odtwórcze i nudnawe...

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Gość » lutego 24 2006 - 14:01:44

Toz to prowokacja jest grubymi nicmi szyta. ;)
Gość
 

Postprzez nati » lutego 24 2006 - 14:14:49

prowokacja prowokacją, ale cóżto za głupoty są... ptfu! :twisted: :lol:
w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Postprzez meteors77 » sierpnia 14 2006 - 12:42:14

do autora tematu
weż madralo nagraj swój projekt o tym i porusz tylu ludzi a nie pierdolisz swoje jęki..ę i ą
Ostatnio edytowano stycznia 18 2013 - 16:00:10 przez meteors77, łącznie edytowano 1 raz
meteors77
 
Posty: 4
Dołączył(a): stycznia 30 2006 - 09:34:07

odtwórcze i nudnawe

Postprzez laurentius » sierpnia 15 2006 - 22:49:47

Wiecie... nie jestem patriotom, ale sposób w jaki Lao opowiada historię poprostu budzi szacunek. I jeśli ktos uważa, że to jest odtwórcze i nudne... No cóż, żyć mu się nie zabroni, ale niech się zastanowi co jest orginalne, bo w takim razie pewnie Tool i Pink Floyd to zwykłe plagiaty....
laurentius
 

Postprzez Freya » sierpnia 17 2006 - 20:13:55

Nie chciało mi sie czytać całości... Zarówno Gusła jak i Powstanie (a Powstanie może nawet bardziej), to dwie jedyne płyty, które nie są w ogóle wyciągane z mojego odtwarzacza.. na pewno się nie nudzą, na pewno za kazdym razem odkrywam w nich coś innego... I kurcze, to pierwsi Polscy Artyści, którzy są warci tego, żebym wydała na ich muzykę moja cięzko uzbieraną kasę.
Nie dotarłam w moim zyciu na coś lepszego i bardziej godnego uwagi...
I AŻ SIĘ ZALOGOWAŁAM ABY TO OZNAJMIĆ.
Freya
 
Posty: 49
Dołączył(a): sierpnia 17 2006 - 20:04:35

Postprzez Greg » września 3 2006 - 01:16:32

Zgadzam się.
Nie wiem tylko jak można płytę wyciągać z odtwarzacza "mniej" lub "bardziej" :D
Co do całego tematu tego wątku, to sądzę, ze "Powstanie..." tak szarpie po emocjach, że łzy same napływają do oczu. Niektórym chyba ciężko to przynać bo mają bardzo umowny kontakt ze swoją sferą emocjonlaną ( zaleciało Psychologią Procesu :) )

Pozdro!
Greg
 

Postprzez Rak » września 4 2006 - 17:22:56

Dla mnie obie płyty są świetne. A co do historii to bardzo dobry temat, dosyć już banalnych przyśpiewek o miłościach od I-szego wejrzenia na molo w Sopocie, imprezach, putYourHandachInTheAirach i tym podobnych duperelach.

Do Laurentiusa: człowieku można być patriotą i nie mieć nic wspólnego z rydzykiem/giertychem/kaczyńskim (niepotrzebne skreślić), nie wstydź się.
Rak
 

Re: odtwórcze i nudnawe...

Postprzez Bułij » marca 27 2007 - 13:59:09

farqad napisał(a):ostatnio wpadła mi w ręce płyta "powstanie warszawskie" i myśle sobie: "o! moze w końcu ktoś zrobi coś na polskiej scenie muzycznej niebanalnego i odkrywczego" ale po przesłuchaniu owego krążka, zawiodłem się...
Owszem warstwa brzmieniowa w sumie ok, ale bez rewelacji. Niektóre kawałki są po prostu nudne, np. czerniaków. Nie lubie tez jak ktoś koniecznie chce mnie wzruszyć i zaczyna smęcić, żebyś się tylko drogi słuchaczu rozpłakał!!Poza tym teksty jak dla mnie raczej odtworcze... no tak najłatwiej:polecieć troche baczyńskim, potem dorzucić coś z jasińskiego,jeszcze szczepański, a na koniec, żeby tak zakończyc w klimacie polskiej tradycji, czachrowski... niemal w każdym kawałku, coś jest zapożyczone, czy to od poetów, czy od innych zespołów!! Jeszcze żeby tego było mało to jakieś wojenne przyśpiewki, wyliczanki itp.
Ja rozumim, że chłopaki chcięli stworzyć klimat, no ale może tak nieco więcej inwencji własnej?!?! Zalatuje amatorszczyzną...
Poza tym czy ten zespół chce prześpieać całą historię polski??!!! Bo z tego co się zdążyłem zorientować to "szemrany" koli to taki klimacik XX m-dzy wojennego, gusła-też o zamierzchłych czasach, teraz powstanie!! i co dalej?!? solidarność, jp2?? A jak im sie pokończą tematy to co wtedy, może płyta o wtc, albo iraku...żałosne...


przepraszam najmocniej ale się zwyczajnie nie zgadzam. Po przesłuchaniu płyty zaczęłam się interesować historią własnej Ojczyzny i bynajmniej nie uwważam tego za coś niestosownego. a jeśli chodzi o "nudne" brzmienie... Cóż... Do pewnej muzyki trzeba dorosnąć...
ja jestem ZA tą płytą i przecinek!!!
Bułij
 
Posty: 15
Dołączył(a): marca 19 2007 - 09:56:52

Re: odtwórcze i nudnawe...

Postprzez Something » marca 27 2007 - 17:13:31

Bułij napisał(a):ja jestem ZA tą płytą i przecinek!!!


i przecinek ?
za cholere nie wiem o co chodzi :D
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez beret » marca 28 2007 - 00:16:15

gra słów taka: zamiast "i kropka" napisał "i przecinek"...dwa słowa z podobnej grupy etc. ble ble ble....
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Postprzez Bułij » marca 29 2007 - 08:53:15

o to mi właśnie chodziło, w tym rzecz, że ja dziewczyną jestem...
Bułij
 
Posty: 15
Dołączył(a): marca 19 2007 - 09:56:52

Re: odtwórcze i nudnawe...

Postprzez Mers » października 21 2008 - 20:57:54

Boruta napisał(a):
farqad napisał(a): baczyńskim[...]jasińskiego[...]szczepański[...]czachrowski

Jak w szkole bylo o pisowni nazwisk to makulature zbierales?


Sorry, że się czepiam, ale jak w szkole było o interpunkcji, to makulaturę zbierałeś?;>


A o poście farqada się nie wypowiadam, bo to śmiech na sali. Jakaś głupia prowokacja :)
Mers
 
Posty: 5
Dołączył(a): października 21 2008 - 16:35:37

Postprzez blablom » marca 12 2009 - 20:43:46

Dla mnie ta płyta jest numerem jeden. Uwielbiam ją. Na początku, jak ja przesłuchiwałam ryczałam jak bóbr, szczególnie przy nagraniu "przebicie do śródmieścia". Czasem jeszcze mi sie to zdarza. ;) Moim zdaniem zespól stworzył prawdziwe dzieło. Coś zupełnie nie w stylu tego co ostatnio masowo się produkuje. Najlepsza płyta jaką do tej pory wydali. Moim zdaniem.
I poczułeś jak się jeży w dźwięku minut zło
Zanim padłeś jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką
Czy to była kula synku, czy ci serce pękło?
blablom
 
Posty: 3
Dołączył(a): marca 12 2009 - 19:42:04
Lokalizacja: Wejherowo

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron