'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez HardChief » sierpnia 12 2009 - 19:01:16

Halo halo ;) Radiostacja "HardChief" znów nadaje (bum bum bum bum) ;)

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /819413444

A ponieważ nie ma tego tekstu na internecie, to pozwolę sobie przestukać:

Krzysztof Varga
Duży Format Gazeta Wyborcza 23 lipca 2009
Od "Kanału" do "Hardkoru"

"Kilka lat temu byłem na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego na rocznicowym koncercie 1 sierpnia i byłem zachwycony, że grają Armia i Lao Che, które wydało wtedy kapitalny koncept album "Powstanie Warszawskie" właśnie. Mój zachwyt co do płyty Lao Che nie minął, to jest bez wątpienia pierwsza piątka płyt rockowych ostatniego dwudziestolecia, może nawet pierwsza piątka, jeśli liczyć od czasów płyty numer jeden w historii polskiego rocka, a więc "czarnego" albumu Brygady Kryzys. Tym facetom udało się stworzyć genialną eklektyczną płytę mieszającą punk rocka z powstańczą pieśnią, bawiącą i przejmującą zarazem, pełną emocji, ale niepozbawioną humoru."
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez gad44 » sierpnia 12 2009 - 21:07:06

Do ostatniego numeru "Machiny" (najlepszy magazyn pokulturalny) dołączona jest płyta "Warszawskie dzieci". Są to powstańcze piosenki w wykonaniu 5 warszawskich zespołów - Komety "Warczą silniki", Cinq G "Warszawskie dzieci", Nowy świat "Marsz Mokotowa", Good Religion "Pałacyk Michla", Lady Maocca "Serce w plecaku".

Młodziy wykonawcy śpiewają pisoenki powstańcze. Z różnym efektem, bo z jednej strony Good Religion i "Pałacyk Michla" podczas którego uśmiech sam pojawia się na twarzy, a z drugiej strony Lady Mocca która brzmi jakby przyszła z jakiegoś wiejskiego festynu (coś w stylu Natalii Kukulskiej). Płytka jednak przyjemna (pomijając tą Lady Moccę i jeszcze Nowy świat totalnie słabo wypada). Fajnie też się słucha reggae pulsacji Cinq G, no i jeszcze Komety. W ich piosence jest najlepszy moment na całej płytce, kiedy panowie krzyczą "Jestem z Warszawy i jestem z tego dumny".
Ot taka moja mała ocena tego wydawnictwa :D Podsumowując to polecam zapoznanie się z tą płytą.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez HardChief » sierpnia 12 2009 - 22:44:52

Mam tą płytę z "Machiny". Pamiętnik z Powstania Warszawskiego także. Do tego "Gajcy". I w tych najnowszych produkcjach właśnie na Gajcym wymiata "Żywiołak" - "Moja mała". Na myspace można wysłuchać w całości
http://www.myspace.com/gajcy
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez nati » sierpnia 13 2009 - 10:54:09

HardChief napisał(a):I w tych najnowszych produkcjach właśnie na Gajcym wymiata "Żywiołak" - "Moja mała".
Mnie płyta "Gajcy" mocno rozczarowała. Rozbieżność poziomu jest tak duża, że wciąż się zastanawiam kto i czemu zdecydował że akurat te zespoły wykonują takie a nie inne utwory i czemu tak słabe kawałki na płycie się w ogóle pojawiły. Co do żywiołaka to na tle całej płyty wypada nieźle, ale no nie mogę zdzierżyć seplenienia Trolla i jak słyszę to jego "podaruję c-i" to krew mnie zalewa.
w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez lachmyta » sierpnia 13 2009 - 12:41:05

"Gajcy" rządzi. 'Moja Mała' - nr 1. Nie ma nawet co porównywać, z wersją Waglewskiego i Nowaka ( tutaj ) . Bardzo spodobały mi się jeszcze kompozycje Kawałka Kulki, not, Karoliny Cichej i Dezertera. Płyta na pewno znajdzie się w moim osobistym TOP 5 2009.
jak chłop nie je mientki, nie gamoń, nie pizda, to na przemijanie, chłop takowy gwizda!
lachmyta
 
Posty: 92
Dołączył(a): lutego 29 2008 - 23:51:39
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez Mrówek » sierpnia 13 2009 - 14:05:24

Ja wysłuchałem tylko w TV koncertu, który odbył się w Parku Wolności i generalnie mi się nie podobało, na tyle, że nie mam specjalnie chęci wgłębiać się w płytę.

Natomiast o tym kto i czemu decydował o doborze zespołów itp. to chyba jeden ze współforumowiczów mógłby opowiedzieć nieco więcej ;).

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez HardChief » sierpnia 13 2009 - 14:29:48

Po pierwsze cieszę się, że się po mału znowu na tym Forum zbiera się dawna dyżurna załoga. Po drugie - Gajcy a Powstanie Warszawskie. Ja już nie mam żadnych muzycznych oczekiwań akurat w tej tematyce, tym konkretnym temacie i sam pomysł uważam za dobry, nienajgorszy aby w taki sposób 65 rocznicę dodatkowo wzbogacić. A osobiście Żywiołaka doceniłem po zaangażowaniu w ten projekt jeszcze bardziej (przy całym faflunieniu się Trolla :wink: ) Mieli pomysł jak wyrazić Gajcego wyrażając siebie. Fakt, płyta nie powala całością, ale momentami jest intrygująco i na bezrybiu i rak ryba. To jest to o czym pisze cytowany przeze mnie Varga - Lao podniosło poprzeczkę. W sferze muzycznej uważam że nie do przeskoczenia, przynajmniej w kategoriach mojej estetyki. I tak ostatnio czytam sobie "Kinderszenen" Rymkiewicza - dziś okrągła rocznica masakry na Kilińskiego, słucham czasem tych różnych płyt, zastanawiam się nad Hardkorem Bagińskiego i suma sumarum dochodzę do wniosku - każdy ma swoją Powstańczą refleksję i pochodną do tej refleksji powstańczą estetykę. A jaka estetyka dominuje na tym forum, to już Państwo sobie sami na to pytanie odpowiedzcie :D Telewizja Kino Polska puszczała w tym roku 1 sierpnia koncert z Proximy, pod koniec lipca znów mi ktoś mówił że mnie widział w wiadomościach (i Nati zapewne również) w koszulce Lao Che, znów puszczali koncert z MPW w 2005 roku, i czy chcemy czy nie chcemy to Powstanie będzie wracać co roku...
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez Andromeda » sierpnia 13 2009 - 15:23:06

tak jak "matura" farbenów, też wraca co roku ... :]
Myślę, tak to bywa, kiedy ktoś z zazdrości...
Andromeda
 
Posty: 37
Dołączył(a): marca 6 2008 - 20:25:25

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez JagaFan17 » sierpnia 13 2009 - 16:51:43

HardChief napisał(a): znów puszczali koncert z MPW w 2005 roku,


Gdzie puszczali ten koncert?
JagaFan17
 
Posty: 22
Dołączył(a): lipca 10 2008 - 15:27:07

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez Mrówek » sierpnia 13 2009 - 17:56:24

JagaFan17 napisał(a):
HardChief napisał(a): znów puszczali koncert z MPW w 2005 roku,

Gdzie puszczali ten koncert?

TVP Kultura, oba koncerty DVD (ten w MPW i ten w Proximie).

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez JagaFan17 » sierpnia 13 2009 - 21:51:15

Mrówek napisał(a):
JagaFan17 napisał(a):
HardChief napisał(a): znów puszczali koncert z MPW w 2005 roku,

Gdzie puszczali ten koncert?

TVP Kultura, oba koncerty DVD (ten w MPW i ten w Proximie).

Mró.


W jaki dzień i o której godzinie? Kurcze podejrzewałem że mogą to puścić z uwagi na rocznice szukałem w programach tv i nic nie znalazłem.
JagaFan17
 
Posty: 22
Dołączył(a): lipca 10 2008 - 15:27:07

Re: 'Powstanie Warszawskie" w popkulturze

Postprzez Mrówek » sierpnia 14 2009 - 00:43:40

Jakoś w pierwszych dniach sierpnia, nie pamiętam, i tak oglądałem tylko jak w Hożych doktorach była przerwa na reklamy ;).

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron