Intertekstualność DC/AC

Forum dyskusyjne o płycie "Prąd stały / Prąd zmienny".

Moderator: praczas-opensources

Re: Intertekstualność DC/AC

Postprzez kitaro » grudnia 26 2012 - 18:59:21

Mógłbyś podać źródło tego wywiadu, gdzie Spięty nie potwierdza odniesień do "Mistrza i Małgorzaty", bo to Twoje twierdzenie przypomina błądzenie pijanego dziecka we mgle. Intertekstualność jest ewidentna - udowodnij, że tak nie jest :roll: :roll: :roll: :roll:
kitaro
 
Posty: 4
Dołączył(a): listopada 17 2012 - 16:25:12

Re: Intertekstualność DC/AC

Postprzez beret » grudnia 28 2012 - 16:19:07

Motyw się kilka razy przewijał. W wywiadzie dla gazetki metro, zaraz po wydaniu DC/AC, Spięty mówił, że Życie jest jak tramwaj jest próbą dyskursu z Hemingwayem, że on (Spięty czyli) porzucił zachwyt nad macho. I że dla niego, z życia nie należy wysiadać.
Niestety, wywiad nie jest dostępny online. Pamiętam, że czytałem go w McDonaldzie koło Powązek.
W ogóle to jest śmieszna historia, bo wówczas cytat ten w powiązaniu z Hemingwayem pojawiał się tylko w kontekście Lao. Tak jakby sobie jednak Hubert go wymyślił.
Jak poszukasz w necie, to znajdziesz informacje o tym, że powieść "Mistrz i Małgorzata" nie była inspiracją. Albo zapytaj się po koncercie, jeżeli tak Cię to stresuje.
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Re: Intertekstualność DC/AC

Postprzez KimKolwiek » grudnia 31 2012 - 14:17:15

Babcia mnie wczoraj uraczyła powiedzeniem "świńską dróżką na psim wózku", którego do tej pory nigdy nie słyszałam, oprócz właśnie "Wielkiego Kryzysu". Nikt do tej pory nie wspomniał, no to jest.
KimKolwiek
 
Posty: 3
Dołączył(a): maja 4 2010 - 17:00:13
Lokalizacja: Płock, powiedzmy.

Re: Intertekstualność DC/AC

Postprzez kitaro » stycznia 4 2013 - 17:02:13

To, że być może Autor tekstu udzielił wypowiedzi, że tekst jest próbą dyskursu z Hemingway'em, nie wyklucza w moim mniemaniu możliwości zainspirowania przedstawionej sceny "Mistrzem i Małgorzatą". To są dwie osobne sprawy: dyskusja ideowa z pisarzem i inspiracja sceną literacką. To po pierwsze. Po drugie nadal słyszę pouczenia: "abym poczytał o tym sobie w Internecie", więc może jakiś link od Życzliwego. :D . Po trzecie nie podejdę po koncercie, bo nie chodzę, więc po czwarte, akurat ta sprawa mnie najmniej stresuje :D
kitaro
 
Posty: 4
Dołączył(a): listopada 17 2012 - 16:25:12

Poprzednia strona

Powrót do Płyta "Prąd stały / Prąd zmienny"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron