Batalion Zośka Oi!

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » marca 11 2007 - 11:30:15

Słuchajcie, może załóżcie sobie wątek w odpowiednim miejscu, co?

Bo ja bym się może i z przyjemnością wypowiedział, ale nie chcę współuczestniczyć w bałaganieniu ;-)
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gzeju » marca 11 2007 - 14:01:20

no ja myślę że już lepiej to tutaj już wszystko pisać, a później jakiś moderator ten wątek po prostu wydzieli do nowego tematu... tak się chyba da zrobić? :)

Ja się jeszcze nie udzielałem w tej dyskusji, ale jak widzę że ktoś się zwraca do rozmówców per "dzieci dzieci" nie wiedząc ile oni mają lat, to mnie krew zalewa. Bo niewątpliwie ma to na celu tylko i wyłącznie deprecjację innych wypowiadających się osób oraz ich poglądów -To tak na wstępie, całkiem abstrahując od mojej dojrzałości lub nie :)

Z tą kontrreformacją to faktycznie dla mnie bzdura, lepiej po prostu się zastanowić czy Waza był idiotą czy też nie. Oraz ewentualnie kiedy tak naprawdę się to wszystko zaczęło i czy dało się to zatrzymać na tym etapie.

Dodam jeszcze, że to forum chyba nie jest z założenia jakoś specjalnie poświęcone powstaniu. Zgoda, że jest to forum zespołu, który nagrał płytę o powstaniu (i była ona tak dobra, że Lao Che obecnie kojarzy się głównie z powstaniem), ale wnioski dotyczące tradycji katolickich, które niby powinny być tutaj propagowane są chyba trochę zbyt daleko idące -w końcu zespół ten nagrał również płytę, którą można określić jako wręcz pogańską.

To tyle, bo na temat przekreślonych krzyży i obnoszenia się z jakimikolwiek symbolami nie chce mi się gadać :)
----
Tolerancja przyzwoleniem na zło
Gzeju
 
Posty: 275
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:42:59
Lokalizacja: Wola/Ochota (+Łódź niestety)

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » marca 11 2007 - 15:02:34

Dobrz, to najwyżej moderator przeniesie... ;-)

Do Infamisa:

Nie planowałem nic pisać, ale jak zobaczyłem co poniektorzy tu wypisuja to nie mogłem się powstrzymać. Włosy stają dęba! Something, bardzo mi się nie podoba to, napisałeś. Nie ma czegoś takiego jak Polska ANTYkatolicka. Nie może być.

Oczywiście, że nie ma - to głupie hasło. Równie głupie jak „Wielka Polska Katolicka” na sztandarach Młodzieży Wszechpolskiej i jakichkolwiek innych. Postrzegam to skrajne i niezbyt mądre hasło Somethinga jak reakcję właśnie na tego typu slogany, co skutkuje oczywiście przegięciem w drugą stronę.

Ty negując Polskę jako kraj katolicki, jesteś spadkobiercą hitlerowców, stalinowców i komunistów. (...) Może przenieś się z tym banerem na strony poświęcone miłośnikom stalina. Tam znajdziesz ludzi o podobnych poglądach.

Stary, może włącz trochę luz z retoryką - bo inwektywy na wejściu odbierają ochotę na jakąkolwiek dyskusję z Tobą, a chyba o nią Ci chodzi.

Nie będę sięgał głębiej do potopu szwedzkiego itd. Przeczytaj sobie Trylogię.

Czy ja dobrze rozumiem, czy powołujesz się na Sienkiewicza w charakterze źródła historycznego i nam sugerujesz to samo? :? Radziłbym jednak nieco większą ostrożność, bo obawiam się, że zaraz zaczniesz nam perswadować, iż Szwedów i ich oddziały sprzymierzone pogonił spod Jasnej Góry obraz Czarnej Madonny.

Ponadto Twój baner z tym przekreślonym krzyżem.. pomijam to, że obraża mnie to osobiście, ale to obraża przede wszystkim pamięć POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH, którym to forum jest w pewien sposób poświęcone. Ogromna większość powstańców uczestniczyła regularnie w mszach świętych, które odbywały się codziennie na ulicach Warszawy w trakcie trwania powstania. Hańbisz pamięć tych ludzi. Na miejscu administratora zablokowałbym Ci dostęp do tego forum, a przynajmniej usunąłbym ten baner.

Widzisz, na szczęście nie jesteś na miejscu administratora :)

A forum spełnia funkcję w pierwszej kolejności miejsca do dyskusji, a nie izby pamięci. Naprawdę, odpuść sobie występowanie z pozycji grożącej palcem przedszkolanki-moralistki.

Po pierwsze: nie masz żadnego mandatu, który by Ci pozwalał komukolwiek grozić paluszkiem i straszyć go piekłem, a po drugie: jeśli chcesz kogokolwiek do swoich racji przekonać, to go na początku rozmowy nie stawiaj w jednym szeregu ze stalinowcami.

Do Somethinga:

Nie nawidze jesli jak ciagle politycy, ksieza i inne tego typu osoby mowia ze polak to katolik i ze patryiotyzm to wlasnie ochrona katolicyzmu :/ co za brednie

Something - to, że to brednie, to jedno; ale ten baner w sygnaturze faktycznie mógłbyś sobie darować. Jak nie chcesz być urażany, to sam nie urażaj.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Coleen » marca 11 2007 - 21:53:10

Ja tylko od siebie chciałam dodać, że (infamisie):
1. Nie zamierzam z niczym walczyć;
2. "Bunt" <LOL> przeciwko kościołowi katolickiemu="walka" z Polską --> jak dla mnie bzdura kompletna. Zresztą, jeszcze raz podkreślam, że do kościoła jako instytucji mam stosunek obojętny;
3. Niestety w Polsce przyznawanie do patryiotyzmu i katolicyzmu stało się obciachem - może wśród Twoich znajomych, jeśli już gadamy o katolicyzmie i obciachu, to moim zdaniem ośmieszają go slogany typu "Pan Jezus królem Polski", partia Maryji czy co tam jeszcze :roll:
4. Ciągle nawiązujesz do historii. A ja swoje przekonanie wysnułam na podstawie własnych wniosków/przeżyć/przemyśleń. Wkład kościoła katolickiego w naszą historię może wzbudzać mój szacunek, może wzbudzać podziw, ale czemu mam zaraz stawać się katoliczką i przyjmowac jego nauki?
Dziękuję.
Chodzę po wodzie
Zawracam łodzie
Ja jestem Cygan
Złodziej na głodzie
Coleen
 
Posty: 24
Dołączył(a): września 1 2006 - 16:23:33
Lokalizacja: daleka północ

Postprzez Something » marca 12 2007 - 01:14:26

myslalem, ze walka z Kosciolem to walka z Bogiem, przynajmniej taka jest odpowiedz ksiezy na ujawnienie patologii w ich srodowisku ... ujawnia sie cos, a oni mowia, ze to atak na Kosciol i na Boga, teraz widze, ze do tej listy trzeba dodac jeszcze Polske

co czuli rycerze pod Grunwaledem ... :D to mnie rozbroilo, moze nie zauwazyles ale oni wlasnie walczyli tam z katolickim zakonem :D

koronacje w katedrach ... no inaczej nie mozna bylo byc koronowanym, przeciez musieli zabiegac by sie Kosciol zgodzil na to by mogli miec korone i tytul krola

co do symboli na mundurach itp to moze cos Ci mowi - Gott Mit Uns :roll:

"Ale afiszowanie się z przekreślonym krzyżem i poglądami obrażającymi pamięć tych, którym to forum jest przeznaczone, uważam za przesadę."
po pierwsze to dlaczego mam sie kryc, a katolicy moga sobie wieszac krzyze wszedzie (np sejm i ta wspaniala nocna akcja...) a po drugie to nie jest forum o powstanacach tylko o Lao Che, rownie dobrze ja moge Ci pisac ze nie powinienes nic pisac o Kosciele w takim tonie poniewaz to jest forum o tym jak to Kosciol i katolicy zabijali dobrych ludzi (patrz tekst Komtura i Wiedźmy)

zreszta wypisujesz o tym, ze bog, Honor, Ojczyzna na szablach, bogobojne piesni, Maryja na napiersnikach ... troche nie rozumiem widac, Bog jest miloscia ... czemu dawac go na broni ? to nie Jezus mowil cos o nadstawianiu drugiego policzka ?
pierwsi chrzescijanie nie szli do wojska, no ale jak uznano ich juz i zaprzestano przesladowac to sami zaczeli przesladowac, i jakos mogli juz is do wojska ? niby nie moga zabijac ...

"Do rozborów w Polsce doszło przede wszystkim dlatego, że szlachta Polska bardzo źle pojmowała słowo WOLNOŚĆ."
ciekawe tylko w jakich szkolach wpajano im ta wiedze ... czy szkoly wtedy nie byly w rekach kosciola ? (jezuitow chyba) cos nie wpojono im tam za duzo ...
a Arian wczesniej wypedzono ...

ostoja katolicyzmu, mamy wartosci ... wartosci
skoro te wartosci takie bliskie narodowi to czemu u nas taka korupcja, przestepczosc itp ? dlaczego takie kraje "cywilizacji śmierci" jak Kanada, Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia nie maja tego syfu ?
ja nie mowie ze po tych 17 latach mamy miec poziom zycia jak oni ale jednak to juz jest jakis okres ...

"Po pierwsze, OGROMNA większość z nich to byli katolicy (jak to Cię musi wkurzać..)"
tylko troche :lol:

wczesniej jeszcze pisales cos o obronie suwerennosci, teraz jeszcze mi sie przypomnialo jak to św. Stanisław bronil tej suwerennosci ... no i zostal patronem Polski.... Kosciol jest bardziej cyniczny ode mnie :oops:


dodam sobie tez to :
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 82058,2943
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez milen » marca 13 2007 - 22:55:06

Ja chciałam tylko dodać, że też odnoszę wrażenie, ze Something jest jakiś uczulony na katolicyzm. W tekście, który był powodem całej tej dyskusji zdanie o tym, że nie wszyscy powstańcy chodzili do kościoła, jest zrozumiałym, wydawałoby się dla wszystkich, wyrażeniem oczywistej myśli, ze nie wszyscy powstańcy byli kryształowo czyści i bohaterscy, kościół jest tam tylko symbolem pozwalającym skrócić wywód i skonstruować zgrabną pointę...

Wydaje mi się, że tylko ktoś kto ma fioła na punkcie tępienia katolików (więc w pewnym sensie zionie do nich czystą i nie skażona myślą nienawiścią) wyciągnąłby z tego jakąś pochwałę katolików i katolicyzmu, czy stwierdzenie, że tylko katolik może być Polakiem

P.S.
swoją ocenę podejścia Somethinga do katolików wyciągam na podstawie również innych jego postów
milen
 
Posty: 89
Dołączył(a): stycznia 30 2007 - 21:13:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Something » marca 13 2007 - 23:58:35

a to ja nie napisalem nigdzie wprost, ze jestem uczulony na Kosciol ? nie bede przegladal postow, moze i nie ... no to juz to zaznaczam :lol:

a tego wczesniej cos nie rozumiem xP
albo jest zle sformulowane...

bo ja rozumiem to ostatnie zdanie tak, ze patriotyzm nie musi oznaczac bycia katolikem i lazenia do kosciola
a to Twoje zdanie "że nie wszyscy powstańcy chodzili do kościoła, jest zrozumiałym, wydawałoby się dla wszystkich, wyrażeniem oczywistej myśli, ze nie wszyscy powstańcy byli kryształowo czyści i bohaterscy" jest co najmniej dziwne, mi tam chodzenie do kosciola nie kojarzy sie z czystoscia, a to ze nie chodzili mialo wg mnie pokazac odmiennosc kulturowa powstancow, a nie ze mieli cos na sumieniu :roll: co mialo na celu ukazanie, ze mozna byc pradziwym polskim patriota, a nie miec krzyza na piersi


"Wydaje mi się, że tylko ktoś kto ma fioła na punkcie tępienia katolików (więc w pewnym sensie zionie do nich czystą i nie skażona myślą nienawiścią) wyciągnąłby z tego jakąś pochwałę katolików i katolicyzmu, czy stwierdzenie, że tylko katolik może być Polakiem"

nie wiem o co Ci chodzi, rozwiń mysl
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez milen » marca 21 2007 - 17:28:15

Tekst, o którym rozmawiamy, jest o tym, że ktoś wymalował na ścianie sprayem hasło nawiązujące do wydarzeń powstania. Cały tekst jest, moim zdaniem o tym, że stanowi to pewien kontrast. Z jednej strony hasło"batalion Zośka Oi!" jest wyrazem, oddania hołdu powstańcom, patriotyzmu czy w każdym razie czegoś pozytywnego. Z drugiej strony zostało to wymalowane sprayem, co jest przejawem wandalizmu, nie szanowania dobra wspólnego, czyli postaw negatywnych. Ostatnie zdanie jest podsumowaniem całego tekstu i zawiera w sobie podstawową treść i przesłanie płynące z całego tekstu (jest to często stosowany zabieg stylistyczny). W tym zdaniu autor chce, jak sądzę, przekazać, że tak jak teraz są ludzie którzy mają coś pozytywnego w głowie, a jednocześnie robią coś negatywnego, tak kiedyś (w czasach powstania) byli ludzie którzy robili jednocześnie coś pozytywnego (walczyli za ojczyznę) i jednocześnie coś negatywnego (nie chodzili do kościoła). Przy czym to, czy chodzenie do kościoła jest faktycznie czymś dobrym, a nie-chodzenie złym, jest całkowicie inną sprawą i nie ma znaczenia dla sensowności wywodu. Chodzenie do kościoła pełni tu funkcję symbolu. Tak jak każdy symbol, i ten nie musi zawierać w sobie dosłownego i całego znaczenia jakie niesie.
I właśnie to, że chodzenie do kościoła nie kojarzy ci się z czymś czystym, jest moim zdaniem skutkiem twojej kościłofobii, która uniemożliwia ci rozumienie pewnych symboli i skrótów myślowych. Ja też nie chodzę do kościoła, nie jestem katoliczką i nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Mimo to rozumiem, że jeśli ktoś mówi "nie wszyscy powstańcy chodzili do kościoła" chce wskazać, ze nie wszyscy powstańcy byli grzeczni, i bycie grzecznym jest tu synonimem chodzenia do kościoła. Teraz jasne?

A co do ciebie i twojej nienawiści to trochę rozwinięcia jest już wyżej, ale spróbuje ci to jeszcze przybliżyć.

Uważam, że twoja krytyka katolicyzmu jest przesadzona, i zdradza twoje uczulenie na ten temat. Uczulenie to stan, w którym na minimalne, albo zgoła żadne zagrożenie reaguje się nieadekwatnym, zbyt silnym atakiem. Ty właśnie tak reagujesz. czepiasz się każdego cienia wzmianki o kościele i katolikach po czym atakujesz ja i wygłaszasz swoje mądrości o tym, jak to głupio być katolikiem. Świadczy to o nienawiści. Myślę, że człowiek, który nie kryje sie z nienawiścią i zupełnie otwarcie nią pała, zawsze będzie miał klapki na oczach. Nie będzie słuchał tego co się do niego mówi, tylko będzie atakował. Nie będzie w stanie wznieść się ponad swoją niechęć i skreśli wszystkich, których zakwalifikuje do swojej szufladki z napisem"tych nienawidzę". Z czasem może się to już tylko pogarszać, taki człowiek, przestaje w końcu dociekać, czy ludzie których wkłada do tej szufladki w swojej głowie faktycznie do niej pasują...Poza tym nienawiść zawsze jest negatywna i godna potępienia, niezależnie już od tego czego dotyczy.

Chcę więc, drogi Somethingu, spowodować, żebyś przemyślał, czy aby nie przeginasz ;)
milen
 
Posty: 89
Dołączył(a): stycznia 30 2007 - 21:13:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Something » marca 21 2007 - 19:15:11

milen napisał(a):Tekst, o którym rozmawiamy, jest o tym, że ktoś wymalował na ścianie sprayem hasło nawiązujące do wydarzeń powstania. Cały tekst jest, moim zdaniem o tym, że stanowi to pewien kontrast. Z jednej strony hasło"batalion Zośka Oi!" jest wyrazem, oddania hołdu powstańcom, patriotyzmu czy w każdym razie czegoś pozytywnego. Z drugiej strony zostało to wymalowane sprayem, co jest przejawem wandalizmu, nie szanowania dobra wspólnego, czyli postaw negatywnych. Ostatnie zdanie jest podsumowaniem całego tekstu i zawiera w sobie podstawową treść i przesłanie płynące z całego tekstu (jest to często stosowany zabieg stylistyczny). W tym zdaniu autor chce, jak sądzę, przekazać, że tak jak teraz są ludzie którzy mają coś pozytywnego w głowie, a jednocześnie robią coś negatywnego, tak kiedyś (w czasach powstania) byli ludzie którzy robili jednocześnie coś pozytywnego (walczyli za ojczyznę) i jednocześnie coś negatywnego (nie chodzili do kościoła). Przy czym to, czy chodzenie do kościoła jest faktycznie czymś dobrym, a nie-chodzenie złym, jest całkowicie inną sprawą i nie ma znaczenia dla sensowności wywodu. Chodzenie do kościoła pełni tu funkcję symbolu. Tak jak każdy symbol, i ten nie musi zawierać w sobie dosłownego i całego znaczenia jakie niesie.
I właśnie to, że chodzenie do kościoła nie kojarzy ci się z czymś czystym, jest moim zdaniem skutkiem twojej kościłofobii, która uniemożliwia ci rozumienie pewnych symboli i skrótów myślowych. Ja też nie chodzę do kościoła, nie jestem katoliczką i nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Mimo to rozumiem, że jeśli ktoś mówi "nie wszyscy powstańcy chodzili do kościoła" chce wskazać, ze nie wszyscy powstańcy byli grzeczni, i bycie grzecznym jest tu synonimem chodzenia do kościoła. Teraz jasne?


to juz wiem po co teraz taki nacisk próbują położyć na czytanie ze zrozumieniem
a może my czytaliśmy dwa różne teksty :roll:



co do reszty to otworzyłaś mi w końcu oczy, szkoda, że nie położyłaś mi dłoni na głowie na koniec ... tak cała mistyczna aura mej metamorfozy prysła :(
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dzemek » maja 18 2007 - 17:14:31

Dobry atykuł.Takie wyrażenie swojej opinii na podstawie zaobserwowanego zjawiska.Jeśli o mnie chodzi, Lao Che dobrze przekazuje patriotyzm i inne wartości, trafi to może do"mniej"uświadomionych, bo zapewne kilku ludzi z tego forum interesuje się ściśle przebiegiem Powstania i wydarzeniami z nim związanymi.
Jeśli chodzi o napisy na murach-jestem przeciwnikiem, chyba że wnoszą coś naprawdę wartościowego i nie niszczą przy tym okolicznych budynków.U nas, przy jednej trasie dość szybkiego ruchu jest wymalowana polska flaga i znak Polski Walczącej na białym tle.Jeśli pojawię się w tamtych okolicach-zrobię zdjęcie.Nie wiem niestety, kiedy zostało zrobione, napewno nie te 60 lat temu.Mur jest stary, niczego chyba nie ochrania.
dzemek
 
Posty: 21
Dołączył(a): grudnia 12 2006 - 22:27:18
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Lewanael » czerwca 2 2007 - 15:58:18

Jeśli dobrze pamiętam to Batalion Zośka był HARCERSKIM batalionem AK, który składał się przede wszystkim z członków Szarych Szeregów (konspiracyjny Związek Harcerstwa Polskiego).

Co do Boga...to sprawa jest jasna :) Każdy z tych walczących harcerzy składali przyrzeczenie, które w kwietniu 1932 roku brzmiało:

"Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu"

Czyli Ci młodzi ludzie nie byli antykatolikami bądź "mocherowymi beretami"...byli zwykłymi ludźmi, dla których wartości i ideały zawarte w wierze, patriotyźmie i historii tego narodu były wystarczającą siłą aby walczyć o WOLNĄ POLSKĘ. Dlatego chyba nie ma sensu sprzeczać się o katolicyzm i ateizm...Oni wywalczyli tą wolność dla wszystkich. Tylko jedna sprawa trochę może boleć, że mimo wszystko jedna jak i druga strona opluwa się w imię wartości "katolickich" bądź tzw. "wolności słowa".
Lewanael
 
Posty: 1
Dołączył(a): czerwca 2 2007 - 12:38:26

Re: Wielka Polska Anty-Katolicka?

Postprzez Boruta » stycznia 25 2008 - 05:46:18

Co prawda minął prawie rok, ale jak zobaczyłem te bzdury, podpisane przez goscia używającego nicka, którego czasami uzywam na forach na których "Boruta" jest juz zarezerwowany i do tego z Trójmiasta, to nie zdzierzyłem.
infamis napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak Polska ANTYkatolicka. Nie może być. Twój punkt widzenia wynika z kompletnego, elementarnego wręcz braku wiedzy.

Chyba kto inny tu wykazuje braki w wiedzy. Polecam zapoznać sie z publicystyką polityczną Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dla większości najwartosciowszych obywateli, takze katolickich, kościół był wrogiem wszystkiego co najwartosciowsze w tym kraju. Podkreslano, ze pierwej rodzili sie obywatelami, niz katolikami i zwalczali jezuitów i kontreformacyjną część kleru za wzór stawiajac chociażby prymasa łaskiego.

Zdaj sobie sprawę, iż gdyby nie kościół katolicki w Polsce to nigdy byś nie mógł czegoś takiego napisać. Nie miałbyś, gdzie nawet.

Bzdura. Kosciół akurat wiele uczynił, by nie miał gdzie.

Kościół katolicki jest jednym z NAJWAŻNIEJSZYCH punktów scalających nasz naród.

ROTFL!!! Poczytaj sobie troche o wyznaniu wielu wybitnych Polaków. Sam Piłsudski przeszedł na protestantyzm.

Wiedzieli o tym doskonale nasi okupanci. To dlatego tak zaciekle ten kościół zwalczali.

Bzdura.

Poczytaj sobie ilu księży zostało okrutnie zamordowanych przez niemców i przez rosjan wraz z większością polskiej inteligencji. Jak myślisz dlaczego?

Dlatego, że nie słuchali kolaborującej z wrogiem hierarchii.

Przypomnij sobie jak komuniści zwalczali kościół w Polsce.

Jak niby?

Najbardziej znany przykład siądz Jerzy Popiełuszko.

Jeden z nielicznych wyjątków potwierdzających regułę. I to zakładajac, że prawdziwa jest wersja oficjalna, bo słyszałem tez inna o powodach jego śmierci.
Gdyby nie kościół katolicki, japrawdopodobniej nigdy by nie upadł totalitaryzm komunistyczny w Polsce, a co za tym idzie w całej Europie wschodniej.

Buachachacha!!!

Zapamiętaj sobie, że kościół katolicki jest obrońcą polskiej suwerenności od ponad 1000 lat.

Kościół zdradzał i sprzedawał tą suwerennność od tysiąca lat. Sprawdź sobie, ilu biskupów, lub ich portretów powieszono za Targowicę. Poczytaj sobie o nocy jezuitów.

A Ty negując Polskę jako kraj katolicki, jesteś spadkobiercą hitlerowców, stalinowców i komunistów.

Nie obrażaj innych uczestników forum. Sam jestes spasdkobierca wymienionych przez siebie.

Nie będę sięgał głębiej do potopu szwedzkiego itd. Przeczytaj sobie Trylogię.

Czytaj źródła i solidne prace naukowe, nie bzdury Siennika.


Możecie to wyśmiać, ale pomyślcie sobie, co czuli rycerze pod Grunwaldem, gdy śpiewali Bogurodzicę?

Zapewne czuli, ze kroi się duża bitka. I cieszyli sie , ze przeciwko katolickiemu zakonowi i jego katolickim sojusznikom maja własnych: prawosławnych Rusinów, muzułmańskich Tatarów i w gruncie rzeczy jeszcze pogańskich Litwinów.

Przypominam, że napieśnik jeźdźca najlepszej jazdy ówczesnej Europy, a więc husarza, zdobiła z lewej strony Matka Boska, z prawej Krzyż Maltański, lub Kawaleryjski

ROTFL!!! Jak któryś chciał, to zdobiła. Ale jak nie chciał, to nie. Zwłaszcza, ze wielu wzmiankowanych husarzy było innych wyznań.

Uważam, iż teza jakoby nie kontrreformacja i Zygmunt III Waza, to w Polsce nie doszło by do rozbiorów jest pradwopodobna jak lądowanie talibów w Klewkach

Znowu poucz sie historii. To jedna z głównych przyczyn.

Do rozborów w Polsce doszło przede wszystkim dlatego, że szlachta Polska bardzo źle pojmowała słowo WOLNOŚĆ.

Szlachta doskonale je pojmowała i dzieki temu stworzyła wielkość tego kraju, zmarnowana przez kler, królów i magnatów.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez Something » stycznia 25 2008 - 10:37:20

ale post :D nie jestem sam :lol:
a co do Piłsudzkiego to czytalem, ze zmienil wiare by sie ozenic z rozwodka czy jakos tak, wiec nie byl specjalnie przywiazany do jedynej slusznej wiary ;)
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Boruta » stycznia 28 2008 - 10:16:41

Spoko.
BTW 104 kompania syndykalistów oi! :wink:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron