odtwórcze i nudnawe...

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

odtwórcze i nudnawe...

Postprzez farqad » lutego 21 2006 - 15:43:04

ostatnio wpadła mi w ręce płyta "powstanie warszawskie" i myśle sobie: "o! moze w końcu ktoś zrobi coś na polskiej scenie muzycznej niebanalnego i odkrywczego" ale po przesłuchaniu owego krążka, zawiodłem się...
Owszem warstwa brzmieniowa w sumie ok, ale bez rewelacji. Niektóre kawałki są po prostu nudne, np. czerniaków. Nie lubie tez jak ktoś koniecznie chce mnie wzruszyć i zaczyna smęcić, żebyś się tylko drogi słuchaczu rozpłakał!!Poza tym teksty jak dla mnie raczej odtworcze... no tak najłatwiej:polecieć troche baczyńskim, potem dorzucić coś z jasińskiego,jeszcze szczepański, a na koniec, żeby tak zakończyc w klimacie polskiej tradycji, czachrowski... niemal w każdym kawałku, coś jest zapożyczone, czy to od poetów, czy od innych zespołów!! Jeszcze żeby tego było mało to jakieś wojenne przyśpiewki, wyliczanki itp.
Ja rozumim, że chłopaki chcięli stworzyć klimat, no ale może tak nieco więcej inwencji własnej?!?! Zalatuje amatorszczyzną...
Poza tym czy ten zespół chce prześpieać całą historię polski??!!! Bo z tego co się zdążyłem zorientować to "szemrany" koli to taki klimacik XX m-dzy wojennego, gusła-też o zamierzchłych czasach, teraz powstanie!! i co dalej?!? solidarność, jp2?? A jak im sie pokończą tematy to co wtedy, może płyta o wtc, albo iraku...żałosne...
farqad
 

Postprzez HardChief » lutego 21 2006 - 16:22:57

Nauczony doswiadczeniem i z uwagi na włąsne skołatane ostatnimi czasy nerwy... :wink: pozwolę sobie tylko na kilka przemyśleń, broniąc się przed atakiem ad personam...
Nie zgodzę się że taki koncept na płytę jest tylko i wyłącznie kolażem polegającym na wycinaniu słów i faktów związanych z Powstaniem. Bo dla mnie to bardzo dojrzale przemyślana konstrukcja: Od euforii i uniesienia "Godziny W" i "Barykady", ironię "Zrzutów" po dramatyczny koniec...No i utwór dziesiaty, genialny wręcz...
Najłatwiej pojechac że tematyczne. Słuchałeś "Koli" czy tylko słyszałeś o "Koli"... Jest różnica!!! A jeżeli słuchałeś to tam nie ma piosenek tylko i wyłącznie w jednym określonym temacie.
Nauczony doświadczeniem i z uwagi na własne skołatane ostatnimi czasy nerwy odpowiem tylko tak: MI SIĘ TAM BARDZO BARDZO PODOBA :D
I płyta, i LAO CHE!!!
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » lutego 21 2006 - 16:45:08

ostatnio wpadła mi w ręce płyta "powstanie warszawskie" i myśle sobie: "o! moze w końcu ktoś zrobi coś na polskiej scenie muzycznej niebanalnego i odkrywczego" ale po przesłuchaniu owego krążka, zawiodłem się...

Czy mogę zapytać, o jakiej polskiej płycie powiedziałeś ostatnio (a jeśli nie ostatnio, to kiedykolwiek), że jest „niebanalna i odkrywcza”?

Niektóre kawałki są po prostu nudne, np. czerniaków.

Nie da się polemizować - „Shine on you crazy diamond” też jest nudne. I basta.

teksty jak dla mnie raczej odtworcze... no tak najłatwiej:polecieć troche baczyńskim, potem dorzucić coś z jasińskiego,jeszcze szczepański, a na koniec, żeby tak zakończyc w klimacie polskiej tradycji, czachrowski...

No oczywiście, tak jest przecież najłatwiej. W końcu taka interpretacja Baczyńskiego, „coś z Jasińskiego jeszcze, jeszcze Szczepański” - to jest w sumie odtwórcze, no po prostu setny Miłosz, dwusetna Szymborska, półmilionowy Herbert. A na koniec jeszcze Adam Czahrowski, który jest przecież pozycją obowiązkową na każdej szkolnej akademii - i w tę poetykę Lao Che wpisało się, jak rozumiem, idealnie.

niemal w każdym kawałku, coś jest zapożyczone, czy to od poetów, czy od innych zespołów!! Jeszcze żeby tego było mało to jakieś wojenne przyśpiewki, wyliczanki itp.
Ja rozumim, że chłopaki chcięli stworzyć klimat, no ale może tak nieco więcej inwencji własnej?!?! Zalatuje amatorszczyzną...


Jeśli to zalatuje amatorszczyzną, to weź i podziel się z nami wiedzą: kto coś takiego zrobił zawodowo?

Poza tym czy ten zespół chce prześpieać całą historię polski??!!! Bo z tego co się zdążyłem zorientować to "szemrany" koli to taki klimacik XX m-dzy wojennego, gusła-też o zamierzchłych czasach, teraz powstanie!! i co dalej?!? solidarność, jp2??

No tak, cała historia Polski; Koli to przecież taki klimacik XX-lecia - zamach na Narutowicza, przewrót majowy, konstytucja kwietniowa, a wszystko na płycie Koli. Następny album będzie się nazywać „Rewolucja moralna” albo „IV RP” (i na pewno będzie to wydawnictwo dwupłytowe ;P ).
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » lutego 21 2006 - 16:47:51

pozwolę sobie tylko na kilka przemyśleń, broniąc się przed atakiem ad personam...

A gdzieś Ty się tam doszukał chwytu ad personam...?
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Re: odtwórcze i nudnawe...

Postprzez bastor » lutego 21 2006 - 19:19:49

farqad napisał(a):ostatnio wpadła mi w ręce płyta "powstanie warszawskie" i myśle sobie: "o! moze w końcu ktoś zrobi coś na polskiej scenie muzycznej niebanalnego i odkrywczego" ale po przesłuchaniu owego krążka, zawiodłem się...
Owszem warstwa brzmieniowa w sumie ok, ale bez rewelacji. Niektóre kawałki są po prostu nudne, np. czerniaków. Nie lubie tez jak ktoś koniecznie chce mnie wzruszyć i zaczyna smęcić, żebyś się tylko drogi słuchaczu rozpłakał!!Poza tym teksty jak dla mnie raczej odtworcze... no tak najłatwiej:polecieć troche baczyńskim, potem dorzucić coś z jasińskiego,jeszcze szczepański, a na koniec, żeby tak zakończyc w klimacie polskiej tradycji, czachrowski... niemal w każdym kawałku, coś jest zapożyczone, czy to od poetów, czy od innych zespołów!! Jeszcze żeby tego było mało to jakieś wojenne przyśpiewki, wyliczanki itp.
Ja rozumim, że chłopaki chcięli stworzyć klimat, no ale może tak nieco więcej inwencji własnej?!?! Zalatuje amatorszczyzną...
Poza tym czy ten zespół chce prześpieać całą historię polski??!!! Bo z tego co się zdążyłem zorientować to "szemrany" koli to taki klimacik XX m-dzy wojennego, gusła-też o zamierzchłych czasach, teraz powstanie!! i co dalej?!? solidarność, jp2?? A jak im sie pokończą tematy to co wtedy, może płyta o wtc, albo iraku...żałosne...


Wiesz , ogólnie to możesz sobie nawet myśleć,że jesteś np. fasolką szparagową i nikt ci tego nie zabroni choopie jeżeli tylko dobrze się bedziesz z tym czuł. Oglonie to mnie nie przekonałeś taką argumentacją - powiem więcej , żałosną argumentacją. Nie będę się z tobą spierał boś buc. Tyle.

ps.Chłopak pojechał z tą "amatorszczyną"
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » lutego 21 2006 - 19:23:50

Nie będę się z tobą spierał boś buc. Tyle.

A to jest właśnie ad personam podręcznikowe i przykładowe.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bastor » lutego 21 2006 - 19:29:05

Właśnie dlatego szanowny kolego Łosiu zamiescilem ten zwrot co by drugiemu szanownemu koledze Czifowi pomóc zrozumieć i unaocznić ten fakt.
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez khird » lutego 21 2006 - 20:21:24

bastor - aleś przebiegły 8)

farquad chciał chyba trochę rozerwać to forum zdziebko nędzną prowokacją. Cóż... a jeżeli nie .. każdy ma swoją własną racje. Mi ta płyta ocieka przekazem, energią i profesjonalką. Takie jest moje zdanie. Wielu na tym forum też 8)

heh. z reszta.. to takie punkowe, wyrazanie opinii sprzecznej ze zdaniem ogółu

punx not dead

pozdrawiam 8)
khird
 
Posty: 131
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 09:55:10

Postprzez Landsknecht » lutego 21 2006 - 20:29:15

Taki farqadów to tu już sporo było, a takimi tekstami to mógłby zrobić zamieszanie na forum "Domowego przedszkola", także chłopaki dziwię się, że nie olaliście go ciepluchnym moczem, z góry na dół i na abarot.
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez bastor » lutego 21 2006 - 20:32:29

Co masz na myśli z tym moczem ? Czy olać - nie zwarzać czy może pobić , skopać , w mlynek a potem dopiero olać . Troche siem zgubiłem.
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez khird » lutego 21 2006 - 20:43:35

Landsknecht... przeca forum Lao Che ma regularne bojówki juz. CK jest marszałczynią 8)

tak słyszałem
khird
 
Posty: 131
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 09:55:10

Postprzez bastor » lutego 21 2006 - 20:47:43

ciiiiiii !!!! nie wypowiadaj tego slowa na glos bo wróci . zobacz jak miło jest bez niej.
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Landsknecht » lutego 21 2006 - 21:03:56

Bastor!!! Na św. Ortografa, jak Ty napisałeś "zwarzać" :P Olać, miało znaczyć to samo, co położyć laskę! 8)
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Re: odtwórcze i nudnawe...

Postprzez Boruta » lutego 22 2006 - 01:44:35

farqad napisał(a): baczyńskim[...]jasińskiego[...]szczepański[...]czachrowski

Jak w szkole bylo o pisowni nazwisk to makulature zbierales?
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez HardChief » lutego 22 2006 - 09:24:24

khird napisał(a):Landsknecht... przeca forum Lao Che ma regularne bojówki juz. CK jest marszałczynią 8)

tak słyszałem


Wróg chce zdyskredytowac najwierniejszych rycerzy Lao szemraną propagandą i dezinformacją oraz czarnym PIJAREM :wink: Ale my się nie damy :D buhahaha
A specjalnie nie przyjmuję metody bastora bo zamierzam teraz wykanczac ADWERSARZY Taoistycznie - WU WEI, działanie przez niedziałanie :D
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Następna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron