co mówią o płycie starsi ludzie (powstańcy)

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

co mówią o płycie starsi ludzie (powstańcy)

Postprzez pjach » czerwca 5 2005 - 18:03:33

witam, usłyszałem od kolegi, ze płytę Powstanie Warszawskie kupują nie tylko młodzi ludzie, ale również starsi. Kupują ją nawet podobno ludzie, którzy walczyli w powstaniu. Zna może ktoś ich opinie? co powiedzieli po przesłuchaniu płyty? Może czyjś dziadek/babcia/mama/tata walczył(a) w powstaniu i słuchała płyty.. .co oni sądzą o płycie? bede wdzięczny za informację, pozdrawiam pjach
pjach
 

Postprzez dada » lipca 31 2005 - 14:25:42

Wrzucę tutaj część mojego wpisu z wątku o koncercie w MWP:

A przy okazji - nie wiem, czy ktoś słuchał dzisiejszej audycji w Jedynce. Rzecz niesamowita - zderzenie płyty Lao Che z tym, jak ją odbierają ludzie starsi, w tym - co najważniejsze - właśnie powstańcy. No i odbiór był entuzjastyczny, i to zarówno zaproszonego do studia powstańca, jak i dzwoniących starszych osób. Jako ilustrację spotkania - co zrozumiałe, patrząc na profil stacji i godzinę emisji - wybrano utwory odrobinę spokojniejsze: "Godzina W" i "Stare Miasto". I największe chyba zaskoczenie - zadzwoniła jakaś starsza pani, która prawie przez łzy opowiadała, jak poruszają ją te utwory. I że uważa, że to wszystko powinno być jeszcze bardziej ostre, jeszcze bardziej dynamiczne :D
dada
 
Posty: 12
Dołączył(a): lipca 31 2005 - 11:16:50

starsi

Postprzez Radek Kirschbaum » sierpnia 1 2005 - 00:21:35

Byłem w PR Opole, robilismy z p. Ewą Lubowiecką audycje, wrzuciłem płąyte "on air" z zaskoczenia, pomyslałem, najwyżej mnie zabije, bo Pani Ewa ma jakos chyba tak po 60-tce.
No to masz - nakazała mi kupno tej płyty, bo ona to musi mieć. I dzownił nam w audycji starszy człowiek z Ozimka, że to jest świetne, że nie jego estetyka, ale go to porusza, że on gratuluje muzykom.
Zapuściłem to mojej matce, co to chowana na Grechucie itede. Musiałem wyjsc na chwile z domu, myslałem wróce, płyta przez okno i pytanie co to za wrzask, ale nie
Matuszka siedziw kuchni, drzwi zamkniete, na rekach widze gęsia skórka, ksiązeczka w reku i słucha twardo do końca.
To wprawdzie nie powstańcy, ale moze jakiś wycinek jak odbieraja to inni.
w PR Opole jeszcze o tym będzie. Umówiłem sie z PaniA Ewa , że będziemy obchodzic 2 października. Bo tego jakos nikt nie obchodzi. A trzeba by w ten dzien na msze, jak sie nie wierzy. Bo tak.
Radek Kirschbaum
 
Posty: 115
Dołączył(a): lipca 28 2005 - 23:11:50
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez dada » sierpnia 1 2005 - 23:41:55

Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać, to wspomnianą przeze mnie audycję z Jedynki wrzuciłem na http://rapidshare.de/files/3561474/LaoChe-Jedynka31.07-low.mp3.html (przycisk "free" na dole strony, potem kikanaście sekund odczekujemy i na dole strony link do pliku).
dada
 
Posty: 12
Dołączył(a): lipca 31 2005 - 11:16:50

Postprzez Kirschbaum » sierpnia 1 2005 - 23:58:31

nie funguje pane, ni wijym camu ale nie funguje nic a nic
Kirschbaum
 

Postprzez Landsknecht » sierpnia 1 2005 - 23:58:31

Dzięki Dada, internet to piękna rzecz... :D
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez Ijon » sierpnia 2 2005 - 01:42:38

Herr Kirschbaum, oni mogą nie wiedzieć co to znaczy "nie funguje", bo nie są z południa :} Kolega miał na myśli że "nie działa", ino się po czesku wyraził ;>
Ijon
 
Posty: 99
Dołączył(a): kwietnia 25 2005 - 02:14:38
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Landsknecht » sierpnia 2 2005 - 07:07:40

Kirschbaum napisał(a):nie funguje pane, ni wijym camu ale nie funguje nic a nic

Jak nie funguje, jak funguje :D
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

ściąganie pliku

Postprzez ~dada » sierpnia 2 2005 - 08:59:15

Kirschbaum napisał(a):nie funguje pane


funguje, funguje - już trochę osób ściągnęło :D
Po kolei:
1. wchodzisz na http://rapidshare.de/files/3561474/LaoChe-Jedynka31.07-low.mp3.html
2. zjeżdżasz na dół strony i wciskasz przycisk "free" (chyba, ze ktoś chce wykupić premium;)
3. otwiera się kolejna strona - na jej dole zwykle pojawia się: "Download-Ticket reserved. Please wait 30 seconds." Ilość sekund zmniejsza się, dochodzi do zera i tamże (czyli na dole strony) pojawia się: Download: LaoChe-Jedynka31.07-low.mp3.
Może to i skomplikowane, ale jednak wygodne - rapidshare umożliwia darmowe udostępnianie plików do 50MB. Oczywiście czasowo - jak przez jakis czas (nie wiem ile, ale chyba coś koło 2 tygodni) nikt pliku nie ściąga, jest on usuwany z serwera.
~dada
 

Postprzez CK » sierpnia 2 2005 - 09:20:49

tlok przy sciaganiu jest okropny! czy to znaczy, ze moge tam tez wrzucic ten singiel? kopiuje go od rana i idzie jak krew z nosa :D
CK
 

Postprzez Ijon » sierpnia 2 2005 - 11:51:48

Ja wiem czy tłok, u mnie leci na całe łącze, 70 kilo :}
Ijon
 
Posty: 99
Dołączył(a): kwietnia 25 2005 - 02:14:38
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez CK » sierpnia 2 2005 - 12:06:01

hehe :D nareszcie udalo mi sie! :D sciagam :D ale zabawniejsze jest to, ze od rana kopiuje na dostepny dysk te plyte i dopiero zrobilo sie co ok. 80% :lol: :lol: :lol: szybciej by bylo mailem :lol:
CK
 

Postprzez zales » sierpnia 4 2005 - 17:48:45

funguje, funguje...leci az milo:))
zales
 
Posty: 1
Dołączył(a): czerwca 24 2005 - 18:54:33

Postprzez N3W35 » sierpnia 5 2005 - 11:19:55

dada napisał(a):Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać, to wspomnianą przeze mnie audycję z Jedynki wrzuciłem


wielkie dzięki - ciekawa audycja.
N3W35
 
Posty: 67
Dołączył(a): czerwca 16 2005 - 17:37:22
Lokalizacja: Szmulki

Postprzez Budyń » sierpnia 6 2005 - 11:41:36

Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie wkurwiał prowadzący, który za wszelką cenę próbował wyciągnąć ze starszych rozmówców, że muzyka im się nie podoba, że tak się nie powinno o Powstaniu śpiewać, że tak nie wolno śpiewać Baczyńskiego itd.
Budyń
 
Posty: 25
Dołączył(a): maja 12 2005 - 23:47:44
Lokalizacja: Wierzbno

Następna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron