z różnych okresów i przynależne różnym (skrajnym) postawom światopoglądowym. Bez względu na to wszystkie uznać można za patriotyczne. Patriotyczne-żołnierskie, no może za wyjątkiem Roty która adresowana szerzej.

Mam gdzieś na winylach pieśni Ludowego Wojska Polskiego i już od lat wczesnochłopięcych lubiłem ich słuchać, choc ostatnimi trochę odstawiłem.
Może czegoś takiego założyciel tematu potrzebuje ?
Wurst
 
Posty: 18
Dołączył(a): lipca 31 2005 - 15:04:33
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dziub » sierpnia 18 2005 - 14:55:18

Kolego Wurst, piosenki z LWP są mi obce. Nie z powodu polityki ale dostępności. Chodzi mi o to, aby propagować historię wśród młodych ludzi (PW już wiele zrobiło ale mozna więcej).
Sam jestem młody ale pieśni wymienione przeze mnie przesłuchałem-z powodu zainteresowań historia. Ale większosć nie ruszy tego, bo jest za stare, jakość beznadziejna, nie ten styl itp.
A jeśliby Lao Che nagrał własne wersje tych niejako hitów historii, wtedy młodzi ludzie po nie sięgną.
dziub
 
Posty: 7
Dołączył(a): sierpnia 2 2005 - 10:40:03

Postprzez CK » sierpnia 18 2005 - 14:58:40

albo sie odwroca, bo powiedza, ze do wyrzygu tej historii w wykonaniu LC :? niech nagrywaja, co Im w duszy gra :D
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez =u= » sierpnia 18 2005 - 21:52:12

ludzie, za dużo chcemy od jednej kapeli. sami ruszmy d... i nagrywajmy taką muzę. ja od jakiegoś czasu to robie a gdy będą już jakieś sensowne efekty nie omieszkam się tym pochwalić.
=u=
 

Następna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości