"Drogi Panie" - co Państwo na to?

Forum dyskusyjne o płycie Gospel.

Moderator: praczas-opensources

"Drogi Panie" - co Państwo na to?

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » stycznia 14 2008 - 20:13:23

Żeby przez chwilę zapachniało Pudelkiem, to muszę zakrzyknąć:
Pierwszy!

:P

Mnie się song podoba bardzo, jestem zasadniczo na „tak”.

Nie podejmuję się wyrokować, jak numer się będzie bronić po setnym przesłuchaniu, ale przyznaję, że nóżka chodzi, rzecz tempo ma, partia klarnetu prosta, ale też bardzo fajna - a wszystko się mieści w trzyipółminutowej normie radiowej, co daje pewną szansę, że ktoś to gdzieś puści ;-)

Gdyby nie tempo i jednak rockowy potencjał kawałka, instrumentarium i liryka odsyłałyby mnie do Raz Dwa Trzy śpiewających piosenki Młynarskiego. Tekst fajny i w sumie można już powiedzieć, że dla Spiętego charakterystyczny: czyli w sumie prosty język, świetne skojarzenia („zmięte CV”), zero pretensjonalności czy obciachu; jest w tym jakaś refleksja, czy to chrześcijańska, czy humanistyczna, jak zwał tak zwał. Po Gusłach i Powstaniu to, że facet zdradza wielkie poczucie tzw. melodii słów, nie jest żadnym zaskoczeniem. Tzn. nie jest zaskoczeniem w odniesieniu do tego, co Lao Che do tej pory robiło, natomiast w kontekście różnych polskich liryków różnych polskich autorów (mniej czy bardziej rockowych) tekst niebanalny i „o czymś” musi budzić respekt.

Jak na wyluzowaną estetykę, którą chłopaki zapowiadali, jest git. Spodziewam się po tej płycie jeszcze z jednego kilera (oprócz „Do Syna Józefa Cieślaka”) i będę zadowolony.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Adam » stycznia 14 2008 - 20:48:28

Bardzo fajny, melodyjny, wpadający w ucho song (będzie pogo :twisted:). Taka ma być ta płyta, to ok :) Na początku miałem wątpliwości, ale z każdym przesłuchaniem jest lepiej, od razu przypomniało mi się Koli i ten klimat staro warszawski ;) Mam nadzieję, że na jakiś melancholijny wałek w stylu "Kanałów" także znajdzie się miejsce.
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Something » stycznia 14 2008 - 21:06:32

moja matka mowi, ze fajny kawalek :lol:
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez push » stycznia 14 2008 - 21:39:37

Nie mogło być inaczej, w pyte piosnka :)
UTOPIE WASZĄ UTOPIĘ
push
 
Posty: 27
Dołączył(a): listopada 7 2007 - 14:43:50
Lokalizacja: Lublin pod Zamościem

Postprzez veida » stycznia 14 2008 - 22:43:27

Pierwsze skojarzenie - Strachy na Lachy. Gitarka, akordeonik (to jest akordeon prawda?) ;)

Nie bardzo tu słychać jednak Denata - na Gospel nie będzie sampli?
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Postprzez Adam » stycznia 14 2008 - 22:48:54

Mój boże, tylko nie strachy na lachy :lol:
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez maciek » stycznia 15 2008 - 00:29:22

veida napisał(a):Pierwsze skojarzenie - Strachy na Lachy. Gitarka, akordeonik (to jest akordeon prawda?) ;)

Nie bardzo tu słychać jednak Denata - na Gospel nie będzie sampli?


spokojnie, to dopiero pierwszy utwór, sample oczywiście, że będą. "Panowie, co jest?! Ciśnienie mi spada!!" ;)
maciek
 
Posty: 153
Dołączył(a): maja 29 2007 - 16:10:24
Lokalizacja: Lublin

Postprzez veida » stycznia 15 2008 - 01:06:46

Mój boże, tylko nie strachy na lachy
Ja tam SnL lubię i tak mi się skojarzyło - nic nie poradzę ;).
Kawałek podchodzi mi względnie. Może przez to, że przeżywam n-ty raz Powstanie... I Gusła w sumie też;).

Słychać na szczęście, że to LC i słychać też czemu "Gospel".

sample oczywiście, że będą
No to jestem spokojny.
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Postprzez kruczy » stycznia 15 2008 - 03:29:14

Mocno zmieniliście klimat. Byłem na waszym koncercie w listopadzie. Mieliście lepszy materiał na singiel niż to. Mam nadzieje że jest to jedyny utwór robiony pod komerche.

NO OFFENCE - TO TYLKO MOJE ODCZUCIA
kruczy
 
Posty: 9
Dołączył(a): października 22 2007 - 00:39:45

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » stycznia 15 2008 - 03:32:44

To musiało nastąpić: sprzedali się.

ROTFL
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Panzerfaust » stycznia 15 2008 - 04:06:06

Ejże ludzie.. jakie SnL. Jaka komercha. Ja niczego takiego w tym kawałku nie znajduję.
Mam takie dziwne wrażenie, że wszyscy oczekiwali PW#2. Czy nie można nagrać piosenek w innym klimacie. Myślę, że można. Zresztą próżno gadać - będzie album, wyjaśni się wszystko. A przecież wiadomo, że inne (być może i lepsze kawałki też będą - słychać je przecież dobrze było od jakiegoś czasu na koncertach). Te były miłe dla ucha.
Tak więc myślę, że nie ma co rozpaczać, czas wyjaśni wszystko. Kawałek przypomina mi Koli, nie miałbym nic przeciwko, a nawet byłbym za, gdyby reszta była podobna. Ale to już moje preferencje.
Ale te marudzenia i komentarze wyżej mnie rozwaliły. Moim zdaniem naprawdę nie ma źle.

A jak już offtop to:
Co do SnL nic nie mam - no może parę kawałków lekko przynudza, co nie zmienia faktu, że jest parę miłych.

Miłej nocy, hey, pozdrawiam. :mrgreen:
Panzerfaust
 
Posty: 52
Dołączył(a): listopada 26 2007 - 14:28:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zly » stycznia 15 2008 - 13:20:57

Sympatyczny kawalek, i powaznie troszke zajezdza :twisted: Mysle jednak ze gdybyscie na singla dali Hydropieklowstapienie zrobiloby wieksza furrore ;)

Pozdrawiam,
Zly.
Czy w nocy dobrze spicie.. czy smierci sie boicie..
Zly
 
Posty: 10
Dołączył(a): stycznia 3 2008 - 19:47:09
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adam » stycznia 15 2008 - 14:12:31

Sprzedali się, kur*a :twisted: :lol:
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Soszkin » stycznia 15 2008 - 17:42:36

Nie smierdzi komercha. Jest calkiem sympatyczny. A ten klimat jak najbardziej mi odpowiada ! Po uslyszeniu 2 kawalkow zaczyna mnie konkretnie nosic... A potem koncert w Krakowie
Soszkin
 
Posty: 35
Dołączył(a): lipca 9 2007 - 01:05:51

Postprzez Krzysiek » stycznia 15 2008 - 19:45:24

no w Krakowie... a w Poznaniu do 4 kwietnia nie zagrają :( będzie trzeba zaliczyć jakiś koncert w innym mieście ;]
Krzysiek
 
Posty: 43
Dołączył(a): marca 20 2007 - 18:31:18
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Płyta "Gospel"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron