Katastrofa samolotu prezydenckiego

Tematy i opinie użytkowników. Zaproponuj temat, rozpocznij dyskusję. Pełna dowolność.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez veida » kwietnia 13 2010 - 15:21:04

bastor napisał(a):Wiesz, żaden to rewanż tylko scenariusz który można określić z dużym prawdopodobieństwem. Dlaczego z dużym? Ano z analogicznej sytuacji z 30 sierpnia 2008 roku. Wtedy pilot miał jaja aby się sprzeciwić Prezydentowi.
Ok. Na to samo można przytoczyć szereg wydarzeń, gdzie rosyjskie (wcześniej sowieckie) władze kłamały, oszukiwały albo posuwały się do metod niespotykanych w innych państwach.

A w ogóle znalazłem się w roli obrońcy teorii spiskowych, w której to roli wcale się znaleźć nie chciałem.

Aha, sąsiad to zadeklarowany "moher".
Cóż, bycie (albo nie-bycie) moherem nie zwalnia z bycia idiotą...
Mam tu, oczywiście, na myśli to, że każdy kto wie, jak to wyglądało, zdaje sobie sprawę, że nie było czasu na jakąkolwiek właściwie reakcję.
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez nati » kwietnia 13 2010 - 19:23:27

w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez malkonten t » kwietnia 13 2010 - 19:52:53

Nie jestem pewien czy to Forum jest odpowiednim miejscem na taką dyskusję? Osobiście uważam, że nie...:(
malkonten t
 
Posty: 7
Dołączył(a): listopada 20 2009 - 16:43:06

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez gad44 » kwietnia 13 2010 - 20:05:47

Za wcześnie. Jest jest za wcześnie na mówienie o tym kto zawinił. Czy był to spisek, błąd pilota, czy nieszczęśliwy wypadek. Żadne z nas nie może mieć stu procentowej pewności jakie były przyczyny tej katastrofy, więc po co o tym gadać? Po to, żeby później wstydzić się swojej lekkomyślności? Posła Górskiego należy zganić, ale nie za jego teorie, które chociaż są mało prawdopodobne, to przecież jednak mogą być prawdziwe, jego trzeba zganić za to, że mówi o tym teraz, w takiej chwili. Kiedy jeszcze tlą się zgliszcza.
Poczekajmy na zapis materiałów z czarnej skrzynki. Wtedy wszystko będzie jasne. Nie trzeba będzie snuć przypuszczeń i domysłów, które nie prowadzą do niczego innego jak tylko kłótni i podziału. Pro PiSiak nie przekona się do POwiaka i odwrotnie. Rozumiecie mnie? Każda strona powie swoje racje, a drugiej stronie ich nie przyzna choćby i dla zasady. Dyskusja zejdzie do poziomu pyskówki i będzie symbolicznym odszczaniem się na groby ofiar.
Właśnie teraz jest czas żałoby. Jest ona wprowadzona nie po to, by zabronić kilku imprez, kilku koncertów. To jest czas na ochłonięcie, na przemyślenie wszystkiego i pożegnania ofiar z należytym szacunkiem. Potem przyjdzie pora na dyskusję o tym kto i dlaczego.

W samolocie nie było nikogo kto byłby mi bliski, nie znałem tych ludzi osobiście. Ale byli istotami ludzkimi, byli przedstawicielami Narodu i w sumie sam się tego nie spodziewałem, ale czuję jak gdzieś mi tam w środku wszystko drży...
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez bastor » kwietnia 13 2010 - 21:49:21

gad44 napisał(a): [...] ale czuję jak gdzieś mi tam w środku wszystko drży...


Mi też jak słyszę, że Prezydenta Kaczyńskiego mają pochować na Wawelu.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Lisowski1612 » kwietnia 13 2010 - 22:00:15

bastor napisał(a):
gad44 napisał(a): [...] ale czuję jak gdzieś mi tam w środku wszystko drży...


Mi też jak słyszę, że Prezydenta Kaczyńskiego mają pochować na Wawelu.


A co w tym jest niestosownego?
Lisowski1612
 
Posty: 22
Dołączył(a): lutego 24 2010 - 22:28:53

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez bastor » kwietnia 13 2010 - 22:11:50

Na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Lisowski1612 » kwietnia 13 2010 - 22:23:04

bastor napisał(a):Na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska.



A Kościuszko? Sikorski?
Lisowski1612
 
Posty: 22
Dołączył(a): lutego 24 2010 - 22:28:53

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez bastor » kwietnia 13 2010 - 22:31:12

Dla mnie Wawel to wielkie tradycje. Kościuszko, Sikorski czy Piłsudski to bohaterowie narodowi. Rozumiem i szanuję zasługi dla kraju Pana Kaczyńskiego ale na pewno nie mogę go nazwać bohaterem narodowym.
Poza tym, żaden z trzech pierwszych wymienionych nie był pochowany z małżonką. Dla mnie to czysto polityczna decyzja która znowu podzieli naród. EOT.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Lisowski1612 » kwietnia 13 2010 - 22:37:55

Ciężko wymienić jakiekolwiek zasługi dla kraju np. Michała Korybuta Wiśniowieciego, chociaż król. Może August II? Nie sądzę. Mówisz, że żaden z wymienionych nie był chowany z małżonką, prawda, bo żaden z żoną jednego dnia nie umarł. Natomiast w krypcie spoczywają całe rodziny. Królowie, królowe, królewicze i królewny malutkie...Jakie ich czyny bohaterskie pozwoliły tam spocząć? Żadne. Po prostu są częścią nas, naszej świadomości...Tak jak przed trzema dniami zmarły, demokratycznie wybrany, przedstawiciel narodu.

Na Wawelu nie byli chowani tylko królowie i bohaterowie. Niewiedza historyczna w naszym kraju poraża. Dziś smuci...bardzo.
Lisowski1612
 
Posty: 22
Dołączył(a): lutego 24 2010 - 22:28:53

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez eo » kwietnia 13 2010 - 23:28:50

a wiesz co mnie smuci? że już prakrycznie jest po wszystkim. wszystko wróciło do normy po 3 dniach. czy jest pan/i za czy przeciw? sondaże telefoniczne i internetowe jutro rano podzielą polskie piekiełko 50/50. nie jest dobrze kiedy emocje odbierają ludziom zdrowy osąd.
eo
 
Posty: 143
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 15:31:58

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez veida » kwietnia 13 2010 - 23:39:00

Uważam, że podziemia Bazyliki Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie byłyby bardziej adekwatnym miejscem pochówku dla związanego z Warszawą śp. Prezydenta. Natomiast nic mi "w środku nie drży" i nie zamierzam protestować przeciwko pochówku na Wawelu.

Jak Piłsudskiego chowali to też były protesty...

I w ogóle blisko mi do refleksji eo...
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » kwietnia 13 2010 - 23:43:50

A dlaczego dziś wszystko wróciło do normy?
Ponieważ dzisiejsza decyzja o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu, która jest najwyraźniej autorytarną decyzją kardynała Dziwisza, dzieli Polaków w żałobie. To jest wyjaśnienie równie smutne, co prawdziwe.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez Something » kwietnia 13 2010 - 23:48:02

Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Postprzez veida » kwietnia 14 2010 - 00:32:53

veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tematy użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości