Kochani!

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Kochani!

Postprzez Michał Brzeziński » czerwca 16 2005 - 21:09:04

To jest świetne - aż mi dech zapiera... wreszcie się duch w tym narodzie budzi :) odzyskuję wiarę w nas i jakoś lżej się siedzi na tej barykadzie pod ostrzałem pitów nipów zusów i innych wilczych wynalazków! czekałem długo aż ludzie odkryją że mitem założycielskim mojej rzeczpospolitej [i sądzę że waszej tez] nie jest komunistyczna urawniłowka tylko właśnie ten Wielki Wybuch czystej i kardynalnej cnoty jaką jest wolność!

kończę bo nie panuję nad emocjami chyba!

michał

--
http://michal.brzezinski.net
Michał Brzeziński
 

Postprzez Gość » czerwca 16 2005 - 23:17:11

Michał, robisz wspaniałe filmy video ! Wg mnie o niebo lepsze koncepcyjnie od klipów, jakie popełnił dla Lao Che pewien ktoś. Ale sposób w jaki zilustrowałeś Herberta & Gintrowskiego jest dla mnie niepojęty w swej błędności.
ten wiersz jest wymierzony w utopie, które głoszą "egalitaryzm", "postęp", "równość" i w ich imię mordują.
na myśl od razu przychodzi komunizm i jemu pokrewne. myślę że Twoja interpretacja rozmydla sens tego przekazu i może kierować go na boczny tor. fatalne nieporozumienie i zawód.
pozdrawiam !
Gość
 

Postprzez Michał Brzeziński » czerwca 16 2005 - 23:43:12

to nieco "off topic" ale bardzo sie ciesze ze krytykujesz akurat ten film ktory najbardziej podoba sie wiekszosci ludzi - zdaje sobie sprawe z tego ze chodzi tam raczej [sam Herbert o tym mowil] o postac stalina ale poprzez te reinterpretacje chcialem pokazac cos troszke innego i bardziej wspolczesnego. moze nie bede juz konczyl o co ;) ale poza tym wszystkim narodowy socjalizm byl rownie krwawym lozem prokrusta. wietrzylem w tym idee ktora przyswieca wielu wspolczesnym i nie chcialem robic filmu o historii i jej rozumieniu przez herberta. ja dzisiaj zupelnie inaczej odczytuje kaczmarskiego, gintrowskiego i herberta... bardziej niz czerwony autobus przemawia do mnie ta niebieska mgla kuszaca nas wszystkich... to dopiero jak dla mnie proroctwo.

michał
Michał Brzeziński
 

Postprzez das boot » czerwca 17 2005 - 10:08:36

a co jest wg Ciebie nie tak z klipami lao?
das boot
 

Postprzez ten sam Gość » czerwca 17 2005 - 17:03:06

może jest to tylko moje osobiste odczucie, ale uważam że ich autor nie miał koncepcji gdy je robił i nie rozumiał "ducha" piosenek Lao. a może ja nie rozumiem tego ducha ? za mało mistycyzmu i obrazów-symboli związanych ze słowami-symbolami zawartymi w piosenkach. dla mnie te klipy są banalne.pozdro !
ten sam Gość
 

Postprzez Michał Brzeziński » czerwca 17 2005 - 17:57:51

niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat klipów Lao bo mi nie działają filmy z szortów nie wiem czemu - jakiś dziwny komunikat. ale jak wrócę z Torunia po 26 po takiej zachęcającej sugestii może coś zacznę robić [nie obiecuję] i jak będzie gotowe jeśli tylko Lao się zgodzą i będzie możliwość powieszę na swojej stronie. Tak jak np z tym filmem do muzyki aural planet np. nie jest to klip i nigdzie nie był emitowany - klipami się nie zajmuję... ale myślę że może to być ciekawe połączenie. zobaczymy bo mogą się nie zgodzić a ja mogę nie mieć pomysłu i nie będzie po co męczyć tematu.
Michał Brzeziński
 

Postprzez ten sam Gość » czerwca 17 2005 - 22:20:15

Michał, to wspaniała idea ! jak nie będziesz miał pomysłu to chętnie podrzucę ci swoje bo pomysłów u mnie dostatek tylko mam lewe ręce do elektroniki. Lao powinni się zgodzić jak zobaczą Twoje kompozycje. :lol: a ja oczami wyobraźni zbudowałem już klipy do całej prawie płyty. pozdro !
ten sam Gość
 


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron