"Drogi Panie" - co Państwo na to?

Forum dyskusyjne o płycie Gospel.

Moderator: praczas-opensources

Postprzez milen » marca 28 2008 - 15:59:25

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a): Jak się znajduje w bleblaniu przyjemność, to można sobie blogusia założyć i takie wyjście serdecznie doradzam.


etam.. narzekasz :P :) forum jest równie dobrym miejscem do szukania ukrytych sensów w każdym dźwięku i westchnieniu, a może nawet lepszym, bo łatwiej znaleźć kogoś kto sie przyłączy... a bleblać, tak samo jak narzekać jest raźniej w kilka osób :P:P

ja sama zresztą korzystam na tym forum właśnie z tego co ludzie nawymyślają - a to sie komuś cos skojarzy, a to podpowie z jakiego filmu sample - nikt by przecież tych filmów nie wyczaił, gdyby każdy ograniczył sie tylko do stwierdzenia "sample fajnie brzmią". Podobnie z doszukiwaniem sie ukrytych znaczeń - nowe pomysły interpretacyjne zagęszczają i tak juz pełną smaczków i skojarzeń muzykę. Mi sie to podoba.
Obrazek
milen
 
Posty: 89
Dołączył(a): stycznia 30 2007 - 21:13:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » marca 28 2008 - 16:10:43

milen napisał(a):forum jest równie dobrym miejscem do szukania ukrytych sensów w każdym dźwięku i westchnieniu, a może nawet lepszym, bo łatwiej znaleźć kogoś kto sie przyłączy... a bleblać, tak samo jak narzekać jest raźniej w kilka osób


Aha.
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez AnnaMaria » marca 28 2008 - 16:18:34

milen napisał(a): a to sie komuś cos skojarzy, a to podpowie z jakiego filmu sample - nikt by przecież tych filmów nie wyczaił, gdyby każdy ograniczył sie tylko do stwierdzenia "sample fajnie brzmią". Podobnie z doszukiwaniem sie ukrytych znaczeń - nowe pomysły interpretacyjne zagęszczają i tak juz pełną smaczków i skojarzeń muzykę. Mi sie to podoba.


Dla mnie to oczywiste, dzięki, Milen. A że brzmi grafomańsko? Cóż, nie mam czasu wygładzać. Piszę, jak leci. Ale daje mi to do myślenia. Może się czegoś od wkurzonego Łosia nauczę.
"Oni żrą tę pizzę, bo są zmanipulowani. Ja tylko tak przekąszam..."
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AnnaMaria » marca 28 2008 - 16:28:30

A w ogóle to nie rozumiem. Założyłeś temat poświęcony konkretnemu utworowi. No to chyba nie ma lepszego miejsca na roztkliwianie się nad każdym szczegółem... Po prostu mnie Łosiu nie polubiłeś, ale żeby tak od razu z forum na blog wyganiać? Ani Ci ja naurągałam, ani bloga tu nie piszę. Wyluzuj.
"Oni żrą tę pizzę, bo są zmanipulowani. Ja tylko tak przekąszam..."
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » marca 28 2008 - 17:13:11

Równie gorąco, jak zachęcam do niedorabiania jakichś kosmicznych znaczeń do liryków, o których mówimy, proszę, by do moich słów nie dorabiano tego, czego w nich nie ma.

Nie jestem wkurzony, nie zdenerwowałaś mnie ani też nie pałam do nikogo niechęcią na wejściu. Naprawdę, „nic do dodania poza tym co napisane” - po prostu nie lubię słowolejstwa, z którego nic nie wynika. That’s all. :wink:
- A to kto?
- Pewnie król.
- Czemu krol?
- Bo nie jest obesrany.
CZŁOWIEK - ŁOŚ
Koncertmod
 
Posty: 681
Dołączył(a): czerwca 14 2005 - 09:34:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez AnnaMaria » marca 28 2008 - 23:54:17

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):po prostu nie lubię słowolejstwa, z którego nic nie wynika. That’s all. :wink:


Ja także nie lubię. Tylko dla mnie słowolejstwo to jest właśnie ta dyskusja, a nie to, co napisałam na temat utworu.
"Oni żrą tę pizzę, bo są zmanipulowani. Ja tylko tak przekąszam..."
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez maciek » marca 29 2008 - 15:56:07

swoją drogą Spięty musi mieć niezły ubaw czytając takie interpretacje :D
maciek
 
Posty: 153
Dołączył(a): maja 29 2007 - 16:10:24
Lokalizacja: Lublin

Postprzez milen » marca 29 2008 - 16:10:37

i to jest właśnie sposób w jaki fani mogą odwdzięczyć sie zespołowi :D

Oni nam dają radość ze świetnej muzy, a my im ubaw z naszych domysłów :D :D
Obrazek
milen
 
Posty: 89
Dołączył(a): stycznia 30 2007 - 21:13:49
Lokalizacja: Poznań

Słowa

Postprzez AnnaMaria » marca 29 2008 - 20:04:18

maciek napisał(a):swoją drogą Spięty musi mieć niezły ubaw czytając takie interpretacje :D


No i dobrze. Im poważniej, tym zabawniej. Interpretując nie zastanawiam się co autor miał na myśli. Dla mnie konkretne słowa są ważne nie dlatego, że "fajnie brzmią", jak napisał Łoś. One są ważne, bo tworzą atmosferę i otwierają możliwości interpretacji, czasem zupełnie nieuświadomionych. Na tym polega uroda tych tekstów. Autor może się nad tym nie zastanawiać pisząc. Może mieć po prostu do tego dobrą rękę. Będę się upierać: "zmięte cv" byłoby do kitu. To tylko przykład. Tak samo "ptysia miętowego" nie mogłoby zastąpić inne ciastko. Itp.
"Oni żrą tę pizzę, bo są zmanipulowani. Ja tylko tak przekąszam..."
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marek » maja 2 2008 - 18:23:13

Zauwazylem ze istnieja dwie wersje piosenki: Mojej na przyklad nie otwiera elektryczny riff, tylko gitara akustyczna (ewentualnie inny instrument strunowy...) a do tego nie slysze w niej akordeonu. Ciekawe...
Marek
 
Posty: 3
Dołączył(a): kwietnia 4 2008 - 16:42:46

Postprzez maciek » maja 2 2008 - 18:35:53

To prawda, wersja singlowa różni się innym rozpoczęciem i wstawkami akordeonu. Mi się podoba bardziej niż płytowa.
maciek
 
Posty: 153
Dołączył(a): maja 29 2007 - 16:10:24
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Ala » maja 2 2008 - 18:43:58

Tak. Wersja z płyty i singiel ze strony Lao Che różnią się.

Bardziej podoba mi się początek "Drogi Panie" z płyty, ale za to refren o niebo lepszy na singlu. Nasłuchałam się pierwszej wersji przed premierą, a później mi czegoś brakowało w tej piosence. Wydała się taka... ogołocona. :)
Ala
 
Posty: 142
Dołączył(a): stycznia 17 2008 - 23:10:53
Lokalizacja: z wioszy.

Postprzez Stone_D » maja 2 2008 - 21:36:24

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Zmięte CV sugerowałoby nędzne życie, niechlujstwo, pogardę do samego siebie i brak szacunku dla Pana. Bez sensu. Kandydat jest bowiem w porządku. To Pan zdaje się być z kamienia, a piękne słówko "wiatrołap" tę przepaść między Panem, a petentem podkreśla. Nie trzeba już zmiętych CV:)

A może znaczyć, że się po prostu zmięło...

Jezu, naprawdę nie wszystko musi być symbolem nie wiadomo czego. Nie mogę wyjść z podziwu, jaką tu niektórzy próbują interpretację do tych tekstów dobleblać.



To przez chwilę jeszcze nie wychodź z podziwu, bo oto poniżej znajduje się Twoja próba dobeblania interpretacji do tego samego fragmentu.

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):No właśnie przy pierwszych podejściach byłem przekonany że chodzi o „zmięte CV”, w znaczeniu: zmięty papier, w głębszym znaczeniu: żywot intensywnie wiedzion... Ale posłuchałem dokładnie i teraz mam poważne wątpliwości, czy „spięte”, czy „zmięte”
Stone_D
 
Posty: 17
Dołączył(a): maja 8 2005 - 14:57:09

Re: "Drogi Panie" - co Państwo na to?

Postprzez Something » września 27 2009 - 22:55:39

Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Gospel"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron