Śmiać się czy płakać :/

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Gość » maja 25 2006 - 17:21:12

Boruta napisał(a):Dziecko drogie, wez sie poucz historii (nie "historii") i sprawdz sobie roznice miedzy sadownictwem koscielnym a swieta inkwizycja.


Puknij się w swoje kwadratowe czoło! Napisałem o inkwizycji, a nie o sądach kościelnych, które nota bene istnieją do dzisiaj i nikt ich nie kasował. Co za beton umysłowy!!! :?
Gość
 

Postprzez HardChief » maja 25 2006 - 18:03:04

Jaśnie Wielmożny Boruto

Jako ubogi hreczkosiej, acz człek herbowy, dufny w Dobroć Waćpana a do tego onieśmielony Waszej Wielmozy wizerunkiem kajam się za moją jakże miałką znajomość prawideł pogańskiej Klio. Wybacz Mi Waść iż jak acanka krzyczę i lamentuję, miast zgiąć karku bo siła argumentów z ust waszmości padła. Że waszmość w Marsa arkanach bieglejszy, że zgodnie ze starą sentencyją Vivere militare est kunszt w polemos bieglej opanowałeś, tedy ja szablę swoją u nóg Waszmosci składam i Nobile Verbum daję, że jak cham mordę w gnój wsadzę, aby posmiewiska wiecej nie robić. Zarzucisz mi może jeszcze Charakterniku, że moja macierz sodomiję z chłopami czyniła, której owocem ja jestem i niepotrzebnie spłonie moje lico rumieńcem czerwonym :oops:
Dulce et decorum est pro patria mori, ale że wojennicy tu znamienniejsi sa ode mnie, tedy na leże sie udaję
Sługa uniżony imć HardChief h. Krzywda
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Krajan » maja 25 2006 - 18:41:54

Żeby nie być gołosłownym, za encyklopedią PWN:
Pierwszych inkwizytorów w Polsce mianował w 1318 papież Jan XXII; ich działalność nie miała szerokiego zasięgu, koncentrowała się na zwalczaniu waldensów, biczowników, a w XV w. husytów; w Polsce inkwizycję skasowały sejmy 1562–65.
a tutaj link: http://encyklopedia.pwn.pl/30345_1.html
Krajan
 

Postprzez ramirez » maja 25 2006 - 18:47:15

mam propozycję...możecie obrzucać się blotem na privie...trochę zeszliście z tematu przyjaciele...
ramirez
 
Posty: 11
Dołączył(a): maja 1 2006 - 00:44:25

Postprzez Krajan » maja 26 2006 - 17:00:55

Pewnie, że temat odszedł od głównego wątku, ale co zrobić jeśli ktoś wypisuje nieprawdziwe rzeczy. Trzeba to powstrzymać, bo później jeszcze ktoś dalej będzie powielał te "newsy".

A wracjając do tematu... to przecież Suski nie wybrał się sam na honorowego "członka" AK. Jak mieć pretensje, to tylko do działaczy akowskich (z radomskiego?). Nie wierzę, jeśli któreś z was otrzymałoby takie członkowstwo, to by się tym nie pochwaliło. Chociaż po tym fakcie nie będzie zbyt wielu chętnych... :(

A poza tym, temat ten powinien zostać przeniesony do działu "Tematów użytkowników".

Jeszcze o Hitlerjugend: przynależność dla chłopców w wieku 10-18 lat, była w tej organizacji od roku 1936 obowiązkowa!!! A wcielanie chłopców do Wermachtu, zwłaszcza pod koniec wojny było podyktowane zmniejszającym się stanem osobowym. Ratzinger nie wstąpił tam w czasie pokoju, nie był pełnoletni, a propaganda krajowa inaczej przedstawiała rzeczywistość i jakby ktoś zapomniał, panował wtedy sytem totalitarny. Także Boruta nie ma najmniejszych podstaw do podważania tego, jakim człowiekiem jest Benedykt XVI. Uczciwiej byłoby się od razu przyznać do nienawiści wobec kościoła katolickiego.
Krajan
 

Postprzez Boruta » maja 27 2006 - 12:39:30

Anonymous napisał(a):
Boruta napisał(a):Dziecko drogie, wez sie poucz historii (nie "historii") i sprawdz sobie roznice miedzy sadownictwem koscielnym a swieta inkwizycja.


Puknij się w swoje kwadratowe czoło! Napisałem o inkwizycji, a nie o sądach kościelnych, które nota bene istnieją do dzisiaj i nikt ich nie kasował. Co za beton umysłowy!!! :?

Dziecko drogie. Widze ze nie tylko z historia, ale i polskim masz problemy. Istniec sobie moga, nie o istnienie chodzilo, lecz o jurysdykcje.
Krajan napisał(a):Żeby nie być gołosłownym, za encyklopedią PWN:

Dziecko drogie. Jeszcze raz: poucz sie historii.
Krajan napisał(a):Nie wierzę, jeśli któreś z was otrzymałoby takie członkowstwo, to by się tym nie pochwaliło.

To sobie nie wierz. Ja bym sie w glowe popukal. Oczekujemy teraz na przyjmowanie w szeregi Legionow, Organizacji Bojowej PPS, Filaretow i Filomatow, etc.

Krajan napisał(a):Jeszcze o Hitlerjugend: przynależność dla chłopców w wieku 10-18 lat, była w tej organizacji od roku 1936 obowiązkowa!!! A wcielanie chłopców do Wermachtu, zwłaszcza pod koniec wojny było podyktowane zmniejszającym się stanem osobowym. Ratzinger nie wstąpił tam w czasie pokoju, nie był pełnoletni, a propaganda krajowa inaczej przedstawiała rzeczywistość i jakby ktoś zapomniał, panował wtedy sytem totalitarny.


Ponownie zwracam uwage ze nie umiesz czytac. Juz raz napisalem ze jest to kompletnie obojetne.

Także Boruta nie ma najmniejszych podstaw do podważania tego, jakim człowiekiem jest Benedykt XVI.

Nie interesuje mnie jakim jest czlowiekiem. Prywatnie uwazam ze fakt obrania po sluzbie w hitlerowskiej armii kariery w Swietej Inkwizycji swiadczy o nim jak najgorzej. Ale tutaj nie chodzi o jego chechy harakteru, a o fakty.
Uczciwiej byłoby się od razu przyznać do nienawiści wobec kościoła katolickiego.

Ty chyba masz problem z glowa. :(

PS. Hardy Mosci Chiefie. Waszmosco oracja w paru punktach sie ze sformulowaniami z epoki rozminela.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez Krajan » maja 27 2006 - 18:31:10

Za bardzo nie wierzę w Twój autorytet, jeśli chodzi o historię. Może podasz żródła historyczne dotyczące tych faktów, jeśli tak, to odszczekam wszystko co powiedziałem na ten temat.
Możesz łaskawie wyjaśnić mi, co z moim polskim jest nie tak? Bo można tak pisać, jeśli samemu nie robi się błędów, a trochę ich w Twoich tekstach można zauważyć, nawt błędów otrtograficznych.
Krajan
 

Postprzez Zygi » maja 28 2006 - 11:23:35

Za książką pt. "Czarna legenda inkwizycji - najsłynniejsze procesy" cytuję: "Papiescy inkwizytorzy w Polsce zostali ustanowieni przez Jana XXII dopiero w roku 1318. Papież powołał wtedy na inkwizytora diecezji wrocławskiej wybitnego dominikanina, Peregryna z Opola, a w diecezji krakowskiej franciszkanina Mikołaja Hospodyńca z Krakowa."
A na zkończenie: "Za panowania Zygmunta Augusta inkwizycja w Polsce ostatecznie przestała działać, a wkrótce potem konfederacja warszawska z 1573 r. zapewniła szlachcie swobodę wyznania."
Zygi
 

Postprzez Boruta » maja 28 2006 - 14:45:36

Macki opadaja. Nie dosc ze historia i polski kuleje, to jeszcze i geografia. Prosze sobie sprawdzic gdzie lezal Wroclaw. To raz. Dwa prosze przestac bzdury cytowac (albo przynajmniej czytac ze zrozumieniem). O Konfederacji Warszawskiej tez. I po trzecie nie placicie mi za korepetycje. Prosze sie samemu douczyc.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez Gzeju » maja 28 2006 - 19:06:44

stwierdzam, ze jestescie chorzy :lol:
----
Tolerancja przyzwoleniem na zło
Gzeju
 
Posty: 275
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:42:59
Lokalizacja: Wola/Ochota (+Łódź niestety)

Postprzez Zygi » maja 28 2006 - 21:34:16

Jak już, to kłopoty z geografią mają autorzy tej ksiązki, ale Kraków jednak leżał w granicach Polski piastowskiej. A kolega Krajan prosił nie o korepetycje, a o żródła historyczne twoich wiadomości o Inkwizycji w Polsce, bądź jej brak. Na razie twoje słowa stoją przeciw dwóm publikacjom. Czy PWN pisze nieprawdę? Czy raczej ty ją tu wypisujesz. Powołaj się na źródła. Myślę, że gdybyś takimi dysponował, to byś dawno je podał a nie wyłgiwał się, że nie będziesz udzielał korepetycji.
Zygi
 

Postprzez Dobiasz » maja 29 2006 - 10:10:38

Boruta napisał(a):Ale tutaj nie chodzi o jego chechy harakteru, a o fakty.


charakteru
Ostatnio edytowano maja 29 2006 - 10:23:19 przez Dobiasz, łącznie edytowano 1 raz
Dobiasz
 
Posty: 41
Dołączył(a): kwietnia 5 2006 - 13:15:03
Lokalizacja: Berlin

Postprzez Dobiasz » maja 29 2006 - 10:21:29

Boruta napisał(a):Po pierwsze nie kazdy byl, po drugie co z tego, po trzecie nie o Hitlerjungen sie rozchodzi.


Hitlerjugend
Dobiasz
 
Posty: 41
Dołączył(a): kwietnia 5 2006 - 13:15:03
Lokalizacja: Berlin

Postprzez Dobiasz » maja 29 2006 - 10:21:49

Boruta napisał(a):Jaki czlonek Hitlerjugen? Nie mowie o czlonku Hitlerjugen, choc to samo by wystarczylo, lecz o zolnierzu Wermachtu.


Hitlerjugend
Wehrmachtu

Na pochybel Ratzingerowi i innym zolnierzom nazistowskich Niemiec!


pohybel
Dobiasz
 
Posty: 41
Dołączył(a): kwietnia 5 2006 - 13:15:03
Lokalizacja: Berlin

Postprzez Dobiasz » maja 29 2006 - 10:22:40

Boruta napisał(a):Moze sobie przeczytaj o co chodzi i spruboj zrozumiec.


spróbuj
Dobiasz
 
Posty: 41
Dołączył(a): kwietnia 5 2006 - 13:15:03
Lokalizacja: Berlin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron