Nowy projekt z udziałem Spiętego

Tematy i opinie użytkowników. Zaproponuj temat, rozpocznij dyskusję. Pełna dowolność.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez HardChief » stycznia 10 2011 - 19:52:44

Jak donosi Karrot Komando:

Prezentujemy zapowiedź rewolucyjnego projektu, który niebawem ujrzy światło dzienne za pośrednictwem Karrot Kommando.

Płyta R.U.T.A. - "GORE - Pieśni buntu i niedoli XV - XX w." jest to wydawnictwo bez precedensu na polskim rynku muzycznym. Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - lidera Kapeli ze Wsi Warszawa i opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich zaśpiewania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika Garlewicz (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk.

Pod adresem: karrot.pl/ruta_nagranie znajduje się film autorstwa Anny Rok.

Uchwycił on atmosferę podczas nagrywania materiału w legendarnym studio S4. Znalazł się tu także wywiad z pomysłodawcą projektu oraz pierwszy występ formacji podczas Kontra Balu Dziennikarzy w klubie M25 18 grudnia 2010.

Więcej informacji oraz datę premiery podamy niebawem na stronie http://www.karrot.pl
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez Machno » stycznia 10 2011 - 22:41:04

Mi się ta informacja bardzo, ale to bardzo podoba. Ciekawy pomysł plus intrygujaca obsada. Poza ciekawe jestem co może wyjść właśnie ze współpracy takiej kompanii.
Machno
 
Posty: 3
Dołączył(a): grudnia 23 2010 - 20:40:45

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez Something » stycznia 11 2011 - 00:09:35

Brzmi zajebiscie.
Jak zobaczyłem tytuł wątku to już myślałem, że jakiś nowy projekt ze Spiętym.
Po przeczytaniu newsa dotarło do mnie, że pewnie tylko do wokalu w jednym kawałku ta współpraca się ograniczy...
Trochę szkoda.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez topek » marca 9 2011 - 22:00:23

WItam,
niedawno w trojce slyszalem spietego, chyba z tej plyty.
Ma ja ktos?
Sluchal?
Warto zaryzykowac? :)


topek -> jak zawsze pozdrawiajacy
topek
 
Posty: 11
Dołączył(a): lutego 25 2009 - 18:33:30

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez dominiko96 » marca 10 2011 - 21:34:11

Płyta przekozacka, chociaż utwór ze Spiętym przeciętny.
dominiko96
 
Posty: 125
Dołączył(a): listopada 7 2009 - 17:59:51

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez topek » marca 23 2011 - 15:12:24

A mi sie plyta nie podoba.
Sciagnalem, przesluchalem 2, 3 razy i nie chwycila mnie.
Nie kupie oryginalu (tak jak zrobilem w przypadku wszystkich plyt Lao i spietego solowego)

Mnie sie akurat piosenka spietego najbardziej podoba.
Reszta piosenek jest na to samo kopyto.
Mam wrazenie, ze slucham non stop tego samego utworu tylko w jednym chca wieszac pana, w drugim plebana a w 3 kogos tam.
Zreszta wyroslem juz z takiej napierdalanki :)

Czekam na inne projekty :]
topek
 
Posty: 11
Dołączył(a): lutego 25 2009 - 18:33:30

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez gad44 » marca 23 2011 - 21:29:46

Płytę kupiłem dziś. Jestem po 3 przesłuchaniu.

Mam podobne odczucia do tych przedstawionych przez topka. Ja rozumiem, że są to "pieśni buntu i niedoli", ale do mnie w żaden sposób nie przemawia to jako koncept. Troszkę za wąskie podejście do problemu. Ciągle jakieś "Panowie, precz" i tego typu okrzyki.
Nie wiem jak to ująć, ale może tak, że każda piosenka oddzielnie jest w miarę ciekawa, ale jak to zebrać wszystko, to po trzecim numerze strasznie wieje nudą.
Na tle całego albumu numer Spiętego "Lament chłopski" rzeczywiście wyróżnia się na plus (tak zalatuje mi Gusłami), chociaż piosenka sama w sobie nieporywająca, to mimo to tekst ciekawy, a i wykonanie nie tak mocno sztampowe jak cała reszta płyty.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez HardChief » marca 24 2011 - 13:15:13

Kupiłem na samym starcie. Czy żałuję 30 zł? Nie żałuje, bo samo wydawnictwo jest wydane w taki sposób, że cieszy oko. Co do uszu... Rzeczywiście na dłuższą metę ja się męczę, choć jest parę smaków. Utwór ze Spiętym, hmmm - zdecydowanie bardziej wolę płytę "Sulphur Phuture", tam tekst był jego i wykonanie mi się zdecydowanie bardziej podobało. Choć na "Gore" stanowi odmianę i mogę złapać oddech przy słuchaniu. Dobrze że taki projekt powstał, że przy okazji podnosi się kwestie, ze mamy za sobą doświadczenia historyczne o których się milczy i nie jest to ani na okrągłą rocznicę ani na zamówienie kolejnej Instytucji. 12 kwietnia koncert w Hybrydach w Warszawie, kto wie - może się wybiorę.
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez beret » marca 24 2011 - 18:54:52

Z przykrością stwierdzam, że ten projekt jest słaby.
Nie byłem w stanie się nad nim pochylić i jakoś się wczuć.
I tylko się zastanawiam, jak coś, co się tak znakomicie zapowiadało, mogło zostać tak znijakowione.
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Re: Nowy projekt z udziałem Spiętego

Postprzez Something » kwietnia 5 2012 - 20:55:15

W końcu posłuchałem.
Mam podobne wrażenia jak Topek :
topek napisał(a):Mnie sie akurat piosenka spietego najbardziej podoba.
Reszta piosenek jest na to samo kopyto.


gad44 napisał(a):Troszkę za wąskie podejście do problemu. Ciągle jakieś "Panowie, precz" i tego typu okrzyki.

Właśnie. Nic z : "precz z burżuazją", "precz z komuną", "nie dla ACTA".
A tak poważniej to co by miało być więcej? Pan, pleban, poborca - są.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Tematy użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron