Nieoficjalny teledysk - Ty człowiek jesteś...

Forum dyskusyjne o płycie Gospel.

Moderator: praczas-opensources

Nieoficjalny teledysk - Ty człowiek jesteś...

Postprzez Aguirre » września 27 2008 - 20:53:38

Zainspirowany utworem wyżej i niżej wymienionym postanowiłem wraz ze znajomymi coś "stworzyć".
Zapraszam:
Lao Che - Ty człowiek jesteś - GOSPEL

Gorące pozdrowienia dla zespołu.
aka GniewoszKołodziej
Aguirre
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 12 2008 - 21:53:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » września 27 2008 - 21:10:05

Nie wiem, czy o to chodziło, ale ja tam się uśmiałem.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Nie jesteś pierwszy...

Postprzez Aguirre » września 28 2008 - 09:18:49

A śmiech to zdrowie..
;)...;)
:idea:
Pozdr
aka GniewoszKołodziej
Aguirre
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 12 2008 - 21:53:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Mrówek » września 28 2008 - 19:26:50

Kapkę konstruktywniej:

Maska "oprawcy" i "ofiara" owinięta w worek (właściwie po co?) sprawiają - chyba niezamierzone - bardzo groteskowe wrażenie, podobnie jak motyw prowadzenia "ofiary" na sznurku. Na plus - dwa, czy dobre ujęcia oraz to, że gdyby dopracować koncepcję i dodać więcej abstrakcji, to mogłaby z tego wyjść przyzwoita psychodela w stylu Lynch'a.

Tylko zasadnicze pytanie: jak to się wszystko do cholery ma do subtelnej piosenki Lao Che o Katyniu?

Mró.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Post

Postprzez Aguirre » września 28 2008 - 21:46:09

W odpowiedzi i w podzięce za komentarz:
1) Zamierzenie było inne z pewnością nie groteska, ale skoro tak wyszło - trudno - jestem kompletnym amatorem, a to jest amatorszczyzna przyznaję.
2) O przeznaczeniu utworu do Katynia nie wiedziałem - pomysł był całkowicie niezależny od jakichkolwiek sugestii.
3) Generalnie jak zwykle każdy może to odbierać po swojemu, ale idea zakładała, że oprawca to każdy z nas, a ofiara to ta sama osoba - bez worka od razu wiadomo by było o co chodzi, poza tym musiałbym zaangażować bliźniaki, a tak kwestia wyjaśnia się dopiero na końcu. Do tego dochodzi kwestia anonimowości - to może być każdy - maska jest tylko maską (co wyszło niezamierzenie groteskowo).
4) Chodziło o to, że człowiek choć teoretycznie chce dla siebie dobrze, często sam siebie krzywdzi - psychologiczny aspekt ;).
5) Jeszcze raz dzięki następnym razem postaram się lepiej.
Pozdrawiam
aka GniewoszKołodziej
Aguirre
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 12 2008 - 21:53:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Mrówek » września 28 2008 - 22:23:35

Groteska - moim zdaniem - wynikła po pierwsze z maski oprawcy (no jednak nie jest to zbyt poważny gadżet), a po drugie z worka, w jakim była ofiara. Ten sam efekt można było uzyskać, gdyby ofiara miała tylko zasłoniętą głowę (a nie była prawie cała w worku), a oprawca nie musiałby mieć wcale maski. Od biedy dałoby się zrobić też tak, by nikt nie był zasłonięty od początku (historia kina zna przypadki, kiedy bliźniaków grał jeden aktor, nawet w tej samej scenie), ale wtedy przepadłby element zaskoczenia na końcu.

Wyjaśnię jednak, że efekt groteski nie jest zły sam w sobie i naprawdę zapachniało mi to delikatnie Lynchem (choć wbrew Twoim intencjom) , tylko nie współgra to zupełnie z tekstem i jego klimatem. Wyjścia widziałbym dwa: albo pozostać przy (skądinąd pomysłowej) koncepcji, ale zrezygnować z ozdabiania jej utworem Lao Che; albo też - nawet nie nawiązując bezpośrednio do Katynia - wyrzucić zbędne rekwizyty i zrezygnować z puenty w tej formie (jest fajna, ale tu nie pasuje), wymyślając coś na temat relacji kat-ofiara.

Natomiast z innej beczki to fajnie, że Ci się chce, fajnie, że nie obruszasz się na krytykę i fajnie, że się nie zniechęcasz. Życzę powodzenia przy kolejnych projektach.

Mró.

PS. Ale oczywiście wszystko już w kinie było: w filmie "Fanatyk" o Żydzie-naziskinheadzie główny bohater rozdarty był między swoją żydowskością a nazizmem. Po tym jak wysłuchał wspomnień Żydów z czasów wojny (jednemu z nich Niemiec zabił kilkuletnie dziecko na oczach całej rodziny) w majaku sennym wyobrażał sobie, że jest jednocześnie tym niemieckim żołnierzem i żydowskim ojcem, czyli i oprawcą i ofiarą.
Mrówek
 
Posty: 762
Dołączył(a): listopada 9 2005 - 15:12:35
Lokalizacja: Warszawa/Kraków/Bydgoszcz

Postprzez HardChief » września 30 2008 - 19:06:06

Mocne kino (m)oralnego niepokoju
Dawno się tak nie uśmiałem ogladając YouTuba... No chyba że na apelu wojskowym bez cenzury, ale tam jest samo życie a tu twórcza fikcja. Całe początkowo budowane misternie napięcie z zagajnika jebut prysło po pokazaniu goblina i jego zdobyczy w celofanie... Oj, widać panowie że nie ćwiczyliście pakowania i wypakowywania z bagażnika... :wink: A ja to miałem na ZPT :wink:
Ale pomysł w dechę i brawa ogromne, za inwencję i kreatywność. Więcej takich inicjatyw, a będzie i radośniej i ciekawiej :D
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Postprzez Natned » października 1 2008 - 11:45:53

Brawo za pomysł i uznanie za wykonanie. W przeciwieństwie do poprzedników nie śmieszył mnie, choć przyznam że do myślenia też nie daje.
Natned
 
Posty: 41
Dołączył(a): września 30 2008 - 08:51:25
Lokalizacja: xięstfo WLKP

...

Postprzez Aguirre » października 3 2008 - 16:31:08

No generalnie widzę, że efekt jest całkowicie odmienny od zamierzonego, ale i tak się cieszę i pozdrawiam. A właśnie i dzięki za wszelkie uwagi - szczególnie te na temat tego co się nie podobało.
aka GniewoszKołodziej
Aguirre
 
Posty: 5
Dołączył(a): sierpnia 12 2008 - 21:53:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez TommyGun » października 6 2008 - 19:05:09

Gdyby nie ten worek to by całkiem zgrabnie wyszło... A tak, to się uśmiechałem oglądając. :wink:
"Szkoda tylko, że to wszytko się kiedyś skończy..."
http://www.lastfm.pl/user/TommyGun13
TommyGun
 
Posty: 66
Dołączył(a): lipca 15 2008 - 21:47:37
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez glorfindel » października 6 2008 - 23:50:07

Się zgodzę z przedmówcami, wywołałeś odwrotny efekt. Worek workiem, większą groteskę stworzyły maski...żeby stworzyć dramatyzm, można by to skręcić bardziej elementarnie z samymi gestami, bądź stop-klatkami np. celowanego w głowę pistoletu, trzymającej pistolet dłoni, bądź coś takiego...

Gratulacje za chęci, wszak to Twój debiut ;)
Gdy nocą ku tonie zwrócisz swe lice....
glorfindel
 
Posty: 45
Dołączył(a): marca 15 2008 - 21:11:31

Postprzez adelka » października 8 2008 - 23:21:05

Ni z gruszki ni z pietruszki:

http://www.youtube.com/watch?v=RKTS2lWKLIc
33 jest numerem jeden
adelka
 
Posty: 78
Dołączył(a): lipca 27 2008 - 10:59:20
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Something » października 9 2008 - 00:25:08

adelka napisał(a):Ni z gruszki ni z pietruszki:

http://www.youtube.com/watch?v=RKTS2lWKLIc

nie podoba mi sie, pare rzeczy calkiem, calkiem ale jakos nie moge sie oprzec wrazeniu, ze obraz jest doklejony a nie wraz z muzyka (czy jakby to tam nazwac)
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez TommyGun » października 9 2008 - 00:25:49

Ni z gruszki ni z pietruszki:
http://www.youtube.com/watch?v=RKTS2lWKLIc

Dobre. Nawet powiedziałbym że bardzo dobre. Choć przez cały teledysk czekałem na pojawienie się jakiegoś faceta na motorze. :wink:
"Szkoda tylko, że to wszytko się kiedyś skończy..."
http://www.lastfm.pl/user/TommyGun13
TommyGun
 
Posty: 66
Dołączył(a): lipca 15 2008 - 21:47:37
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Ruda102 » października 9 2008 - 08:07:47

w tym miejscu pragne przeprosic adelke, za to co zostalo tu wczesniej przeze mnie napisane, poranne wstawanie do pracy nie sluzy najwyrazniej mojej spostrzegawczosci;)

A swoja droga, przed chwila dopiero mialam moment na obejrzenie tego teledysku i musze przyznac, ze swietnie(przynajmniej moim zdaniem) zrobiony. Tylko ten motylek mi jakos tak smierdzi.

Adelajda, a kiedy my cos zmontujemy?:>
Ruda102
 
Posty: 161
Dołączył(a): czerwca 3 2008 - 18:08:57
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa

Następna strona

Powrót do Płyta "Gospel"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron