POLACY, GDZIEKOLWIEK SIĘ ZNAJDUJECIE

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

POLACY, GDZIEKOLWIEK SIĘ ZNAJDUJECIE

Postprzez Radek Kirschbaum » sierpnia 1 2006 - 12:34:54

Kto z Was wiesza dzisiaj flagę?
Ja wieszam i zdejmuję dopiero 3.10
jeden dzień później, bo tak.
Radek Kirschbaum
 
Posty: 115
Dołączył(a): lipca 28 2005 - 23:11:50
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez balt » sierpnia 1 2006 - 12:51:06

przyznam się szczerze, że nie posiadam, ale gdybym miał takową, to na pewno bym ją wywiesił.

NIECH ZYJE ARMIA, LOTNICTWO I MARYNARKA POLSKA,
NIECH ZYJA ZOLNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ
NIECH ZYJE WOLNA NIEPODLEGLA POLSKA!!!

CZESC ICH PAMIECI!!
dziękujemy....
balt
 
Posty: 130
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 14:58:55

Postprzez Gość » sierpnia 1 2006 - 16:26:55

Ja o 17 włączam pierwszą piosenkę i lecę całą płytę :) i też postaram się flagę wywiesić.A mam jeszce pytanie,otóż za poźno dowiedziałem się że jest koncert Lao Che w TVP1 :( i przegapiłem,czy ktoś to może nagrał i może zamieścić do sciągnięcia?!?!?!
Gość
 

Postprzez Snk » sierpnia 1 2006 - 16:36:08

Ogladalem, ale nie nagrałem :/ . I tez podlaczam sie pod post wyzej , jezeli ktos nagral niech gdzies go wrzuci :)
Obrazek
Snk
 
Posty: 11
Dołączył(a): czerwca 23 2006 - 15:10:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Gość » sierpnia 1 2006 - 22:05:43

o mamo dowiedziałem się od kumpla że wczoraj też był,no szlag mnie trafi.
Gość
 

Postprzez HardChief » sierpnia 2 2006 - 08:40:33

Koncert o 14.30... Brawo dla telewizji za porę emisji :wink: w Nowej Odrodzonej IV RP... :lol: Dobrze ze mam telewizor w robocie
Wczoraj widziałem mnóstwo osób z biało-czerwonymi flagami z kotwicą, ktoś wie czy sprzedawali czy rozdawali??? No i 2 razy widziałem B-17 w akcji, ale z ulotkami było tak samo jak z alianckimi zrzutami... Poleciały nie tam gdzie trzeba :wink:
O 17 stałem na skrzyżowaniu Andersa i Stawek, syreny było słychac, niektórzy sie zatrzymali, ale nadal dla mnie żenada, nawet komunikacja miejska jechała dalej... Pietnascie minut wczesniej widziałem powstanca (odznaczenia i baretki na koszuli) stojącego w pobliżu parku z pomnikiem Powstania w Getcie, stał skupiony, wpatrywał sie w tarcze zegarka, skupiony czekał... Kurna aż miałem ciarki na plecach widząc go zamyślonego, podpartego laską...
Tym ludziom nalezy sie minuta ciszy
W wiadomosciach wygladało to lepiej... Za rok chce byc w samym centrum
Polacy, gdziekolwiek sie znajdujecie!!!
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Piotrek_Dąb » sierpnia 2 2006 - 08:55:32

Ja, z braku jakichkolwiek innych możliwości mialem jechac pociągiem o 4:30 z Gdańska za koszt "Guseł" w jedną stronę. Nie mialem jednak jak się załapać na niego i cały projekt upadł. Za rok jednak już się nie dam!!

Polacy, gdziekolwiek sie znajdujecie!!!
Piotrek_Dąb
 
Posty: 70
Dołączył(a): sierpnia 7 2005 - 13:08:52
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Postprzez Gość » sierpnia 2 2006 - 10:35:07

a ogladal ktos ostatnio w nocy koncert? Jakos pare dni temu o 0:05 byl na TVP1
Gość
 

Postprzez H2HSnake » sierpnia 2 2006 - 18:43:01

dzisiaj w programie Raj ;) był wywiad z chłopakami z lao Che.Nie znam ich jeszcze ale wokalista sprawia wrażnie niesamowitego klesia który naprawde wie co mówi :) z takimi ludźmi to bym chodził na piwo i jamował :) wielki szacun za płytę.i wilekie podziękowania z mojej strony za płytę,to pierwsza polska płyta która potrafi wywołac u mnie łzy w oczach ;),to jest naprawdę niesamowite,oni sprawili że stałem się zdrowym patriotą (nie mylić z MW i Giertychem)




"Nam jedna szarża,
do nieba wzywż,
i jeden order,
nad gorbem krzyż"
H2HSnake
 
Posty: 4
Dołączył(a): sierpnia 2 2006 - 18:40:01

Postprzez Gość » sierpnia 3 2006 - 10:23:52

[quote="H2HSnake"]dzisiaj w programie Raj ;) był wywiad z chłopakami z lao Che.Nie znam ich jeszcze ale wokalista sprawia wrażnie niesamowitego klesia który naprawde wie co mówi :)


może ktoś wie gdzie można to znależć w necie, albo ma możlliwość wrzucenia tego tutaj???
Gość
 

Postprzez Radek Kirschbaum » sierpnia 3 2006 - 18:35:08

A dzisiaj zostałem zmuszony do wysłania mejla takiej treści do władców mojego miasta... wierzcie nie wierzcie, ale tak było:(

----- Original Message -----
From: Radek
To: um@brzeg.pl
Cc: sekretarz@brzeg.pl
Sent: Thursday, August 03, 2006 6:02 PM
Subject: Pomoc Straży Miejskiej


Szanowni Gospodarze Miasta Brzegu,

dzisiaj po powrocie z pracy dowiedziałem się od mojej sąsiadki, że została nawiedzona przez niezidentyfikowanego strażnika miejskiego, który wielce był zainteresowany Flagą Narodową która wisi od dnia 1 sierpnia, godzin popołudniowych na, zamieszkiwanym przeze mnie, budynku przy ul. Cichej 2. Wyraził ponoć zdanie, że flaga nie powinna tak wisieć i że jeszcze wróci.

W związku z tym zdarzeniem, które moją sąsiadkę, osobę w podeszłym wieku nieco wzburzyło, mam dwa pytania:

1. Czy Straż Miejska Miasta Brzegu zechciałaby zapoznać się z treścią Konstytucji R.P., która w art. 47 zapewnia obywatelom R.P. prawo do ochrony prywatności, w art. 50 zapewnia nienaruszalnośc mieszkania, zaś w art. 53 wolność sumienia?
Dla ułatwienia dodam, że wymienione gwarancje moich wolności oznaczają, że flaga R.P., o ile jej nie będę znieważał, może wisieć nad moim domem - jeżeli tylko będę miał taki patriotyczny kaprys - okrągły rok i straży miejskiej nic do tego.

2. Czy Straż Miejska Miasta Brzegu potrzebuje korepetycji z dziejów współczesnego świata i Polski?
Wydaje się to niezbędne, bowiem najwyraźniej funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Brzegu nie potrafił skojarzyć wywieszenia flagi z informacją, że 1 sierpnia 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie i trwało dni 63, w związku z czym flaga wisi od 1 sierpnia i wisieć będzie conajmniej do dnia 4 sierpnia, czyli do rocznicy śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, gdyby zaszła taka potrzeba - służę uprzejmie zarówno egzempalrzem Konstytucji R.P. jak i licznymi publikacjami na temat Powstania Warszawskiego.

Pozostaję w szacunku, łącząc życzenia owocnej służby dla Straży Miejskiej Miasta Brzeg

Radek Kirschbaum
 
Posty: 115
Dołączył(a): lipca 28 2005 - 23:11:50
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez HardChief » sierpnia 4 2006 - 08:02:40

I to jest właśnie chore...
Ja byłem na Grunwaldzie, i w trakcie grania hymnu państwowego widziałem harcerzy którzy zajadali sie cukierkami i na totalnym luziku prowadzili urocza konwersacje :evil: O "cywilach" nie wspominając... O 17.00 w Warszawie pisałem wczesniej...
Kiedyś Weiss w swojej audycji strasznie walczył własnie o te flagi, niby IV RP, niby patriotyzm jutra... Ach... cycki opadają
Radek - powodzenia w beznadziejnej walce z debilizmem
Nie wiem czy to wrodzone czy nabyte u administracji
Po sobie poznaje że nabyte :twisted:
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez kirschbaum z doskoku » sierpnia 4 2006 - 15:17:21

niniejszym informję wszystkich forumowiczów, że po dogłębnym (i szybkim) zbadaniu sprawy przez Straż Miejską w Brzegu oraz po przeprowadzeniu konfrontacji, okazało się, że moja sąsiadka nieumyślnie wprowadziła mnie w błąd. Nie ulega natomiast wątpliwości że ktokolwiek wczoraj ja nachodziło nie był to funkcjonariusz Straży Miejskiej w Brzegu.

Po rozmowie z Komendantem Straży Miejskiej w Brzegu, p. Krzysztofem Szarym wyjasniliśmy zaistniałe nieporozumienie. Pan Komendant wyraził wolę sprawdzenia kto wykazała się niewłaściwą nadgorliwością dla pełnego wyjasnienia tego zajścia.

Podzieliliśmy też obaj zdanie co do zakresu praw i wolności jakie należą się każdemu obywatelowi R.P. i nie ulega wątpliwości że manifestowanie uczuć patriotycznych, w tym wywieszanie zgodnej z przepisami flagi R.P. nie narusza żadnych przepisów.

W związku z tym odwołuję złosliwości jakie z mojej strony padły pod adresem Straży Miejskiej, jak nieuzasadnione.

Pozdrawiam

Radek Wiśniewski
_________________
http://jurodiwy-pietruch.blog.pl
http://radek-kirschbaum.blog.pl
kirschbaum z doskoku
 

Postprzez H2HSnake » sierpnia 5 2006 - 16:34:49

widziałem ten wywiad już 2 razy.Panowie z Lao Che to są naprawdę wspaniali ludzie ,szczerzy konkretni.Nie popisują się niczym nie robią z siebie gwiazd,prawdziwi szczerzy muzycy.No i Spięty który cały czas sprawiał wrażenie spiętego :).Spięty rozluźnij się trochę :p(żart).Od pół roku słucham tej płyty i ciągle wywołuje u mnie silne emocje,bardzo silne,od wzruszenia poprzez zdrowe uniesienie patriotyczne.Jestem zdania że nikomu już nie uda się nagrać takiej płyty która w taki sposób oddałaby klimat takiego wydarzenia.Lażdy dzwięk,każdy szept,każdy okrzyk.Wszystko jest na swoim miejscu i tworzy niesamowity klimat.

"Powiedz wdzięczna kobzo moja
U mnie lico duma Twoja
Cóż może być piękniejszego
nad człowieka rycerskiego" i ja się staram w życiu taką dewizą posługiwać,i daje efekty :)

a tak apropo flagi to u mnie bedzie wisiec do konca powstania,ale nie mieszkam w bloku :).
H2HSnake
 
Posty: 4
Dołączył(a): sierpnia 2 2006 - 18:40:01

Postprzez Adalbert August » września 5 2006 - 09:46:33

Mieszkam w Niemczech (NRW) i u mnie flaga wisi obowiazkowo.
Pozdrawiam.
Adalbert August
 

Następna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron