Spięty jak Hitler

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez theright » września 8 2005 - 11:16:04

Też je widziałem ("Sanhedryn zła" z fragmentami zjazdu w Norymberdze i "Pełny nienawiści" z urywkami dokumentu o czeskich skinach), aczkolwiek montarzu "teledyskow" raczej nie dokonała kapela, a autor strony na której jest to g**** umieszczone.
theright
 

Postprzez chmiel » września 8 2005 - 18:45:20

Budyń napisał(a):no to właśnie jest NS przecież, nie mylić z NR. "Tak jak Adolf Hitler niszcz żydowski stan" itp. Zresztą ostatnio widziałem dwa teledyski Honoru, jeden był montażem niemieckich propagandowych filmów z lat 30-tych, drugi zaś był posklejany ze zdjęć z zadym i demonstracji współczesnych nazistów.


To jasne dla mnie i dla tych tych co znają "temat". Chodziło mi o to, że używanie takiego niewinnego skrótu (ns) dla "niewtajemniczonych" może być mylący. Nazizm to nazizm, a że honor to naziole to chyba nikt kto słyszał te rojenia nie ma wątpliwości.
chmiel
 
Posty: 14
Dołączył(a): sierpnia 8 2005 - 21:23:23

Postprzez u 1943 » września 8 2005 - 19:32:21

Honor to zwykłe zera. w życiu żaden z nich nie przeczytał książki. wszystko co robili było tylko kopiowaniem dokonań
zachodnio-europejskiego, pro-faszystowskiego nurtu muzyki skinowskiej.byli i są jak zwykłymi naśladowcami bez własnego "ja".ośmieszają siebie i kraj w którego pochodzą a o którym tak mało wiedzą.żałośni są.
u 1943
 

ale muł

Postprzez Gość » listopada 22 2005 - 19:59:37

"ale Lao ewidentnie zaczyna skinować, oi! krzyczą etc"
nieno bo oi! to wcale nie jest przywitanie punkowe,
gdzie tam
<lol>
Gość
 

Postprzez Pampalini77 » listopada 22 2005 - 21:24:42

Po 1 skinhead to muzyka i zabawa i nie zadne jakies lewaki ani hilterki czy injne c...
Po 2 Oi music to po prostu 2 fala punkrocka i kapele typu: 4skins,Blitz(tu grało 2 punków i 2 skinów),The Business i znana chyba przez wszyskich Exploited ;-),nawet gwiazdy Hard Core Agnostic Front mówili że oni są Oi Skins
Po 3 za dużo się gościu jakiś gówien z gatunku pasazery i inne sciepy naczytałes
Po 4 zespoły typu honor nie zasługują zeby o nich pisac bo dla idiotów miejsce jest w wariatkowie
Tyle Oi !!!

Smash the reds!!!!
Pampalini77
 

Postprzez Something » listopada 23 2005 - 00:08:50

ja nawiązuje do postu pierwszego w tym temacie ...
nie będę pisał co o nim myśle .... :?

dla mnie krzyki Ogień, opór!! są świetne, czasem nawet Spięty mógłby się mocniej wydrzeć
bardzo mi się podobało jak darł ostro, głośnie i strasznie przy "Ja wilczur wołam!!" na koncercie w Gdańsku na Jarmarku Dominikańskim, było świetne

lubię jak czasem wrzaśnie :lol:

jesli Lao Che to skinheadzi to mozemy byc dumni z nich, bo to najlepszy skinheadowski zespol swiata w takim razie :)
a przynajmniej polski, bo np taki Honor to pan wokalista spiewac nie umie :/

gdyby nie absurdalne posty ludzi o Lao Che (takie jak : skinheadzi, satanisci) to nigdy by mi to do glowy nie przyszlo, totalne brednia ....
mam nadzieje ze to ostatni watek z tego typu pierdolami ...
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pampalini77 » listopada 23 2005 - 11:19:44

Something ciekaw jestem czy niektórzy specjaliści od ruchów młodzieżowych np super "spec" p Pęczak hehe (niezłu kaban) dowiedział się że taką muzę jak np ska albo reggae to rozpropagowali Skinheadzi a nie jakieś hipisy czy rastuchy .Tyle
Oi




"Smash the reds"
Pampalini77
 

Postprzez Mrówek » listopada 23 2005 - 14:57:42

Pampalini77 napisał(a):Po 3 za dużo się gościu jakiś gówien z gatunku pasazery i inne sciepy naczytałes

Abstrahując już od absurdalności dyskusji- to kolega chyba w życiu nie miał w ręku żadnego numeru "Pasażera" .

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez Pampalini77 » listopada 23 2005 - 15:43:57

hehe akurat miałem i oprócz wywiadu z tzn xenną i deuterem to raczej wolałem carry on oi albo ska fever lub skinhead sosnowiec ;-) bo tam był tylko punkrock a niec jakies bujdy ;-)
Pampalini77
 

Postprzez Mrówek » listopada 23 2005 - 16:55:55

Pampalini77 napisał(a):hehe akurat miałem i oprócz wywiadu z tzn xenną i deuterem to raczej wolałem carry on oi albo ska fever lub skinhead sosnowiec ;-) bo tam był tylko punkrock a niec jakies bujdy ;-)

No to jeśli miałeś, to niewiele zrozumiałeś.

"Pasażerowi" zdarza się pisać jednoznacznie negatywnie o skinach, ale jedynie o nazi-skinach. Zwykli skini zaś są tam traktowani neutralnie, przy czym zamieszcza się recenzje płyt z gatunku oi czy ska, i nie są te recenzje jakoś atakujące, może jedynie pojawia się często delikatna ironia w stosunku do hasła "piwo, zabawa, muzyka" - i bardzo słusznie, bo w rzeczy samej przeważnie nie ma w tym żadnej głębszej refleksji. Płytkie to strasznie i ubogie. A jakoś strasznie daleko nikt tu nie musi szukać dowodu, że to hasło jest przez niektórych przyjmowane za swoje :] .

Pozdrawiam.
Mrówek.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez Pampalini77 » listopada 23 2005 - 17:15:03

ok mrówek królu panków ;-) (to żart hehe) a wracając do Lao Che są goście git i mają u mnie piwo jak się pojawią na Górnym Śląsku ;-) .
Tylko rozwalaja mnie zarzuty gówniarzy co maja po 20 latek i wszedzie szukaja spisku ( chłopaki se pokrzyczały Oi Oi Oi i już komentarze och czy oni nie sa złymi skinami ) .
Chłopaki czekamy na koncert jeszcze raz w Katowicach
Oi!
Ps a skoro juz gadamy o skinach to pozdrowienia dla Oi Skins z Katowic i Sosnowca




:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D
Pampalini77
 

Postprzez Something » listopada 23 2005 - 17:53:06

ja tam też mam 20 latek :roll:
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez magato » grudnia 4 2005 - 19:50:44

No nieeee....Spięty przyrównany do Hitlera...:) Fantera to sie w jakimś lepszym zakładzie zamkniętym znajdować musi,skoro ma dostęp do netu.Fantera,chłopcze drogi,wyjmij sweter ze spodni,uczesz sobie trzecią brew nad ustami i zacznij jakoś normalnie podchodzić do życia.Z serca radzę. ps.A tak poza tym to panowie z LAO to nie tylko skiny i narodowcy,ale także cykliści,masoni,kinkiety,azjaci,czwororęcy,którzy nie dość,że pracują jako pełnoetatowe zszywacze do papieru,to jeszcze potrafią zarazić kota grypą. eeeeh :)
magato
 
Posty: 2
Dołączył(a): grudnia 4 2005 - 19:06:58
Lokalizacja: kraków

Re: Spięty jak Hitler

Postprzez nati » grudnia 6 2005 - 19:27:52

Fantera napisał(a):hej !

słucham tego singla Czerniaków i słyszę, że Spięty drze się tam ( zwłaszcza w ludziach wschodu ) jak hitler na partejtago. ogień, opór... ja pierdzielę niech zrezygnuje z tej gangsterskiej wokalizy bo to jest pełna żenada.słyszałem parę skinowskich kapel i tam właśnie jest modny taki typ śpiewania, ze niby tacy twardziele. ale Lao ewidentnie zaczyna skinować, oi! krzyczą etc. jak to kumplowi puściłem to spytał co to za skinheadzi to Lao Che.


nie wiem czy to był żart, jeśli tak to straszny beton, a jeśli nie to to był jeden z najbardziej kretyńskich wypowuiedzi jakie czytałam na forum!!!!!!!!!! :evil: porównanie jest po 1 nie na miejscu, a po 2 to nie wiem czy ten kto to napisał rozumie przekaz Lao Che- mam spore wątpliwości!! Wiec mała rada nie pisz takichb bzdur, bo to bez sensu... A tak z innej beczki to "czerniaków" jest świetny, szczególnie przerobiony "astrolog"- bomba!!!!!
nati
 

Postprzez Baryl » stycznia 7 2006 - 04:13:35

Przepraszam za odkurzanie starego watku, ale nie daje mi to spokoju.

O co taki raban podnosicie?!

Mnie np. gdy pierwszy raz posluchalem "Przebicia do Srodmiescia" to 'wycie' Wilczura od razu skojarzylo mi sie z krzykliwymi przemowieniami Hitlera.
Przeciez o to wlasnie chodzi na tej plycie - to sluchowisko. Ja to widze tak, ze wokalista tez przybiera rozne formy aktorskie, odgrywa rozne postaci.

Wspolczuje tym, ktorzy nadal twiredza ze ten krzyk Wilczura w Przebiciu to wolanie Powstanca.. prosze Was.. :]

Czy fakt obecnosci Hitlera (jego jakiejkolwiek metafory badz sugestii) i/lub jego zolnierzy na plycie o Powstaniu stawia znak rownosci pomiedzy obiema stronami walczacymi?! Nie obrazajcie swojej wlasnej inteligencji, a przy okazji oszczedzcie moja.

Tak samo czy - nazwe to - 'wokalne odgrywanie postaci' Hitlera przez kogos stawia znak rownosci miedzy tym pierwszym a wokalista?

A Bruno Ganz po filmie "Upadek"? Co z nim zrobic? Osądzic w Norymberdze? A moze on wcale nie gral tego, kogo mi sie wydaje ze gral?...
Baryl
 
Posty: 12
Dołączył(a): stycznia 7 2006 - 03:34:29
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron