nałożnica

Forum dyskusyjne o płycie Gusła.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

nałożnica

Postprzez zaruk » kwietnia 6 2008 - 00:51:57

Witam wszystkich.
Niestety, wychodzę już z lekkiego ciągu opilczego, który stał sie mym udziałem dzisiejszego wieczora i pozwolił mi - po raz kolejny - wyłowić z utworu "nałożnica" pewien smaczek, w zasadzie główny - dla mnie - smak tej piosenki. Otóż w jej końcowym momencie, przy zwiększonej mocy głośników (jakby z zaświatów) daje się wysłuchać kościelna (?) pieśń płynąca jakby w eterze (trzaski) przez tysiące kilometrów (bredzę już lekko). Robi ona na mnie niewyjaśnione wrażenie, związane chyba z lekturą romantyków i pozytywistów (Henryk), ale też Odojewskiego. Nie wdając sie w dalsze dywagacje: czy ktoś z szanownego towarzystwa zwrócił uwagę na ten motyw? Jeśli tak, to cóż to jest za pieśń? Może ktoś wie?
zaruk
 
Posty: 2
Dołączył(a): kwietnia 5 2008 - 23:20:41
Lokalizacja: żoliborz

Postprzez ibliss » kwietnia 6 2008 - 15:56:54

zwróciłam. jak się słucha w niezłych słuchawkach tak głośno jak ja, to wszystko słychać ;)
a co to za pieśń to też ciekawam. niestety, nie moja działka, absolutnie.
tak zwana ludzkość w obłędzie.

silence is sexy.
ibliss
 
Posty: 98
Dołączył(a): maja 27 2007 - 21:01:42
Lokalizacja: warszawa

Postprzez zaruk » kwietnia 8 2008 - 11:15:19

Rany. Trochę byłem wcięty jak to pisałe, wyszło okropnie. Na trzeźwo: super samplik, artyści wstrzelili się z nim doskonale, przy czym fajne jest, że jest on głęboko schowany, nie jest nachalny, wymaga wsłuchania się. Z tym Odojewskim zajechałem mocno, ale rzeczywiście jest coś z Kresów i końca pewnej epoki w jego książce "Zasypie wszystko, zawieje". No, i dlatego go wspomniałem. Zresztą, w innych utworach też są pochowane różne zagadki. Dlaczego, na przykład, w jednym z nich pod koniec leci praski szlagier "Pepita"?
zaruk
 
Posty: 2
Dołączył(a): kwietnia 5 2008 - 23:20:41
Lokalizacja: żoliborz


Powrót do Płyta "Gusła"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron