Wycieczka po Warszawie wg płyty Lao Che.

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez calinoe » sierpnia 7 2006 - 17:03:34

A to była zagadka? Przyznalibyśmy się bez bicia :)
Wielkie podziękowania i gratulacje dla Mrówka - od tego zacznę.
Wycieczkę śladami Powstania Warszawskiego oceniam jako osoba, która była w stolicy dopiero trzeci raz i która Warszawy w ogóle nie zna. Samo więc już doświadczanie własnymi stopami Woli, Starego Miasta, Śródmieścia i Czerniakowa było dla mnie niemałą przygodą. Ale w połączeniu z opowieściami o Powstaniu, był to prawdziwy smaczek. Bardzo trudno jest mówić o historii, kiedy nie ma czasu na opowiedzenie wszystkiego, o czym chciałoby się powiedzieć. I tu kolejne brawa dla Mrówka i Adalka - przy odrobinie własnej wyobraźni mogłam poczuć historię w miejscach, gdzie tej historii nie widać, gdzie istnieje prawie wyłącznie w postaci pamiątkowych płyt. Oprócz tego, że oczywiście tkwi głęboko i trwale w pamięci warszawiaków i powstańców.
No właśnie. Na wysokości Gęsiówki spotkaliśmy powstańców składających wieniec. Znaleźli czas na to, by opowiedzieć nam o swoich wspomnieniach. Był to chyba najbardziej wzruszający moment całej wycieczki. Ale o szczegółach opowie zapewne Mrówek w relacji, która, mam nadzieję, pojawi się na forum. Znamienne, że telewizja, która w pierwszy dzień zwiedzania towarzyszyła nam od samego początku, przeszkadzając zresztą nieco, w momencie niespodziewanego, wierzę, spotkania z powstańcami, zapadła się gdzieś pod ziemię, zniecierpliwiona zawinęła żagle i dobrego materiału nie zrobiła. Łehh.
W kierunku Starego Miasta powiózł nas zabytkowy tramwaj - wypadło idealnie, panie rezyseze ;)
Jeszcze raz wielkie dzięki, było pięknie, robota świetna.
Pozdrawiam serdecznie,
Karola.
Ostatnio edytowano sierpnia 7 2006 - 20:33:51 przez calinoe, łącznie edytowano 1 raz
calinoe
 
Posty: 191
Dołączył(a): listopada 11 2005 - 16:07:34
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Quos » sierpnia 7 2006 - 19:37:27

Jeszcze raz dzięki Mrówek za kawał dobrej roboty.

tu: http://www.sendspace.com/file/zbbhma umieściłem fotki, czekam też na linki, lub meile z innymi fotkami.

Pozdrowienia

PS: jeżeli ktoś ma problem ze ściągnieciem to:
1. http://anonymouse.org/anonwww.html
2. wpiszcie adres http://www.sendspace.com/file/zbbhma
3. Powinno działać
W bagażniku jadę na koncert...
Quos
 
Posty: 165
Dołączył(a): listopada 11 2005 - 16:19:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mrówek » sierpnia 7 2006 - 20:03:45

Dziękuję za przybycie reprezentacji forum Lao Che: calinoe, Quosowi, nati (dzien 1) i Patrykowi (dzień 2) . Na relację trochę chyba trzeba będzie poczekać, ale jak już będzie to z linkami do migawki telewizyjnej, skanów z prasy, audycji radiowej, no i całej kupy zdjęć.

Wycieczka chyba się udała, co prawda w niedzielę pogoda nie dopisała, a ja z racji problemów z gardłem nieco obniżyłem loty- ale sobota chyba naprawdę była wypaśna ;> . Spotkanie z Powstańcami to było naprawdę coś.

Na razie tyle.
Z Bogiem personel! :>

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez patryk » sierpnia 7 2006 - 20:49:49

Wielkie dzięki dla Mrówka za włożony wysiłek, czas, a przede wszystkim pomysł i zapał. Było bardzo fajnie. Ja niestety na pierwszy dzień nie zdołałem dotrzeć (dlatego mam nadzieję na ponowną edycję;)), ale drugi dzień też był interesujący.

A propos - w kioskach jest specjalny numer "Mówią Wieki" poświęcony Powstaniu. W nim m.in. mapa niektórych miejsc powstańczych z krótkimi ich opisami. Nie są one one wprawdzie tak zajmujące, jak te Mrówka, ale też ciekawe :).
patryk
 
Posty: 50
Dołączył(a): maja 17 2005 - 00:45:37

Postprzez Mrówek » sierpnia 9 2006 - 16:06:20

Uf, trochę z tym było roboty, ale jest już gotowa fotorelacja:

http://forum.1944.pl/index.php?showtopic=1407

Zapraszam :) .

Pozdrawiam.
Mrówek.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez nati » sierpnia 10 2006 - 09:46:49

Ja niestety dotarłam jedynie w pierwszy dzień,
bo złośliwe wirusy nie dały mi dojechec również na 2 część wycieczki,
żałowałam całą niedziele bo po 1 cz. byłam naprawde pod wrazeniem!
Wielkie dzieki za inicjatywę, mam nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka bo musze nadrobić nieobecność :))
Dziękuję i pozdrawiam! :wink:
w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Postprzez Mrówek » sierpnia 21 2006 - 11:24:24

Wczoraj w Sieczychach wręczyłem Powstańcom z Zośki relację z wycieczki w wersji papierowej. Złożyłem ją na ręce "Wiktora"-"Kadłubka" , przewodniczącego środowiska Zośkowców- zapowiedział , że zostanie ona włączona do kroniki batalionu (!) . Wręczone zostały też pamiątkowe zdjęcia z Gęsiówki w dużym formacie ("Wiktorowi" , "Henrykowi" , "Wilkowi" oraz "Kapsiutowi" ) .

Przygotowanie tego wszystkiego okazało się dość kosztowne (chcieliśmy by relacja wyglądała bardzo elegancko) , gdyby więc ktoś z wycieczkowiczów bądź czytelników relacji zechciał dołożyć się do tego prezentu dla Powstańców, to po szczegóły zapraszam na forum Muzeum Powstania (jest tam także sprawozdanie z samego wręczenia relacji) :

http://forum.1944.pl/index.php?showtopic=1407&pid=16033&st=20&#entry16033

Pozdrawiam.
Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez Mrówek » sierpnia 30 2006 - 21:25:04

Zainteresowanych informuję/przypominam, że jutro (31 sierpnia) o 18:00 w Kościele św. Antoniego (ul. Senatorska) odbędzie się jak co roku msza upamiętniająca Przebicie do Śródmieścia; obecni będą jego żyjący uczestnicy. Chyba warto się wybrać (ja będę na pewno) .

A w kwestii samej wycieczki- dostałem dziś bardzo ciepły i serdeczny list od Stanisława Sieradzkiego, ps. "Świst" - Zośkowca z plutonu Felek. Jest on ciężko chory, nie może chodzić i cały czas siedzi w domu- ale mimo to jest bardzo aktywny. "Henryk" przyniósł mu relację, a on napisał kilka miłych słów na jej temat, gratulując przedsięwzięcia i wyrażając uznanie. To mnie ostatecznie utwierdziło w przekonaniu, że warto robić takie wycieczki.

I robić będziemy- odbyły się już wstępne rozmowy z Muzeum Powstania Warszawskiego, i wszystko wskazuje na to, że od kwietnia wycieczki będą odbywały się regularnie, pod patronatem MPW.

Pozdrawiam.
Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez postaskis » kwietnia 24 2009 - 16:00:26

Czy w tym roku jest planowana wycieczka ?
Jeśli ktoś ma jakieś info będę wdzięczny.

pozdrawiam
I'ts hard to be an indyvidual, if you're not old enough to be yourself.
postaskis
 
Posty: 1
Dołączył(a): maja 30 2006 - 16:19:26

Postprzez Mrówek » kwietnia 27 2009 - 22:26:20

Pojutrze :).
Tym razem tylko po Starówce, a w roli przewodnika przez kawałek trasy wspomagać będzie nas Powstaniec z batalionu "Bończa", który pokaże nam miejsca w których walczył.
Tylko teraz wygląda to trochę inaczej, bo wycieczka robiona jest dla grupy licealistów z Lublińca, więc raczej jest zamknięta. Ale w razie czego coś może i da się zrobić ;), jakby co zapraszam na priva.

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron