to jest niesamowite

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

to jest niesamowite

Postprzez lenina » kwietnia 29 2005 - 14:58:30

Kurcze, naprawdę, jestem pod ogromnym, ogromnym wrazeniem tej płyty, powinna być lekturą obowiązkową w liceach, podstawówkach, jednostkach wojskowych, domach poprawqczych, wszystkich instytucjach wychowujących ten naród. Żadne filmy, żadne kroniki o powstaniu, żadne książki nie wywarły na mnie takiego wrażenia. To na tej płycie słychać ten pełen dramatyzmu, tragiczny klimat. Zaangażowanie, patriotyzm, zapał i jeszcze raz tragizm walczących w powstaniu.

Naprawdę jestem pod wrażeniem, tak trzymać

Dziś słuchałam tej płyty jadąc autobusem, popatrzyłam sobie na pasażerów i poczułam z nimi związek, mamy tą samą historię, tą samą bohaterską historię...

Miałam świeczki w oczach gdy słuchałam...
lenina
 

Postprzez fsolen » maja 1 2005 - 21:21:36

ty miałaś świeczki w oczach... a ja ryczałem jak dziecko (mam 26 lat)
urodziłem się w p-niu, mieszkam w koninie, a gdybym był wtedy w wawie...
fsolen
 

Postprzez arcz » maja 1 2005 - 22:20:36

nic dodac, nic ujac..
cos wiecej niz po prostu 'album muzyczny'.
arcz
 
Posty: 32
Dołączył(a): kwietnia 25 2005 - 15:06:39
Lokalizacja: Uorsou / Powsin

Postprzez Gość » maja 2 2005 - 21:27:44

Mam dokładnie te same odczucia.Wielki szacunek.
Gość
 

Postprzez Kristos » maja 2 2005 - 21:29:29

Też mam 26 i omal sie nie poryczałem.....
Kristos
 
Posty: 2
Dołączył(a): maja 2 2005 - 21:25:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Konrad » maja 2 2005 - 21:38:19

Ja też się z tym zgadzam. Powinno być dla nas Polaków w tych czasach czymś takim jak dzieła Mickiewicza. Lektura obowiązkowa w szkołach !!
Konrad
 

Postprzez Bibol » maja 3 2005 - 00:47:08

fsolen napisał(a):ty miałaś świeczki w oczach... a ja ryczałem jak dziecko (mam 26 lat)
urodziłem się w p-niu, mieszkam w koninie, a gdybym był wtedy w wawie...


Ja tez fsolen jestem z konina ... tez b. przezywam te plyte ... brak slow ... jestem dumny bedac Polakiem, ktory pamieta o swojej historii... dziekuje muzykom ... zycze wielkich sukcesow ... nieliczni tak zasluzyli na to jak Wy...
Bibol
 

Postprzez J.T.Fly » maja 6 2005 - 01:58:29

Kupiłem płytę w Warszawie, byłem przejazdem jednodniowym... Ta płyta po prostu BOLI, bardzo boli... Jest wspaniała. Miasto i jego historia, to robi ogromne wrażenie!
IMMERSE YOUR SOUL IN LOVE
J.T.Fly
 
Posty: 7
Dołączył(a): maja 6 2005 - 01:48:11
Lokalizacja: Miasto Kominów

brawo!!!

Postprzez Sewrey » maja 6 2005 - 10:47:04

Gratulacje dla całego zespołu Lao Che.
Płyta jest świetna!!!!
Od wielu lat brakowało mi czegoś podobnego, według mnie album "Powstanie Warszawskie" to najlepsza polska płyta ostatnich lat.

Bardzo dziękuję całemu zespołowi
Sewrey
 

Postprzez Gość » maja 6 2005 - 11:44:11

nie no płytka przednia, zresztą i pora doskonała na niej wydanie ;)

w sumie najpierw zaczeło sie od tego jak kupiłem sobie płytje Kazika "41-wszy", swietny utwór nasz kompania ;) i Kukiza vel Piersi "piracka płyta" i własnie to było to odwołanie do patriotyzmu i jakis wspólnych wartosci, później KSU wydało płytke "Kto Cie obroni Polsko" tez super, no i to bedzie 4 płyta tak podniosła czyli "Powstanie warszawskie" i kto by pomyślał, że takie kawałki mogą wzbudzic takie zainteresowanie i bardzo dobrze ze są na takie płytki sie czeka latami, one w jakis sposób jednocza i oczyms mówią

poza tym troche mnie nie pokoji jeden fakt, tutaj ktos napisał zeby ta płyta była wykładana w szkołach ;) , niewątpliwie ta płyta to na prawde duża indukcja historii Polski zawarta w tym mixie , no i rzeczywiscie łączy każdego i jest szczera tylko niepokoji mnie to tzn mam nadzieje ze nick lenina to nie synonim Lenina, poza tym do nazw zespołow w latach 80-tych to juz sie przyzwyczajiłem i laoche jeszcze przymkne oko ;) ale jak mozna sie nazwac "Trocki" :shock: i spiewać o Powstaniu Warszawskim ;)
Gość
 

Postprzez albertiga » maja 8 2005 - 18:17:21

Anonymous napisał(a):nie no płytka przednia, zresztą i pora doskonała na niej wydanie ;)
poza tym troche mnie nie pokoji jeden fakt,


niepokoi :wink:
Mam charakter zaczepno-obronny: zaczepiam a potem trzeba mnie bronić.
albertiga
 
Posty: 20
Dołączył(a): maja 8 2005 - 18:01:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez MikhaEl » maja 9 2005 - 18:52:16

Ja się wzruszyłem, zanim przesłuchałem płytę, bo już przy czytaniu tekstów podczas podróży powrotnej na zapomniany brzeg Wisły. Niestety, moje słowa nie wyrażą tego, co czuję.
Słyszałem, że czarne ma być białe
A białe jutro będzie czarne
MikhaEl
 
Posty: 21
Dołączył(a): maja 9 2005 - 18:43:00

Powstanie

Postprzez magda » maja 15 2005 - 22:04:58

To świetna płyta,gratuluję zespołowi pomysłu na sposób atystyczej autorealizacji ,to jest ważna płyta ,stylistycznie trafia do młodego pokolenia ,forma rozrywki z serii "wysokiej"
Powstanie to wazna karta w historii Polski
maga
magda
 

Postprzez emperorek » maja 16 2005 - 16:09:28

tez sie przyłacze do gratulacji dla zespołu. Wykładane w szkołach???? Nie i to kategorycznie. Jezlei ktoś zostanie zmuszony rzez nauczyciela do słuchania tej muzyki nigdy nie wczuje sie w nia nie ruszy go. Do tej muzyki trzeba podejsc samemu w samotnosci i ja przemyslec, przezyć.
emperorek
 
Posty: 12
Dołączył(a): maja 16 2005 - 15:13:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kaplanka » maja 16 2005 - 22:08:18

emperorek napisał(a):tez sie przyłacze do gratulacji dla zespołu. Wykładane w szkołach???? Nie i to kategorycznie. Jezlei ktoś zostanie zmuszony rzez nauczyciela do słuchania tej muzyki nigdy nie wczuje sie w nia nie ruszy go. Do tej muzyki trzeba podejsc samemu w samotnosci i ja przemyslec, przezyć.


zgadzam sie, szkola moze obrzydzic nawet najpiekniejsze wytwory ludzkie... i zgadzam sie co do tej samotnosci, ona zawsze pomaga cos przezywac..

kaplanka
HATE BREEDS WAR
kaplanka
 
Posty: 32
Dołączył(a): maja 14 2005 - 08:55:24


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości