Tekst "Godziny W"

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Tekst "Godziny W"

Postprzez Gość » listopada 6 2005 - 22:46:25

Witam
Mam pytanie odnoścnie kwałku tekstu "Godziny W". Co krzyczą ludzie gdy wymieniane są bataliony? W tekście wydaje się, że tam coś jest, ale wymazane?
Gość
 

Postprzez Radek Kirschbaum » listopada 7 2005 - 10:39:28

na moje ucho Oi
albo powtarzają za prowadzącym wokalem "w bój"
Radek Kirschbaum
 
Posty: 115
Dołączył(a): lipca 28 2005 - 23:11:50
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Gość » listopada 7 2005 - 22:11:11

Oi? Nie chciał bym nic mówić, ale zawołanie Oi kojarzy mi się z niektórymi subkulturami. Subkultury te nie są pozytywne i ja nie wiem czy to ładnie tak umieszczać takie zawołania na płycie o powstaniu?
Gość
 

Postprzez bastor » listopada 7 2005 - 23:06:46

Czlowieku!!! Zastanow sie co piszesz !!!! Myslisz ze zwrot " oi " to zostal wymylsony na potrzeby subkultury skinów??? Jestes w wielkim bledzie czlowieku . Zreszta wałkowalismy juz ten temat gdy jeden osobnik podobny tobie zarzucil lao korzenie wszechpolskie i inne takie tam pierdoly . Smiech na sali.Szkoda słów...
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Gość » listopada 8 2005 - 01:02:34

Ja ich od skinów, wszechpolaków itd. dalej nie wyzywam. Uważam tylko, że trochę nie trafiony pomysł z tym zwrotem i tyle. Bardzo lubię tą płytę i często jej słucham, ot tylko się zastanawiałem czy dobrze słyszłe i z jakich powodów użyto takiego zwrotu. Jeśli możesz dać mi linka do tamtej dyskujsji to z chęcią przeczytam. Nikt tu nie poluję na czarownice, tylko jestem ciekaw.
Gość
 

Postprzez Gość » listopada 8 2005 - 01:21:47

Anonymous napisał(a):Ja ich od skinów, wszechpolaków itd. dalej nie wyzywam.

Drogi Gościu. Nie wiem, dlaczego akurat okrzyk "oi" kojarzysz ze skinami czy Młodzieżą Wszechpolską?
Rozumiem, że nie każdy uzytkownik tego forum jest fanem zespołu i z uwaga śledzi wszelkie wypowiedzi zespołu, jakie tylko się ukazują w mediach dowolnego rodzaju, ale chyba koncept płyty, łączący Polskę Podziemną z okresu Wojny i podziemie muzyczne lat 80. jest Ci znany. Nie wiem, co jest bardziej czasochłonne, wpisanie kilku słowek w "mighty g00gle", czy wklepanie postu na forum...
Gość
 

Postprzez bastor » listopada 8 2005 - 01:23:29

Ha ha ha , to byla tak zwana cięta riposta ;)
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez PePe » listopada 8 2005 - 07:45:12

buehehehe
temacik do zamknięcia... a najlepiej usunięcia :]
A jeśli się zaprzesz dosięgnie cię łaska
Powtarzaj wtedy: ziemia jest płaska
PePe
 
Posty: 14
Dołączył(a): września 3 2005 - 21:00:01
Lokalizacja: Żary / Wrocław

Postprzez Gość » listopada 8 2005 - 11:46:23

Heh a gdzie ja napisałem, że Oi kojarzy mi się z młodzieżą wszechpolską? To pan Bastor napisła, że jestem podobny do gościa, który wyzywał ich od wszechpolaków. Więc proszę mi nie wmawiać rzeczy, których nie mówiłem. Jak już pisałem wyżej byłem ciekaw pewnych faktów. Wystarczyło by ktoś był tak miły i mi odpowiedział, ale jak widzę lepiej jest kogoś zgnoić i pojechać po nim. No cóż dziękuję za odpowiedź co prawda przyszło to niektórym z trudem, ale co tam. Więc nie będę zakłócał wam świętego spokoju i pozostane ignorantem w niektórych sprawach bo jak widać czasem lepiej nie pytać.

P.S Co do googli to szukałem i znalazłem różne informacje, czasem sprzeczne więc spytałem na forum.
Gość
 

Postprzez bastor » listopada 8 2005 - 12:21:32

Stary , skąd ty sie urwales??? Piszesz ze pytasz grzecznie ???? no to przeczytaj uwaznie to co napisałeś :

Anonymous napisał(a):Oi? Nie chciał bym nic mówić, ale zawołanie Oi kojarzy mi się z niektórymi subkulturami. Subkultury te nie są pozytywne i ja nie wiem czy to ładnie tak umieszczać takie zawołania na płycie o powstaniu?




Widzisz?? Jednoznacznie stwierdzasz ze "oi " nalezy do "niepozytywnych subkultur " i nie wiesz czy to tak ladnie umieszczac na plycie.Gdybys spytal co oznacza "oi " bylo by all ok a tak to dupa .
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Gość » listopada 8 2005 - 14:47:34

Anonymous napisał(a):Heh a gdzie ja napisałem, że Oi kojarzy mi się z młodzieżą wszechpolską?

A to przepraszam, pośpieszyłem się.
Z Twego postu wynika (wyprowadź mnie z błędu, jeżeli się mylę), że "oi", a co za tym idzie, skojarzenia z subkulturami młodzieżowymi, a w założeniu zespołu -z polską sceną rockową z Powstaniem Warszawskim nie licuje.
Cóż, Twoje zdanie.
Co do źródeł w necie... masz rację, pełno w nim chłamu, ale wystarczy przeczytac kilka wywiadów z muzykami.
Pozdrawiam
Gość
 

Postprzez Gość » listopada 8 2005 - 15:16:26

Panie Bastor napisałem, że kojarzy mi się? Może popełniłem błąd nie pisząc, że szukałem wcześniej w googlach trochę o tym i jak napisałem wyżej znalazłem sprzeczne informacje a często nawet skrajne.

Widzę, że przez to zostałem może trochę źle odebrany (nawet na pewno).
Więc po kolei.
1) Chciałem wiedzieć czy w refrenie jest śpiwane "Oi"?
2) Jeśli jest to z tego co mi wiadomo ( znalezione w necie) jest to zawołanie związane z powiedzmy negatywnymi subkulturami. ( Choć w obecnej chwili założenie to nie wydaje się już prawdziwe)
3) Co kierowało muzykami, że wstawili to zawołanie?

Oczywiście nie posądzam żadnego z muzyków o jakieś tam skrzywienia co napisałem w postach wyżej. Nie uważam także żeby byli związani z jakimiś szczególnymi subkulturami itd.
Mam nadzieję, że teraz jest jasno :) Nie chciałem nikogo atakować itd. chciałem się tylko dowiedzieć kilku faktów.
Gość
 

Postprzez Mentus » listopada 8 2005 - 16:29:44

Oi na plycie jest po prostu zwyklym okrzykiem, zawolaniem. A to ze znalazles w necie wiele sprzecznych informacji na temat genezy i znaczenia tego zwrotu swiadczy dosadnie o tym ze jednoznaczna jego definicja nie istnieje. Otoz jest on uzywany zarowno przez kultury skinheadowe, jak i punkowe, a moze i inne. Nie kryje sie za nim zadna ideologia (oczywiscie sa osoby ktore ja sobie dopisza). Sam okrzyk powstal jako powitanie w robotniczych dzielnicach Wielkiej Brytania bodaj w latach 70tych. Nawet hiphopowcy stworzyli sobie na wlasny uzytek jego anagramowa wersje, ktora brzmi YO :) Nie boj sie wiec, zespol na pewno nie mial zlych intencji uzywajac go na plycie, jest ona w duchu punkowym i w takim powinna byc kojarzona. Watek ten byl juz na forum poruszany z tego co pamietam. Pozdrawiam
Mentus
 

Postprzez Track » listopada 9 2005 - 02:18:55

Zaraz ktos sie przyczepi.. dlaczego Denat na koncercie w proximie mial biala koszulke bez rekawow i szeleczki...
Track
 

Postprzez Valdas » listopada 9 2005 - 08:24:14

Track napisał(a):Zaraz ktos sie przyczepi.. dlaczego Denat na koncercie w proximie mial biala koszulke bez rekawow i szeleczki...

Denat miał w Proximie zieloną koszulkę z napisem Lao Che.
Czepiam się?
Valdas
 
Posty: 240
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 11:47:37

Następna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron