Teledysk - Koniec

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Bartini » kwietnia 10 2006 - 16:56:28

osobiscie teledysk jest zdecydowanie za słaby w stosunku do muzyki...

akurat obraz do tej piosenki wyobrażałem sobie zupełnie inaczej: zespół "grający" w resztkach jakiejś kamienicy, na instrumentach z "tamtego" okresu, ucharkteryzowany na rannych powstańców, kolo kamienicy przechodzący ludzie, co jakiś czas zatrzymujący się aby posłuchać muzyki, az w koncu przy ostatniej zwrotce powinni pojawic sie czerwonoarmisci, na widok ktorych zespół zaczyna uciekac, ostatni znika Denat, ktory jeszcze przed ucieczka "stroji" radio na radiostację w ktorej przewija sie fragment ktory slychac pod koniec utworu ("Polacy, gdziekolwiek...").

Ale grunt że przynajmniej jest ten klip, ze wiecej ludzi sie zaintresuje Lao Che.
Bartini
 

Postprzez Jarek » kwietnia 10 2006 - 18:45:57

mam pomysl
moze piszmy nasze pomysly na klipy do roznych utworow z plyty?
Jarek
 

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » kwietnia 10 2006 - 19:58:09

Klip słaby jak psiakrew.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez m. » kwietnia 10 2006 - 21:41:22

chuja tam słaby
m.
 

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » kwietnia 10 2006 - 23:45:44

Słaby, bo równie dobrze tak mógłby wyglądać każdy klip każdego zespołu. Jeśli nie wyróżnia go nic poza piosenką, do której został nakręcony, to po co było go w ogóle kręcić?
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ramirez » kwietnia 11 2006 - 00:19:35

[quote="Bartini"]osobiscie teledysk jest zdecydowanie za słaby w stosunku do muzyki...

akurat obraz do tej piosenki wyobrażałem sobie zupełnie inaczej: zespół "grający" w resztkach jakiejś kamienicy, na instrumentach z "tamtego" okresu, ucharkteryzowany na rannych powstańców, kolo kamienicy przechodzący ludzie, co jakiś czas zatrzymujący się aby posłuchać muzyki, az w koncu przy ostatniej zwrotce powinni pojawic sie czerwonoarmisci, na widok ktorych zespół zaczyna uciekac, ostatni znika Denat, ktory jeszcze przed ucieczka "stroji" radio na radiostację w ktorej przewija sie fragment ktory slychac pod koniec utworu ("Polacy, gdziekolwiek...").

nie no stary ty się marnujesz jak scenariuszy nie piszesz...mam wrażenie że nie powstrzymałbym śmiechu jakbym zobaczył ujęcie z Denatem.hehe.a tak w ogóle to w tym temacie wypowiadają się sami znawcy.jeden co mu się Klucznik podobał.drugi co uważa że "równie dobrze tak mógłby wyglądać każdy klip każdego zespołu".ehh no widzisz człowieku łosiu, w życiu najważniejszy jest umiar, gdyby teledysk nawiązywałby tak nachalnie do Powstania( jak mógłbyś tego oczekiwać) byłby po prostu banalny.klip podoba mi się dlatego że jest dynamiczny podobnie jak utwór...ja się nie czepiam.dla mnie jest ok
ramirez
 

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » kwietnia 11 2006 - 09:09:41

widzisz człowieku łosiu, w życiu najważniejszy jest umiar, gdyby teledysk nawiązywałby tak nachalnie do Powstania( jak mógłbyś tego oczekiwać) byłby po prostu banalny.klip podoba mi się dlatego że jest dynamiczny podobnie jak utwór

Czy ja w jakimś miejscu napisałem, że jestem rozczarowany, bo klip nie nawiązuje w warstwie wizualnej do Warszawy’44? Czytaj uważnie.

Powtarzam: tak mógłby wyglądać dowolny teledysk do dowolnego kawałka dowolnej kapeli rockowej. Jeśli tak jest, to znaczy właśnie, że jest oczywisty, przewidywalny - a zatem więcej ma wspólnego z banałem właśnie niż z umiarem.

Banalne jest także tutaj opisywanie i wartościowanie za pomocą przymiotnika „dynamiczny”. Klipy Crazy Frog też są dynamiczne. Tokio Hotel też - i co z tego ma wynikać?
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ramirez » kwietnia 11 2006 - 11:03:08

oj człowieku łosiu.wyluzuj.to chyba tendencja twgo forum, że można zostać skrytykowanym za własne zdanie, które różni się od zdania większości.
"Banalne jest także tutaj opisywanie i wartościowanie za pomocą przymiotnika „dynamiczny”. Klipy Crazy Frog też są dynamiczne. Tokio Hotel też - i co z tego ma wynikać?"
tego nawet nie chce mi się komentować.
teledysk na prawdę jest zrobiony ok. nie wiem czego liczna, niezadowolona grupa "fanów" oczekiwałaby po klipach do utworów o Powstaniu. słuchajcie to genialne-piszcie "pomysly na klipy do roznych utworow z plyty".A ja mam lepszy robienie teledysków zostawcie osobie która na prawdę się na tym zna.
ramirez
 

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » kwietnia 11 2006 - 14:18:45

to chyba tendencja twgo forum, że można zostać skrytykowanym za własne zdanie, które różni się od zdania większości.

Nie tendencja, tylko cecha. Cechą każdej dyskusji jest to, że kiedy się wypowiada publicznie jakieś stanowisko, to należy się liczyć zarówno z tym, że ktoś mu przyklaśnie, jak i z tym, że ktoś je podda je krytyce. Wydawało mi się, że to elementarz.
To po pierwsze. A po drugie: gdzie tu jest jakaś rzekoma „większość”, której zdanie na ten temat jest podobne do mojego, a odmienne od Twojego?

tego nawet nie chce mi się komentować.
To wymowna deklaracja: napisać, że się „nie chce”, kiedy argumentów brak.

to genialne-piszcie "pomysly na klipy do roznych utworow z plyty".A ja mam lepszy robienie teledysków zostawcie osobie która na prawdę się na tym zna.
Na zdrowy rozsądek: czy to, że jakaś osoba zna się na kręceniu teledysków, oznacza, że będąc widzem nie można klipów, za które jest ona odpowiedzialna, oceniać? To dla kogo te klipy, przepraszam, powstają, jeśli nie dla widzów?

Ty się ode mnie dowiedziałeś, co takiego mi się w tym klipie nie podoba i dlaczego uważam go za słaby. Ja się niestety nie dowiedziałem od Ciebie, co w nim jest takiego wartościowego. Więc jeśli Ci się nadal „nie chce komentować”, to odpuść już, zamiast powtarzać w kółko, że jest OK, bo jest OK.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez CK » kwietnia 11 2006 - 14:51:06

ramirez napisał(a):oj człowieku łosiu.wyluzuj.to chyba tendencja twgo forum, że można zostać skrytykowanym za własne zdanie, które różni się od zdania większości.

Mylisz sie, to nie jest tendencja tego forum, ale kilku (trzech?) osob, ktore od pewnego czasu takimi metodami plosza ludzi.
Szczegolnie piekne jest zdanko 'Czytaj uwaznie', ktore serwuje w kolko jedna z tych osob wszystkim swoim rozmowcom. Czyzby wszyscy nie umieli czytac? A moze jest odwrotnie? :mrgreen:
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez HardChief » kwietnia 11 2006 - 15:23:35

Dyplomatycznie rzecz ujmujac, mnie teledysk nie powala na kolana, ale ciesze się że wogóle jest. Każdy słuchając "Powstania" miał własne wizje... Kształtowane przez ksiązki, filmy, doswiadczenia... Ja mam swoje wizje, jak bym miał kasę (np w totolotku) to moze bym zaproponował i zasponsorował chłopakom ruiny, Tygrysy i Visy hehehe :D A że jest jak jest...To mam nadal wizje
Mam tylko jedno marzenie, które mi ostatnio chodzi po głowie...Jeżeli powstanie w najbliższym czasie film o Powstaniu 44, to chciałbym zeby Lao nagrało muzyke do filmu.... To by było coś...
Co do spierania się na forum to nie przesadzajmy z "political correct" i grupą trzymającą władze na Forum (magiczna trójca CK... ciekaw jestem o kogo ci chodzi), bo w koncu wszyscy zaczniemy sie smyrac po głowkach i bedzie miło i miło, i po kiego dyskusja...
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez CK » kwietnia 11 2006 - 15:45:52

hehe czytaj uwaznie, to bedziesz wiedzial :mrgreen:
a tak naprawde, to akurat nie mialam nikogo konkretnego na mysli (nie do wiary!) i sama zastanawialam sie trzy czy cztery osoby? no, ale ta trojca widocznie tak mnie meczy, ze sama mi wyplywa spod klawiatury :wink:
aaa i masz cos przeciwko smyraniu? po glowkach, of course :D dlaczego ciagle mamy byc dla siebie niemili? czy ta opcja musi przewazac?
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » kwietnia 11 2006 - 19:27:54

CK: masz coś do powiedzenia na temat? Jeśli nie, to bądź łaskawa się spłoszyć.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez CK » kwietnia 11 2006 - 20:33:25

na szczescie nie jestem plochliwa. Za to Ty jak zwykle, delikatnie mowiac, niemily. A laskawa bede jedynie wtedy, kiedy sama to uznam za stosowne, a nie na Twoj laskawy rozkaz :mrgreen:
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ramirez » kwietnia 11 2006 - 20:47:02

"Nie tendencja, tylko cecha"
tendencja to inaczej skłonność ty nieomylny człowieku...a to forum ma skłonność do dyskryminowania osób które mają inny pogląd na sprawę. Jeżeli chodzi o dyskusję...to hmm...ważne jest uszanowanie zdania tej drugiej strony...a krytyka z Twojej strony moim zdaniem była za ostra...nie chcę komentować Twojej wypowiedzi odnośnie Crazy Frog bo była bez sensu jak większość Twoich nic nie wnoszących do "dyskusji" postów. co jest takiego ok w tym klipie? umiejętne użycie świtła jest ok. ogólnie cały pomysł na klip.
ramirez
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron