Prośba o wywiad

Tematy i opinie użytkowników. Zaproponuj temat, rozpocznij dyskusję. Pełna dowolność.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Prośba o wywiad

Postprzez Krzysztof Siporski » listopada 26 2010 - 01:08:57

Na wstępnie w kilku słowach się przedstawię się.
Jesteśmy nowym wydawnictwem na naszym rynku prasy muzycznej.
Ukierunkowani jesteśmy na szeroko pojęty rock and roll, ale tylko w wykonaniu naszych rodzimych artystów.
Pierwszy numer ukazał się 26.09.2010, co prawda tylko w wersji wirtualnej, ale nie wykluczone że następne numery przybiorą postać papierową.
Tyle wstępu, przejdźmy do konkretów.
Zwracam się z prośbą o udzieleniu wywiady mailowego dla naszego magazynu przez Huberta Dobaczewskiego. Wywiad ten będzie uzupełnieniem do powstającego artykułu o Lao Che.
Zwracam się także z prośbą o udostępnienie zdjęć zespołu.
Z góry dziękuje i czekam na odpowiedź.
PS:Jeśli chcecie państwo otrzymać(bezpłatnie oczywiście) pierwszy numer magazynu CF, też proszę odpowiedź.

Serdecznie Pozdrawiam
Krzysztof Siporski
redaktor magazynu CF
krzysztof.siporski@gmail.pl

PYTANIA DO WYWIADU
Na wstępie wywiadu zaznaczę, że nie będzie pytań dotyczących albumu „Powstanie Warszawskie".
Na temat tej płyty powstało już dość recenzji i komentarzy. Jej wątek przewija się zbyt często w rozmowach z zespołem, spychając na dalszy plan pozostałe wątki i albumy.


1) Masz świadomość tego, że wasza twórczość ma rangę arcydzieła, że tak daleko odbiega kompozycyjnie, tekstowo oraz artystycznie od masowej muzyki popularnej? Czy po prostu robicie swoje, nie porównując się do innych? Krótko mówiąc ogarnął was grzech pychy, czy niczym nie uzasadniona cnota skromności?

2) Możecie się już nazwać „zawodowym zespołem” tzn. żyjącym z grania ( jeśli w ogóle można w Polsce wyżyć z grania muzyki, zwłaszcza trochę bardziej ambitnej) , czy nadal pracujecie w swoich zawodach?

3) Jakim warsztatem muzycznym dysponował zespół gdy powstał? Pytam bo już w pierwszym albumie słychać pełen profesjonalizm kompozycyjny i techniczny nie mówiąc już o świetniej realizacji nagrania płyty.

4) Jaki procent tekstu Lao Che stanowią Twoje własne słowa, a jaki zapożyczenia z literatury i innych piosenek oraz frazesów z Twojego życia codziennego?

5) Co na to Zaiks i Twoi znajomi? Mówią Ci „ja to wymyśliłem, to mój tekst”?

6) Skąd czerpałeś źródła gdy tworzyłeś „Gusła”?

7) Rozmawiałeś ze swoim nauczycielem języka polskiego lub z innym polonistą na temat tekstów do ”Guseł”?

8) Analogiczne pytanie: rozmawiałeś z księdzem o płycie „Gospel”?

9) Jaki jest naprawdę Twój stosunek do Boga?

10) Czy teksty w utworach „Siedmiu nie zawsze wspaniałych” i „Morże”, są prawdziwe, mówią one o Tobie?

11) Co płocczanina ciągnie do morza?

12) Jak na ”Antyszanty” zareagowali ludzie morza?

13) Kim jest Kapitan duże B?

14) Mówiłem że nie będziemy rozmawiali o waszym drugim albumie, ale nie mówiłem że nie będziemy rozmawiać o samym powstaniu. Na płycie „Gusła” w utworze” Jestem słowianinem” gdy kończysz powtarzać słowa „Powstanie Warszawskie…” zmieniasz je na „Targowica… Porównujesz te wydarzenia do siebie, czy połączyłeś je tylko na zasadzie kontrastu?

15) Na koniec standardowe pytanie każdego wywiadu: powstaje już nowa płyta?

16) (Jeśli odpowiedź brzmi Tak)
Będzie to koncept czy kompletna mieszanka tak jak „Prąd stały/Prąd zmienny”?

Wielkie Dzięki za rozmowę i niech Ci wiatry sprzyjają.
Krzysztof Siporski
 
Posty: 1
Dołączył(a): listopada 26 2010 - 01:00:18

Powrót do Tematy użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości