Śmiać się czy płakać :/

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez HardChief » maja 23 2006 - 07:33:04

CK napisał(a):Suski czy Wierzejski jedna sobaka. Nie macie nic ciekawszego?


Pogoda? Przygotowania do mundialu? Wizyta Papieża? Nowa dieta bananowa?

Mnie to już nawet nie wqrvia. Mnie to po prostu ściska w dołku. Wywlekanie dziadków, odbieranie odznaczeń, kreowanie jakiejś popieprzonej historycznej logiki. Jasne - można się znieczulic, stwierdzi że ma się stosunek analny z ukochaną Ojczyzną, ewentualnie przerywany i zagłosowac nogami...
Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla nerwowo i psychicznie chorych. A my nie chcemy uciekac stąd...
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Boruta » maja 23 2006 - 09:30:52

HardChief napisał(a):
CK napisał(a):Suski czy Wierzejski jedna sobaka. Nie macie nic ciekawszego?


Pogoda? Przygotowania do mundialu? Wizyta Papieża?

Faktycznie przy wizycie hitlerowskiego zolnierza Ratzingera w Oswiecimiu to przyjmowanie do partyzantki w 60 lat po wojnie jest niczym. :(
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez Gość » maja 23 2006 - 23:18:53

każdy młody Niemiec musiał być w HJ...
Gość
 

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » maja 24 2006 - 03:50:35

Faktycznie przy wizycie hitlerowskiego zolnierza Ratzingera w Oswiecimiu to przyjmowanie do partyzantki w 60 lat po wojnie jest niczym.

Ująłeś to w taki sposób, jakby po pierwsze - Ratzinger tak na dobrą sprawę nigdy żołnierzem być nie przestał, a papieżem to jest chyba tylko przez przypadek; po drugie: jakby co najmniej bawił z Einsatzgruppen na wschodzie... Celowo?
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez HardChief » maja 24 2006 - 08:26:47

Wszystkim mającym problemy z akceptacja narodowości obecnego papieża polecam do obejrzenia "Trzeci cud" Agnieszki Holland... Tam jest doskonale pokazana kwestia wiary, niemieckosci i II wojny światowej. A jeden z nielicznych lubianych przeze mnie hierarchów polskiego koscioła rzymsko-katolickiego, Opolski biskup Nossol pisze w ostatniej światecznej "Wyborczej" o papieżu z rodu Teutonów. Nikt nie każe zapominac czym był Nazizm, Auschwitz i HitlerJugend. Ale na samej przeszłosci nic nie zbudujemy... Wizyta w Auschwitz Ratzingera - Benedykta jest ważna. Nie po to by zapomniec, ale by pamietac i wyciagnąc wnioski...A z wyciaganiem wniosków u nas Polaków nie najlepiej...
Ps: ciekaw jestem co zrobimy jak Papiezem zostanie czarnoskóry albo latynos... Który nie będzie tak jak Benedykt XVI rozumiał naszej polskiej specyfiki. Nieśmiało obstawiam na nadrabianie zaległosci z XVI wieku...
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Boruta » maja 24 2006 - 10:04:39

Anonymous napisał(a):każdy młody Niemiec musiał być w HJ...

Po pierwsze nie kazdy byl, po drugie co z tego, po trzecie nie o Hitlerjungen sie rozchodzi.

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Ująłeś to w taki sposób, jakby po pierwsze - Ratzinger tak na dobrą sprawę nigdy żołnierzem być nie przestał, a papieżem to jest chyba tylko przez przypadek; po drugie: jakby co najmniej bawił z Einsatzgruppen na wschodzie... Celowo?

Czy przestal to ja nie wiem. Cos go do Swietej Inkwizycji (dla niezorientowanych tym wlasnie pod zmieniona nazwa jest firma ktorej przewodniczyl) ciagnelo. Zreszta to nie ma kompletnie znaczenia.
HardChief napisał(a):Wszystkim mającym problemy z akceptacja narodowości obecnego papieża polecam do obejrzenia "Trzeci cud" Agnieszki Holland...

A ja historie. I nie o narodowosc chodzi.
tam jest doskonale pokazana kwestia wiary, niemieckosci i II wojny światowej.

Doskonale pokazana kwestia niemieckosci i II wsw to jest pokazana w ksiazce "Gorliwi kaci Hitlera. Zwyczajni Niemcy i Holocaust" Goldhagena. Tyle ze to nic do tego nie ma.
ciekaw jestem co zrobimy jak Papiezem zostanie czarnoskóry albo latynos...

A co maja latynosi czy murzyni do zbrodni III Rzeszy?
Który nie będzie tak jak Benedykt XVI rozumiał naszej polskiej specyfiki.

Co rozumie Ratzinger? :shock:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez HardChief » maja 24 2006 - 10:22:56

Drogi Boruto
Czy problemem jest to że papieżem jest były członek HitlerJugend, czy tez to że ten były członek HitlerJugend i Niemiec pojawi się w Auschwitz żeby odda hołd tam pomordowanym??? Czy też problemem jest wogóle instytucja papiestwa??? A propo - Szaweł też działał w strukturach siłowych...
A murzyni i latynosi mają dużo do Kościoła Rzymskokatolickiego - a nie III Rzeszy. Co do rozumienia polskiej specyfiki to przyszłosc pokaże jeśli na Piotrowym Tronie zasiądzie nie-europejczyk.
Nie rozumiem tego stylu myslenia. Wole to ze Benedykt pojawi sie w Auschwitz, wole Brandta klęczacego i oddającego hołd pomordowanym w gettcie warszawskim, niż Panią Steinbach i niepamięc Niemców.
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Boruta » maja 24 2006 - 17:00:02

HardChief napisał(a):Drogi Boruto
Czy problemem jest to że papieżem jest były członek HitlerJugend, czy tez to że ten były członek HitlerJugend i Niemiec pojawi się w Auschwitz żeby odda hołd tam pomordowanym???

Jaki czlonek Hitlerjugen? Nie mowie o czlonku Hitlerjugen, choc to samo by wystarczylo, lecz o zolnierzu Wermachtu.

Czy też problemem jest wogóle instytucja papiestwa??? A propo - Szaweł też działał w strukturach siłowych...

I co z tego?
A murzyni i latynosi mają dużo do Kościoła Rzymskokatolickiego - a nie III Rzeszy.

A co mnie to obchodzi? Mowie o nazistowskim zolnierzu, a nie bojowniku Czarnych Panter, czy Sandinistow.

Co do rozumienia polskiej specyfiki to przyszłosc pokaże jeśli na Piotrowym Tronie zasiądzie nie-europejczyk.

Hahahaha! Jak w Tym dowcipie? "Polacy poddajcie Westerplatte"?

Nie rozumiem tego stylu myslenia. Wole to ze Benedykt pojawi sie w Auschwitz, wole Brandta klęczacego i oddającego hołd pomordowanym w gettcie warszawskim, niż Panią Steinbach i niepamięc Niemców.

A niech sobie kleczy. Tylko niech nazistowski zolnierz zapierdala z Watykanu na kolanach. Wtedy moze przyjsc.
PS. Wczesniej niezauwazylem tego kwiatka:
HardChief napisał(a): Nieśmiało obstawiam na nadrabianie zaległosci z XVI wieku...

Chetnie Wyjasnie Twoje zaleglosci. Zacznijmy od tego ze w XVI wieku biskup rzymu siedzial na tylku i nie jezdzil po swiecie. Gdyby jednak jakims cudem pojechal do Rzeczpospolitej to pamietajac o tym ze nie mielismy wowczas czegos takiego jak II wsw, to i tak mialby klopoty z wyjechaniem stad zywym. Po pierwsze z powodu szerzacej sie tutaj kontreformacji, po drugie z nienawisci do Swietej Inkwizycji.
Tak na marginesie to skoro piszesz o XVI wieku to powinienes znac pisma rokoszowe z poczatkow kolejnego. W Tym i "Jezuitom i inszem duchownem respons". Powinienies tez pamietac cytat jask to Polacy pierwej rodzili sie obywatelami niz katolikami. Kim pierwej urodzil sie Ratzinger? Komu wczesniej przysiegal? Chrystusowi, czy Hitlerowi?
Na pochybel Ratzingerowi i innym zolnierzom nazistowskich Niemiec!
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano maja 28 2006 - 14:44:20 przez Boruta, łącznie edytowano 1 raz
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » maja 24 2006 - 19:35:26

Na pochybel Ratzingerowi i innym zolnierzom nazistowskich Niemiec!

Dodaj jeszcze kilka zdań o konieczności zaorania Niemiec po zakończeniu II wojny. Będzie to dość konsekwentne względem tego, co już w tym wątku zdążyłeś pomieścić.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krajan » maja 24 2006 - 20:50:31

Boruta, to chyba uczył się od samego Józefa Goebbelsa!!!
Łaskaw był napisać: "Kim pierwej urodzil sie Ratzinger? Komu wczesniej przysiegal? Chrystusowi, czy Hitlerowi?".
Jak Ratzinger się urodził, to tow. Hitler nie był jeszcze u władzy. Także myślę, że jednak Bogu przysięgał pierwszemu, podczas I komunii świętej. Jak go wcielono do Hitlerjugend miał 16 lat, a do Wermachtu 17... to ci dopiero żołnierz!!! A po wyjściu z obozu jenieckiego wstąpił do seminarium duchownego.

A co do XVI w. to radzę coś jednak poczytać... nie wiem, czy rozumiesz czym była kontrreformacja i w czym miałaby przeszkodzić w wyimaginowanej wizycie papieża w ówczesnej Polsce? Moim zdaniem mogła tylko pomóc. A katolicyzm w Polsce był mimo wszystko wiodącą religią. Chociażby Zygmunt III Waza (XVI/XVII w.) wzmacniał działania kontrreformacji i mocno działał na rzecz unii brzeskiej. W porównaniu z ówczesnymi Niemcami, to Polska była oazą spokoju... jak z historii wiadomo, to najwięcej płoneło stosów w protestackich Niemczech, niż w krajach katolickich za działalności Świętej Inkwizycji, także doucz się trochę Boruto, a nie głosisz tutaj swoje tezy, zapewne wyssane spod brudnego paznokcia, bo napewno nie z rzetelnych opracowań historycznych.
Krajan
 

Postprzez Gzeju » maja 24 2006 - 21:15:24

A w ogóle to obrazki mierne.

Ani to porządnie wykonane, ani ciekawe. A na poziomie też nie bardzo.

Więc nie wiem po cholerę coś takiego wklejasz... ale widocznie kwestia gustu. Chujowego gustu zresztą.
----
Tolerancja przyzwoleniem na zło
Gzeju
 
Posty: 275
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:42:59
Lokalizacja: Wola/Ochota (+Łódź niestety)

Postprzez Boruta » maja 24 2006 - 23:25:51

Krajan napisał(a):Boruta, to chyba uczył się od samego Józefa Goebbelsa!!!

Powiedz mi to w twarz a bedziesz zeby przez tydzien zbierac. :(

Łaskaw był napisać: "Kim pierwej urodzil sie Ratzinger? Komu wczesniej przysiegal? Chrystusowi, czy Hitlerowi?".
Jak Ratzinger się urodził, to tow. Hitler nie był jeszcze u władzy. Także myślę, że jednak Bogu przysięgał pierwszemu, podczas I komunii świętej. Jak go wcielono do Hitlerjugend miał 16 lat, a do Wermachtu 17... to ci dopiero żołnierz!!! A po wyjściu z obozu jenieckiego wstąpił do seminarium duchownego.

Sam sobie przeczysz. Najpierw byl nazistowskim soldatem, potem ksiedzem. I to jakim ksiedzem! Widzial go kto pracujacego jak matka Teresa z Kalkuty? Nie! On wybral kariere w swietej inkwizycji.


A co do XVI w. to radzę coś jednak poczytać... nie wiem, czy rozumiesz czym była kontrreformacja i w czym miałaby przeszkodzić w wyimaginowanej wizycie papieża w ówczesnej Polsce?

Dla Twojej informacji. Podczas moich studiow historycznych specjalizowalem sie w XVI i poczatkach XVII wieku. Papiez by zywy z Rzeczpospolitej mogl nie wyjechac, proste?
Moim zdaniem mogła tylko pomóc. A katolicyzm w Polsce był mimo wszystko wiodącą religią.

Bzdura. Do czasu Unii Brzeskiej byl w mniejszosci.
Chociażby Zygmunt III Waza (XVI/XVII w.) wzmacniał działania kontrreformacji i mocno działał na rzecz unii brzeskiej. W porównaniu z ówczesnymi Niemcami, to Polska była oazą spokoju... jak z historii wiadomo, to najwięcej płoneło stosów w protestackich Niemczech, niż w krajach katolickich za działalności Świętej Inkwizycji, także doucz się trochę Boruto, a nie głosisz tutaj swoje tezy, zapewne wyssane spod brudnego paznokcia, bo napewno nie z rzetelnych opracowań historycznych.

Swietej Inkwizycji do Rzeczpospolitej nie wpuszczoino. Sam sie poucz nieuku. :(
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez HardChief » maja 25 2006 - 08:01:17

Śmiac się czy płakac

Płakac, po tym jak się rozkręciła ta dyskusja zdecydowanie płakac...

A co do gustu Boruto, rzeczywiscie chujowy... I te obrazki mogłes sobie podarowac, one wogóle nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji. Ale to jako wykształcony człowiek powinienes wiedziec. Nie wiem też czy lepiej sie czujesz zamanifestowaniem że ktos może w spotkaniu face to face z Tobą zęby stracic. Jasne że może, jasne że wiem że pewnie wyłamał bys mi tez ręke w barku balaszką i założył hadaka jime na szyję. Tylko tu spieramy się siłą argumentów. I ty te argumenty masz. Tylko to wszystko jest okraszone jakąś papką nienawisci i zamkniecia na jakikolwiek dialog. A ja nienawidze przegięc - ani w jedną ani w druga stronę. te rysunki sa po prostu niesmaczne. One naprawde sa na najniższym - goebelsowskim poziomie propagandy. Jeżeli dyskusja ma sie znizyc do poziomu wymiany grafik to ja taką dyskusję serdecznie pierdolę.
Nie przecze stosunkowi rzeczypospolitej szlacheckiej do Koscioła i papieża. Wielka Bogu chwała, że Kosciół się spalił a karczma ostała
Tylko prosze, nie stosuj tanich erystycznych chwytów w stylu jak powinienes wiedziec, powinienes znacUprzejmie informuje że Duchem Świętym nie jestem i nie czytałem wszystkiego i wszystkiego nie znam.
Obawiam sie że argumenty się skończyły, przeszliśmy do błota i kalumni. Ja tak mogę pół żartem pół serio traktowac portal porcys, a nie uczucia innych forumowiczów.
Szanujmy sie nawzajem.
A jeśli nie potrafimy sie bawic, to moze czas zwinąc zabawki i zmienic piaskownicę.
Popierdolonych oszołomów na internecie nie brakuje, ja tu wchodzę bo cenię sobie poziom inteligencji, kultury osobistej i wiedzy forumowiczów.
Z Bogiem Personel.
I nie wnikam kim jest wasz Bóg, szanuje tylko to że jest a my jestesmy ludzmi z całą doniosłoscią tego stwierdzenia
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Krajan » maja 25 2006 - 16:32:42

Zostałem wezwany do tablicy przez Borutę, który wyzwał mnie od nieuków... hmm?

Przyczepię się do tej Świętej Inkwizycji, której wg Boruty niby to nie wpuszczono do Polski, a to Ci dopiero ciekawostka!!!
Jak mnie uczono na wydziale historii, to dowiedziałem się że inkwizycja w Polsce zaistniała stosunkowo późno. Pierwszych stałych inkwizytorów na ziemiach polskich mianował w 1318 r. papież Jan XXII.

Przestała funkcjonować za panowania Zygmunta Augusta. Sejmy z lat 1562 i 1565 skasowały inkwizycję w Polsce (a faktycznie zniesiona została dopiero 1572 r.) a jej kompetencje przejęły trybunały koronne. Wymiar sprawiedliwości w sprawach religijnych, np. oskarżenie o czary, przeszedł w XVII i XVIII wieku na niższe sądy krajowe – grodzkie, miejskie, których wyroki były surowsze niż wyroki inkwizycji.

Takze doprawdy nie wiem skąd Boruta ma takie niesłychane informacje? Radzę Tobie wrócić do szkolnej ławy, bo na Twoim przykładzie można spokojnie powiedzieć, że o wykształceniu wcale nie świadczy tzw. papierek, trzeba mieć wiedzę w mózgownicy!!! a nie zasłaniać się rękoczynami...

Aaa! nie odpowiedziałeś mi na temat kontrreformacji, bo niby ona miał stać na przeszkodzie również.

Pozdrawiam czule Krajan ;)
Krajan
 

Postprzez Boruta » maja 25 2006 - 16:57:53

HardChief napisał(a):A co do gustu Boruto, rzeczywiscie chujowy... I te obrazki mogłes sobie podarowac, one wogóle nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji.

Obrazki sa do ilustracji. Chcesz wrazen estetycznych to sobie poszukaj w necie rozbieranych panienek.


Nie wiem też czy lepiej sie czujesz zamanifestowaniem że ktos może w spotkaniu face to face z Tobą zęby stracic.

Moze sobie przeczytaj o co chodzi i spruboj zrozumiec.

Jasne że może, jasne że wiem że pewnie wyłamał bys mi tez ręke w barku balaszką i założył hadaka jime na szyję.

Balcha sluzy do wylamywania reki w stawie lokciowym, nie barkowym. A jak chcesz hadaka jime to sie zglos do judokow, nie do mnie.

Tylko tu spieramy się siłą argumentów. I ty te argumenty masz. Tylko to wszystko jest okraszone jakąś papką nienawisci i zamkniecia na jakikolwiek dialog.

Jakiej nienawisci? Od nienawisci specami byli kumple Ratzingera. I ci z faszystowskiej armii i ci ze swietej inkwizycji.
A jak chcesz dialogow to sie zapisz do kolka teatralnego.

Tylko prosze, nie stosuj tanich erystycznych chwytów w stylu jak powinienes wiedziec, powinienes znacUprzejmie informuje że Duchem Świętym nie jestem i nie czytałem wszystkiego i wszystkiego nie znam.

Wiec po co sie na cos powolujesz skoro nie czujesz sie w tym temacie dobrze?

Krajan napisał(a):Zostałem wezwany do tablicy przez Borutę, który wyzwał mnie od nieuków... hmm?

Dziecko drogie, wez sie poucz historii (nie "historii") i sprawdz sobie roznice miedzy sadownictwem koscielnym a swieta inkwizycja.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron