Co dalej ????

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Co dalej ????

Postprzez Kaminiak » października 25 2005 - 22:49:17

Dowiedziałem się o was wiem dzieki naszemu Panu od histy ( metalowiec )... on pewnego magicznego dnia przyniósł wasza płytke i puścił na lekcji .... nastapiło osłupienie... ludzie którzy zawsze wrzeszczeli teraz siedzieli cicho, wszyscy razem: hip-hopowiec zawsze gadajacy głupoty, kibol wiecznie wciagajacy koks, metale i "zwykli" .... nikt nie pisnął, nikt nie powiedział ani słowa, dodatkowo otrzymalismy teksty piosenek, kazdy siedział w nie wpatrzony, czytał z zapartym tchem... później omawialismy teksty, ich znaczenie, ich przesłanie.... to było wrecz dziwne, wszyscy razem, dopytywali, rozmawiali, dykutowali nawet miedzy sobą.... ale o czym? Nie o Barze, nie o M jak Miłosc czy o najnowszych kosmetykach .... dyskutowalismy o Powstaniu ....

To było piekne dla mnie, dla osoby która czuje sie patriotą ....

Po tym wszystkim zakupiłem wasza płytkę i nie żałuje tego zakupu ... płytki słucham do dziś, nawet w chwli gdy to pisze ( teraz leci Przebicie do Śródmieścia ) .... zastanowiło mnie jedno .... CO DALEJ ??? co moge zorbic żeby przekazac dalej to co wy zapoczatkowaliscie, tą wiarę, tą pamięć, te uczucia....

Doszedłem do wniosku że tej sprawy nie mozna tak zostawić, ten duch, ta walka, te cierpienie jakie ujeły mnie musza zostac dostrzezone ... postanowiłem że w 2006, 1 sierpnia, o 17:00 rozegra się bitwa Powstańcza w moim mieście... zetra sie małe oddziały Powstańców z oddziałami niemieckimi .... jakies 30 minut walki ulicznej ... po co zapytacie? .... po to żeby było coś dalej.... musimy iśc dalej .... ale jednoczesnie pokazać że pamietamy, ze szanujemy, że kochamy. W tej inscenizacji jeśli nie bedziecie mieli nic przeciwko drodzy członkowie Lao Che chciałbym wykozystac niektóre częsci waszych utworów w celu podniesienia dynamiki akcji .... cała inscenizacja ma na celu pokazanie ludziom którzy będa w tym czasie na zakupach, na spacerach na miescie, jak to wygladało z bliska, gdy biegali i gineli pośród zwykłych warszawiaków Powstańcy... mysle ze bedzie to wstrzasające ale i piekne...nie wiem czy zamierzony plan mi wyjdzie, nie wiem czy to czasem nie jest plan utopijny, ale wiem jedno, ze z całego serca bedę próbował go zrealizować !!!

Po co wiec pisze tego posta??? Po to zeby wam podziekowac za inspiracje, żeby powiedziec innym zeby szli za waszym przykłądem w tym kierunku i propagowali pamięc i miłosc ojczyzny .... po co? Po to żebyśmy szli DALEJ....
Kaminiak
 

Postprzez MaR » października 25 2005 - 22:53:22

Gratulacje dla Pana nauczyciela, jestem ciekaw jak coś takiego wypadło w mojej klasie....

jak chcecie zrobić ową walkę ? to dobry pomysł, mam nadzieję, że Wam się uda...
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Re: Co dalej ????

Postprzez bastor » października 25 2005 - 23:02:50

Kaminiak napisał(a):Po co wiec pisze tego posta??? Po to zeby wam podziekowac za inspiracje, żeby powiedziec innym zeby szli za waszym przykłądem w tym kierunku i propagowali pamięc i miłosc ojczyzny .... po co? Po to żebyśmy szli DALEJ....



Swiete slowa . Gdy tylko wrzuce rano plyte(szczegolnie gUSŁA) do odtwarzacza od razu mam motywacje do zycia.

Fajnie, ze coraz wiecej slyszy sie o nauczycielach z tzw ludzkim podejsciem do nauki. Jak sobie przypomnie swoje lekcje historii w licku to żal dupe sciska .


Mam nadzieje Kaminiak ze wszystko to co zalozyles w tym przedstawieniu - wyjdzie i beda o tym pisaly ogolnopolskie gazety ;)
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Tomek N » października 26 2005 - 00:54:05

Szacunek dla nauczyciela, dobrze, że są jeszcze tacy pedagodzy.

I mam argument na to, że pomysł dodawania "Guseł" i "Powstania..." jako bonus do książek od historii mógłby wypalić :-).
Tomek N
 
Posty: 43
Dołączył(a): kwietnia 22 2005 - 20:58:32
Lokalizacja: Warszawa/Węgrów

Postprzez Gość » października 27 2005 - 16:38:32

Ten pomysł MUSI wypalić !!!! Kurde jak go nie zorbie to bedzie porazka życiowa ... ale już są dalekosiężne plany ... i mozliwosci ... także moze kiedyś w teleekspresie usłyszycie o małej miejscowosci gdzie pokazano walke powstańców.... a z takimi płytkami ??? .... hmmmm .... może nie bo to by było drogie ... ale czemu np nauczyciele nie zmienili ssytemu nauczania, wpisać w program np: omawianie tekstów takich piosenek, wprowadzić nauke alternatywną, oparta nie tylko na podreczniku, ale na materiałach alternatywnych, takich jak muzyka Lao Che....
Gość
 

Postprzez MaR » października 27 2005 - 22:39:06

sądzę, że przy dzisiejszej władzy to nie dojdzie do skutku...może w przyszłości...
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Postprzez Landsknecht » listopada 3 2005 - 09:54:57

MaR napisał(a):sądzę, że przy dzisiejszej władzy to nie dojdzie do skutku...może w przyszłości...

A z czego wnosisz, że przy dzisiejszej władzy nie dojdzie to do skutku...? Może jakieś konkrety, o których nic nie wiem?
A poza tym, ten temat powinien być założony w "Tematach dla użytkowników"... :?

ps a na koniec, to uważam, że państwo nie powinno zajmować się eduakcją, wtedy nikt niemiałby zastrzeżeń pod tym względem do władzy, hough!!! :P
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez Gość » listopada 3 2005 - 11:04:47

Landsknecht napisał(a):
MaR napisał(a):
ps a na koniec, to uważam, że państwo nie powinno zajmować się eduakcją, wtedy nikt niemiałby zastrzeżeń pod tym względem do władzy


uuu stary , co za teza:)
Gość
 

Postprzez Landsknecht » listopada 3 2005 - 11:14:11

Fakty mówią za siebie, najlepsze uczelnie na świecie są prywatne... nic dodać, nic ująć. Tak samo uważam, że państwo nie powinno niczego produkować, ani leczyć ludzi, ani ich ubezpieczać pod przymusem i jeszcze wielu innych rzeczy - bo wtedy nieuczciwie konkuruje z własnymi obywatelami, a my stajemy się w coraz większym stopniu zniewoleni, ot takie barany do strzyżenia i krowy do wydojenia!!! :twisted:
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron