Laibach

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Laibach

Postprzez pyotreck » kwietnia 25 2005 - 00:39:52

w ktorejs z recenzji bylo porownanie "PW" do dokonan zespolu Laibach. tez mialem takie skojarzenia, tylko nie za bardzo umiem je umiejscowic w konkretnym momencie na plycie - moze po prostu chodzi o "militarny" charakter wielu utworow?
bo jeszcze pozostaje oczywiscie kwestia ideolo - jak widac przekaz Lao Che spodobal sie chlopcom narodowcom, ktorzy wczoraj licznie stawili sie w Punkcie i podkrzykiwali swoje. no a Laibach, wiadomo, bardzo prowokacyjnie uzywaja symboliki nazistowskiej, wszystko tam Wagnerem jest podszyte.
pyotreck
 

Postprzez pyotreck » kwietnia 25 2005 - 00:41:30

no i jeszcze jedno: ""siekiera motyka, pilka, szklanka/czerwona opaska, moja opaska/na ramie POWSTANCA" (z mocnym bardzo akcentem na to ostatnie slowo - jeszcze jeden fajny moment na tej plycie)
pyotreck
 

Postprzez Ijon » kwietnia 25 2005 - 02:25:24

Prawda, ten akcent na "Powstańca" też mi sie cholernie podoba.
Ijon
 
Posty: 99
Dołączył(a): kwietnia 25 2005 - 02:14:38
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez k355 » kwietnia 25 2005 - 22:49:25

W sumie Lao Che mozna by na sile opisac jako polaczenie Laibach i Sol Invictus ze szczypta Pattona ;-))
k355
 
Posty: 5
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 15:17:55
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Gość » kwietnia 26 2005 - 16:47:59

Bardzo na sile ten opis ;)
Gość
 

Postprzez Gość » kwietnia 26 2005 - 18:14:18

mnie najbardziej skojarzyła się muzyka Powstania z płytą Matmos Civil War, z Musligauze i z Badawim. Tylko w takim mocno słowiańskim wydaniu.
Gość
 

Postprzez emka » kwietnia 26 2005 - 20:31:00

wow, super porownanie. szacunek dla ww kapel. cos w tym jest
emka
 

Re: Laibach

Postprzez Rafał » maja 29 2005 - 17:10:16

bo jeszcze pozostaje oczywiscie kwestia ideolo - jak widac przekaz Lao Che spodobal sie chlopcom narodowcom, ktorzy wczoraj licznie stawili sie w Punkcie i podkrzykiwali swoje.

eeee tam licznie. jednakże od razu poziom koncertu spadł, jak paru bezkarkowców zaczęło regularne pogo odwalać.

BTW, idąc na koncert do Punktu miałem obawy, że będę jednym z niewielu znających tekst, i w ogóle że będzie kulawo. Ale obawy prysły zaraz po usłyszeniu "W imieniu Rządu Jedności Narodowej witam państwa..." ;)

No i strasznie katował didżej przed koncertem, tak ze dwie godziny...
Rafał
 


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron