co mówią o płycie starsi ludzie (powstańcy)

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez dada » sierpnia 17 2005 - 10:32:50

Eee - Budyń, nadinterpretujesz :D Chciał po prostu wyciągnąć z nich opinię na temat tej muzyki. Bo wiesz - jednak można było się obawiać, że mogą się odezwać głosy sprzeciwu - jednak niedzielne południe w pr. I PR raczej jest zarezerwowane dla innego typu muzyki, a i połączenie muzyki rockowej z taką tematyką mogło wywoływać różne opinie. Dla mnie było ok :D
dada
 
Posty: 12
Dołączył(a): lipca 31 2005 - 11:16:50

Postprzez Piotrek_Dąb » sierpnia 17 2005 - 12:25:53

Prowadzący - w normie. Sam pomysł audycji - świetny. Natomiast pomyś jej umieszczenia w necie - REWELACYJNY!! Mam tylko jedno pytanko: jak dokladnie nazywa sie ta audycja? Raczej rzadko slucham jedynki wiec sam nie wiem...
Piotrek_Dąb
 
Posty: 70
Dołączył(a): sierpnia 7 2005 - 13:08:52
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Postprzez CK » sierpnia 17 2005 - 13:03:45

wlasnie slucham tego programu i wydaje mi sie, ze prowadzacy raczej prowokacyjnie zadawal pytania, zeby dostac odpowiedzi, ktore zaprzeczą. Za to glupio gadal dyrektor MPW o pokoleniu 40-50-latkow. Wyciagal jakies zupelnie bez sensu, daleko idace wnioski. W ten sposob mozna wszystko wszystkim wmowic. Za to Powstaniec byl super! Marzy mi sie, zeby wszyscy starsi ludzie byli tacy, otwarci na swiat i ludzi w roznym wieku, a szczegolnie mlodych. W ogole wypowiedzi ludzi starszych byly super.
No, no, prowadzacy nie puscil piosenek ze slowami uwazanymi powszechnie za obrazliwe :roll: bo nie wypada na antenie :D hipokryta :D
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dada » sierpnia 18 2005 - 20:53:19

Piotrek_Dąb napisał(a):Mam tylko jedno pytanko: jak dokladnie nazywa sie ta audycja? Raczej rzadko slucham jedynki wiec sam nie wiem...


Nazywa się to "Lato z hakiem". Nie mam pojęcia, o jakiego haka chodzi :D , też Jedynki słucham sporadycznie (tej audycji posłuchałem oczywiście dzięki Lao Che). Jak słychać na nagraniu, normalnie jest to audycja, prowadzona przez Tadeusza Sznuka - z powodu urlopu tegoż, jej stery przejął Kuba Urlich. I kto wie, czy nie wyszło jej to na dobre? :wink: W każdym razie "normalnie" jej program wygląda np. tak.

CK napisał(a):No, no, prowadzacy nie puscil piosenek ze slowami uwazanymi powszechnie za obrazliwe :roll: bo nie wypada na antenie :D hipokryta :D


Hipokryta, ale przynajmniej się do tego przyznał :D :D Zresztą pewnie gdyby puścił niektóre rzeczy z płyty w niedzielne południe w Jedynce, mogłaby to być jego ostatnia prowadzona tam audycja :wink:
dada
 
Posty: 12
Dołączył(a): lipca 31 2005 - 11:16:50

Postprzez CK » sierpnia 18 2005 - 21:11:08

bez przesady, to chyba juz nie te czasy :? zreszta sam Powstaniec powiedzial, ze to byly (sa) slowa, ktorych sie uzywalo w pewnych sytuacjach i to w piosenkach zostalo wiernie oddane :)
No woman no fuckin' cry ....
all you need is love .... hehe :-) :-) :-)
CK
 
Posty: 573
Dołączył(a): sierpnia 4 2005 - 13:30:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MaR » sierpnia 30 2005 - 13:29:02

audycja swietna, takich powinno byc wiecej ;)
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Re: co mówią o płycie starsi ludzie (powstańcy)

Postprzez Tomeque » sierpnia 31 2005 - 10:40:04

pjach napisał(a):witam, usłyszałem od kolegi, ze płytę Powstanie Warszawskie kupują nie tylko młodzi ludzie, ale również starsi. Kupują ją nawet podobno ludzie, którzy walczyli w powstaniu. Zna może ktoś ich opinie? co powiedzieli po przesłuchaniu płyty? Może czyjś dziadek/babcia/mama/tata walczył(a) w powstaniu i słuchała płyty.. .co oni sądzą o płycie? bede wdzięczny za informację, pozdrawiam pjach


Nie wiem, co sądzą o płycie Lao Che ludzie, którzy walczyli w Powstaniu, ale byłem na koncercie w Gdańsku zorganizowanym przez Dominikanów i było wiele starszych osób i widać było, że były poruszone. A koncert był rewelacyjny. Po prostu ciary przechodziły po plecach.
Tomeque
 

Re: co mówią o płycie starsi ludzie (powstańcy)

Postprzez Piotrek_Dąb » sierpnia 31 2005 - 12:26:18

Tomeque napisał(a):ale byłem na koncercie w Gdańsku zorganizowanym przez Dominikanów

Serdecznie Pozdrawiam!
Piotrek_Dąb
 
Posty: 70
Dołączył(a): sierpnia 7 2005 - 13:08:52
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: co mówią o płycie starsi ludzie (powstańcy)

Postprzez chmiel » września 3 2005 - 11:40:00

Nie wiem, co sądzą o płycie Lao Che ludzie, którzy walczyli w Powstaniu, ale byłem na koncercie w Gdańsku zorganizowanym przez Dominikanów i było wiele starszych osób i widać było, że były poruszone. A koncert był rewelacyjny. Po prostu ciary przechodziły po plecach.[/quote]

Byłem i potwierdzam - ciary na całym organiźmie :D
chmiel
 
Posty: 14
Dołączył(a): sierpnia 8 2005 - 21:23:23

Powstanie Warszawskie - Multimedialnie

Postprzez Gość » września 4 2005 - 10:27:43

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo byłoby to mnożenie bytów ponad miarę... chciałem zareklamować tutaj "Kompletne kompedium wiedzy o Powstaniu Warszawskim"- jeśli chciałby ktoś poszerzyć swój zakres wiedzy poprzez to multimedialne wydawnictwo, w którym są: interaktywne kalendarium, mapy, wspomnienia filmowe byłych powstańców, pieśni, wiersze powstańcze i inne ciekawostki... za jedyne 10zł +22% Vat= 12.20 zł.
Szczegóły za linką: http://www.kraj.com.pl/pw.html
Gość
 

Re: Powstanie Warszawskie - Multimedialnie

Postprzez MaR » września 4 2005 - 14:51:55

Anonymous napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo byłoby to mnożenie bytów ponad miarę... chciałem zareklamować tutaj "Kompletne kompedium wiedzy o Powstaniu Warszawskim"- jeśli chciałby ktoś poszerzyć swój zakres wiedzy poprzez to multimedialne wydawnictwo, w którym są: interaktywne kalendarium, mapy, wspomnienia filmowe byłych powstańców, pieśni, wiersze powstańcze i inne ciekawostki... za jedyne 10zł +22% Vat= 12.20 zł.
Szczegóły za linką: http://www.kraj.com.pl/pw.html


ciekawa propozycja :> trzeba będzie się zastanowić, bowiem szukając w księgarniach jeszcze dotąd nie znalazłem nic konkretnego na temat Powstania Warszawskiego. Nasze księgarnie są żałosne :(
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Re: Powstanie Warszawskie - Multimedialnie

Postprzez Valdas » września 4 2005 - 14:54:56

Anonymous napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo byłoby to mnożenie bytów ponad miarę... chciałem zareklamować tutaj "Kompletne kompedium wiedzy o Powstaniu Warszawskim"- jeśli chciałby ktoś poszerzyć swój zakres wiedzy poprzez to multimedialne wydawnictwo, w którym są: interaktywne kalendarium, mapy, wspomnienia filmowe byłych powstańców, pieśni, wiersze powstańcze i inne ciekawostki... za jedyne 10zł +22% Vat= 12.20 zł.
Szczegóły za linką: http://www.kraj.com.pl/pw.html

Z tego rodzaju publikacji posiadam dzieło Whatfora i wielce je sobie chwalę.
Valdas
 
Posty: 240
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 11:47:37

Re: Powstanie Warszawskie - Multimedialnie

Postprzez alt » września 4 2005 - 17:46:50

MaR napisał(a):ciekawa propozycja :> trzeba będzie się zastanowić, bowiem szukając w księgarniach jeszcze dotąd nie znalazłem nic konkretnego na temat Powstania Warszawskiego. Nasze księgarnie są żałosne :(

A "Powstanie '44" Normana Daviesa??
alt
 
Posty: 69
Dołączył(a): sierpnia 13 2005 - 18:52:38
Lokalizacja: Krakow

Postprzez MaR » września 4 2005 - 17:56:32

tej książki nie widziałem :> jeśli jej nie znajdę w księgarni, kupię ją w necie...
Od ołowiu płuco zgniło...
MaR
 
Posty: 130
Dołączył(a): sierpnia 29 2005 - 01:52:02

Postprzez Gość » września 5 2005 - 15:44:28

przeczytajcie tez "Sprawe Honoru", glownie o lotnikach z 303 Dywizjonu, ale rowniez o Powstaniu Warszawskim, ogolnie o zdradzie II w sw. O tym o czym mowi kawalek "Zrzuty".
Pozdrawiam
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron