Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Tematy i opinie użytkowników. Zaproponuj temat, rozpocznij dyskusję. Pełna dowolność.

Moderatorzy: praczas-opensources, kaszel

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez efiut » września 18 2009 - 20:31:16

Początkowo nie znałem zbyt Lao Che. Coś tam jakieś fragmentaryczne rzeczy.
No więc pierwszy prawdziwy kontakt z Lao Che miałem na koncercie.
Lao Che grało przed Buldogiem w Tychach, i choć nie słuchałem wtedy zbyt, to mnie zaciekawiło, bo nawet mi się podobało jak grają. No ale na żywo mimo wszystko zaszufladkowałem ich jako 'kolejny polski zespół rockowy".
I pierw ściągnąłem płytki dwe ostatnie. Początkowo ich nie rozumiałem zbyt tekstów, "Powstanie" wydawało mi się jakąś propagandą patriotyczną. No ale potem
zrozumiałem, i mnie oczarowała.
po czym je kupiłem.
Gospel bardzo się spodobał, a bootleg z Woodstocka 08 to w ogóle za mistrzostwo uznałem.
Podpis dodam jak będę bardziej doświadczonym użytkownikiem, o!
efiut
 
Posty: 20
Dołączył(a): października 19 2008 - 15:06:36
Lokalizacja: KULT FORUM

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez Siekier(A) » października 3 2009 - 15:05:12

Rok 2007 koniec wakacji chłodne lecz słoneczne popołudnie.
Warszawa, Mokotów blok w którym na piątym (albo szóstym) piętrze mieszka siostra.

No i siostra mówi, że ma fajną płytkę ostatnio kupiła i mówi, że nam (mi i bratu) się spodoba.
Pierwsze wrażenie - dziwne, inne, nowe, świeże.
Pożyczyliśmy i się rozpędziło, potem wizyta w Muzeum PW i pasja gotowa :wink:
Potem ucichło, aż tu nagle... w radiu słyszę "Opowieść Zimowa" Armii!
Pani w radiu mówi że to tylko wstęp dla dzisiejszego gościa który nagrał nową płytkę, a jest nim zespół... LAO CHE!
Kilka kawałków z Gospela i odnowienie znajomości z Lao, tym razem na dobre.
Potem doszło stopniowe połykanie Guseł zaczynając od Komtura itd...
A i klucznik to średniowieczna pieśń biesiadna dopasowana do dzisiejszej "biesiadnej" muzyki :)

Dziękuję
Siekier(A)
 
Posty: 2
Dołączył(a): października 3 2009 - 10:06:46

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez Anya » października 3 2009 - 17:44:51

Po raz pierwszy usłyszałam o Lao Che przy okazji wydania "Powstania Warszawskiego", ale nie pofatygowałam się żeby przesłuchać. Dopiero rok temu, gdy kilkoro z moich znajomych wspomniało coś o nowej płycie, posłuchałam najpierw "Gospela", a potem reszty albumów. Im więcej słuchałam, tym bardziej mi się podobało, a po pierwszym koncercie uznałam, że w dodatku są świetni na żywo :)
"Ja to czasami sobie tak patrzę, patrzę sobie w gwiazdy i tak sobie myślę: po co ja to wszystko robię? Dokąd ja zmierzam? Gdzie jest kres tej wędrówki? I za cholerę nie wiem."
Anya
 
Posty: 90
Dołączył(a): sierpnia 17 2009 - 16:06:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez Klon » października 13 2009 - 21:53:47

Gdzieś kiedyś przypadkiem na koncercie uslyszałem Gusła... poszedłem raczej w ramach eksperymetnu bo nic nie wiedziałem na temat zespołu. Pamiętam, że klimat byl niesamowity.... Potem jakoś przepadlo LaoChe wraz z innymi moimi odkryciami tamtego czasu... Jak wydali Powstanie, to sobie przypomnialem, że gdzieś już coś kiedyś ktoś...
no i pogrzebałem i mam.
Nie ukrywam, że gusla musiałem ściagnąć z sieci, bo wtedy ciężko było to dostać. No i powstanie mieliłem w kółko.... potem gusła w kółko... potem kolejne koncerty.. i tak jakoś do dzisiaj.
"Posiłkowanie sie myślami innych ludzi świadczy o naszym ograniczeniu" J.Kaczmarski
Klon
 
Posty: 8
Dołączył(a): października 13 2009 - 21:17:07

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez Fiolet » października 19 2009 - 12:17:57

Mój pierwszy raz był w Sopocie i Mandarynce. Było strasznie ciasno i duszno. Ale za to jaki klimat :) Zagrali tak, że z marszu się zakochałam w zespole.
Fiolet
 
Posty: 6
Dołączył(a): października 18 2009 - 18:09:29

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez Allright » listopada 8 2009 - 20:31:36

Mi tą płytę pożyczył mój nauczyciel z Histroii jeszcze w gimnazjum :) był to 2006 rok bodajże. Od razu ,,weszła" mi Godzina W. I później cała przygoda. Kupiłem Gusłę, Gospel. Dotarłem również do Koli. I tak to trwa do tej pory :)
Wyobraźmy sobie że jesteśmy na stacji arktycznej ,,Zebra"...
Allright
 
Posty: 29
Dołączył(a): stycznia 16 2008 - 12:43:27
Lokalizacja: Wójcice k. Wrocławia

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez jazzman » listopada 24 2009 - 18:40:41

Na liście przebojów trójki było Hydropiekłowstapienie. Dalej nie trzeba pisać....
jazzman
 
Posty: 22
Dołączył(a): listopada 8 2009 - 14:01:32

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez monaa13 » grudnia 3 2010 - 21:01:54

To wszystko przez a raczej dzięki mojemu bratu:) Przyniósł pewnego dnia płytę Lao a że dzieliłam z nim pokój to słuchałam w kółko i za to mu baardzo dziękuję :D
Poleć mi coś mocnego na ból istnienia
monaa13
 
Posty: 49
Dołączył(a): kwietnia 5 2010 - 21:15:24
Lokalizacja: Zagłębocze/Kraków

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez LukasK » grudnia 16 2010 - 21:23:42

jazzman napisał(a):Na liście przebojów trójki było Hydropiekłowstapienie. Dalej nie trzeba pisać....

Mam(y) to samo uzależnienie ;-)

zdravim
LukasK
 
Posty: 9
Dołączył(a): maja 6 2010 - 12:37:34

Re: Kiedy po raz pierwszy zainteresowaliście sie Lao Che?

Postprzez Machno » grudnia 23 2010 - 20:50:53

Na początku było Koli z niezapomnianą Kukurydzą, jakoś potem pojawiły się kolejne płyty, już jako Lao Che, koncertowo było późno, bo chyba w zesżłym roku zaliczyłem pierwszy koncert, zdaje się z Dąbrowie Górniczej, lało jak z cebra i potem to się stało stałym elementem koncertów plenerowych, tegoroczne Muchowiec oraz Juwenalia też były zpod znaku deszczu, o Juwenaliach już nie wspomnę, moje opinacze do tej pory wyzierają spod błota
Machno
 
Posty: 3
Dołączył(a): grudnia 23 2010 - 20:40:45

Poprzednia strona

Powrót do Tematy użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron