Bardzo DUŻE zaskoczenie !!!

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Bardzo DUŻE zaskoczenie !!!

Postprzez Wieczor » stycznia 4 2006 - 21:32:48

Przyznam się, że pierwszy raz o Lao Che usłyszałem przy okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Ale tyle narobiono tam chałasu, że jaki to supel zespół nagrał super płyte o tej tematyce, że dałem sobie spokóji nie zawracałem dupy Lao Che. Z racji tego, że jestem historykiem z wykształcenia nie chciałob mi się wierzyć, że można w ogóle jakoś ciekawie "ubrać" te wydarzenia. Dopiero nie dawno kolega powiedział, że ta płyta jest swietna i mi podrzucił i przyznam się, że "Powstanie Warszawskie" totalnie mnie zniszczyło. Świetne wyczucie klimatu tamtych lat i naprawdę delikatne podejście do sprawy. Ale w sumie to nie o tym chciałem pisać. Jestem fanem death/black metalu...i ta muzyka to 95% rzeczy które słucham. Można powiedzieć, że torche czasu juz spędziłem w tym gatunku bo 15 lat to chyba nie tak mało. I kiedy wszedłem w link biografia i przeczytałem, że Spięty i Denat grali odpowiednio w Aberration i Hazael to szczęka mi opadła :) Przecież Hazael to kawał świetnej historii polskiego death metalu (a może szwedzkiego hehe - ludzie z klimatu wiedzą o co chodzi). Pamiętam jak bardzo załowałem, że zespół się rozpadł bo to była duma naszej sceny. Abberation (powstały z Mutilation Chaos oraz Deformed) może aż tak daleko nie zaszedł, ale materiał "Massacre on the Earth" potrafił nieźle skopać dupy niejednemu death maniakowmi. Niestety "Temple of Absurd" nie słyszałem bo o ile pamiętam to chłopaki dali sobie spokój z jej rozprowadzaniem ze racji na słabość tego materiału.
Należe do ortodoksów, którzy raczej nei wybaczają ludzią z kapel metalowcyh odejście od tego stylu na rzecz bardziej komercyjnego pykania, ale w tym przypadku jesli postaje cos takiego jak "Powstanie Warszawskie" to jestemw stanie wybaczyć !!! :)))

Choć jestem pewien, że juz czegospodobnego nie będziecie w stanie nagrać i przynajmniej LAo Che jest dla mnie kapelą jendej płyty, to bardzo miło mi się tego słucha. !!
Pozdrowienia dla Abberation i Hazael i czasów w których te kapele istniały !!!
Wieczor
 

Postprzez CK » stycznia 5 2006 - 15:19:08

jestes pewien? to brzmi, jak wyrok :twisted:
uwazaj, bo moze Cie spotkac jeszcze wieksze zaskoczenie :wink: :)
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez xero » stycznia 5 2006 - 20:16:34

kapelą jednej płyty?

ej no ej no.

prosimy o lincz dla tego pana. 8)

[cześć CK :wink: ]
look out! the are llamas!
xero
 
Posty: 44
Dołączył(a): lipca 21 2005 - 20:59:34
Lokalizacja: Żytnia, Wola!

Postprzez bastor » stycznia 5 2006 - 20:56:49

Tak sie wlasnie zastanawialem xero co do tego czy lao pozostanie kapela jednej plyty. Oczywiscie dla mnie gusla i powstanie sa absolutnie fenomenalnymi plytami ba , powiem wiecej gusla podobaja mi sie bardziej ale to nie znaczy ze ludzie ich sluchaja. Teraz gdy mowisz lao myslisz powstanie.Tak ma ogromna wiekszosc. Nie sadze aby wszyscy ktorzy kupili powstanie kupili gusla. A z tymi co kupili pierwsza plytę i mialem okazje rozmawiac to opinie sa podzielone ale przewaza opinia na nie. Z tego co slychac lao planuje wydac trzecia plyte z zupelnie innej beczki . Wszyscy ciekawi jestesmy jak ona bedzie wygladac. Ja osobiscie tesknie do czasow gdy mozna bylo sobie spokojnie posluchac gusel i gdy mowiles znajomemu LAO CHE on mial na twarzy znak zapytania i cedzil : osochodzi ??? Ale oczywiscie zycze kapeli wszystkiego najlepszego bo to nietuzinkowe chlopaki :-)
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Wieczor » stycznia 5 2006 - 22:20:54

Oby mnie spotkało większe zaskoczenie, ale jakos mi sie nie chce wierzyc z racji tego, że na Lao Che zwrocilem uwage tylko ze względu na tematyke ostatniej płyty. I jesli nowy material nie będzie w podobnych historycznych klimatach to raczej nie siegne po ten krążek.
Wieczor
 

Postprzez xero » stycznia 5 2006 - 22:52:20

trochę bastor masz racji. znaczy w tym, że większość tak ma, ze powstanie kojarzy i nic poza tym.
ja sama zaczęłam słuchac lao przy okazji powstania, ALE sięgnęłam po gusła i co więcej, bardziej mi się one od pw podobają, a astrolog to w ogóle zajął drugie miejsce na mojej liście piosenek wszechczasów.
wiec chyba nie jest tak zle.
i oby tak mialo wiecej osob.
ja osobiscie chlopakow za zespol jednej plyty nie uwazam i jednoczesnie zywie nadzieje, ze trzecia plyta bedzie zupelnie inna [tak utrzymujac tradycje] i ze bedzie miażdżyć :wink:
look out! the are llamas!
xero
 
Posty: 44
Dołączył(a): lipca 21 2005 - 20:59:34
Lokalizacja: Żytnia, Wola!

Postprzez CK » stycznia 5 2006 - 23:26:11

xero napisał(a): [cześć CK :wink: ]


czesc xero :wink: witam na forum LC :D

a Lao Che na pewno nie jest i nie bedzie zespolem jednej plyty. PW wyszlo Im genialnie i byc moze ciezko Im bedzie zrobic cos nowego, ale w koncu to Oni zrobili te plyte. A ktos, kto nagral cos takiego na pewno jest zdolny do zrobienia czegos przynajmniej rownie wielkiego.
Ja w to wierze :D
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Something » stycznia 6 2006 - 01:21:59

e tam

poczekamy zobaczymy, a póki co to sie w koncu bede musial zaopatrzyc w orginale plyty w koncu :P
wybor byl : koszulki czy plyty :P to sobie wzielem dwie koszulki na koncercie ;P
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez alt » stycznia 6 2006 - 01:56:11

Something napisał(a):póki co to sie w koncu bede musial zaopatrzyc w orginale plyty w koncu :P

hohohoho, odwazny jestes, ze sie tak przyznajesz ;]
alt
 
Posty: 69
Dołączył(a): sierpnia 13 2005 - 18:52:38
Lokalizacja: Krakow

Postprzez CK » stycznia 6 2006 - 22:44:21

Something napisał(a):e tam

poczekamy zobaczymy, a póki co to sie w koncu bede musial zaopatrzyc w orginale plyty w koncu :P
wybor byl : koszulki czy plyty :P to sobie wzielem dwie koszulki na koncercie ;P

no wiesz, to juz szczyty! nie masz jeszcze oryginalnych plyt????
topoooootwoooorne!!!
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Something » stycznia 7 2006 - 00:25:45

wszystko w swoim czasie :P
a prawda jest taka ze gdyby nie mp3 to bym nie polazl na ich koncert, nie zaplacic za bilety, nie kupil koszulek, nie wkrecil ilus znajomych co kupili albo plyty albo bilety albo i to i to
nie pisalbym na forum i nie polecal innym w necie tej plyty
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bastor » stycznia 7 2006 - 00:50:22

Something napisał(a):e tam
poczekamy zobaczymy, a póki co to sie w koncu bede musial zaopatrzyc w orginale plyty w koncu :P


teraz to bym radzil sz::::u:::::: uważać bardziej na ulicach ;) ;) ;)
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron