Katastrofa samolotu prezydenckiego

Tematy i opinie użytkowników. Zaproponuj temat, rozpocznij dyskusję. Pełna dowolność.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez gad44 » kwietnia 10 2010 - 10:14:28

Aż trudno w to uwierzyć... W naszej historii jeszcze nie zdarzyło się coś takiego...
Aż nie wiem co napisać. Ja pierdolę.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Something » kwietnia 10 2010 - 10:33:59

W końcu jest jakaś szansa na zmiany.
Trochę tych niezatapialnych osób poszło w piach.

Szkoda tylko, że wprowadzą żałobę narodową i koncerty odwołają :evil:
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez gad44 » kwietnia 10 2010 - 10:44:48

Something napisał(a):W końcu jest jakaś szansa na zmiany.
Trochę tych niezatapialnych osób poszło w piach.

Szkoda tylko, że wprowadzą żałobę narodową i koncerty odwołają :evil:


...

Chryste Panie... Człowieku... Aż brak mi słów na to co napisałeś... Zginęło 132 ludzi... Ludzi niezwykle ważnych dla państwa. Teraz nie jest ważne to jaką partię reprezentowali.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Something » kwietnia 10 2010 - 10:48:02

Teraz mówili, że 130.
Części szkoda.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez gad44 » kwietnia 10 2010 - 10:54:19

Nie wiem jak możesz tak pisać. Naprawdę nie ogarniam tego. To byli ludzie, rozumiesz to? Nie wiem jak można napisać o śmierci ludzi "trochę tych niezatapialnych osób poszło w piach".

Najpierw powinno być Człowieczeństwo, a dopiero później poglądy polityczne...
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez gad44 » kwietnia 10 2010 - 11:06:27

Lista pasażerów:


Pan Lech KACZYŃSKI Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pani Maria KACZYŃSKA Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

DELEGACJA OFICJALNA

1. Pan Ryszard KACZOROWSKI b. Prezydent RP na Uchodźctwie
2. Pan Krzysztof PUTRA Wicemarszałek Sejmu RP
3. Pan Jerzy SZMAJDZIŃSKI Wicemarszałek Sejmu RP
4. Pani Krystyna BOCHENEK Wicemarszałek Senatu RP
5. Pan Jerzy BAHR Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej
6. Pan Władysław STASIAK Szef Kancelarii Prezydenta RP
7. Pan Aleksander SZCZYGŁO Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
8. Pan Jacek SASIN Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP
9. Pan Paweł WYPYCH Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
10. Pan Mariusz HANDZLIK Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
11. Pan Andrzej KREMER Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
12. Pan Stanisław KOMOROWSKI Podsekretarz Stanu w MON
13. Pan Tomasz MERTA Podsekretarz Stanu w MKiDN
14. Gen. Franciszek GĄGOR Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
15. Pan Andrzej PRZEWOŹNIK Sekretarz ROPWiM
16. Pan Maciej PŁAŻYŃSKI Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
17. Pan Mariusz KAZANA Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ

PRZEDSTAWICIELE PARLAMENTU RP

1. Pan Leszek DEPTUŁA Poseł na Sejm RP
2. Pan Grzegorz DOLNIAK Poseł na Sejm RP
3. Pani Grażyna GĘSICKA Poseł na Sejm RP
4. Pan Przemysław GOSIEWSKI Poseł na Sejm RP
5. Pan Sebastian KARPINIUK Poseł na Sejm RP
6. Pani Izabela JARUGA – NOWACKA Poseł na Sejm RP
7. Pan Zbigniew WASSERMANN Poseł na Sejm RP
8. Pani Aleksandra NATALLI – ŚWIAT Poseł na Sejm RP
10. Pan Arkadiusz RYBICKI Poseł na Sejm RP
11. Pani Jolanta SZYMANEK – DERESZ Poseł na Sejm RP
12. Pan Wiesław WODA Poseł na Sejm RP
13. Pan Edward WOJTAS Poseł na Sejm RP
14. Pani Janina FETLIŃSKA Senator RP
15. Pan Stanisław ZAJĄC Senator RP

OSOBY TOWARZYSZĄCE

1. Pan Janusz KOCHANOWSKI Rzecznik Praw Obywatelskich
2. Pan Sławomir SKRZYPEK Prezes Narodowego Banku Polskiego
3. Pan Janusz KURTYKA Prezes Instytutu Pamięci Narodowej
4. Pan Janusz KRUPSKI Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

PRZEDSTAWICIELE KOŚCIOŁÓW I WYZNAŃ RELIGIJNYCH

1. Ks. Bp. gen. dyw. Tadeusz PŁOSKI Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego
2. Abp gen. bryg. Miron CHODAKOWSKI Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego
3. Ks. płk Adam PILCH Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe 4. Ks. ppłk Jan OSIŃSKI Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

PRZEDSTAWICIELE RODZIN KATYŃSKICH I INNYCH STOWARZYSZEŃ

1. Pan Edward DUCHNOWSKI Sekretarz Generalny Związku Sybiraków
2. Ks. prałat Bronisław GOSTOMSKI
3. Ks. Józef JONIEC Prezes Stowarzyszenia Parafiada
4. Ks. Zdzisław KRÓL Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007
5. Ks. Andrzej KWAŚNIK Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich
6. Pan Tadeusz LUTOBORSKI
7. Pani Bożena ŁOJEK Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej
8. Pan Stefan MELAK Prezes Komitetu Katyńskiego
9. Pan Stanisław MIKKE Wiceprzewodniczący ROPWiM
10. Pani Bronisława ORAWIEC - LOFFLER
11. Pani Katarzyna PISKORSKA
12. Pan Andrzej SARIUSZ – SKĄPSKI Prezes Federacji Rodzin Katyńskich
13. Pan Wojciech SEWERYN
14. Pan Leszek SOLSKI
15. Pani Teresa WALEWSKA – PRZYJAŁKOWSKA Fundacja „Golgota Wschodu”
16. Pani Gabriela ZYCH
17. Pani Ewa BĄKOWSKA wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego
18. Pani Maria BOROWSKA
19. Pan Bartosz BOROWSKI
20. Pan Dariusz MALINOWSKI

PRZEDSTAWICIELE SIŁ ZBROJNYCH RP

1. Gen. broni Bronisław KWIATKOWSKI Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP
2. Gen. broni pil. Andrzej BŁASIK Dowódca Sił Powietrznych RP
3. Gen. dyw. Tadeusz BUK Dowódca Wojsk Lądowych RP
4. Gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI Dowódca Wojsk Specjalnych RP
5. Wiceadmirał Andrzej KARWETA Dowódca Marynarki Wojennej RP
6. Gen. bryg. Kazimierz GILARSKI Dowódca Garnizonu Warszawa


Źródło: http://sloniowski.pl/2010/04/lista-pasa ... denckiego/

Something jestem ciekaw czy byłbyś w stanie stanąć twarzą w twarz z rodzinami ofiar z listy powyżej i powiedzieć im: "W końcu jest jakaś szansa na zmiany.
Trochę tych niezatapialnych osób poszło w piach. Szkoda tylko, że wprowadzą żałobę narodową i koncerty odwołają"

Naprawdę nie wiem jak z Tobą rozmawiać.
Posłużę się słowami Artysty:
"Tylko tu możesz być Bogiem, na wszystkich podnosisz nogę
I załatwiasz te sprawę jak pies"
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez veida » kwietnia 10 2010 - 16:45:41

Ogromna tragedia. Brak słów.

Najlepsze co mogę zrobić:

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie... A Światłość wiekuista niechaj Im świeci.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Something - lubię Cię, ale to co tu zaprezentowałeś, to po prostu skrajny brak wrażliwości i poszanowania ludzkiego życia.

Wstyd. Żenada.
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez malkonten t » kwietnia 10 2010 - 17:04:20

W takiej chwili ciężko napisać coś sensownego. Dla mnie osobiście, jako Polaka, jest to wielka tragedia. [']


PS. Something - wyrazy współczucia dla Twojej rodziny, że muszą z takim osobnikiem jak Ty obcować. - przepraszam za te słowa ale pewnych słów, czynów nie potrafię jednak zrozumieć i tolerować.
malkonten t
 
Posty: 7
Dołączył(a): listopada 20 2009 - 16:43:06

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez michal_pl » kwietnia 10 2010 - 17:50:50

Wydawało mi się że jesteś dorosłym człowiekiem, Something. A zachowujesz się jak bezimienny gimnazjalista z wp.pl. Oni w podobny sposób komentują tą tragedię. Pozdrawiam bezduszniku.
michal_pl
 
Posty: 32
Dołączył(a): marca 25 2009 - 13:31:10

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Allright » kwietnia 10 2010 - 20:18:18

Wielka tragedia i bez względu na poglądy polityczne jest to duża strata dla Polski. Jak się dowiedziałem byłem w szoku. Something to było głupie. Pozdrawiam
Wyobraźmy sobie że jesteśmy na stacji arktycznej ,,Zebra"...
Allright
 
Posty: 29
Dołączył(a): stycznia 16 2008 - 12:43:27
Lokalizacja: Wójcice k. Wrocławia

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez HardChief » kwietnia 10 2010 - 21:51:47

Jestem w szoku do teraz, chociaż mija kolejna godzina... Dzisiaj miało być moje "kawalerskie" szykowane od tygodni... Chuj z nim... Kilka osób z tej listy znałem nie tylko z telewizji czy prasy ale z pracy. Odpowiadały dzieńdobry, realni ludzie których teraz po prostu nie ma... Ja nie jestem w stanie ogarnąć jak jednego dnia jakiekolwiek Państwo może stracić wybranych w demokratycznych wyborach swoich przedstawicieli, najwyższych rangą żołnierzy... Można mieć inne poglądy polityczne, można się spierać o przekonania. Ale kurwa mać - tam zginęło tyle osób... Ja pierdolę, nie wyobrażam sobie że można z taką świadomością mieć potrzebę żeby iść na koncert... Something, mogę Ci tylko współczuć podejścia. I na prawdę na tym forum nie spodziewałbym się takiego posta...
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez adelka » kwietnia 10 2010 - 23:12:58

Panie Something, od zawsze za Tobą nie przepadam, ale ponieważ jesteś znajomym osób które lubię skapuje na Ciebie resztka mojego szacunku i uraczę Cię moim krótkim komentarzem.

Zatem,
pewnie cieszyłabym się że popełniłeś w końcu tak widoczną wtopę, ale odczuwam empatię (zakładam że wiesz co to, ale chyba nie korzystasz?) i nie mogę. I tak zamiast cieszyć się czuję raczej pewnego rodzaju bezsilność. Swoją drogą można by obronić stanowisko które zająłeś, ale Tobie się to nie uda, bo po pierwsze zbyt wiele nie myślałeś pisząc swoje błyskotliwe posty, a po drugie prawdopodobnie nadal nad tym nie myślisz. Poza tym jesteś zbyt miękki fiutek żeby przyznać się do błędu, a od tego wypadałoby zacząć. Bo co z tego że masz własne zdanie na każdy temat (na szczęście zazwyczaj zupełnie inne niż ja) skoro nie umiesz go przedstawić tak żeby nikogo nie urazić. Internet to forum światowe, nawet po skasowaniu czegoś zostaje to w kopiach przez kilka lat, wypadałoby czasem się zastanowić nad tym co się pisze. Bo gdybyś napisał to innymi słowami może znalazłby się ktoś kto by w jakiś sposób poparł Twoją chaotyczną myśl (może to trochę zbyt optymistyczne podejście nazywać ten bełkot myślą), ale Ty nie dałeś nikomu na to szansy, bo jej się po prostu nie da zrozumieć. Jednakże fajnie że skapnąłeś się żeby przestać się odzywać, bardzo wierzę w ludzkość i mam cichą nadzieję że przy tym milczeniu zostaniesz.

Sorry za offtop całkowity, ale przemyślenia na temat tego co się dziś dzieje zachowam dla siebie.
33 jest numerem jeden
adelka
 
Posty: 78
Dołączył(a): lipca 27 2008 - 10:59:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez gad44 » kwietnia 11 2010 - 01:03:33

Nie zgadzam się z Tobą w paru kwestiach:
adelka napisał(a):zbyt wiele nie myślałeś pisząc swoje błyskotliwe posty

po pierwsze Something, moim zdaniem, doskonale wiedział co pisze. Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale On doskonale zdawał sobie sprawę co chce nam przekazać.

adelka napisał(a):gdybyś napisał to innymi słowami może znalazłby się ktoś kto by w jakiś sposób poparł Twoją chaotyczną myśl (może to trochę zbyt optymistyczne podejście nazywać ten bełkot myślą), ale Ty nie dałeś nikomu na to szansy, bo jej się po prostu nie da zrozumieć.


po drugie On nie chciał napisać czegoś innego niż to co faktycznie napisał. Słowa Somethinga nie wynikały z niedoskonałości jego słowa pisanego, to nie było żadne przejęzyczenie, żaden błąd. Chyba odnosisz wrażenie, że pod jego wypowiedzią kryje się coś jeszcze, jakieś drugie dno, które nie wypływa wprost, a którego można się domyślać. Jednak moim zdaniem tu nie ma nic więcej niż to co można przeczytać. A co można przeczytać? "Cieszę się, że te osoby zginęły." Czy to nadinterpretacja z mojej strony? Raczej nie. Skąd moja pewność? Rano po usłyszeniu informacji o katastrofie założyłem ten temat, chwilę później Something napisał swój post. Po przeczytaniu zwątpiłem... Jednak w pierwszym momencie pomyślałem, sobie, że nie, że może właśnie chciał przekazać co innego, coś co w jakiś sposób da się zrozumieć. Spojrzałem na opisy osób z mojego gg. Tak się składa, że kiedyś kupowałem od Somethinga coś na Allegro i mam jego numer. Opis brzmiał "PIĘKNY DZIEŃ :D"


Obserwuję dyskusję, która rozpoczęła się po dzisiejszych wydarzeniach, na kilku forach różnych polskich zespołów. Na każdym zdarzają się "kwiatki", na każdym ktoś powie coś bardziej lub mniej głupiego, bardziej lub mniej nie na miejscu. Ale nigdzie, naprawdę nigdzie nie przeczytałem takich słów jakie możne przeczytać tutaj trochę wyżej. Smutno mi. Po pierwsze, że to się zdarzyło na moim forum "macierzystym", do którego mam największy szacunek i sympatię, o którym mogę powiedzieć, że się w nim naprawdę odnajduję. Smutno mi, bo nie spodziewałem się, że ktoś może wyrażać takie myśli tutaj, w miejscu bardziej elitarnym, niż komentarze na wp, czy innym onecie. I smutno mi, że istnieją tacy ludzie którzy w tej sytuacji są zdolni napisać np." W końcu jest jakaś szansa na zmiany. Trochę tych niezatapialnych osób poszło w piach. Szkoda tylko, że wprowadzą żałobę narodową i koncerty odwołają". Jest mi smutno i jest mi wstyd. Chyba to właśnie ta empatia o której wspomniałaś adelko, ale czuję ogromny wstyd.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Something » kwietnia 11 2010 - 09:33:56

Nie odzywam się więcej w temacie bo nie mam zamiaru dolewać oliwy do ognia.
Tyle.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez eo » kwietnia 11 2010 - 12:43:52

masz rację, lepiej się już nie odzywaj
eo
 
Posty: 143
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 15:31:58

Następna strona

Powrót do Tematy użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron