kto inny mógłby muzycznie zilustrować PW?

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

kto inny mógłby muzycznie zilustrować PW?

Postprzez Adaś » sierpnia 2 2005 - 18:35:15

ciekawe, wczorajszy koncert w telewizji wydał mi się zajebisty, i to głównie ze względu na obrazkowe wtręty z Powstania i plastyczny montaż. Pomyślałem więc o innych kapelach, których muzyka mogłaby idealnie współgrać z archiwalnymi materiałami, z wybuchami, walką itd.

ja dziś słuchałem płyty The Ex Orchestra "Een Rondje Holland" i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to by idealnie pasowało (mimo iż nie rozumiem tekstów, które są po holendersku)

ciekawe jakie płyty lub utwory pasowałyby wam do archiwalnych filmów z Powstania...
Adaś
 
Posty: 93
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 15:04:58

Postprzez Budyń » sierpnia 2 2005 - 19:26:38

pierwsza myśl: "Historia podwodna" Lecha Janerki, choć może nie cała, a wybrane fragmenty...
Budyń
 
Posty: 25
Dołączył(a): maja 12 2005 - 23:47:44
Lokalizacja: Wierzbno

ewentualnie...

Postprzez fan2 » sierpnia 2 2005 - 21:13:01

... slupska Ewa Braun, ale oni glownie na strone muzyczna nacisk kladli, zreszta juz - niestety - nie istnieja
czesc ich utworow kojarzyla mi sie z PW jeszcze dawno temu - polecam wszystkim ich dwie ostatnie plyty: Electromovement oraz Stereo
z wykonawcow zagranicznych? moze Tom Waits, a z pewnoscia Sonic Youth, ten pierwszy tekstowo, a SY dzwiekowo swietnie mogliby zilustrowac czesc wydarzen - puszczony przed wystepem LC David Bowie tez jest dobrym przykladem
fan2
 

Postprzez Adaś » sierpnia 2 2005 - 21:59:25

ewa braun zupełnie mi nie pasuje do PW, chociaż bardzo lubię ten band i samego Marcina Dymitera (polecam jego ostatnią płytę z Krzyśkiem Topolskim - Emiter/Arszyn/Emiszyn),
to samo z SY,

skupmy się jednak na płytach, które już powstały...

w tej chwili słucham Band Of Endless Noise i kawałek z ich nowej płyty pt: "Walking Backwards" pasowałby moim zdaniem zajebiście, zwłaszcza, że zaczyna się od wstawionego sampla z angielskim tekstem o sile rażenia bomby atomowej...
Adaś
 
Posty: 93
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 15:04:58


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości