narodowcy w Powstaniu Warszawskim

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez Ijon » lipca 28 2005 - 13:46:26

No toś dowalił Eo... :> Że Polski nie było to nie znaczy że w jej miejscu ziała w planecie jakaś kosmiczna dziura, a wszystkim ludziom Panowie w Czerni wykasowali wiedzę/pamięć o niej :>
Ijon
 
Posty: 99
Dołączył(a): kwietnia 25 2005 - 02:14:38
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez eo » lipca 28 2005 - 14:19:30

Ijon napisał(a):No toś dowalił Eo... :> Że Polski nie było to nie znaczy że w jej miejscu ziała w planecie jakaś kosmiczna dziura, a wszystkim ludziom Panowie w Czerni wykasowali wiedzę/pamięć o niej :>


a co ma piernik do wiatraka ??

Napisałem że nie było wtedy takiego kraju jak Polska. Nie jestem alfą i omegą i bardzo prawdopodobne że mogę się mylić, jednak logicznie rozumująć śmiem wątpić w rzekome autorstwo słów Bismarcka. Po kiego miałby mówić w czasie teraźniejszym o państwie którego od 100 lat nie było ?
eo
 
Posty: 143
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 15:31:58

Postprzez Landsknecht » lipca 28 2005 - 18:55:12

Eo, Żelazny kanclerz może i kraju nie zwalczał, bo i takiego nie było, ale za to zwalczał Polaków i wszystko co było z nimi związane. Czy coś Ci to mówi?: Drang nach Osten, HAKATA, wóz Drzymały, dzieci wrześnieńskie... itd. itp.
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez eo » lipca 29 2005 - 08:53:25

Landsknecht napisał(a):Eo, Żelazny kanclerz może i kraju nie zwalczał, bo i takiego nie było, ale za to zwalczał Polaków i wszystko co było z nimi związane. Czy coś Ci to mówi?: Drang nach Osten, HAKATA, wóz Drzymały, dzieci wrześnieńskie... itd. itp.


LUDZIE!!!!!!!!

Ja Was proszę, czytajcie to co jest tu pisane.

PS Udało mi się zdać do szóstej klasy, także przytoczone przez Ciebie terminy nie są mi obce
eo
 
Posty: 143
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 15:31:58

Postprzez balt » lipca 29 2005 - 13:26:27

generalnie Bismarck nic o Polsce nie mówił, jedynei o Polakach i tutaj eo ma rację.
chyba powiedział coś takiego:
O Polakach:
"chcecie ich zniszczyc - dajcie sie im samym rzadzic..."
Otto von Bismarck

piszę chyba, gdyż nei potwierdziłem tego literalnie, na wikicytatach tego nie ma np.

co do dyskusji z kotem filemonem to szkoda czasu i atłasu. kolesiowi się wszystko pomerdało. cóż...matką Teresą nei jestem, żeby się pochylać nad każdym i wyjaśniać mu jego błędy:)
balt
 
Posty: 130
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 14:58:55

Postprzez De » lipca 29 2005 - 21:50:49

balt napisał(a):generalnie Bismarck nic o Polsce nie mówił, jedynei o Polakach i tutaj eo ma rację.
chyba powiedział coś takiego:
O Polakach:
"chcecie ich zniszczyc - dajcie sie im samym rzadzic..."
Otto von Bismarck

piszę chyba, gdyż nei potwierdziłem tego literalnie, na wikicytatach tego nie ma np.

co do dyskusji z kotem filemonem to szkoda czasu i atłasu. kolesiowi się wszystko pomerdało. cóż...matką Teresą nei jestem, żeby się pochylać nad każdym i wyjaśniać mu jego błędy:)


"dla was jescze możemy coś zrobić - z wami: nic"
De
 

Postprzez Jasiek » lipca 30 2005 - 09:43:04

no nieźle, zaraz zacznicie tu Hitlera cytować i nazistowskie tezy o Polakach jako narodzie, który jest zbyt prymitywny aby rządzić się samemu, zatem potrzebuje zbawczej opieki III Rzeszy.
Jasiek
 

Postprzez Wojciech » sierpnia 9 2005 - 02:48:34

Nie ma jak sobie poczytac o historii, o patriotyzmie, o Polsce. Słowa rzucane na wiatr, takie słowa, które nie płyną z serca.

Co do zapieckowego kumpla Bonifatzego: Panowie, jeśli ktoś jest analfabetą, nie każcie mu czytać Pana Tadeusza. Trzeba zacząć od elementarza.

Co do wypowiedzi pseudo-historycznych: zapraszam na wykłady akademickie, na spotkania z kombatantami. Zachęcam do czytania. Cieszy mnie, że historia Was tak zajmuje, ale, na Boga, starajcie się wyciągać z niej wnioski. Sprzeczki do niczego nie prowadzą, dialog niestety czasami bywa nieowocny, dlatego zrozumienie, ta esencja człowieczeństwa, jest tym, co powinniśmy osiągnąć.

Jesteśmy ludźmi, jesteśmy Polakami. Taka jest kolejność.
Wojciech
 

Postprzez Boruta » sierpnia 14 2005 - 14:54:06

Landsknecht napisał(a):NSZ jest poza tym bardzo nie lubiany z tego względu, że Wojna nie skończyła się dla niego 9 maja 1945 r., a walczył z kolejnym okupantem Polski, z Czerowoną Zarazą (wśród której też niestety byli ludzie o żydowskim pochodzeniu).

A dla innych sie skonczyla? Walczyly oodzialy roznej prowieniencji. I trzeba pamietac ze tylko czesc NSZ walczyla z Spwietami. Byli tacy co sobie uciekli bezpiecznie na zachod nie niepokojeni przez Niemcow.

Łatkę antysemityzmu bardzo łatwo jest w dzisiejszych czas przylepić...

Oni sobie ja sami przyczepili.
file-moon napisał(a): W USA opowiada sie kawaly o gloopich polaczkach.

To wystawia tylko zle swiadectwo Amerykanom.
Politycy WSZYSTKICH ugrupowan kradna i rzadzic nie potrafia, wiec powiedz co wielkiego jest w tej polsce (celowo napisalem z malej litery).
Kradna politycy wszystkich krajow, to zaden polski wynalazek. Zeby zreszta ograniczali sie tylko do kracierzy to jeszcze nie byloby tak zle.

My przegralismy II wojne swiatową (w tydzien),

Troche dluzej nam to zajelo. Bez wzgledu czy masz na mysli kampanie wrzesniowa, czy wojne jako calosc.

my zaatakowaliśmy czechów (2 razy w momencie gdy Hitler ich napadł i pomagalimy jako układ warszawski).

Byc moze nie zdajesz sobie sprawy ale to Czesi zaatakowali Polske gdy napadli ja Lenin z Trockim. Zajecie Zaolzia bylo tylko odzyskaniem terenow zajetych przez Czechoslowacje gdy Polska toczyla wojne z Rosja Sowiecka.
Wiesz dlaczego ludziom sie nie podobało Ogniem i Mieczem (bo nasi za dużo pili) - heheheheh i tak pokazali za mało pojanej i nieudolnej szlachty.

Sugerowalbym troche o tej szlachcie poczytac.

To co wnosza WSZYSTKIE narody to jest dziedzictwem każdego z nas. I NIKT nie ma prawa mówic że ten naród jest lepszy niz jakikolwiek inny, że ta kultura/cywilizacja jest doskonalsza. Albo co gorsze mówić że "Polska jest bardziej moja jak Twoja, bo ja jestem "lepszym" Polakiem"

Wiesz, odnosze wrazenie ze wlasnie to robisz.

Jesteśmy agresorem w Iraku - tak agresorem, uczestniczymy czynnie w wojnie. A ja mam ten kraj popierać,

A co wspolnego kraj z wladza (poza tym ze ta nim rzadzi)? Sam napisales ze masz negatywny stosunek do polityki Izraela, a nie Zydow, dlaczego wiec tutaj utozsamiasz rzadzaca klike z reszta kraju?
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez Landsknecht » sierpnia 15 2005 - 15:30:11

Boruta napisał(a):
Landsknecht napisał(a):NSZ jest poza tym bardzo nie lubiany z tego względu, że Wojna nie skończyła się dla niego 9 maja 1945 r., a walczył z kolejnym okupantem Polski, z Czerowoną Zarazą (wśród której też niestety byli ludzie o żydowskim pochodzeniu).

A dla innych sie skonczyla? Walczyly oodzialy roznej prowieniencji. I trzeba pamietac ze tylko czesc NSZ walczyla z Spwietami. Byli tacy co sobie uciekli bezpiecznie na zachod nie niepokojeni przez Niemcow.

A czy ja napisałem, że inni nie walczyli? Temat był poruszony o NSZ-cie, to i o tym naskrobałem. I warto, chyba dziennikarzowi tego nie trzeba przypominać, pisząc:"...Byli tacy co sobie uciekli bezpiecznie..." napisać "którzy" to tacy? (jaki oddział, pseudo d-dcy itd.). A tak poza tym to ok! 8)
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez Boruta » sierpnia 15 2005 - 15:55:08

Landsknecht napisał(a):A czy ja napisałem, że inni nie walczyli?

Wynikalo to wg mnie z kontekstu.


Temat był poruszony o NSZ-cie, to i o tym naskrobałem. I warto, chyba dziennikarzowi tego nie trzeba przypominać, pisząc:"...Byli tacy co sobie uciekli bezpiecznie..." napisać "którzy" to tacy? (jaki oddział, pseudo d-dcy itd.). A tak poza tym to ok! 8)

Brygada Swietokrzyska NSZ
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez Landsknecht » sierpnia 15 2005 - 16:32:58

Boruta napisał(a):
Landsknecht napisał(a):A czy ja napisałem, że inni nie walczyli?

Wynikalo to wg mnie z kontekstu.


Temat był poruszony o NSZ-cie, to i o tym naskrobałem. I warto, chyba dziennikarzowi tego nie trzeba przypominać, pisząc:"...Byli tacy co sobie uciekli bezpiecznie..." napisać "którzy" to tacy? (jaki oddział, pseudo d-dcy itd.). A tak poza tym to ok! 8)

Brygada Swietokrzyska NSZ

Zostali przemieszczeni do Czech, jak front sowiecki ruszył, bo w końcowym zamyśle było utworzenie polskiego "Legionu Antybolszewickiego". Jednak w maju '45 wznowili działania przeciw Niemcom i w raz z czeskim ruchem oporu wyzwolili obóz koncentracyjny w Holisziowie, a natępnie walczyli jako formacja aliancka u boku armii amerykańskiej, później zostali zdemobilizowani i przekształceni w kompanię wartowniczą w amerykańskiej strefie okupacyjnej. I całe szczeście, że nie spotkał ich podobny los, jak np: Kozaków, którzy pomagali Niemcom w walce z Sowietami, a potem Alianci przekazali ich bez mrugnięcia powieką Czerwonoskórym - o czym można przeczytać w książce Józefa Mackiewicza pt."Kontra"
Także myślę, że nie uciekli sobie.. :x
Przeczytałem jeszcze raz swoją wypowiedź na tema NSZ-u i nie widzę, aby z kontekstu wynikało, że po 9 maja '45 tylko oni stawiali czoła kolejnemu najeźdźcy Polski, chociaż tylko o nich napisałem... co nie znaczy, że tylko oni. :?
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez Boruta » sierpnia 16 2005 - 22:41:32

Landsknecht napisał(a):Także myślę, że nie uciekli sobie..

Coz, mozna to roznie interpretowac.
Przeczytałem jeszcze raz swoją wypowiedź na tema NSZ-u i nie widzę, aby z kontekstu wynikało, że po 9 maja '45 tylko oni stawiali czoła kolejnemu najeźdźcy Polski, chociaż tylko o nich napisałem... co nie znaczy, że tylko oni. :?

Ja odnioslem takie wrazenie skjoro napisales ze za to NSZ byly nielubiane. AK tez walczylo, a jednak nie bylo az tak "nielubiane".
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Boruta
 
Posty: 260
Dołączył(a): sierpnia 14 2005 - 14:00:58
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia

Postprzez dziub » sierpnia 17 2005 - 14:21:28

NSZ walczył w powstaniu (m.in Brygaa Motorowa) Poza tym wielu AKowców było narodowcami. I tak-to prawda, NSZ mordował żydów (było kilka marginalnych przypadków), NSZ walczył z AL, AL mordowała NSZ, AL mordowała żydów itp. Starczy?
dziub
 
Posty: 7
Dołączył(a): sierpnia 2 2005 - 10:40:03

Postprzez 304 » sierpnia 17 2005 - 16:26:54

gdybyśmy polską historię, wydarzenia, ludzi analizowali tylko pod kontem tego, czy byli fajni czy niefajni dla Żydów to by się mogło okazać, ze większość chlubnych wydarzeń miała jakieś antyżydowskie epizody. przecież AK tez odstrzeliła paru komunistów którzy - tak się złożyło - byli Żydami.myślę że czyny Polaków trzeba oceniać po tym , co znaczyły dla Polski i narodu polskiego a nie żydowskiego. to zostawmy Żydom.a traktowanie stosunku do Żydów jako wyłącznego i uniwersalnego miernika moralności to chyba przejaw modnego dziś, polit-poprawnego kołtuństwa. takim "moralizatorom" polecam pogawędkę z jakimś Palestyńczykiem albo dowolnym AK-owcem który był więźniem w czasach stalinowskich.
304
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron