INTERTEKSTUALNOŚĆ PŁYTY "GUSŁA" ZESPOŁU LAO CHE

Forum dyskusyjne o płycie Gusła.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Gusła - praca

Postprzez MarCo » sierpnia 24 2006 - 11:24:47

Witam. Bardzo interesujaca praca. Prosze o przysłanie 1marso@interia.pl Pozdrawiam panmarek
MarCo
 

Postprzez karol » sierpnia 24 2006 - 15:18:28

jesli mozna to ja tez poprosze - karol-iron@o2.pl
karol
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 21 2006 - 12:47:35

Postprzez tasha » sierpnia 29 2006 - 12:26:56

też jestem zainteresowana tasha_@vp.pl
tasha
 

Postprzez Coleen » września 2 2006 - 13:16:27

i ja, i ja !! :D

noname04@interia.pl

ogromne wrażenie... gratuluję ;)
Chodzę po wodzie
Zawracam łodzie
Ja jestem Cygan
Złodziej na głodzie
Coleen
 
Posty: 24
Dołączył(a): września 1 2006 - 16:23:33
Lokalizacja: daleka północ

Postprzez balzac » września 3 2006 - 15:20:16

to ja też bym prosił :)
mgrpawello@gmail.com
balzac
 
Posty: 47
Dołączył(a): sierpnia 29 2006 - 17:57:52

Postprzez Sargon » września 5 2006 - 15:26:22

Witam:) Mam nadzieję, że każdy, kto prosił o pracę dostał maila z zawartością. Już niedługo postaram się umieścić plik na jakiejś stronce, tak więc wpisywane adresów będzie zbędne;) pozdrawiam i dzięki za wszystkie recenzje. pm
Sargon
 
Posty: 12
Dołączył(a): grudnia 3 2005 - 03:09:22
Lokalizacja: Śrem

Postprzez Sargon » września 13 2006 - 13:35:41

Wszystkich zainteresowanych pracą, odsyłam do linka http://skocz.pl/gusla tam można już ściągnąć cały tekst w dokumencie wordowskim. Dzięki wszystkim za pozytywne recenzje. Co bardzo cieszy - negatywnych jak na razie nie wychwyciłem:) Pozdrawiam, przyjemnego czytania.
Sargon
 
Posty: 12
Dołączył(a): grudnia 3 2005 - 03:09:22
Lokalizacja: Śrem

Postprzez balzac » września 20 2006 - 18:28:16

Przeczytałem, dumny jestem z siebie, nie lubie czytać 'sprzedkompa'. Mnie się praca podoba bardzo, bardzo dużo informacji, aż chyba pokaże to siostrze (mgr filologii polskiej) i się może przekona gadzina do Lao Che :P
balzac
 
Posty: 47
Dołączył(a): sierpnia 29 2006 - 17:57:52

Opinie!

Postprzez Moravagin » stycznia 24 2007 - 16:21:30

Uważam, że w naszym kraju rosnie (obok pokolenia dresów, new panczurów sluchajacych Evanescence i disco ciotek) pokolenie "właściwych patriotów", ludzi wrażliwych i pełnych właściwego spojrzenia na świat. To, że ktoś pisze taką pracę, udowadnia że jest człowiekiem z takiego pokolenia. Czytałem już 3 inne laboraty o Powstaniu Warszawskim i jedną krótką pracę o Gusłach (napisana przez gimnazjaliste!), co udowadnia, że jest takich ludzi więcej. Ludzi ceniących dobrą, wypełnioną uczuciami muzykę.

Co do pracy jaką właśnie skończyłem czytać słuchając przy tym po raz nie wiem który moich ukochanych Guseł, stwierdzam że został tu wykonany kawał dobre, roboty. Spięty przy pisaniu tych tekstów nie sądził pewnie, że beda one oceniane przez filologów, albo co lepsze - wykorzystywane przez nich na lekcjach (tak jak nie sądzi, że PW będzie puszczane i polecane na lekcjach historii).

Z tego co wiem od kumpla, autor dostał 5. Mysle, ze w pełni zasłuzoną. A co wy myslicie o tej pracy, bo jak na razie oprócz 3 słów "Super! swietna praca" albo "czy moge poprosic prace na maila"? nie widzę zadnych glębszych opinii. Napiszcie czy warto było ją czytac i czy widzicie moze jeszcze wiecej jakichs odniesien do literatury..itd

Pozdrawiam - Mora
Moravagin
 
Posty: 5
Dołączył(a): stycznia 15 2007 - 14:18:21

Postprzez Szym » marca 26 2007 - 13:53:28

Ja po przemyśleniu dokładniej tego co zawarte jest na tej płycie Lao Che doszedłem do wniosku dotyczacego piosenki Klucznik.

Aby dobrze odebrać to o co mi chodzi trzeba znać funkcje literacką jaką pełniła postać Klucznika w Makbecie. Jego monolog miał za zadanie rozładować atmosfere (groteskowo bluzgał na ludzi w nocy dobijających się do zamku). Także i tutaj utwór zarówno muzycznie jak i tekstowo odbiega od pozostałych piosenek. Stanowi taką odskocznie od tematu zarówno w płaszczyźnie muzycznej jak i literackiej.

Co sądzicie o takim wniosku.
Szym
 
Posty: 3
Dołączył(a): marca 25 2007 - 10:27:39

Postprzez Coleen » marca 30 2007 - 12:54:35

Eureka!
Chodzę po wodzie
Zawracam łodzie
Ja jestem Cygan
Złodziej na głodzie
Coleen
 
Posty: 24
Dołączył(a): września 1 2006 - 16:23:33
Lokalizacja: daleka północ

Postprzez Sargon » maja 2 2007 - 08:51:52

Rzeczywiście Szym, mozesz mieć trochę racji z tym szekspirowskim klucznikiem. Jednak gdy rozmawiałem z Hubertem, nic o Makbecie nie wspominał przy okazji omawiania tego utworu. Moja nieuwaga, że nie dopisałem tego jako kolejnego kontekstu.

Od razu mam małą prośbę. Dostałem kilkadziesiąt maili od maturzystów, studentów, a nawet gimnazjalistów z prośbą o zgodę na wykorzystanie pracy. Jeśli ktoś ma zamiar zaczerpnąć z niej jakiekolwiek fragmenty do swoich dzieł, to oczywiście nie ma sprawy. Wrzucić proszę mnie tylko do bibliografii i już. I proszę jeszcze o jedno - nie piszcie próśb o wysłanie pracy. Cały tekst można ściągnąć stąd:

www.skocz.pl/gusla

Jeśli macie konkretne pytania co do zagadnień, zapraszam:)
pzdr
Sargon
 
Posty: 12
Dołączył(a): grudnia 3 2005 - 03:09:22
Lokalizacja: Śrem

Postprzez Cynamonka » listopada 20 2007 - 21:06:32

Tekst dobry, jednak parę cytatów pozostało nieodkrytych.

Radość wypełnia serce moje, gdyż mogę od siebie coś dodać.

"Dla wszystkich zbiegów spod sztandaru godność własnej" -cytat ze "Sklepów cynamonowych" Brunona Schulza, a dokładniej z "Ulicy Krokodylej".
Z tego też pochodzi określenie "dezertera moralnego", całe zdanie brzmi następująco:

"Dzielnica ta była eldoradem takich dezerterów moralnych, takich zbiegów spod sztandaru godności własnej"
Cynamonka
 
Posty: 1
Dołączył(a): listopada 20 2007 - 20:40:43

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Gusła"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron