Szeregowiec Ryan w PW

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Szeregowiec Ryan w PW

Postprzez Kamień » stycznia 12 2007 - 21:04:29

Pozdrawiam wszystkich!

Takie mam zapytanie:

Kto zauważyl, że w utworach Stare Miasto i Przebicie... są wstawki ze scierzki dzwiękowej filmu "Szeregowiec Ryan"??Bo są!Ja wyczaiłem tylko te dwie na calej płycie.Moze jest ich wiecej.BTW: ten kto pisal notatke o LC na wikipedii tez to zauważyl.

Pewnego pieknego wieczora postanowilem sobie obejrzec po raz kolejny jeden z moich ulubionych filmow-"Szeregowiec Ryan".Patrze, slucham i uszom nie wierze!Stare Miasto!Przebicie!Nie poraz pierwszy ogladalem "Szeregowca..." od czsu wydania PW ale dopiero wtedy to spostrzeglem...

Moze tego jest wiecej...
Kamień
 
Posty: 13
Dołączył(a): stycznia 12 2007 - 19:49:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Trzcina » stycznia 13 2007 - 20:02:25

Owszem tagze zauwazylam te wstawki :D gratuluje spostrzegawczosci i gustu-ja tez uwielbiam ten film :wink:
"Gdy jestem zły to szczerze kły"
Trzcina
 
Posty: 1
Dołączył(a): stycznia 12 2007 - 19:59:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Radek Kirschbaum » stycznia 15 2007 - 13:38:00

a ja tego filmu ie lubię, gupi jest dla mnie niepomiernie w samym zaraniu i intrydze (mam wierzyc że sztab generalny ulitował sie nad mamusią i postanowił ocalic jej ostatniego synka?! czyj sztab generalny?! pokażcie mi jeden taki sztab).

Ale z ciekawości zapytam - w których miejscach sa te wstawki?
Radek Kirschbaum
 
Posty: 115
Dołączył(a): lipca 28 2005 - 23:11:50
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Radek Kirschbaum » stycznia 15 2007 - 13:38:15

a ja tego filmu ie lubię, gupi jest dla mnie niepomiernie w samym zaraniu i intrydze (mam wierzyc że sztab generalny ulitował sie nad mamusią i postanowił ocalic jej ostatniego synka?! czyj sztab generalny?! pokażcie mi jeden taki sztab).

Ale z ciekawości zapytam - w których miejscach sa te wstawki?
Radek Kirschbaum
 
Posty: 115
Dołączył(a): lipca 28 2005 - 23:11:50
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Something » stycznia 15 2007 - 18:24:32

no to w koncu wiem co to za film :D
ja jakos slabo po tytulach znam duzo filmow ;P rezyserow itp pierdol to juz niemal w ogole nie znam ;P
mi sie film podobal, chociaz zadna rewelcja
a wstawek nie kojarze, tez chetnie bym sie dowiedzial w ktorych momentach :P
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez krl » stycznia 16 2007 - 11:40:46

Radek Kirschbaum napisał(a):a ja tego filmu ie lubię, gupi jest dla mnie niepomiernie w samym zaraniu i intrydze (mam wierzyc że sztab generalny ulitował sie nad mamusią i postanowił ocalic jej ostatniego synka?! czyj sztab generalny?! pokażcie mi jeden taki sztab).


ano był taki sztab, w bodajże amerykańskiej 101. dywizji powietrznodesantowej (to ta o której opowiada Kompania Braci), wysłali kolesia do domu po tym jak stracił 3 (chyba) braci, ale bez takiej dramaturgii jak w Szeregowcu, po prostu przyszedł rozkaz i facet pojechał do domu.

No właśnie, które to wstawki? niemieckie pokrzykiwania czy coś?
krl
 
Posty: 2
Dołączył(a): stycznia 15 2007 - 20:15:01
Lokalizacja: Pniów

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » stycznia 16 2007 - 16:01:57

Zaranie i intryga nie wzięły się z nieba - Stephen Ambrose pisał o co najmniej jednym takim przypadku, ale nie pamiętam, w której książce, bo czytałem kilka po sobie.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krl » stycznia 16 2007 - 21:31:19

we wstępie do bodajże 'Kompani Braci' Ambrose'a jest juz chyba wspomniane o tym, jeśli nie to może 'D-Day' albo 'Obywatele w mundurach'
krl
 
Posty: 2
Dołączył(a): stycznia 15 2007 - 20:15:01
Lokalizacja: Pniów

Postprzez Kamień » stycznia 16 2007 - 21:58:41

Cóz, możliwe

Tak to są "pokrzykiwania" :D

W "Starym Mieście" to jest na samym poczatku i trwa ciągle nawet jak Sikorski wchodzi, trwa tak jakoś az się wokal nie zacznie.To fragment z filmu jak ta cała ekipa ratunkowa wchodzi do pierwszego napotkanego miasta. Niemiec coś przez szczekaczke nawija (btw-po jakiemu?bo nie jestem pewien czy po niemiecku...ale napewno z niemieckim akcentem :D ).

W "Przebiciu..." to od 1,25 do 1,35 mniej wiecej. W filmie to jest pod koniec, jak już triumfalnie przybywa wielka odsiecz jankesów. Upham co to wcześniej srał po gaciach ze strachu w jakimś kraterze, wyskakuje i wrzeszczy na niemców zeby rzucili broń...
Zauważylem, że ktoś to już spostrzegł i na forum tym się podzielił...juz nie pamietam gdzie...spostrzegl, że Upham krzyczy to samo co jest w "Przebiciu"
Kamień
 
Posty: 13
Dołączył(a): stycznia 12 2007 - 19:49:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Szeregowiec Ryan w PW

Postprzez koli-żanka » lutego 19 2007 - 15:19:57

Kamień napisał(a):Pozdrawiam wszystkich!

Takie mam zapytanie:

Kto zauważyl, że w utworach Stare Miasto i Przebicie... są wstawki ze scierzki dzwiękowej filmu "Szeregowiec Ryan"??Bo są!Ja wyczaiłem tylko te dwie na calej płycie.Moze jest ich wiecej.BTW: ten kto pisal notatke o LC na wikipedii tez to zauważyl.

Pewnego pieknego wieczora postanowilem sobie obejrzec po raz kolejny jeden z moich ulubionych filmow-"Szeregowiec Ryan".Patrze, slucham i uszom nie wierze!Stare Miasto!Przebicie!Nie poraz pierwszy ogladalem "Szeregowca..." od czsu wydania PW ale dopiero wtedy to spostrzeglem...

Moze tego jest wiecej...


Ufff.. Ulżyło mi bo już podejrzewałam u siebie omamy słuchowe kiedy oglądałam "Szeregowca".. Ale skoro i wy tak macie no to przynajmniej nie czuję się osamotniona :)
"Panie Struś.. chodź no pan do nas... Nie może się poderwać.... Niedobrze" :))))

"Ty Bóg! Dasz mi szczęście? E-e, mało mam" :)))
koli-żanka
 
Posty: 58
Dołączył(a): lutego 19 2007 - 03:20:45
Lokalizacja: Toruń/Elbląg

Postprzez Kamień » lutego 27 2007 - 20:30:17

To nie żadne omamy :lol:

Wystarczy się wsłuchać. Toczka w toczke to samo :P
Kamień
 
Posty: 13
Dołączył(a): stycznia 12 2007 - 19:49:23
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron