Czerniaków i hitlerowcy

Forum dyskusyjne o płycie "Powstanie Warszawskie" oraz o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Opinie słuchaczy, kontrowersje.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Czerniaków i hitlerowcy

Postprzez Ki$lu » maja 28 2007 - 22:40:37

Elo, mam takie dwa problemy:
1) Co znacza te słowa w piosence hitlerowcy:
obergrupenfuhrer, gruppenfuhrer, oberfuhrer?
2) Co to za rosyjskie zdanie w trakcie piosenki czerniakow i co oznacza?
Bo patrze na te teksty z Powstania Warszawskiego a tam nic nie ma takiego a ja takie wyraznie slysze :/
Z gory dzieki za pomoc
Pzdr :wink:
Ki$lu
 
Posty: 16
Dołączył(a): maja 18 2007 - 21:05:22
Lokalizacja: Katowice

Postprzez ibliss » maja 28 2007 - 23:16:53

Oberführer - ranga oficerska w Waffen-SS i SA, odpowiadająca randze "starszego" pułkownika.

Oberguppenführer- stopień wojskowy obowiązujący w SS i SA. Jego odpowiednikiem w polskiej armii jest generał broni. Zaś w Wehrmachcie odpowiadał mu stopień generała pułkownika. Od roku 1942 poprzedzał stopień Oberstgruppenführera.

Gruppenführer- stopień wojskowy w SS i SA. Odpowiada stopniowi polskiego generała dywizji. W organizacjach paramilitarnych III Rzeszy poprzedzał stopień Oberguppenführera.

(za: wikipedia.pl)

i to by było na tyle ;)

a z czerniakowem to przyznam, że nie wiem i też mnie to ciekawi.. jakby ktoś mógł..?

pozdrawiam

up date: a propos! czy ktoś wie, bo ja nie jestem w stanie dosłyszeć, co Spięty śpiewa na koncertach gdzieś w połowie zrzutów, po 'frrrr' i tym takim przycichnięciu..?
ibliss
 
Posty: 98
Dołączył(a): maja 27 2007 - 21:01:42
Lokalizacja: warszawa

Postprzez rodyna » czerwca 2 2007 - 10:58:34

Pozwolę sobie użyć transkrypcji fonetycznej :) "Czem mniejsze znajesz tym łuczsze" - oznacza: Im mniej wiesz tym lepiej. Pozdrawiam :)
rodyna
 
Posty: 12
Dołączył(a): kwietnia 27 2006 - 22:02:09

Postprzez milen » czerwca 6 2007 - 19:50:18

to jak już jesteśmy przy tłumaczeniach z rosyjskiego to ja tez mam prośbę. Czy ktoś może przetłumaczyć to co leci na początku Czerniakowa w wersji z singla? Jest tam kilka słów puszczonych jako sample i zdanie wypowiadane przez Spiętego.
milen
 
Posty: 89
Dołączył(a): stycznia 30 2007 - 21:13:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Landsknecht » czerwca 6 2007 - 22:14:54

Pierwsze, nie wiem, czy to przypadkiem nie mówi Józef Stalin(?) (będzie fonetycznie) - wot pa etamu ja... oto dlaczego ja...
Drugie, tekst Spiętego - drug ostaw pakurit' przyjacielu zostaw pojarę
Trzecie, kontynuacja pierwszego - ...piszu mnoga o wajnie ...piszę dużo o wojnie
Czwarte, Spięty (tekst Bułata Okudżawy "Wybaczcie Piechocie" albo "Piosenka o piechocie") Prostitie piechotie szto tak nierozumna bywajet ona... Wybaczcie piechocie, że bywa tak nierozumna...

Chyba wszystko :P
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie

Postprzez Wolfgang » czerwca 20 2007 - 17:49:26

skoro to temat o piosence "Czerniaków" to i ja zadam pytanie ... co oznacza słowo "Druzia" ?
Mimo usilnych starań nadal nie moge tego rozszyfrować
Wolfgang
 
Posty: 1
Dołączył(a): czerwca 6 2007 - 17:36:17

Postprzez Landsknecht » czerwca 20 2007 - 19:06:46

Druzja liczba mnoga od drug = przyjaciel :wink:
Tam, w wagonie, kira ostra
Szyby lecą, dziwy szczą
Jedzie pociąg anarchistów
Wolna droga, dalej stąd
Landsknecht
 
Posty: 426
Dołączył(a): czerwca 21 2005 - 19:37:05
Lokalizacja: Wola :-) Księstwo Mazowieckie


Powrót do Płyta "Powstanie Warszawskie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron