"hitlerowcy" a "świna" (post regiment) :

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

"hitlerowcy" a "świna" (post regiment) :

Postprzez gil » czerwca 4 2005 - 18:04:07

czy mi się tylko wydaje czy to jest 60 dublacja :D ?
gil
 

Postprzez gil » czerwca 4 2005 - 18:44:47

sorx troszke niesajno sie wyraziłem ;) chodziło mi o to czy zbieznosc tych utwrów jest zmyslna ?
gil
 

Postprzez uwek » grudnia 11 2005 - 00:42:23

"Tylko świnie siedzą w kinie" To hasło propagandowe, które bohaterzy książki "Kamienie na Szaniec" pisali na murach kin "nur fur Deutsche". To żadna zbieżność, tylko historia. Słowa Alka: "Jam tu, ludu Warszawy" Do dziś widnieją na murze muzeum.
uwek
 

Postprzez pjach » grudnia 15 2005 - 02:01:35

ta... mi sie wydaje bardzo podobne
muzyka bardzo podobna...

btw. post regiment ach.. szkoda że tej kapeli nie ma..
pjach
 

Postprzez smarky » grudnia 23 2005 - 01:00:26

dodam tylko ze chodzilo o to zeby uswiadomic ludziom aby nie chodzili do kina, poniewaz dochody z biletow zasilaly bezposrednio armie niemiecka...
byl to tzw maly sabotaz, rodzaj walki jaki mogla prowadzic ludnosc polska z okupantem. przynajmniej tak ostatnio mowil moja nauczycielka z histori jak wspominala haslo "tylko swinie siedza w kinie".
smarky
 
Posty: 2
Dołączył(a): grudnia 23 2005 - 00:49:55

Postprzez Something » grudnia 23 2005 - 17:18:25

tego nie wiedzialem, zawsze myslalem ze o co innego chodzi :P dzieki :)
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez marcin (czyli ten co zal) » lutego 5 2006 - 17:20:59

no wlasnie,mi nie chodziło o nazwe tylko o warstwe muzyczną , skojazyło mi sie od razu , dla mnie utworki są o tyle podobne ,ze to chyba bankowo jest nawiązanie do tej genialnej kapeli . pozdrawiam !
marcin (czyli ten co zal)
 


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości