narodowcy w Powstaniu Warszawskim

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez file-moon » lipca 23 2005 - 00:31:03

Tak - owszem - aczkolwiek z jego ust wyszedł tekst najlepiej określający Polaków.

Kochacie tak bardzo tą ojczynę a nienawidzicie tak wielu którzy uważają się za Polaków - tylko dlatego że nie pasują wam oni do waszego szablonu idelanego Polaka.

Nacjonaliści (mówicie pięknie narodowcy) istnieli zawsze gdy pojawiał się kryzys, oby kryzysu nie było, jeśli będzie to stanę po drugiej strony barykady. ;]

"Biada narodom które ojczyznę kochają bardziej jak wolność"
file-moon
 

Postprzez Valdas » lipca 23 2005 - 16:10:43

Bla. bla, bla...
Niskich lotów demagogia. "My", "Oni", "druga strona barykady" - o czym Ty piszesz? Co chcesz udowodnić? Że Polacy są "maluczkim" narodem? Współczuję Ci, że sam żyjesz w takim przekonaniu.
Valdas
 
Posty: 240
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 11:47:37

drodzy...

Postprzez fan2 » lipca 23 2005 - 16:29:21

Internet ma swoj powab - mozna dyskutowac z kazdym i o wszystkim. TO swietnie. Jest jednak i druga, gorsza strona tego medium - nie widzimy, kto w rzeczywistosci siedzi po "drugiej stronie" klawiatury.
I dobrze sie dzieje, ze bronicie, Wy, ktorzy file-moonowi odpowiadacie, slusznej sprawy, ale ja tak sobie mysle, ze On chyba w kulak sie smieje, ze tak Was/nas nabiera na takie teksty... Bo nie wierze, ze az tak mozna (np. rece sobie za oceanem urabiajac) zglupiec i oszalec okrutnie.
Czolem wszystkich!
P.S.
Trzymajmy sie przed tegorocznymi wyborami, bo niedlugo utwory LC beda przez czesc partii skrajnych w spotach reklamowych uzywane - vide zlodziejskie traktowanie daty 1 sierpnia przez pewna mlodziezowka skrajnie prawicowa, ktora Warszawiakom kaze na bacznosc stac o 17.00...
fan2
 

Postprzez Ryszard » lipca 23 2005 - 23:40:54

jak tak wszyscy będą panikować, ze skrajna prawica ukradnie Lao ich muzę, to jeszcza Lao na dobre sie wystraszy i specjalnie zrobi klipa sld, sdpl czy komuś innemu na lewo.
Maryjo chroń !
Ryszard
 

Postprzez Landsknecht » lipca 24 2005 - 10:53:52

Myślę, że najszybciej przywłaszczyć by mogła pewna motywy muzyczne Lao pewna formacja chłopska z jej śniadym dowódcą o wiele znaczących inicjałach A.L. Jak wiadomo bandy AL niezbyt dobrze zapisały się w historii wojennej Polski... :lol:
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

obciach

Postprzez jdkowal » lipca 24 2005 - 18:48:29

Panowie Internacjonały i Narodowcy,

O Polsce rozprawiacie a byki stawiacie. Nie potraficie PISAĆ po polsku.

twoji
bodajrze
zdażyło

Wstyd !!! Do podstawówki, Panowie, do podstawówki

jdkowal
jdkowal
 

Postprzez Ryszard » lipca 24 2005 - 19:58:58

nie, AL jest obciachowy dla Lao. i zbyt jednoznaczny. oni wola tą mętną wodę liberalnej post-demokracji. myślę że pucują politykierom z PO.
Ryszard
 

Drogi Rysiu

Postprzez fan2 » lipca 24 2005 - 21:27:06

Ryszard napisał(a):nie, AL jest obciachowy dla Lao. i zbyt jednoznaczny. oni wola tą mętną wodę liberalnej post-demokracji. myślę że pucują politykierom z PO.


Drogi Rysiu, ja tak po prosbie - nie lubisz muzyki LC - idz sobie z tego forum, dobra? Ja wiem, ze kazdy moze tu wchodzic i - technicznie rzecz ujmujac - wypisywac cokolwiek. Ale moze daj spokoj, dobra?
Wole nie pytac jakiej quasi-partii politycznej kibicujesz. Rob to w kazdym razie nie na tej stronie, sio. Bedzie dzieki temu fajniejsza :P
fan2
 

Postprzez Ryszard » lipca 26 2005 - 12:32:32

kibicuję Demokratom.pl choć rzeczywiści mam dość radykalne poglądy. jak nie podejmiemy radykalnych kroków to prawica na dobre przejmie władzę w Polsce. trzeba tworzyć radykalne grupy sprzeciwu w obronie demokracji i grupy samoobrony przed przemocą wszechpolaków. tak jak IRA albo UCK, inaczej po nas. jeśli policja nie może sobie poradzić z faszystami, nich da nam broń i my to zrobimy ! nie oszczędzimy ani jednego. demokracja albo śmierć !
Ryszard
 

Postprzez Goornik » lipca 26 2005 - 13:38:08

Ryszard napisał(a):kibicuję Demokratom.pl choć rzeczywiści mam dość radykalne poglądy. jak nie podejmiemy radykalnych kroków to prawica na dobre przejmie władzę w Polsce.

No tak... w końcu prawica rządzi Polską nieprzerwanie od pokoleń.
A liderzy demokratów.pl tacy jak Mazowiecki to pewnie się z lewicy wywodzą?
Rozumiem, że ogień zwalczamy ogniem a prawicę za pomocą prawicy.
Ryszard napisał(a):trzeba tworzyć radykalne grupy sprzeciwu w obronie demokracji i grupy samoobrony przed przemocą wszechpolaków. tak jak IRA albo UCK, inaczej po nas.

To ja proponuję stworzyć RGSPR - Radykalną Grupę Samoobrony Przeciw Ryszardowi.
Ryszard napisał(a):jeśli policja nie może sobie poradzić z faszystami, nich da nam broń i my to zrobimy! nie oszczędzimy ani jednego.

Nam, czyli komu?
Ryszard napisał(a):demokracja albo śmierć!

Taaa... demokracja albo śmierć, Nicea albo śmierć itd. Równie radykalne, co puste hasła.
Na koniec pytanie:
W czym lepszy jest Twój radykalizm od radykalizmu sporej części Wszechpolaków?
Według mnie oba są równie groźne. W zasadzie radykalizm pod wszelką postacią jest groźny.
Goornik
 
Posty: 34
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 09:19:21
Lokalizacja: Kraków

a ja Was pozdrawiam.

Postprzez file-moon » lipca 26 2005 - 20:23:04

Dziekuje za ciekawe wypowiedzi i zapraszam do nastepnych.

Jeśli narodowcy (przepraszam za przejezyczenie chciałem powiedzieć nacjonaliści) sa tak wspaniałym lekarstwem na każde zło to dlaczego po dojsciu oszołomów z skrajnymi poglądami okoliczne kraje się niepokoją, dlaczego niepokoją się ludzie nauki, ludzie myślący.

Nie mam ochoty aby jakies pajace raczyły mnie zapuszkować dlatego że nie znam hymnu lub że nie stoje na baczność pod śnieszną flagą, co teraz sobą reprezentuje nasz naród.

Jesteśmy agresorem w Iraku - tak agresorem, uczestniczymy czynnie w wojnie. A ja mam ten kraj popierać, heheheh, zobaczcie ilu wyjechalo i nie chca wracać, kochamy ten kraj. Przejdzcie sie ulicamy i zobaczcie jak bardzo go kochamy.

A dzieki takim oszołomom jak walsi koledzy (może i jak wy) to nie pojdę na mecz z dzieckiem (bo sie boje o jego bezpieczeństwo)-narodowcy, kpina.

Na szczęście jak wasi polityczni reprezentancji przyjda to ..... nakradną i pojdą (jak każdy inny polityk) - i zobaczycie jak kochaja ten kraj.

pozdrawiam ;]
file-moon
 

Re: a ja Was pozdrawiam.

Postprzez Valdas » lipca 26 2005 - 21:03:32

file-moon napisał(a):Dziekuje za ciekawe wypowiedzi i zapraszam do nastepnych.

Ależ drogi file-moonie! Co uważniejsi sz:: u::: tego forum już zdążyli poznać Twe "poglądy" i nie musisz już ich nam tu wyłuszczać, bo wydaje mi się, że nawet uzupełniając listę wad Polski nie zmienisz pewnych uczuć, zwanych patriotyzmem, które to zapewne nie są obce większości sz::: u:: tego forum. Formy tegoż zapewne są dość różne, ale przecie my Polacy ;-)
Jeżeli jednak uznasz za słuszne nadal tłumaczyć nam, maluczkim, prawdy tego świata, mam prośbę: udzielając odpowiedzi KONKRETNYM użytkownikom ustosunkowując się do KONKRETNYCH ich wypowiedzi. Im mniej haseł i wodolejstwa - tym lepiej. Np. w powyższym poście. Kto tu twierdzi, że będą lekarstwem? Jakie kraje masz na myśli?
Ostatnio edytowano lipca 27 2005 - 07:33:44 przez Valdas, łącznie edytowano 1 raz
Valdas
 
Posty: 240
Dołączył(a): kwietnia 23 2005 - 11:47:37

Postprzez Landsknecht » lipca 27 2005 - 03:17:06

File-moon ty terrorysto forumowy :twisted:
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez ksiezycowy kot » lipca 28 2005 - 00:22:04

dziekuje

Nie bede juz czynil zamachow na wasza swieta ojczyzne - ;]
ksiezycowy kot
 

Postprzez eo » lipca 28 2005 - 12:11:00

ksiezycowy kot napisał(a):dziekuje

Nie bede juz czynil zamachow na wasza swieta ojczyzne - ;]


za mały kotek jesteś filemonku co by jej coś zrobić :) Że się na chwilę wtrącę, ale sądzę że coś Ci się pomieszało w główce, może to z upałów. Jeśli dla Ciebie patriota i nacjonalista to to samo to naprawdę szkoda słów moich, Twoich i kolegów. Poczytaj popatrz poogladaj. Jak narazie to cały Twój światopogląd opiera się na prostych banałach, zasłyszanych legendach i opowieściach kolegów. Nie trzeba być łysym nacjonalistą żeby kochać swój kraj. Oczywiście Ty się nim brzydzisz, Ty masz go w d..ie, ale chcesz czy nie chcesz innego mieć nie będziesz. Więc stawiasz swój światopogląd na negacji wszystkiego co polskie. Szkoda. Najgprsze jest to że nic nie masz więcej. Żal mi Ciebie, naprawdę.

Ps nie znam całego życiorysu Otto Bismarcka i tego co w życiu powiedział, ale nie sądzę żeby się wypowiadał na temat upadku Polski, gdyż podczas jego życia takiego kraju nie było.
eo
 
Posty: 143
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 15:31:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości