Ukryty tekst w mpaKOmpaBIEmpaTA

Forum dyskusyjne o płycie Gospel.

Moderator: praczas-opensources

Postprzez Something » kwietnia 29 2008 - 23:50:41

na forum jest link do wywiadu z trojki
tam pani zapytala Spiętego o to
odpowiedzial...
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Soszkin » maja 5 2008 - 23:30:12

a ja wam powiem ze wystarczy popatrzec do ksiazeczki i pousuwac "mpa"...
Soszkin
 
Posty: 35
Dołączył(a): lipca 9 2007 - 01:05:51

Postprzez nati » maja 6 2008 - 09:14:01

sierio? nie, nie może być... :roll:
w tym szaleństwie jest metoda...
nati
 
Posty: 549
Dołączył(a): grudnia 19 2005 - 17:24:16
Lokalizacja: Baniocha

Postprzez gad44 » maja 6 2008 - 13:11:37

Soszkin napisał(a):a ja wam powiem ze wystarczy popatrzec do ksiazeczki i pousuwac "mpa"...


:shock:

Chryste Panie, Sherlock Holmes! Ludzie to mają łeb na karku :D
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Postprzez Sanitariuszka » maja 6 2008 - 18:50:05

GOTUJESZ koszmarnie! Jasne, od razu wiedziałam :) Choć tu na forum dawno mnie nie było:) I ten tekst ostatni to jest właśnie geniusz piosenki :) Bo znaczy wszystko co najważniejsze (jak dla mnie). Mężczyzna który kocha ją pomimo beznadziejnego obiadu!
:)
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by.
Sanitariuszka
 
Posty: 9
Dołączył(a): kwietnia 14 2007 - 15:23:42
Lokalizacja: Sopot

Postprzez AnnaMaria » maja 6 2008 - 19:13:27

Sanitariuszka napisał(a):GOTUJESZ koszmarnie! Jasne, od razu wiedziałam :) Choć tu na forum dawno mnie nie było:) I ten tekst ostatni to jest właśnie geniusz piosenki :) Bo znaczy wszystko co najważniejsze (jak dla mnie). Mężczyzna który kocha ją pomimo beznadziejnego obiadu!
:)


Założę się, że tekst powstał w oderwaniu od życia:) Moim zdaniem Mpa to najsłabszy tekst na płycie, o ile w ogóle można mówić o słabych tekstach Spiętego. Najskromniejszy treściowo, co w pełni rekompensuje forma tekściarska (mpa, mpa, ko_am) i o to chodzi w tym utworze. A Emilka na pewno gotuje świetnie :D
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Something » maja 6 2008 - 19:31:01

AnnaMaria napisał(a):
Sanitariuszka napisał(a):GOTUJESZ koszmarnie! Jasne, od razu wiedziałam :) Choć tu na forum dawno mnie nie było:) I ten tekst ostatni to jest właśnie geniusz piosenki :) Bo znaczy wszystko co najważniejsze (jak dla mnie). Mężczyzna który kocha ją pomimo beznadziejnego obiadu!
:)


Założę się, że tekst powstał w oderwaniu od życia:) Moim zdaniem Mpa to najsłabszy tekst na płycie, o ile w ogóle można mówić o słabych tekstach Spiętego. Najskromniejszy treściowo, co w pełni rekompensuje forma tekściarska (mpa, mpa, ko_am) i o to chodzi w tym utworze. A Emilka na pewno gotuje świetnie :D


najslabszy?
wg mnie nie
jak tak teraz pomysle nad tym ktory najslabszy to wydaje mi sie, ze "Zbawiciel Diesel" (chociaz kawalek jeden z najlepszych jak dla mnie)
chociaz zalezy co znaczy slaby tekst...
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez AnnaMaria » maja 6 2008 - 19:43:21

Something napisał(a):najslabszy?
wg mnie nie
jak tak teraz pomysle nad tym ktory najslabszy to wydaje mi sie, ze "Zbawiciel Diesel" (chociaz kawalek jeden z najlepszych jak dla mnie)
chociaz zalezy co znaczy slaby tekst...


"Mpa" może być dobrym tekstem dla facetów, którzy mają podobno kłopoty z wyrażaniem uczuć:). Mimo to, jak na tekst o miłości moim zdaniem słaby. Po lekturze Twojego posta tak sobie analizuję w myśli (i okazuje się, że znam na pamięć:)) "Zbawiciela Diesla" i faktycznie - 2 miejsce. Potem długo, długo nic. Reszta to mistrzostwo świata.
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Something » maja 6 2008 - 19:47:45

AnnaMaria napisał(a):"Mpa" może być dobrym tekstem dla facetów, którzy mają podobno kłopoty z wyrażaniem uczuć:).

moze dlatego mi sie podoba ...
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sarna » maja 6 2008 - 20:11:25

AnnaMaria napisał(a):"Mpa" może być dobrym tekstem dla facetów, którzy mają podobno kłopoty z wyrażaniem uczuć:).


Oj, Sarna nie Jeleń, a też lubi.
tak málo mám krve a ještě mi teče z úst
Sarna
 
Posty: 176
Dołączył(a): marca 2 2008 - 16:18:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez AnnaMaria » maja 6 2008 - 20:27:08

Sarna napisał(a):
AnnaMaria napisał(a):"Mpa" może być dobrym tekstem dla facetów, którzy mają podobno kłopoty z wyrażaniem uczuć:).


Oj, Sarna nie Jeleń, a też lubi.


To Sarna kosmopolityczna jest:) Ja nie uważam, że to jest zły tekst. Sądzę tylko, że to jest słaby tekst jak na Spiętego, a to ogromna różnica.
AnnaMaria
 
Posty: 299
Dołączył(a): marca 27 2008 - 14:37:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez glorfindel » lipca 27 2008 - 13:21:06

Sanitariuszka napisał(a):GOTUJESZ koszmarnie! Jasne, od razu wiedziałam :) Choć tu na forum dawno mnie nie było:) I ten tekst ostatni to jest właśnie geniusz piosenki :) Bo znaczy wszystko co najważniejsze (jak dla mnie). Mężczyzna który kocha ją pomimo beznadziejnego obiadu!
:)


Tak, z pewnością Spiętemu chodziło o słabe obiady <ciana>

Oczywiście, że "fatalnie gotujesz" ale czy o przyziemny obiad chodzi w tym tekście, to......może poszukaj jakiegoś innego sensu?
Ostatnio edytowano lipca 27 2008 - 20:42:40 przez glorfindel, łącznie edytowano 1 raz
Gdy nocą ku tonie zwrócisz swe lice....
glorfindel
 
Posty: 45
Dołączył(a): marca 15 2008 - 21:11:31

Postprzez siano » lipca 27 2008 - 15:48:37

A tak na marginesie....

Jak ktoś ma oryginalną płytę, to tam są teksty....

Czyli, wszyscy pytający po baniku?;p
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" (J.Tuwim)
siano
 
Posty: 86
Dołączył(a): stycznia 30 2006 - 15:38:59
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez glorfindel » sierpnia 11 2008 - 19:18:24

Ale jazda!

Jak wszyscy dorbze wiemy, płyty Lao sa przepełnione "zagadkami", których odnalezienie sprawia nam wielką frajdę.

Co prawda nie ja na to wpadłem, a nieznajoma dziewczyna z Off Festivalu, która powiedziała o tym mojej siostrze, ale.....

Po zaszyfrowanym ostatnim tekście w mpaKOmpaBIEmpaTA jest małe solo gitarowe.......otóż jest to melodia warszawska "Stachu, jam Cię przecież kochała, wróć do mnie"- tekst dobrze znany z Koli (jeśli ktoś w tym grzebał^^)
Gdy nocą ku tonie zwrócisz swe lice....
glorfindel
 
Posty: 45
Dołączył(a): marca 15 2008 - 21:11:31

Postprzez Something » sierpnia 11 2008 - 21:07:44

glorfindel napisał(a):Po zaszyfrowanym ostatnim tekście w mpaKOmpaBIEmpaTA jest małe solo gitarowe.......otóż jest to melodia warszawska "Stachu, jam Cię przecież kochała, wróć do mnie"- tekst dobrze znany z Koli (jeśli ktoś w tym grzebał^^)

geniusz 8)
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Gospel"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron