Gusła a PW

Forum dyskusyjne o płycie Gusła.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Postprzez k. » listopada 24 2006 - 17:27:44

W sumie uważam że obie płyty są świetne i mogłabym ich słuchać na okrągło (zachowuje jednak umiar bo boję się że mi się znudzą...xD)
ale jeżeli miałabym wybrać jedną z nich to wolę Gusła.... mają taki niesamowity klimat.... i strasznie fajne teksty.Bardzo podoba mi się ta słowacko-mickiewiczowska-(i wiele wiele innych) mieszanka. chylę czoła.
człowiek budzi się rano i wie że ma w sobie owce-to naturalne uczucie

bar pod kogutkiem pusty już prawie
k.
 
Posty: 7
Dołączył(a): listopada 24 2006 - 17:10:09
Lokalizacja: katowice

Postprzez puella » listopada 27 2006 - 17:02:35

Według mnie tych płyt nawet nie można porównywać, opowiadają o zupełnie innych światach, nie mają ze sobą nic wspólnego...
Ale zgadzam się z HardChief`em, że "Astrolog" z PW jest lepszy niż tan z "Guseł".

Jestem pełna podziwu dla ich pracy. Tym bardziej, że nie "grają" wielkich artystów...W moim odczuciu ich muzyka płynie prosto z serca.
puella
 
Posty: 1
Dołączył(a): listopada 17 2006 - 19:42:37
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Adam » listopada 27 2006 - 17:26:06

puella napisał(a):Ale zgadzam się z HardChief`em, że "Astrolog" z PW jest lepszy niż tan z "Guseł".


Mi natomiast do gustu przypadł bardziej ten z "Guseł" :)
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Freya » stycznia 9 2007 - 16:07:04

Pisze tu, chociaż nie ma to zwiazku jako takiego z tematem. To nie chcialam tworzyć osobnego, to nie jest żadna dyskusja.
Bo.. Gusła słuchane w nocy kiedy juz wszyscy spią, jest ciemno za oknem i zupełnie cicho, sa dla mnie jedna z piekniejszych rzeczy jakie mam okazję doświadczać.
i po tej godzinie słuchania, już wcale nie chce się spać, tylko człowiek gapi sie w ciemnosc coraz szerzej otwierajac oczy.
Szukałam Cię we wszystkich miejscach, w których Ciebie nie ma..
I nie znalazłam tych miejsc, w których jesteś.....
Freya
 
Posty: 49
Dołączył(a): sierpnia 17 2006 - 20:04:35

Postprzez Adam » stycznia 9 2007 - 19:26:22

Podpisuję się pod tym. Piękna sprawa, dopiero w nocy można poczuć ten klimat.
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Kukułka » stycznia 10 2007 - 11:56:15

"Gusła" klimatycznie bronią się wszędzie:) słuchamy tej płyty w pracy walcząc z papierami na biurku i jest fantastycznie- czasem tylko jakiś audytor się wystraszy:)
Sailing England by the pound
Kukułka
 
Posty: 12
Dołączył(a): czerwca 26 2006 - 14:29:00
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Szniippo » stycznia 26 2007 - 11:35:21

Osobiście uważam, że Lao Che jest najbardziej oryginalnym i, co nie zawsze idzie z tym w parze, najlepszym zespołem w Polsce. Nikt nie ma takiej wyobraźni, jak oni. Kojarzą mi się trochę z zespołami progresywnymi lat 60-70tych typu Yes, King Crimson, czy nawet Pink Floyd. Są niepowtarzalni. Ich muzyka jest trudna i tylko ludzie o dobrym uchu moga zrozumieć ich muzykę.
Co do płyty, która lepsza... obie sa genialne. Róznią się jak cholera. I dlatego są genialne. Gusła tajemnicze, z mnóstwem smaczków, ogromną paletą dźwiękowych barw, i z kosmiczną liczbą interpretacji. Powstanie zaś jest bardziej czadowe i bardziej... że tak powiem jednolite. Nie dziwota, przecie to koncept. ;) Ale jest też wiele muzycznych smaczków. Np powtarzające się motywy. Barykada - Kanały. Zrzuty - Przebicie do Śródmiescia. I tak dalej. Ustawiam te płyty na szczycie polskich dokonań pierwszego dziesięciolecia XXI wieku.
"...chcesz zabić zniszczyć zniewolić nienawiść ja też..."
Szniippo
 
Posty: 6
Dołączył(a): stycznia 25 2007 - 17:52:31
Lokalizacja: Podolandia

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Gusła"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron