Powstanie Warszawskie reedycja

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Powstanie Warszawskie reedycja

Postprzez gad44 » stycznia 6 2012 - 21:31:01

Już na początku grudnia na laoche.art.pl pojawiła się informacja o zbliżającej się reedycji. W sumie bez większych emocji przyjąłem to do wiadomości, no może oprócz tego że wydawnictwo będzie dwu płytowe i troszkę się z początku wystraszyłem, żeby tam nic nie zjebali. W sensie PW jest dla mnie dziełem skończonym i wszelkie zmiany przyjmuję z wielką rezerwą. Jednak doszedłem do wniosku, że taka bonusowa druga płyta z singla Czerniaków to może nie taki zły pomysł, bo nie wszyscy singiel mają, a w sumie jest to ciekawe uzupełnienie materiału właściwego.

Ale dzisiaj odkryłem dwie niespodzianki.
Pierwsza to taka, że wypuszczone będą również koszulki. Radość zapanowała w gadzim sercu bo zawsze chciałem mieć koszulkę z Powstania, a już od dawien dawna nie są one nigdzie dostępne.
Druga z niespodzianek jest jeszcze ciekawsza, mianowicie oprócz edycji na CD, będzie również edycja na winylu! Już wyobrażam sobie te trzaski i zgrzyty w "Czerniakowie" albo w "Kanałach".

Chciałem się z wami wszystkimi podzielić moją radością.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Powstanie Warszawskie reedycja

Postprzez Sarna » stycznia 14 2012 - 20:15:59

Ta radość to wrodzona, czy coś bierzesz? :wink:
tak málo mám krve a ještě mi teče z úst
Sarna
 
Posty: 176
Dołączył(a): marca 2 2008 - 16:18:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Powstanie Warszawskie reedycja

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » stycznia 16 2012 - 19:04:27

Ja sobie kupię z przyjemnością, bo co najmniej od połowy 2006 r. słucham "Powstania" z plików albo przepalanej kopii na CD.
Oryginał leży w pudełku gdzieś od tego czasu, bo sporo zdążył wycierpieć na imprezach i w cudzych rękach podczas pożyczań. Nic go już nie chce odtwarzać, a napęd w pececie ripuje z kosmiczną ilością błędów.
Jedna koleżanka to chyba makaron przez tę płytę odcedzała - w takim stanie nośnik do mnie wrócił.

A koszulka?
też fajnie.
A tyle się chłopcy odgrażali, że już tych koszulek nie będą rozprowadzać... :lol:
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Powstanie Warszawskie reedycja

Postprzez gad44 » lutego 6 2012 - 13:23:01

Rano przyszła do mnie przesyłka. Dźwięk brzmi naprawdę dobrze, opakowanie cieszy zmysły (szczególnie te wypukłe literki), ale nie o tym chciałem. Dawno już Powstania nie słuchałem. Zawsze mnie to zaskakuje, że choć znam każdy jeden dźwięk na pamięć, to i tak ta płyta pozostaje dla mnie świeża. Znowu daję się wciągnąć w tę historię, znowu mam to wszystko przed oczami, znowu mój nastrój się zmienia stopniowo z każdym kawałkiem. A w stałych momentach, jak zwykle, skóra się jeży.

"Dziękujemy wszystkim, którzy wtedy dostrzegli nasz bezpretensjonalny stosunek do tematu i razem z nami – autorami tej płyty – przenieśli ten młodociany zryw odwagi na sale koncertowe, w domowe pielesze i wszędzie tam gdzie Powstanie Warszawskie było odbierane. To Wy ponieśliście ten album w lud."

Dziękuję wam Panowie, za ten niesamowity album.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Powstanie Warszawskie reedycja

Postprzez Czaro » lutego 13 2012 - 21:26:45

Czy ktoś z szanownych forumowiczów dostał w pudełku dwie płyty z albumem powstańczym? Bo ja, jako człowiek z niezaprzeczalnym "szczęściem w życiu" dostałem dwa "Czerniakowy" i chętnie się na jeden wymienię ;)

A tak poza nawiasem to ogromnie się cieszę z niniejszej reedycji. Szczególnie, że mogłem dostać album od razu z koszulką, bo laosiowych koszulek wciąż mi mało. Nie jest to co prawda legendarna pierwsza seria, ale co tam!
Czaro będzie wiedział ;)
Czaro
 
Posty: 169
Dołączył(a): marca 16 2008 - 20:39:18
Lokalizacja: Praga, ale ta warszawska

Re: Powstanie Warszawskie reedycja

Postprzez Something » lutego 17 2012 - 08:43:14

Kilka lat temu ktoś narzekał, że w jego pudełku nie było krążka Gospel :P
Możesz tej osobie dać :D
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron