Szwedzcy sataniści o Powstaniu Warszawskim.

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Something » stycznia 15 2006 - 14:27:06

http://legalez.nuta.pl/utwor.html?fid=18844 piosenka "Rising'44"
"Ten jednoosobowy projekt został założony przez Vesemira (Uroczysko, Sirion). Jest to elektroniczna muzyka której warstwa tekstowa odnosi się głównie do walk na frontach II wojny światowej."
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mrówek » stycznia 15 2006 - 14:59:09

CK napisał(a): dziwne jest osadzanie czegos, jesli sie tego nie slyszlo. Nie wiem, czy w Wyborczej byl caly tekst tej piosenki, ale jesli nawet, to wazny jest nie tylko on, ale tez sposob interpretacji.
w koncu gdyby ktos wyrwal z kontekstu jakis tekst Lao Che, to tez by pewno to nieszczegolnie wypadlo.
Nie wiem, trzeba byloby posluchac tego (znajac tlumaczenie), zeby ocenic.

Celna uwaga, na swoje usprawiedliwienie powiem, że można sobie mniej więcej wyobrazić jakiego typu muzykę tworzy ten zespół, nie jest to jednak rzecz jasna usprawiedliwienie wystarczające. Bo sam często się irytuję, gdy ktoś ocenia piosenkę tylko na podstawie tekstu.
Sądzę, jednak, że z dość dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że moja opinia po wysłuchania całości słowno-muzycznej niewiele by się zmieniła.

Pozdrawiam.
Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez bastor » stycznia 15 2006 - 21:49:58

Oj mrówek mrówek , z przyjemnością czytalem dotąd twoje posty no ale z tym black metalem to żeś pojechał chooopie :-) . Po prostu jak widać jesteś uprzedzony do tego gatunku i tyle . Twoja sprawa . Ja osobisćie z przyjemnoscią slucham owego utworu , warstwa tekstowa i muzyczna zupełnie mi nie przeszkadza . I też dobrze.
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Mrówek » stycznia 15 2006 - 22:50:30

bastor napisał(a): Po prostu jak widać jesteś uprzedzony do tego gatunku i tyle .

Dzięki za diagnozę, doktorze. :P

Pozdr.
Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez bastor » stycznia 15 2006 - 23:00:41

Bystry jestem :-P :-P :-P
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez tga » stycznia 19 2006 - 20:25:39

Dosyć delikatne stwierdzenie. Dla dobrego wuświadomienia sobie zepsucia tamtych ludzi może świadczyć fakt, że kiedy warg (wokalista BURZUM, zatwardziały NSBM) pkłócił się z gitarzystą Mayhem, to skończyło się na 57 ranach kłutych w ciele nieszczęsnego gitarzysty. Nie było by to zbytnim zdziwieniem, gdyby nie fakt, że kiedy przyszli koledzy denata, to wcale nie mieli zamiaru zawiadamiać policji. Najpierw zrobili trupowi zdjęcia (które później umieścili na płycie), a późnie sporządzili sobie z jego ciała amulety. Warg dostał natomiast pierdel, wyjdzie w 2016. Ale chyba mu się nie spieszy, bo na wolności czekają zdenerwowani fani Mayhema.

Cały ten opis świadczy o tym, że śmierć odbierana jest przez tych ludzi w sposób niezwykle beztroski. Skoro nie robi na nich wrażenia takie barbarzyństwo, to co ich może obchodzić los Polaków 60 lat temu.


AHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHA HAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHA HAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHA HAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHA AHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAH HAHAHAHAHA AHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAH HAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHA HAHAHAHAHA AHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAH HAHAHAHAHA AHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHA
tga
 

Postprzez Baryl » stycznia 20 2006 - 18:33:13

re up

No tak. Nie ma to jak byc Ultra True Metalem, Jedyna Sluszna i Prawdomowna Wyrocznia wszystkich faktow i mitow zwiazanych z kapelami black metalowymi.

Szkoda, ze oprocz jakze wymownego 'HAHAHA' nie uraczyles nas porcja tej, jakze cennej wiedzy, o tym kto kogo zabil i co o tym mysla goscie z Mayhemu. ;]

Zal mi ludzi, dla ktorych jedynym kryterium oceny innych jest liczba kapel zaczynajacych sie od "Kh" albo "Gr" - razem z biografiami - ktora potrafi wymienic oceniany. ;) Stay heavy czy cos tam!
Baryl
 
Posty: 12
Dołączył(a): stycznia 7 2006 - 03:34:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fender » stycznia 20 2006 - 21:59:16

marduk mial tez nagrac koncertowke z wawy, a sama idea nie wiem jak zrealizowana napewno szczytna, zwlaszcza, ze madruka mimo wszystko troche wiecej luda slucha niz lao
pozdro
Fender
 

Postprzez tga » stycznia 20 2006 - 22:20:04

Baryl napisał(a):re up

No tak. Nie ma to jak byc Ultra True Metalem, Jedyna Sluszna i Prawdomowna Wyrocznia wszystkich faktow i mitow zwiazanych z kapelami black metalowymi.

Szkoda, ze oprocz jakze wymownego 'HAHAHA' nie uraczyles nas porcja tej, jakze cennej wiedzy, o tym kto kogo zabil i co o tym mysla goscie z Mayhemu. ;]

Zal mi ludzi, dla ktorych jedynym kryterium oceny innych jest liczba kapel zaczynajacych sie od "Kh" albo "Gr" - razem z biografiami - ktora potrafi wymienic oceniany. ;) Stay heavy czy cos tam!


no wybacz, ale jesli ma sie o tym pojecie to nic poza "hahaha" nie zostaje po przeczytaniu takiego posta.
poza tym nie pierdol costam o kryteriach oceny jak mnie nie znasz, pizdancie, bo to wkurwia. chuj o mnie wies to po co gadasz takie glupoty?

"że kiedy warg"
pisze sie przez V, warg to u tolkiena byl, on byl Varg albo Vargr. Warg uzywal niezwykle rzadko, a i cholera wie czy uzywal, czy to bledy w pisowni.

"(wokalista BURZUM"
wokalista, no chuj. tak, wokalista, gitarzysta, basista, klawiszowiec i kompozytor w jednym

"pkłócił się z gitarzystą Mayhem, to skończyło się na 57 ranach kłutych w ciele nieszczęsnego gitarzysty."
tak, 57 ran klutych. 57 ran klutych to temu kolesiowi co to napisal matka zrobila na mozgu jak sie rodzil.


" Nie było by to zbytnim zdziwieniem, gdyby nie fakt, że kiedy przyszli koledzy denata, to wcale nie mieli zamiaru zawiadamiać policji. Najpierw zrobili trupowi zdjęcia (które później umieścili na płycie), a późnie sporządzili sobie z jego ciała amulety."
gowno, bo bylo tak jak wokalista mayhem strzelil se w leb, przyjechal gitarzysta ( o ktorym jest wyzej w poscie kolegi) i strzelil pare fotek, potem podobno zrobil sobie kanapke z mozgiem itd., gosc pomieszal fakty, daty i w ogole osoby. a pomyslic deada z euronymousem to juz trzeba miec najebane.

" Warg dostał natomiast pierdel, wyjdzie w 2016. Ale chyba mu się nie spieszy, bo na wolności czekają zdenerwowani fani Mayhema."
AHAHAAAHAHA
tga
 

Postprzez Something » stycznia 21 2006 - 01:03:45

skoro tak sie martwisz o to ze z Varga taki bezuczuciwy typ itp to wyslij mu jakas ksiazke dobra ktora go zmieni ;)
na www.burzum.com masz mozliwosc zobaczenia co i jak

P.S. do Baryla
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » stycznia 21 2006 - 10:27:54

:lol: :lol: :lol:

Wzruszające jest to, Misiu Mroczny, że zarzucając komuś buractwo, sam je ochoczo rozpleniasz.

P.S. Czarna mewa goni białą mewę - z czym Ci się to kojarzy?
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bunkierludek » stycznia 24 2006 - 02:19:13

Bardzo się cieszę, że Marduk śpiewa o Powstaniu. Jestem dumny z tego, że to wydarzenie pobudza emocje również poza naszym krajem. A to, że wziął je "na warsztat" twórca skupiający swoją uwagę na najzimniejszych i najciemniejszych stronach życia wcale nie musi być czymś niewłaściwym. Wręcz podkreśla, jaka była skala i dobitność zbrodni podczas tłumienia Powstania. Powstanie za często zamienia się w świadomości większości ludzi w coroczną gazetkę okolicznościową, w słowo z kolejnym numerkiem rocznicy. Jeżeli zainspirowało do skomponowania utworu zdeklarowanego blackmetalowca, to znaczy, że wciąż jednak pamięć o tym budzi autentyczne emocje, nie pozostawia obojętnym a budzi coś... I dlatego podchodzę do inicjatywy blackmetalowca w podobny sposób co do tego, co uczynili Lao Che - przy zachowaniu wszelkich proporcji. Inna estetyka, na pewno większy dystans do sprawy u Skandynawów niż u Polaków, pewnie i inny zbiór wartości i zasad światopoglądowych, ale jedno i drugie cieszy mnie z podobnych powodów!
Bunkierludek
 

Postprzez Baryl » lutego 12 2006 - 18:15:05

tga napisał(a):
no wybacz, ale jesli ma sie o tym pojecie to nic poza "hahaha" nie zostaje po przeczytaniu takiego posta.
poza tym nie pierdol costam o kryteriach oceny jak mnie nie znasz, pizdancie, bo to wkurwia. chuj o mnie wies to po co gadasz takie glupoty?



No z tego tekstu wysnuc mozna wystarczajaca ilosc informacji na Twoj temat. Okryje to calunem łaskawego milczenia. ;)

A co do tej bidnej reszty Twojego posta...
Sluchaj - centralnie w dupie mam (jak i wiekszosc normalnych ludzi) czy W czy V. Czy 64 rany klute czy 108 a jedna szarpana. To nie jest "znanie tematu". Obeznanie z tematem jak dla mnie konczy sie na informacji kto kogo i tyle. A jesli wysmiewasz kogos, bo nie pamieta wszystkich tych pierdół to bardzo mi Cie zal. ;)

Czy nie razi Cie slonca blask? ;)
Baryl
 
Posty: 12
Dołączył(a): stycznia 7 2006 - 03:34:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Baryl » lutego 12 2006 - 18:36:26

Something napisał(a):skoro tak sie martwisz o to ze z Varga taki bezuczuciwy typ itp to wyslij mu jakas ksiazke dobra ktora go zmieni ;)
na www.burzum.com masz mozliwosc zobaczenia co i jak

P.S. do Baryla


Uwierz - mam lepsze zajecia. ;)
Ja chcialem tylko pokazac, ze nie kazdy jest metalem i nie kazdego interesuja jacys idioci co sie nozami dzgaja.
Forumowicz, wysmiany przez tga i tak zdumiewajaco duzo wiedzial na ten temat a klocenie sie i wysmiewanie z powodu jakichs szczegolow to zenada. Z takimi akcjami to prosze sie przeniesc na fora metalowe, gdzie taka bezuzyteczna wiedza jest bardzo prestizowa. ;)
Baryl
 
Posty: 12
Dołączył(a): stycznia 7 2006 - 03:34:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Suggestion Boy » kwietnia 6 2006 - 00:55:54

Nie wiem czy powinniśmy kontynuować ten temat, ale fakty rzeczywiście zostały mocno zniekształcone. Varg siedzi za zabicie gitarzysty Mayhem, Euronymousa. Wokalista Mayhem - niejaki Dead - zabił się osobiście (2 lata wcześniej) i to jemu rzekomo zrobiono te zdjęcia.
Tak tylko, gwoli ścisłości. Nie chodzi o mało smaczne szczegóły, ale o trzymanie się prawdy. Jeżeli nie zna się faktów, po co takie historie opowiadać?

Proponowałbym też nie mylić deathu z blackiem. Marduk to black.

A wracając do tematu... Kawałka nie słyszałem, ale myślę, że potrafię sobie go mniej więcej wyobrazić ;) Tekst nie robi na mnie wrażenia, potwierdza tylko moje wrażenie, że liryki do utworów blackmetalowych mogłyby na dobrą sprawę pisać komputerowe generatory, bez względu na temat ;)

Oi.
Suggestion Boy
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron