Zima stulecia.

Forum dyskusyjne o płycie "Prąd stały / Prąd zmienny".

Moderator: praczas-opensources

Re: Zima stulecia.

Postprzez taki » lutego 24 2010 - 13:31:18

wybacz, ale takich andronów, to ja dawno nie słyszałem. no ręce opadają. hipotetycznie rzecz biorąc, jeśli następna płyta będzie opierała się na dźwiękach wypróżniania się, to mam nadzieję, że także docenisz tę kapelę za stworzenie płyty, która jest przeciwieństwem poprzednich :mrgreen:


Chyba wychodzisz na ignoranta, bo w dziale "muzyka elektroniczna" są artyści którzy samplują bardzo dziwne rzeczy i nagrywają płyty, które wśród fanów muzyki elektronicznej cieszą się dużym uznaniem. Jeśli masz zbyt ciasny umysł aby to pojąć a jedyna muzyka elektroniczna jąką znasz to Biliński i j.m. jarre to nie zabieraj głosu i sięgnij trochę głebiej w muzykę.

lubisz, ale nie rozumiesz.


Akurat źle trafiłeś ponieważ zajmuje się muzyką elektroniczną "zawodowo", współorganizuję jeden z większych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce i wydaję płyty z muzyką elektroniczną. Zapisz sieę wiec człowieku na jakiś podstawowy kurs muzyki albo kup kilka płyt, bo elektronika poszła dużo dalej niż to Ci się wydaje. Co więcej to co zrobiło LAO CHE to nie elektronika ale rock z brzmieniami elektronicznymi.

taki napisał(a):Zaintrygował mnie szczególnie jeden z użytkowników. Nie znam, nie widziałem człowieka ale śledząc kilka jego postów mam wrażenie że loguje się tu tylko po to "aby być na nie". Co dziwniejsze po sowitej krytyce w jednym ze wpisów zapytuje o możliwość zakupienia singla z nowej płyty. Nie wiem więc o co chodzi? Handlarz, który wystawia na straganku płyty nie lubianych przez siebie zespołów?

To, że jesteś nowym użytkownikiem forum w żaden sposób Cię nie usrawiedliwia. Zanim zaczniesz snuć domysły i przypuszczenia poczytaj trochę starych tematów, pośledź forum przez pewien czas i dopiero wtedy wyrażaj takie opinie.
...

Wiesz co ... to nie domysły ... Wiem, bo uczestniczyłem w aukcji - ten użytkownik sprzedawał na allegro singiel "Czerniaków". To nie przypuszczenia.
taki
 
Posty: 4
Dołączył(a): lutego 24 2010 - 10:56:19

Re: Zima stulecia.

Postprzez gad44 » lutego 24 2010 - 13:38:17

taki napisał(a):Wiesz co ... to nie domysły ... Wiem, bo uczestniczyłem w aukcji - ten użytkownik sprzedawał na allegro singiel "Czerniaków". To nie przypuszczenia.


O zgrozo... Jak on mógł :?: :!:

A tak na poważnie, to co z tego, że sprzedawał? Chyba, że singiel był podpisany przez czlonków zespołu, wtedy to zupełnie inna bajka. Ostrzegam tylko, że kiedyś ten temat był już poruszany na forum i wzbudził bardzo wiele emocji.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Zima stulecia.

Postprzez dominiko96 » lutego 24 2010 - 13:41:01

Mi ta elektronika nie przeszkadza.
Kojarzy się z Siekierą z czasu Nowej Aleksandrii.
A na wesele by się nie nadawało.
Za mało rytmu.
I kij wam w mózg :twisted: :twisted: :twisted: .
dominiko96
 
Posty: 125
Dołączył(a): listopada 7 2009 - 17:59:51

Re: Zima stulecia.

Postprzez młodzian » lutego 24 2010 - 16:01:19

Panowie tym kawałkiem po prostu przekroczyli granice dobrego smaku. Trochę przyzwoitości...
młodzian
 
Posty: 28
Dołączył(a): maja 8 2006 - 14:37:52

Re: Zima stulecia.

Postprzez michal_pl » lutego 24 2010 - 17:05:02

młodzian napisał(a):Panowie tym kawałkiem po prostu przekroczyli granice dobrego smaku.

Ty tą granicę przekraczasz znacznie bardziej każdym kolejnym, nic nie wnoszącym postem.
michal_pl
 
Posty: 32
Dołączył(a): marca 25 2009 - 13:31:10

Re: Zima stulecia.

Postprzez beret » lutego 24 2010 - 19:24:14

Pierdolenie kocopołów.
Że znakomite, że znikomate.
No, mili Państwo!
Wy życia nie macie, poza Lao?

Do płyty tydzień, a tu jakaś nie wiadomo jaka masturbacja nad singlem. Wyprztykacie się teraz i jak dojdzie do całego materiału to nie będzie komu...
A przecież może być wybitnie chujowy.
I kto to wtedy zgnoi?
beret
 
Posty: 328
Dołączył(a): grudnia 11 2006 - 16:37:51

Re: Zima stulecia.

Postprzez bastor » lutego 24 2010 - 20:11:11

taki napisał(a):Dobra. Jestem tu pierwszy raz


Witamy serdecznie na forum.

taki napisał(a): Zaintrygował mnie szczególnie jeden z użytkowników. Nie znam, nie widziałem człowieka ale śledząc kilka jego postów mam wrażenie że loguje się tu tylko po to "aby być na nie".

Mam nieodparte wrażenie, że wywołałeś mnie do tablicy. Zatem śpieszę niezwłocznie z wyjaśnieniami:

Wyglądam tak:

Obrazek

taki napisał(a):Co dziwniejsze po sowitej krytyce w jednym ze wpisów zapytuje o możliwość zakupienia singla z nowej płyty. Nie wiem więc o co chodzi? Handlarz, który wystawia na straganku płyty nie lubianych przez siebie zespołów?


Nie nazwał bym siebie Handlarzem. Pozwól, że coś Ci pokażę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapewne nie kojarzysz wszystkich okładek, dlatego specjalnie dla Ciebie polecę po kolei od góry:

1. Koli - album, wydanie CD
2. Koli - album, wydanie kaseta audio
3. Tingel Tangel - singiel do albumu Koli (radio edit.)
4. Kukurydza - singiel do albumu Koli (radio edit.)
5. Gusła - album, wydanie kaseta audio (ciekawostka - udało mi się kupić zapakowany oryginalnie w folię :) )
6. Gusła - album, wydanie CD
7. Klucznik - singiel do albumu Gusła
8. Czerniaków - singiel do albumu PW (wydanie z "+video")
9. PW - album, wydanie CD
10. Czerniaków - singiel, wydanie II poprawione
11. Gospel - album, wydanie na płycie winylowej
12. Gospel - album, wydanie CD
13. Drogi Panie - singiel do albumu Gospel (radio edit.)
13. Czarne Kowboje - singiel do albumu Gospel (radio edit.)
14. Hazael -Clairvoyance - album, kaseta audio
14. Hazael - When the sun is dead ... - album, kaseta audio (wydanie czarne)
15. Hazael - Thor - album, kaseta audio
16. Hazael - The kiss and other movements - album, kaseta audio
17. Hazael - When the sun is dead ... - album, kaseta audio (wydanie białe)
18. Himmilsbach - album, wydanie CD
19. Hazael - Thor - album, wydanie CD
20. Kanabiplanto - Przyjaciele Jamesa B. - wydanie kaseta audio ( specjalne podziękowania dla Somethinga! )
21. Frutti Di Marre - album, wydanie CD
22. Spięty - Antyszanty - album, wydanie CD
23. Spięty - Ma Czar Karma - singiel do albumu Antyszanty

Jak sam widzisz, gdybym handlował tymi płytami to już dawno siedziałbym na Hawajach i cieszył oczy widokiem skąpo odzianych autochtonek leżąc plackiem na plaży. Jeżeli już będziesz musiał kiedyś mnie znowu jakoś nazwać polecam słowo Kolekcjoner. Tak, myślę że to słowo jest bardziej adekwatne do mojego stanu rzeczy.

taki napisał(a):Widzę że większość obecnych tu krytykantów chciałaby żeby Lao Che nagrywało ciągle płyty o powstaniach i Gospel.


Siedzę na tym forum od początku jego powstania i nigdzie nie zauważyłem aby Ci "krytykanci" wzywali do nagrania płyty "Grunwald 1410" czy "Obrona Częstochowy". Jeżeli już ktoś wyskakiwał z takimi propozycjami to raczej tzw "jednopostowcy".

taki napisał(a):Mam więc takie zapytanie do tych osób. Czy zespół nie jest ceniony najbardziej za fakt że każda płyta jest przeciwieństwem poprzedniej?


Jeżeli przez "ceniony" uważasz pojawianie się zespołu na listach przebojów to tak, masz absolutną tutaj rację.

taki napisał(a):W czym "Czas" czy "Zima stulecia" Jest gorsza od "Drogi Panie"? Przecież Drogi Panie to piosenka o wiele bardziej prozaiczna, melodyjna, kotletowa. Rock cukierkowy w czystej postaci. Solówka w środku na klarnecie. Istne wesele. Pamiętajmy że Czas i Zima to single, utwory najbardziej komercyjne, radiowe. A i tak moim zdaniem są ciekawsze niż Drogi Panie czy Hiszpan.


No i fajnie Jacek, cieszę się, że Ci się podoba. Wiedz tylko iż jest też tutaj na forum spore grono osób, które są z LAO CHE od początku i przyzwyczaili się do pewnego (bardzo wysokiego) poziomu albumów zespołu. Osobiście, gdy po raz pierwszy usłyszałem w radiowej Trójce kawałek "Zima stulecia" to po jego ostatnich taktach zacząłem się głośno śmiać by po chwili wykrzyknąć "Panowie! Co to kurwa jest!". Potem nastała długa cisza i doszedłem do wniosku, że po tym co usłyszałem to "Gospel" w sumie nie był taki zły (Ci co mnie znają, wiedzą do czego piję).

taki napisał(a):Od kilku dni płyta jest w Trójce "Płytą tygodnia". Ponieważ jestem słuchaczem stałym nie umknęło mi kilka innych utworów. Są tekstowo i muzycznie świetne! Dużo lepsze od Czasu i Zimy stulecia. Zresztą posłuchajcie promomixu :) Poczekajmy na całą płytę!


Zgadzam się tutaj z Tobą w 100%, należy poczekać z pełną oceną dopiero po przesłuchaniu całego albumu (znając LC trzeba będzie to zrobić wielo, wielo, wielokrotnie). Doskonale powiedział to gad44 iż daje zespołowi kredyt zaufania z racji jego dorobku ale z drugiej strony nie trudno przyznać racji Adamowi, który słusznie moim zdanie pisze, że jeśli "Zima stulecia" byłaby pierwszym singlem zespołu, promującym pierwszą w karierze płytę "Prąd stały/Prąd zmienny", to nie zrobiłaby takiego szumu i nie zdobyłaby tylu fanów co przy płycie PW czy Gusła. Dlatego też nie rozumiem dlaczego pijesz tutaj do mnie w taki oto sposób:

taki napisał(a):Co dziwniejsze po sowitej krytyce w jednym ze wpisów zapytuje o możliwość zakupienia singla z nowej płyty


Czy mógłbyś mi wskazać tą "sowitą krytykę"? Bo chyba nie myślisz o zwrocie "Matko Bosko Kochano!"? A co do pytania o singiel "Zima Stulecia" to już wiesz, że chodzi o uzupełnienie stanu kolekcji. Swoją drogą, mogę sobie chyba tylko pomarzyć o odpowiedzi, bo praczas jest aktywny tylko gdy chodzi o promocję a już pytania techniczne olewa sikiem prostym. Smutne to.

taki napisał(a):Może większość krytykantów tu obecnych zamknęło się w jednej szufladce rocka albo metalu i jak im coś wpadnie do ucha innego drgawek dostają. Ale może w sumie o to chodzi. Gdyby nie było ich głosów nie byłoby dyskusji.


Naprawdę nie ogarniam Cię taki. Wchodzisz tu i na dzień dobry strzelasz sobie w stopę obrażając tu obecnych. Zdziwiłbyś się i to bardzo gdybyś wiedział jakich gatunków muzycznych słuchają tutaj użytkownicy. Idę o zakład (stawiam piwo na koncercie) iż połowy nazw tych gatunków nawet nie słyszałeś.

taki napisał(a):Wiesz co ... to nie domysły ... Wiem, bo uczestniczyłem w aukcji - ten użytkownik sprzedawał na allegro singiel "Czerniaków". To nie przypuszczenia.


Chyba czas coś wyjaśnić w sprawie singla "Czerniaków" (tutaj szczególne pozdrowienia dla Dimona). W momencie gdy ów singiel wyszedł siedziałem na plantacji w Niemczech i w cholernym skwarze dorabiałem euro aby móc egzystować na kolejnym roku jako student. Ponieważ przed wyjazdem uczuliłem parę osób na temat wiadomości ze stajni Lao Che, to też zostałem poinformowany iż singiel zostanie wydany tylko w nakładzie 1000 sztuk i zostanie rozdany na koncercie w muzeum PW z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Wtedy nie wiedziałem iż będzie dodruk i wersja sklepowa. Dlatego też wskutek braku informacji i przebywania na obcym lądzie, zostałem po przyjeździe właścicielem 4 singli (tak, tak moi drodzy Dimonie i taki - mam fąfli którzy znając moje skrzywienie brali je w ciemno). Dwa z nich są nadal w mojej kolekcji (co widać na zdjęciach), trzeci oddałem najlepszemu kumplowi na urodziny natomiast czwarty wylądował na allegro - i zapewne do tego pijecie. Autentycznie nie wiedziałem że to taka wielka zbrodnia sprzedać nadwyżkę płyt na allegro. Dlatego pomny tej wiedzy chciałem lojalnie Cię taki ostrzec iż zamierzam wziąć udział w licytacji tego singla lao che:

http://allegro.pl/item923047748_lao_che ... cznik.html

Mam nadzieję, że pomoże Ci to w dobie maskowania nicków przez allegro ;)

No i na koniec, skoro

taki napisał(a): Nie znam, nie widziałem człowieka [...]


To przestań pleść androny :)

Mam nadzieję iż wyjaśniłem wszystkie Twoje wątpliwości zatem :-* dla Ciebie ptysiu miętowy i do zobaczenia na koncercie LAO CHE, tylko nie wiem czy będę mieć adekwatny do sytuacji odblaskowy uniform oraz fluorescencyjne światełko.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Re: Zima stulecia.

Postprzez praczas-opensources » lutego 24 2010 - 20:21:26

Zaraz... zaraz. Nie olewam sikiem prostym :? Jest to akurat mega gorący okres - płyta i koncerty Lao + koncerty solo Spiętego. Nie śledzę wszystkiego co się dzieje na forum. Musiałem przekopać się przez wątek żeby dojść do tego czemu do mnie piszesz.
Na przyszłość proszę pisz na priva zapytania, nie wrzucaj na forum jeśli chcesz być pewny odpowiedzi, ok? :D
::: www.opensources.pl ::: Booking - Management - Label :::
praczas-opensources
 
Posty: 75
Dołączył(a): lutego 13 2008 - 21:09:10

Re: Zima stulecia.

Postprzez bastor » lutego 24 2010 - 20:38:01

praczas-opensources napisał(a):Zaraz... zaraz. Nie olewam sikiem prostym :? Jest to akurat mega gorący okres - płyta i koncerty Lao + koncerty solo Spiętego. Nie śledzę wszystkiego co się dzieje na forum. Musiałem przekopać się przez wątek żeby dojść do tego czemu do mnie piszesz.
Na przyszłość proszę pisz na priva zapytania, nie wrzucaj na forum jeśli chcesz być pewny odpowiedzi, ok? :D


OK Stary, masz rację. Nie pomyślałem o tym. Przepraszam.
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Re: Zima stulecia.

Postprzez Adam » lutego 24 2010 - 21:38:29

taki napisał(a):
wybacz, ale takich andronów, to ja dawno nie słyszałem. no ręce opadają. hipotetycznie rzecz biorąc, jeśli następna płyta będzie opierała się na dźwiękach wypróżniania się, to mam nadzieję, że także docenisz tę kapelę za stworzenie płyty, która jest przeciwieństwem poprzednich :mrgreen:


Chyba wychodzisz na ignoranta, bo w dziale "muzyka elektroniczna" są artyści którzy samplują bardzo dziwne rzeczy i nagrywają płyty, które wśród fanów muzyki elektronicznej cieszą się dużym uznaniem.


owszem, istnieje pełno field recordingów, ale nie popadajmy w skrajności - chyba na sranie jeszcze nikt nie wpadł :D


Jeśli masz zbyt ciasny umysł aby to pojąć a jedyna muzyka elektroniczna jąką znasz to Biliński i j.m. jarre to nie zabieraj głosu i sięgnij trochę głebiej w muzykę.


hehe, dziękuję, że po dwóch postach oceniłeś mój gust muzyczny. zapewniam cię - sięgam trochę głębiej i różnego rodzaju minimale, idmy, glitche, ambienty, experimentale, dub-stepy, downtempa i inne freak-folki nie są mi obce jeśli chodzi o elektronikę :mrgreen:
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Re: Zima stulecia.

Postprzez HardChief » lutego 24 2010 - 22:32:55

napiszę tutaj (w tym wątku), najwyżej mnie pogonią i przesiedlą :wink: Akurat jestem na L-4 i dzisiaj dzień spędziłem w takiej kolejności: Koli, Gusła, PW, Czerniaków, Gospel. Mniejsza o odczucia, mniejsza o ranking "lubialności". Po pierwsze: w przeciwieństwie do innych forumowiczów jestem muzycznym abnegatem. Jeśli by nie rzec - prymitywem. Edukacja muzyczna znikoma. Dobrze że mam dwoje uszu i następują reakcje emocjonalne mózgu na dźwięki. Po drugie: Nadchodząca płyta z pewnością nie będzie moją ulubioną (chyba że się zdarzy jakiś cud). Na większość dźwięków reaguję strachem, okładka płyty mnie również odstrasza. Ale płytę kupię - z sentymentu i po to, zeby wyrobić sobie zdanie. Pewnie T-shirt też, nawet gdybym mial zakladać go w chwilach największego wqrvienia żeby dac jasny sygnał otoczeniu "nie dotykać". Co do samej zimy stulecia. Tekstowo są tam smaczki, można by rzec nawet swoiste "fetysze" które na mój wspomniany mózg działają. Muzycznie - pisalem już, ja jestem prosty chłop pochodzacy z dużej wiochy w zachodniopomorskim... Mnie takie "plumkanie" bawi, rozwesela, odstresowuje, daje mi "funna' i wykrzywia usta w małego bananka.
I na koniec: uwielbiam gdybologię, historie alternatywne - co by było gdyby. Ale ni jak to się ma do rozkmin, jakbym odebrał zespół gdyby to była pierwsza plyta. To nie jest pierwsza płyta, to nie będzię moja pierwsza płyta i takie gdybania można sobie naprawdę podarować. Dla mnie w tym całym szaleństwie ewoluowania i z dźwiekami i z tekstami i tematami - w tym wszystkim jest jakaś bliskość. Może qrde jestem małpką która reaguje na kolejne eksperymenty od pięciu lat. Morże. Ale padło o kredycie zaufania. I takiego kredytu poza Lao i Żywiołakiem nie ma nikt. No i tyle ze zwolnienia. Beret coś tam pisał o masturbancji, to ja sobie pozwolę zakończyć bezpłodną onanistyczną eksplozję.
Ps: mimo wszystko fajnie że znowu się na forum temperatura podnosi. Są emocje, jest życie...
Pozdrowienia dla wszystkich weteranów spod sztandaru "LAO CHE a sprawa polska..." :wink:
HardChief
 
Posty: 496
Dołączył(a): listopada 3 2005 - 13:18:00

Re: Zima stulecia.

Postprzez Adam » lutego 24 2010 - 22:44:53

HardChief napisał(a):Dla mnie w tym całym szaleństwie ewoluowania i z dźwiekami i z tekstami i tematami - w tym wszystkim jest jakaś bliskość.


to raczej regres, aniżeli progres :mrgreen:
Adam
 
Posty: 383
Dołączył(a): grudnia 6 2005 - 21:44:22
Lokalizacja: synek! nie ma takiego bicia! koniec imprezy!

Re: Zima stulecia.

Postprzez veida » lutego 25 2010 - 00:33:15

Haha, HardChief, fajny wpis. :)

pozdro :)
veida
 
Posty: 248
Dołączył(a): listopada 30 2007 - 00:18:37
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk

Re: Zima stulecia.

Postprzez gad44 » lutego 25 2010 - 14:43:07

bastor napisał(a):Dlatego pomny tej wiedzy chciałem lojalnie Cię taki ostrzec iż zamierzam wziąć udział w licytacji tego singla lao che:
http://allegro.pl/item923047748_lao_che ... cznik.html


Chyba jednak nie braleś bastor udziału w aukcji (sądząc po pierwszych i ostatnich literach nicku :P ). A gad44 stał się właśnie szczęśliwym posiadaczem singla Klucznik :D I to za stosunkowo nie wielkie pieniądze. Ale się cieszę :D
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Zima stulecia.

Postprzez bastor » lutego 25 2010 - 18:57:22

Gratulacje Stary! Niestety obowiązki w pracy nie pozwoliły mi być w tym czasie przy PC :)
Lao Che skończyło się na Kill'em All !!!
http://tinyurl.com/y8yl646 <--- Czy ktoś rozpoznaje tę osobę ? Prv me !
bastor
 
Posty: 1059
Dołączył(a): kwietnia 24 2005 - 00:00:00
Lokalizacja: Droga na Ostrołękę

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płyta "Prąd stały / Prąd zmienny"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości