Spięty jak Hitler

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Bibi » stycznia 24 2006 - 03:29:02

Ja też odkurzę chyba... Najpierw należy przeczytać wywiad ze Spiętym i Denatem, gdzie dość jasno Spięty mówi, skąd się wziął okrzyk Oi! na PW.
Otóż nie stało za tym nic ideologicznie nacechowanego. Jasne?
Druga sprawa - Sam okrzyk 'Oi!' Używali go przeróżni ludzie w UK, gdy rodziła się tam tzw 'kontrkultura', używali go robotnicy z Jamajki, używali rude-boys, punki, skini.... Gadałem kiedyś z kolesiem, który wychowywał się w Manchesterze i w zasadzie nie zrozumiał pytania, gdy spytałem go, co znaczy 'Oi!' - tyle ono może znaczyć, wrosło się zupełnie. Mówił, że np jak był mały i matka widziała, że coś zaczyna broić, to go ochrzaniała właśnie takim okrzykiem i brała za ścierę :)
Na pewno, jak dochodziło do zadymy, to 'Oi!' również jednoczył, dodawał odwagi, dawał sygnał do glanowania, ostrzegał przed wjazdem innej brygady do zaułka i tak dalej... I, cholera, bardzo w tym miejscu na PW to pasuje...
OI! = stoimy tu, teraz, razem, wiemy dobrze o co nam chodzi i nie damy się!
Bibi
 

Postprzez Pampalini77 » stycznia 24 2006 - 11:59:52

Masz racje oi to takie slangowe określenie które też było przypisane do tzw 2 fali punkrocka czyli oi music .Kapele takie jak Blitz,4skins,Combat84 czy nawet Exploited to byli przedstawiciele tego nurtu .A co do samych kapel to grali w nich razem punki i skinheadzi i już ,a o żadnych jakiś hitlerkach to tam żadnej mowy nie było ,no ale stary wlasnie tak to jest jak ktos nie zna klimatu a pisze jakies dyrdymały przeczytane w wybiorczej która" jedyną słuszna gazetą jest a jak nie to jestes oszolom i homofob itp brednie"
:twisted:
No nazi! no red! just pure skinhead
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Pampalini77
 

Postprzez Gość » stycznia 26 2006 - 20:11:03

Fantera sie zamkną i nic nie pisze chyba zrozumiał,że głupio napisał a napisał jak by nie wiedział co pisze
Gość
 

Postprzez bastor » stycznia 26 2006 - 20:24:57

A dziwisz się mu stary??? Spłodził takiego posta, że każdy kto choć trochę zna się na rzeczy mial oczy jak pięcio złotowki czytając te wypociny.Zostal zmiazdzony w ogniu krytyki.Ja bym się na jego miejscu też nie pokazywał.
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez dziadek » lutego 16 2006 - 19:41:43

Bibi napisał(a):Ja też odkurzę chyba... Najpierw należy przeczytać wywiad ze Spiętym i Denatem, gdzie dość jasno Spięty mówi, skąd się wziął okrzyk Oi! na PW.
Otóż nie stało za tym nic ideologicznie nacechowanego. Jasne?
Jasne, tak samo jak historia fotki na której młodzież wszechpolska wyciągała ręce w faszystowskim pozdrowieniu. Takiego gestu używali przecież nie tylko naziści a pozatym młodzież zamawiała piwo w tym momencie.
dziadek
 

Postprzez Something » lutego 16 2006 - 21:03:06

wymiękam :lol:
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bastor » lutego 16 2006 - 22:54:42

Mnie tam już nic nie zdziwi. Pacan pozostanie pacanem. Choćbyś się zesrał to mu nie przetłumaczysz.Ciekaw jestem czy chociaż zadal sobie tyle trudu aby przełuchać płytę...
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Pampalini77 » lutego 17 2006 - 14:05:15

dziadek napisał(a):
Bibi napisał(a):Ja też odkurzę chyba... Najpierw należy przeczytać wywiad ze Spiętym i Denatem, gdzie dość jasno Spięty mówi, skąd się wziął okrzyk Oi! na PW.
Otóż nie stało za tym nic ideologicznie nacechowanego. Jasne?
Jasne, tak samo jak historia fotki na której młodzież wszechpolska wyciągała ręce w faszystowskim pozdrowieniu. Takiego gestu używali przecież nie tylko naziści a pozatym młodzież zamawiała piwo w tym momencie.


e ty głupi człowiek jestes
Pampalini77
 

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron