Co powiecie o DVD?

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Co powiecie o DVD?

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » października 14 2006 - 12:24:59

Zakładam temat tutaj, ponieważ DVD jest treściowo i estetycznie związane raczej z „Powstaniem Warszawskim”.

Obejrzałem już całość kilkakrotnie i mam mieszane uczucia. Nie dlatego, że to jest złe wydawnictwo - bo nie jest. Trudno recenzować koncert sprzed Muzemu, bo był on już pokazywany i opisywany (może zarzut mam tylko taki, że to jest za krótkie).

Natomiast video z Proximy w pierwszej kolejności mówi nam, jaką ten zespół przebył drogę od momentu wydania „PW” do wiosennych koncertów. Niby jest to ten sam materiał, a przecież brzmi zupełnie inaczej - dużo pewniej i dzięki temu swobodniej.

Mam natomiast wątpliwość, czy zespół spełnił swoją intencję utrwalenia na DVD tego klimatu, który jest „teraz” na koncertach. Interakcja z publicznością jest nieco statyczna i średnio sfilmowana. Nie podejmuję się oceniać, czy to wina samego koncertu (a słyszałem, że był rewelacyjny), czy tego, że po prostu nagranie na to konkretne wydawnictwo wypadło tak a nie inaczej. A może po prostu tego klimatu się nie da utrwalić „na nośniku”, choćby nie wiadomo, jakim sposobem był rejestrowany - i dlatego ci, którzy w tym okresie na koncertach byli / są, są mocno do przodu, a ci, których to ominęło / omija, powinni mieć uczucie braku ;)

Krótko mówiąc: zabierajcie znajomych na Lao Che, dopóki jeszcze materiał z „Powstania” jest grany na żywo z takim ogniem. Bo intuicja mi mówi, że to już długo nie potrwa. Po prostu się nie da po raz setny krzyczeć ze sceny „Niech żyje Polska niepodległa!” i udawać, że to jest tak samo świeże - dla wykonawców i publiczności - jak wcześniej.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kseniusia » października 14 2006 - 17:38:16

Mi natomiast DVD się bardzo podoba , oba koncerty świetnie zagrane, z dużą dawką emocji.
Nic dodać nic ująć. :)
"Nam jedna szarża - do nieba wzwyż ,
i jeden order nad grobem krzyż . "

http://futurystyczny-blog.blog.onet.pl/
kseniusia
 
Posty: 15
Dołączył(a): lutego 3 2006 - 15:55:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez polake » października 14 2006 - 23:30:32

A ja muszę się zgodzić z Łosiem, że nie ma tego klimatu, co na żywo, ale wydaje mi się, że tego za bardzo nie da się złapać na taśmie, choćby się nie wiadomo, jak starało.

Ja mam taki zarzut do koncertu w Proximie, że jest krótsza setlista, niż na przykład w Skierniewicach była- poprostu mi mało;)

Bo poza tym, to świetne DVD i polecam. Szczególnie, że nie jest drogie.
polake
 
Posty: 138
Dołączył(a): sierpnia 15 2006 - 23:27:58
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa

Postprzez Adam » października 15 2006 - 10:58:54

Miałem okazję obejrzeć wczoraj ów DVD. Montaż koncertu z Proximy - zajebisty. Te wszystkie zbliżenia i ziarna na obrazie nadają zajebistego klimatu (ktoś mówił, że to błąd, ale moim zdaniem to było celowo zamierzone). Dźwięk też zajebisty, chociaż mogliby podgłośnić w niektorych momentach publikę i Denata...
Co do samego koncertu to początek strasznie drętwy. Wydawało mi się, że chłopaki strasznie się stremowały....Spięty nie trafiał w tonację (szczególnie na Astrologu), nie darł się jak zwykle...trochę zbyt mało emocji w porównaniu do innych koncertów LAO. Ale ogółem DVD zajebista sprawa, cieszę się, że wyszło ;)
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Corso » października 16 2006 - 18:31:19

Bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o Proximę, to właśnie montaż, zbliżenia, dynamika rejestru, nie wspominając już o samej muzyce i o niezłej kondycji obsady polskiej wersji językowej. Żałuję niewymownie, że nie mogłam tam być.

Trudno powiedzieć, co to będzie, jeżeli sprawdzą się przeczucia Łosia :wink: Możliwe, że w przyszłości ta wyjątkowa energia dzisiejszych koncertów, będzie szczególnie odżywać w okolicznościach np. rocznicy Powstania. Ale póki co, jest dobrze, koncerty już na dniach. A dvd niewątpliwie zaostrza na nie apetyt! A Pan von Klinger to człek niewątpliwie utalentowany.
A zło śpiesznie opuściło czeluści ponurego wądołu; zlazło się z formą wszechświata, odbiło się od jego kształtów i powróciwszy na padoły nasze, pomrok naniosło. (by Denat)
Corso
 
Posty: 53
Dołączył(a): sierpnia 31 2006 - 02:00:43

Postprzez bastor » października 17 2006 - 10:15:34

To i ja dodam swoje trzy grosze.

Od momentu kiedy pojawiło się info na stronie o wydaniu defałde Lao , chodziłem codziennie do Empiku i sprawdzałem czy już może jest owe cudo. Doszło nawet do takiej sytuacji , że gdy Pani z informacji zobaczyła moją facjatę zbliżającą się do niej , uprzedziła moje pytanie i powiedziała NIE MA ! :):):)

W każdym razie płytkę już mam.Cena niewygórowana.Z tego co słyszałem to najtaniej jest w MPW ( 30 peelenów ) .Nie powiem , bardzo ładnie wydana i w ogóle. No ale wiadomo , najważniejsza jest zawartość.

Ponieważ byłem na koncercie w Proximie ( był przezajebisty - super nagłośnienie , w końcu "Klucznik" na żywo i publika szalejąca pod sceną ) i dlatego miałem prawo się spodziewać zajebistej realizacji.No właśnie :\:\:\


Gdy przeleciały ostatnie dźwięki koncertu w Prox , zaczełem się zastanawiać czy to na pewno był TEN koncert.Gdyby nie to, że widziałem swoją twarz kilka razy migającą tu i uwdzie na ekranie to stwierdziłbym że NIE!!!

Proszę mnie źle nie zrozumieć , kapela jest pokazana bardzo dobrze i dźwięki są dopieszczone ale zupełnie nie czuć tego ognia jaki był na koncercie!!! Jakoś tak statycznie jest.Wg mnie ten kto składał to DVD do kupy postawił za mało na pokazanie tego co się działo poza sceną.


Podsumowując - miła dla kieszeni cena , bardzo ładnie wydane , realizacja koncertu w MPW przezajebista ( jak ktoś nie widział go w Tefałpe to musi kupić tę płytę choćby dla tego ) , kapela jak zwykle w najwyższej formie , dźwięki miodzio ale brakuje tego ognia w realizacji ( pokazaniu ) koncertu w Proximie, tego czegoś co by oglądało się go z zapartym tchem , nuceniem pod nosem kawałków i wybijaniem rytmu nogą w podłodze.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Adaś » października 18 2006 - 17:41:34

jeszcze nie widziałem DVD, ale ten brak ognia, o którym wspominacie jest poniekąd zrozumiały, samo nagranie, choćby było znakomicie wyprodukowane nigdy nie dorówna namacalnemu doświadczeniu koncertu

miałem ten sam problem jak oglądałem dvd NOMEANSNO "Would we be... live" - na żywo to była najlepsza kapela jaką widziałem, a DVD, cóż nawet nie obejrzałem do końca, może gdybym oglądał to w kinie wypadło by lepiej, tak wyszło blado

pozdrawiam
Adaś
 
Posty: 93
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 15:04:58

Postprzez Freya » października 18 2006 - 20:20:08

To ja swoje dorzucę, skoro jestem szczęśliwą posiadaczką.
DVD lezy blisko kompa, zebym w kazdej chwili mogła wyciągnac do nie łapę.
Koncert z MPW, jest co prawda za krótki i człeczyna nie ma czasu na załapanie tego klimatu, ale ogląda sie za to bardzo przyjemnie.
Co do Proximy, dla mnie rewelacja. Koncert ogień. Mogę go oglądac, ogladac, oglądać... I tak już ogladam piąty dzień nie robiąc nic.
Szukałam Cię we wszystkich miejscach, w których Ciebie nie ma..
I nie znalazłam tych miejsc, w których jesteś.....
Freya
 
Posty: 49
Dołączył(a): sierpnia 17 2006 - 20:04:35

Postprzez balzac » listopada 25 2006 - 21:13:12

Kupiłem, na przesyłke trochę czekałem (kurier niezależny od poczty polskiej, ale i tak się spóźnił), dostałem wczoraj, dziś oglądałem :wink: .
Koncert z Muzeum mam, że tak powiem oklepany.
Ten drugi rzeczywiście nie oddaje do końca klimatu koncertów, ale i tak jest świetny. Byłem tylko raz(!) na koncercie Lao Che (w Od Nowie) i ten klimat będę pamiętał bardzo długo, więc skupiam się na samym nagraniu, samej muzyce - świetne. Może trochę za mało tam 'Guseł', ale na końcy wykonana 'Wiedźma' - wykonana przecie całkiem inaczej, rekompensuje te straty :wink: .
Jestem zadowolony z zakupu, fajno! :)
balzac
 
Posty: 47
Dołączył(a): sierpnia 29 2006 - 17:57:52

Postprzez Something » listopada 26 2006 - 00:46:11

balzac napisał(a):Byłem tylko raz(!) na koncercie Lao Che (w Od Nowie) i ten klimat będę pamiętał bardzo długo


czyli Toruń
to powiem Ci, że to był dość specyficzny koncert
a to oznacza, że musisz pójść na kolejny koncert :D
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez karol » listopada 26 2006 - 11:44:54

mi bylo dopeiro wczoraj dane zakupic plyte DVD i jest swietna :) dziekie wielkie. Do pelni szczescnia brakuje mi tylko plyty live z Krakowa, mam nadzieje ze w niedlugim czasie zostanie ona wydana.
karol
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 21 2006 - 12:47:35

Postprzez Adam » listopada 26 2006 - 12:52:39

karol napisał(a):mi bylo dopeiro wczoraj dane zakupic plyte DVD i jest swietna :) dziekie wielkie. Do pelni szczescnia brakuje mi tylko plyty live z Krakowa, mam nadzieje ze w niedlugim czasie zostanie ona wydana.


i DVD z Wooda :)
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Something » listopada 26 2006 - 12:53:58

i beda 3 koncertowki z dwoch plyt studyjnych :lol:
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez karol » listopada 26 2006 - 16:02:38

Something napisał(a):i beda 3 koncertowki z dwoch plyt studyjnych :lol:

no racja ale ja nie mam nic przeciwko ;) a z Krakowa mi bardzo zalezy bo na tym kocnercie bylem osobiscie:)
karol
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 21 2006 - 12:47:35

Postprzez Something » października 12 2007 - 23:12:44

no to co z ta koncertowka ? :roll:
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron