teksty oparte na Piśmie Świetym?

Forum dyskusyjne o płycie Gospel.

Moderator: praczas-opensources

teksty oparte na Piśmie Świetym?

Postprzez Marshor » stycznia 20 2008 - 12:45:28

Przy innych tematach wspominało się o tym, że teksty z płyty Gospel opierają sie na Biblii.

'Drogi Panie' - wyraźnie przedstawia obraz grzechu pierworodnego.
'Hydropiekłowstąpenie' - jednoznacznie opisuje rozmowę Boga z Noe.
'Do syna Józefa Cieślaka' - czyli skierowane do syna Józefa Cieśli, Krystiana. Krystian - Chrystian - Chrystus? Św. Józef był cieślą :)
'Paciorek' - sama nazwa mówi za siebie. Modlitwa do Anioła Stróża.

Więcej tekstów na forum nie znalazłem (na żadnym koncercie Lao Che nie byłem).

Jak Wy to odbieracie? Mi teksty wszystkich tych piosenek bardzo się podobają. Póki co miałem możliwość usyłyszenia 'Drogi Panie' i 'Hydropiekłowstąpienie' (youtube.com) i muzycznie też oceniam bardzo wysoko. Moim zdaniem, Gospel zapowiada się bardzo dobrze.
Marshor
 
Posty: 13
Dołączył(a): października 28 2006 - 21:37:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Questus » stycznia 20 2008 - 17:43:09

Popieram i co do opinii o jakości płyty i tekstów na niej zawartych jak i co do inspiracji, czy raczej głównego tematu nowej płyty Gospel. ;) Tak jak Gusła były oparte na takich historiach chłopskich, klimatach średniowiecza i tajemnicach, Powstanie Warszawskie - wiadomo, to tak samo moim zdaniem Gospel kręci się wokół Biblii.
Obrazek
Questus
 
Posty: 15
Dołączył(a): kwietnia 14 2007 - 15:12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez eo » stycznia 20 2008 - 18:27:23

Questus napisał(a):Popieram i co do opinii o jakości płyty i tekstów na niej zawartych jak i co do inspiracji, czy raczej głównego tematu nowej płyty Gospel. ;) Tak jak Gusła były oparte na takich historiach chłopskich, klimatach średniowiecza i tajemnicach, Powstanie Warszawskie - wiadomo, to tak samo moim zdaniem Gospel kręci się wokół Biblii.


Gusła też krążyły wokół dekalogu
eo
 
Posty: 143
Dołączył(a): czerwca 9 2005 - 15:31:58

Postprzez Something » stycznia 20 2008 - 18:39:28

i tez byly numerki przy piosenkach ...
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez koli-żanka » stycznia 20 2008 - 21:07:57

Questus napisał(a): tak samo moim zdaniem Gospel kręci się wokół Biblii.

Motywy biblijne są jak najbardziej widoczne ale myślę, że tym razem nie wszystkie piosenki będą tak ściśle trzymać się głównego tematu :)
Spekuluję, że "Chłopacy" lub "Siedmiu nie zawsze wspaniałych" będzie trochę lub bardziej oddalonych od głównej osi :)
"mpaKOmpaBIEmpaTA" z tego co słyszałam w Poznaniu też nie jest jakoś ogromnie powiązana ze Starym Testamentem. Po 22 lutego dowiemy się jak bardzo jest to koncept - album :lol:
"Panie Struś.. chodź no pan do nas... Nie może się poderwać.... Niedobrze" :))))

"Ty Bóg! Dasz mi szczęście? E-e, mało mam" :)))
koli-żanka
 
Posty: 58
Dołączył(a): lutego 19 2007 - 03:20:45
Lokalizacja: Toruń/Elbląg

Postprzez maciek » stycznia 20 2008 - 21:41:38

koli-żanka napisał(a):Po 22 lutego dowiemy się jak bardzo jest to koncept - album :lol:


Po 20, premiera się przesunęła o dwa dni wcześniej ;) Aha, i jeśli ktoś jeszcze nie czytał tracklisty płyty:

01. Drogi Panie
02. Czarne Kowboje
03. Bóg Zapłać
04. Do Syna Józefa Cieślaka
05. Mpakompabiempata
06. Hiszpan
07. Zbawiciel Diesel
08. Hydropiekłowstąpienie
09. Paciorek
10. Chłopacy
11. Ty Człowiek Jesteś?
12. Siedmiu Nie Zawsze Wspaniałych
maciek
 
Posty: 153
Dołączył(a): maja 29 2007 - 16:10:24
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Questus » stycznia 20 2008 - 23:34:07

A ja mam takie pytanie - można gdzieś zobaczyć liryki do utworów na płycie? Na forum, czy cuś?
Obrazek
Questus
 
Posty: 15
Dołączył(a): kwietnia 14 2007 - 15:12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Something » stycznia 21 2008 - 00:41:29

http://www.laoche.art.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0
tu masz, nie chce mi sie bawic z wklejaniem poszczegolnych kawalkow :P

no i Chlopacy nie maja nic wspolnego z Biblia ani Mpa..., Hiszpan pewnie dalej nie ma tekstu, wiec 1/4 na pewno nie ma nic wspolnego z Biblia, 4 kawalkow nie znamy wiec moze byc i ponad polowa bez Biblii (7/12)
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez koli-żanka » stycznia 21 2008 - 01:29:25

Something napisał(a):no i Chlopacy nie maja nic wspolnego z Biblia ani Mpa..., Hiszpan pewnie dalej nie ma tekstu, wiec 1/4 na pewno nie ma nic wspolnego z Biblia, 4 kawalkow nie znamy wiec moze byc i ponad polowa bez Biblii (7/12)


Za to wszystkie na płycie mogą mieć gospelowe wstawki :lol:
"Panie Struś.. chodź no pan do nas... Nie może się poderwać.... Niedobrze" :))))

"Ty Bóg! Dasz mi szczęście? E-e, mało mam" :)))
koli-żanka
 
Posty: 58
Dołączył(a): lutego 19 2007 - 03:20:45
Lokalizacja: Toruń/Elbląg

Postprzez bastor » stycznia 21 2008 - 10:45:16

koli-żanka napisał(a):Za to wszystkie na płycie mogą mieć gospelowe wstawki :lol:


W "Powstaniu Warszawskim" wszelakie chórki wykonywały/li znajomi zespołu. Zastanawiam się czy LC do najnowszej płytki zatrudniło prawdziwy "czarny" chór gospel. Ktoś coś wie na ten temat ?
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Postprzez Questus » stycznia 21 2008 - 13:35:57

Nie wiem, ale wiem, że w takim "Hydropiekłowstąpieniu" nie ma gospelowych wstawek. A to jest totalnie ZAJEBISTA piosenka.
Obrazek
Questus
 
Posty: 15
Dołączył(a): kwietnia 14 2007 - 15:12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Adam » stycznia 21 2008 - 13:37:04

bastor napisał(a):
koli-żanka napisał(a):Za to wszystkie na płycie mogą mieć gospelowe wstawki :lol:


W "Powstaniu Warszawskim" wszelakie chórki wykonywały/li znajomi zespołu. Zastanawiam się czy LC do najnowszej płytki zatrudniło prawdziwy "czarny" chór gospel. Ktoś coś wie na ten temat ?


Z tego co wiem, to w sesji nagraniowej brały udział kobiety z Kapeli Ze Wsi Warszawa, chyba, że coś się zmieniło.
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez Adam » stycznia 21 2008 - 13:37:34

bastor napisał(a):
koli-żanka napisał(a):Za to wszystkie na płycie mogą mieć gospelowe wstawki :lol:


W "Powstaniu Warszawskim" wszelakie chórki wykonywały/li znajomi zespołu. Zastanawiam się czy LC do najnowszej płytki zatrudniło prawdziwy "czarny" chór gospel. Ktoś coś wie na ten temat ?


Z tego co wiem, to w sesji nagraniowej brały udział kobiety z Kapeli Ze Wsi Warszawa, chyba, że coś się zmieniło.
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Postprzez koli-żanka » stycznia 21 2008 - 14:12:27

Adam napisał(a):
bastor napisał(a):
koli-żanka napisał(a):Za to wszystkie na płycie mogą mieć gospelowe wstawki :lol:


W "Powstaniu Warszawskim" wszelakie chórki wykonywały/li znajomi zespołu. Zastanawiam się czy LC do najnowszej płytki zatrudniło prawdziwy "czarny" chór gospel. Ktoś coś wie na ten temat ?


Z tego co wiem, to w sesji nagraniowej brały udział kobiety z Kapeli Ze Wsi Warszawa, chyba, że coś się zmieniło.


Chyba nie było prawdziwych czarnych głosów Harlemu :lol:
"Panie Struś.. chodź no pan do nas... Nie może się poderwać.... Niedobrze" :))))

"Ty Bóg! Dasz mi szczęście? E-e, mało mam" :)))
koli-żanka
 
Posty: 58
Dołączył(a): lutego 19 2007 - 03:20:45
Lokalizacja: Toruń/Elbląg

Postprzez Arek » stycznia 24 2008 - 11:57:11

w ciekawym kierunku zmierza Lao Che.Pierwsza oznaka tego ze nastepny album mial byc wlasnie taki byla dla mnie trasa z zespolem Armia
Arek
 
Posty: 32
Dołączył(a): maja 13 2007 - 01:32:33
Lokalizacja: Miętne

Następna strona

Powrót do Płyta "Gospel"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron